Мапа порталу

Вакцинація від COVID-19 для вагітних є безпечною та необхідною

У Миколаєві станом на 24 листопада від COVID-19 щеплено 118 вагітних, що становить 6,7% від загальної кількості жінок, які перебувають на обліку. Про це повідомила начальниця управління охорони здоров’я міської ради Ірина Шамрай під час онлайн-інтерв’ю з медичним експертом ЮНІСЕФ Катериною Булавіною.

"Такого результату вдалося досягти завдяки взаєморозумінню. Ми знайшли спільну мову з керівниками медичних закладів, які безпосередньо контактують з лікарями та вагітними. На обліку у нас в місті наразі 1755 жінок.  Ми зібрали керівників всіх жіночих консультацій, провели інформаційну кампанію, склали план, як саме це будемо робити. Моє ставлення до щеплення від ковіду вагітних, як лікаря-педіатра та неонатолога, позитивне. Вакцинація рятує життя - це факт. Крім того, що сьогодні у нас пандемія ковіду, всі показники рутинної вакцинації по місту також вище, ніж обласні та республіканські". - зазначила Ірина Шамрай.

Також вона додала, що у Миколаєві наявні всі планові щеплення для дітей. Єдиний показник, за яким наше місто дещо відстає від інших, оральна вакцина від поліомієліту. 

"У нас є вагітні, які одночасно зробили щеплення від ковіду та грипу. Це захищає як майбутню мати, так і її дитинку від загроз". - розповіла Ірина Шамрай.

Ситуація з захворюванням на коронавірус вагітних серйозна. Ірина Шамрай зазначила, що на COVID-19 захворіли 324 жінки. На жаль, у попередню хвилю трьох жінок врятувати не змогли.

"Ми всі складно переживали ці втрати. У Миколаєві виділено окремий пологовий будинок під коронавірус. Було на початку складно, тому що він не є багатопрофільною лікарнею, там виключно працюють акушери-гінекологи. Але ми проводили консультації з фахівцями на всіх рівнях, отримували всю необхідну допомогу"

Ірина Шамрай нагадала, що вагітні жінки мають вищий ризик ускладнень від COVID-19. Вони частіше потрапляють до реанімації та під апарат штучної вентиляції легень. Очільниця медичної галузі міста закликала жінок пройти вакцинацію проти COVID-19 та запевнила, що це безпечно.


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: