Мапа порталу

Миколаїв розвиває співпрацю з естонськими партнерами

Миколаївці домовилися з естонськими партнерами про обмін досвідом із розвитку місцевого самоврядування. 25 січня в міській раді провели онлайн-зустріч із представниками Естонського центру міжнародного співробітництва (ESTDEV), муніципалітетів міст та експертами. Про це повідомляє відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови. 

Громаду Миколаєва представили секретар міської ради Дмитро Фалько, перший заступник міського голови Віталій Луков, радник міського голови Сергій Карцев, директорка департаменту економічного розвитку міськради Тетяна Шуліченко.

Влітку 2021 року партнери з Естонії вперше побували в нашому місті. Тоді сторони обговорили перспективи співпраці та окреслили взаємно корисні напрямки обміну досвідом.

"Знайомство з Миколаєвом було цікавим. Ми побачили гарне місто з великими перспективами", — пригадує експерт із місцевого самоврядування Андо Ківіберг.

За словами програмного директора ESTDEV Тііни Ілсен, робота з Україною є одним із пріоритетів зовнішньоекономічної діяльності Естонії.

"Ми розробили кілька проєктів та програм для України, у тому числі, для органів місцевого самоврядування. Сподіваємось, що досвід, накопичений під час наших реформ та зміни радянського типу мислення на більш прозорий, ефективний та сучасний, стане в пригоді й нашим партнерам, — каже пані Тііна Ілсен.

Миколаїв — відкрите й гостинне місто. Віталій Луков підкреслив, що міська влада з готовністю переймає ініціативи та практики, що можуть допомогти його успішному розвитку та зробити кращим життя громади.

Дмитро Фалько додав, що серед питань, які миколаївці хотіли б вивчити на прикладі естонських міст, поводження з твердими побутовими відходами, робота муніципального транспорту, смарттехнології в управлінні містом, індустріальні парки та вільні економічні зони, вплив діяльності портів на розвиток міста, облаштування міських просторів, ревіталізація промислових будівель.

Сергій Карцев акцентував увагу на розробці стратегії розвитку громад. Миколаїв працює над власною стратегією, тож вивчення кращих практик інших міст, безперечно, буде корисним.

У рамках співпраці делегація з Миколаєва невдовзі здійснить робочу поїздку до Естонії та відвідає низку естонських міст - Талін, Нарву, Сілламяе та ін.

 

IMAGE FOLDER (/files/2022/25012022_2)

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: