Як розроблятимуть Програму комплексного відновлення території Миколаївської міської територіальної громади
Що таке Програма комплексного відновлення території Миколаївської міської територіальної громади, хто її розроблятиме та яка роль у цьому громадськості. Ці та багато інших питань обговорили під час онлайн-презентації за участі заступника директора департаменту архітектури та містобудування Євгена Полякова.
Минулого року урядом України затверджено низку законодавчих актів, згідно з якими кожна громада має розробити програму комплексного відновлення її територій після війни. Документ повинен містити просторові, містобудівні та соціально-економічні пріоритети політики відновлення.
Рішення про розробку комплексного документу прийнято виконкомом Миколаївської міської ради 8 лютого 2023 року.
“Це не лише про фізичні руйнування. Враховуються інфраструктурні чинники, екологічні, соціально-економічні, інші кризові явища. В одних містах це руйнування, в інших може бути релокація підприємств, що впливає на розвиток населеного пункту”, - каже Євген Поляков.
Масштабне відновлення базуватиметься на засадах енергоефективності, інклюзивності, сталої міської мобільності, збереження культурного розмаїття та національної пам’яті, раціонального просторового планування, забезпечення балансу розселення та розміщення робочих місць, людиноцентризмі та соціальній справедливості.
Для розроблення документу використають напрацювання, виконані Миколаївською міською радою спільно з партнерами - українськими та міжнародними організаціями. Йдеться, зокрема, про матеріали, отримані в рамках проєкту створення генерального плану Миколаєва UN4Mykolaiv; співпраці Антикорупційної ініціативи ЄС та Київської школи економіки «Аналіз економічних збитків, завданих місту руйнуваннями від військової агресії російської федерації».
Відповідальним за розробку програми визначено департамент архітектури та містобудування. Як громадськості долучитися до процесу, розповів Євген Поляков.
"Кожен житель міста може надати письмові пропозиції упродовж 20 днів, починаючи з 14 лютого. Ви можете сформувати власне бачення, що необхідно включити до програми. Фактично, це конкретні пункти до реалізації та їх обгрунтування. Чим детальніше ви напишете, тим краще", - каже посадовець.
Він додав, що рішенням виконкому також була створена робоча група. Її повноваження стосуються виключно розгляду пропозицій громадян.
Як надати пропозиції:
від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - на електронну адресу [email protected] або особисто за адресою м. Миколаїв, просп. Богоявленський, 1 (канцелярія);
від фізичних осіб - на електронну адресу [email protected] або особисто за адресою м. Миколаїв, просп. Богоявленський, 1 (відділ звернень громадян).
Онлайн-презентація