Мапа порталу

Французькі фахівці розробляють документацію щодо вибору нового місця водозабору для Миколаєва

Найкоротшим шляхом до відновлення в Миколаєві централізованого постачання питної води залишається звільнення Херсону. Однак, у місті не зволікають, а вже зараз працюють над визначенням нового місця водозабору. Для цього звернулись до науково-дослідних інститутів, - розповів директор МКП “Миколаївводоканал” Борис Дуденко в ефірі ТРК "НІС-ТВ".  

Техніко-економічне обгрунтування вибору нового місця водозабору вже почали розробляти фахівці французької компанії. За сприяння Міністерства розвитку громад і територій та особисто заступниці Міністра Наталії Хоцянівської, проведено перемовини з Європейським Інвестиційним Банком. І міжнародна фінансова інституція погодилася в якості грантової допомоги сплатити за роботу французьких спеціалістів.  

Борис Дуденко пояснив - є кілька варіантів, звідки брати таку кількість води, що необхідна для заповнення системи водопостачання нашого міста та її цілодобової роботи.

Перший варіант - піднятися вище руслом Південного Бугу, обрати місце, де якісна прісна вода, побудувати там станцію водозабору, прокласти трубопровід до Миколаєва.

Другий - продовжити закачування води з Дніпро-Бузького лиману, але поставити установки зворотного осмосу промислового масштабу. Такі установки дуже енергозатратні. 

За результатами роботи спеціалістів Миколаїв отримає техніко-економічний розрахунок, що покаже, який варіант має право на життя.

“Там будуть дві важливі цифри для міста - інвестиційна частина, тобто скільки треба витратити коштів на будівництво, та вартість кубометра води для споживача. Це дуже вагома праця, якою займаються біля двох десятків кваліфікованих інженерів”, - розповів Борис Дуденко. 

Результат планують отримати до кінця грудня. Наступний крок - пошук інвестора.

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: