Мапа порталу

Миколаїв та Тернопіль стали переможцями проєкту “Мери за економічне зростання” та першими в Україні впроваджуватимуть інноваційний “портфельний” підхід у розвитку міста

У двох українських містах, Миколаєві та Тернополі, протестують новий «портфельний» підхід у межах нової фази проєкту «Мери за економічне зростання». Як повідомляють у ПРООН (Програмі розвитку Організації Об’єднаних Націй), два українських муніципалітети були обрані для участі в проєкті, а ще п’ять зможуть подати заявку на отримання грантової підтримки для впровадження інноваційних ідей у межах нової фази проєкту «Мери за економічне зростання» (M4EG). 

Конкурс «Портфельний підхід до муніципальних перетворень» провели Європейський Союз та ПРООН. У ньому взяли участь понад 50 муніципалітетів країн Східного Партнерства ЄС, включно з Україною. 

Відбірковий комітет обрав Миколаїв і Тернопіль  для впровадження  «портфельного» підходу у міському розвитку. Ще п’ять українських міст  зможуть подати заявку на грантові кошти до 60 000 євро для впровадження інноваційних ідей. У п’ятірку ввійшли Львів, Мелітополь, Полтава, Суми та Тростянець.

З перемогою в конкурсі миколаївців привітали під час зум-конференції, до якої долучилися міський голова Олександр Сєнкевич, перший заступник мера Віталій Луков, директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко та представники ініціативи.

За словами керівників проєкту “Мери за економічне зростання”, під час конкурсу Миколаїв представляла справжня команда однодумців з чітким баченням, як має розвиватися місто.  

  • Це приклад, який ви маєте подавати іншим містам, містечкам України - рухається вперед той, хто працює згуртовано, розуміє, що потрібно містянам, - каже менеджерка Ірина Губарець.

Миколаїв та Тернопіль стануть “піонерами” у впровадженні інноваційного підходу до розвитку міст. Понад 140 муніципалітетів - учасників ініціативи “Мери за економічне зростання” перейматимуть наш досвід. Міський голова Олександр Сєнкевич висловив сподівання, що реалізація проєкту дасть змогу максимально розкрити потенціал нашого міста, впровадити ефективні інноваційні практики, сприятиме процвітанню Миколаєва, а отже, кожного його мешканця. 

Міста, що входять у мережу проєкту «Мери за економічне зростання», мають змогу взяти участь у тренінгах та обмінятися досвідом щодо розробки інноваційних стратегій зростанняіз врахованням місцевого контексту, спираючись намісцеві  екосистеми. Обрані муніципалітети зможуть скористатися новими можливостями та доступом до фінансування, зокрема брати участь у щорічному конкурсі для зацікавлених міст та конкурсі проєктних пропозицій із впровадження інновацій.

Довідкова інформація:

У 2021 році ЄС спільно з ПРООН запустили нову фазу ініціативи «Мери за економічне зростання»  в шести країнах Східного партнерства ЄС, включно з Україною. Ініціатива спрямована на посилення сталого та «зеленого» розвитку міст, зміцнення потенціалу органів місцевого самоврядування,  інклюзивне економічне зростання та розвиток міських інновацій, а також пілотування “портфельного підходу” для управління містом із максимальними вигодами для громадян.

 

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови

 

IMAGE FOLDER (/files/2021/12_2021/29122021_3)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: