Мапа порталу

Міський голова Олександр Сєнкевич провів зустріч із дипломатами Посольства Королівства Норвегія

14 січня Миколаївську міську раду з дружнім візитом відвідали дипломати Посольства Королівства Норвегія - тимчасово повірена у справах Норвегії Александра Вацко та Радник з політичних питань Єнс Фалк.

Зустріч з дипломатами провели Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, його заступник Юрій Степанець, директор ТОВ "АРТІЛЬ ЛТД", депутат міської ради Дмитро Іванов, представники МКП "Миколаївводоканал", Миколаївського суднобудівного заводу "Океан", командування морської піхоти.

Присутні обговорили перспективи співпраці, ситуацію на сході України та поблизу її кордонів з РФ, готовність протидії безпековим загрозам.

Олександр Сєнкевич розповів гостям, що тривалий час Миколаїв був закритим містом, оскільки тут займалися військовими розробками та будівництвом. Наслідки цього досі позначаються на житті міста. 

"Миколаїв славиться своєю кораблебудівною історією. Але це все у минулому. Наразі ж місто володіє потужним промисловим і науковим потенціалом. Крім того, у нас добре розвинений морегосподарський комплекс, який з кожним роком стає сильнішим". - зазначив міський голова.

Мер представив інвестиційний потенціал міста, розповів про можливості для іноземних бізнесменів. Розповів про низку важливих інфраструктурних та транспортних проєктів, які вже вдалося реалізуватиу Миколаєві спільно з європейськими партнерами.

Зокрема, співпрацю з Європейським інвестиційним банком в рамках реконструкції мереж водопостачання та водовідведення, інвестиційні проєкти з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО) з реконструкції теплових мереж, модернізації котелень, переходу на альтернативні види палива тощо.

"Питання енергоефективності для нас дуже важливі. До прикладу в рамках проєкту Світового банку в одному з найбільших районів міста, Корабельному, модернізували потужну котельню, що дало змогу якісно надавати послуги миколаївцям, і при цьому значно економити кошти." - зазначив мер. 

Також гостям розповіли про військовий потенціал міста та підтримку віськовослужбовців. Міською владою послідовно вирішується проблема забезпечення житлом учасників АТО та членів їх сімей, ВПО, молоді. Діють  комплексні програми на умовах співфінансування з бюджетів різних рівнів.

Успішно реалізуються різноманітні програми підтримки військовослужбовців на базі вищих навчальних закладів. Одна з таких - "Україна - Норвегія" "Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців і членів їх сімей в Україні" у співпраці з ЧНУ ім. Петра Могили. Учасники проєкту отримують допомогу у правовій, психологічній адаптації, а також сприяння в працевлаштуванні та організації власного бізнесу.

Олександр Сєнкевич зазначив, що досвід Норвегії у  буде надзвичайно корисним для України, зокрема для Миколаєва. Під час зустрічі  Александрі  Вацко та Єнсу Фалку також презентували потенціал миколаївських підприємств ТОВ "АРТІЛЬ ЛТД" та Миколаївського суднобудівного заводу "Океан".

Гості подякували присутнім за теплий прийом, відзначивши, що норвежська сторона зацікавлена в розвитку відносин з Україною. Насамперед, в сфері економіки. 

Сторони домовилися про наступні зустрічі.

 

IMAGE FOLDER (/files/2022/14012022_1)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: