Мапа порталу

Ветеранська спільнота розвивається й допомагає владі рухатися вперед, - Олександр Терещенко

Миколаїв — серед лідерів у напрямку співпраці громадських організацій ветеранів та міської влади, — вважає Олександр Терещенко, керівник управління в справах ветеранів війни та внутрішньо переміщених осіб міської ради.

Власним досвідом роботи він поділився з учасниками Міжнародного форуму громадських організацій ветеранів, що пройшов 25–27 листопада на базі ЧДУ ім. Петра Могили.

  • Ветеранська спільнота розвивається і, власне, допомагає владі рухатися вперед. Влада дослуховується. Це дуже важливо, бо я вважаю, і це показав 2014 рік, що громадянське суспільство йде в авангарді змін,  — розповів посадовець під час радіоефіру на UA: Українському радіо Миколаїв.

Роман Бойко, голова ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО», додав, що в роботі форуму взяли участь понад 70 громадських організацій з усієї України, також долучилися представники міської влади, Міністерства в справах ветеранів та канадської місії UNIFIER.

  • За результатами форуму досягнуто низки домовленостей про співпрацю. Наприклад, з ЧДУ ім Петра Могили - щодо надання спортивної бази університету для тренувань ветеранів АТО. Це чудова ініціатива. Також мали активні перемовини з представниками Міністерства в справах ветеранів. Ми, як раніше, наполягаємо на якомога прозорішій діяльності цього органу влади. Міністерство дуже “молоде” й часто у своїй роботі стикається з труднощами. Якщо проблеми виносити на загал, ми в регіонах будемо допомагати, — говорить Роман Бойко.

До радіопрограми приєднався керівник міського Центру підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО Віктор Мойсеєв. Нагадаємо, заклад відчинився у вересні 2020 року, нині його штатна чисельність налічує 20 осіб.

Посадовець розповів, які категорії містян можуть отримати допомогу фахівців. За його словами, серед найбільш затребуваних — юридичні послуги. Крім того, понад тисяча жителів міста наразі зареєстровані та отримують фізичну, психологічну реабілітацію, допомогу в соціальній адаптації та профорієнтації, відкритті власної справи. Багато заходів проводиться для дітлахів. Кому надають послуги: внутрішньо переміщені особи (у Миколаєві зареєстровано 5,5 тисяч осіб), учасники АТО/ООС та їхні родини (біля 13 тисяч осіб), родини загиблих, учасники бойових дій усіх війн за межами України, військовослужбовці Миколаївського гарнізону.

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови

 

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: