Мапа порталу

У Миколаєві розпочалось публічне обговорення податків та зборів

У четвер, 2 грудня, перший заступник міського голови Віталій Луков взяв участь в онлайн конференції, під час якої обговорили місцеві податки та збори в частині зміни ставки єдиного податку в Миколаєві.

У заході також взяли участь директор департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко, заступник директора департаменту фінансів Любов Нікітенко, представники головного управління державної податкової служби України у Миколаївській області, громадських об’єднань та профспілок, голова наглядової ради мережі Центру інформаційної підтримки бізнесу Артем Ващиленко.

Відкриваючи захід, Віталій Луков зазначив, що міська влада розпочинає публічне обговорення змін до деяких місцевих податків та зборів. Він підкреслив: така прозорість дій дасть можливість підвищити ефективність управлінських рішень.

Віталій Луков нагадав, що було розроблено  проєкт рішення міської ради щодо зміни місцевих податків та зборів. Відповідно до існуючої процедури його оприлюднили на офіційному сайті Миколаївської міської ради. Однак вчора Верховна Рада України ухвалила закон, яким відкорегувала податкове законодавство. Наразі очікується його оприлюднення. Крім того, у цьому році було зареєстровано інший законопроєкт щодо наповнення бюджетів. У зв’язку з тим, що скоро країна може отримати принципово нові правила оподаткування та бюджетних надходжень, розроблені в Миколаєві зміни ставок місцевих зборів можуть бути відкореговані.  

У свою чергу,  Любов Нікітенко розповіла про пропозиції щодо змін ставок єдиного податку. Вона підкреслила, що завдяки податкам та зборам наповнюються міські бюджети. Це дає змогу фінансувати важливі програми розвитку, зміцнювати соціально-культурну сферу. 

- З місцевого бюджету кошти виділяються на будівництво та ремонт доріг, утримання лікарень, шкіл, розвиток культури, забезпечення дошкільної освіти, громадський транспорт, надання соціальної допомоги населенню. Якщо не платити податки, не працюватимуть заклади освіти, охорони здоров’я, не буде прибиратися сміття тощо, - сказала Любов Нікітенко.

Заступник директора департаменту фінансів нагадала, що 2017 року міська рада у два  рази знизила місцеві податки і збори.  І сьогодні вони є одними з найнижчих в Україні.

- Ми проаналізували, скільки податків сплачують в інших містах і можна отримати послуг за їх рахунок. Як приклад візьмемо єдиний податок з фізичних осіб. В Миколаєві один платник в середньому сплачує 1293 грн. Тоді як в Херсоні – 1466 грн., Вінниці – 1971 грн., Черкасах – 2177 грн., Івано-Франківську – 1643 грн. Тобто в Миколаєві за рахунок єдиного податку з фізичних осіб один мешканець отримує послуги на 707 грн. за рік. А у Вінниці один мешканець отримує послуги на 1199 грн., в Черкасах – на 1120 грн., - сказала Любов Нікітенко. – Цього року вже змінили ставки місцевих зборів міста Миколаївської області. Наприклад, Очаківська міська рада встановила ставку для І групи 10%, ІІ група в залежності від видів діяльності – 10% та 15 %. Первомайська міська рада: для І групи - 10%, для ІІ групи - 15%, Нечаянська сільська рада: для І групи -  10%, для ІІ групи – 20%.

Вона розповіла про пропозиції щодо змін місцевих податків і зборів.

- В Миколаєві пропонується затвердити ставку єдиного податку для фізичних осіб для І групи   10% від прожиткового мінімуму, для ІІ групи – 15%, - повідомила Любов Нікітенко.

Нові ставки планується ввести в дію не раніше 2023 року.

При цьому Тетяна Шуліченко нагадала, що в Миколаєві діє цільова програма підтримки та розвитку підприємництва. І збільшення дохідної бази міського бюджету може стати джерелом додаткового фінансування  вказаної програми.

 Такі обговорення відбуватимуться на регулярній основі. За тиждень буде організовано черговий етап дискусії.

IMAGE FOLDER (/files/2021/12_2021/021221)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: