Мапа порталу

Протягом 2022 року в Миколаєві від російських обстрілів постраждало 16 лікарень

Протягом 2022 року в Миколаєві від російських обстрілів постраждало 16 лікарень, - йдеться у сюжеті Суспільне Новини.

До структури управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради належить 21 медичний заклад. У 2022 році 16 з них постраждали внаслідок обстрілів російськими військовими. Протягом року лікарні міста продовжували приймати пацієнтів. 

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай.

"Ми за час повномасштабного вторгнення Російської Федерації пролікували 4504 поранених, всього в наших закладах охорони здоров’я. З них тільки 635 — це цивільні громадяни, всі інші — це військові", — розповідає Ірина Шамрай

Також з початку 2022 року медики міста прийняли понад 1500 пологів, лікували хворих на COVID-19 та інші захворювання.

Завдяки пакетам, укладеним з Національною Службою здоров’я України 2022 року на утримання міських медичних закладів було спрямовано близько одного мільярда гривень. Навіть купували нове обладнання.

"Ми відкрили буквально днями ПЛР-лабораторію нову, яка допоможе нам діагностувати близько 30 різних захворювань інфекційних. Ми встановили комп’ютерний томограф в одному з наших закладів, який вже близько 400 обстежень провів. І це найсучасніше обладнання було закуплене за кошти держави", — говорить Ірина Шамрай.

Найбільших пошкоджень зазнала лікарня швидкої медичної допомоги. Першого серпня по території лікарні влучили дві ракети С-300.

"Ну, я рано-вранці приїхав – комендантська ж година була. Жах, всюди уламки, брудно, пилюка, люди перелякані. Тобто страшно було в будівлі цій, коли вікна — все повилітало, скрізь уламки стін, вікон, апаратуру нам частково побило нашу, реанімаційну тобто", — описує обстріл завідуючий анестезіологічно-реанімаційним відділенням Дмитро Федоренко.

Ніхто серйозно не постраждав. Але були пошкоджені всі операційні та зруйнований новенький травмпункт. За словами Ірини Шамрай на його відновлення очікують спонсорську допомогу.

"Два тижні нам вистачило для того, щоб відновити роботу операційних блоків. Увесь незайнятий персонал виходив і разом з будівельниками займався очищенням території, відновленням, прибиранням території", — розповідає директор лікарні Олександр Дем’янов.

За словами Олександра Дем'янова, після 24 лютого з 700 штатних працівників станом на перше січня 2023 залишилося майже 600. Перше масове надходження постраждалих до лікарні було 27 лютого, тоді за три години лікарі прийняли 76 людей.

"Спочатку залишались на роботі — в мене медперсонал по декілька діб поспіль. Тому що просто не могли впоратися, якщо залишається, як зазвичай — три лікарі. Залишались медсестри, середній медперсонал, молодший медперсонал залишався. Особисто я перші три місяці жив на роботі", — каже Дмитро Федоренко

Крім лікарні швидкої медичної допомоги, найбільше постраждали лікарні №5 і №3, друга дитяча міська лікарня та четвертий Центр первинної медико-санітарної допомоги. Загалом було вибито понад 1500 вікон, понад 300 дверей. На ремонт будівель з міського бюджету спрямовано понад 14 мільйонів гривень. Водночас жоден заклад ані на день не припиняв роботу.

Фото Олександр Дем'янов

 

IMAGE FOLDER (/files/2023/January2023/04012023)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: