Мапа порталу

До кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду для населення не зростатимуть: підписано Меморандум

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич бере участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад. Учасників заходу привітав Президент України Володимир Зеленський. На порядку денному сьогодні - гострі питання для українського суспільства, як то управління відходами, забезпечення громадян питною водою, освіта, підготовка до опалювального сезону, підготовка високопрофесійних кадрів для місцевого самоврядування.

Перш за все, учасники зібрання обговорили питання сталого проходження опалювального сезону. Нагадаємо, ціни на європейському ринку газу б'ють рекорди - вартість палива зросла майже до 1000 доларів за тисячу кубів. 

За дорученням Президента України Кабінет Міністрів, НАК Нафтогаз, Асоціація міст України, Палата місцевих рад Конгресу провели складну роботу та підготували Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022. За словами Володимира Зеленського, хороша новина в тому, що до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду для населення не зростатимуть. При цьому передбачено компенсатори для бюджетів громад.

  • Це важливо, насамперед, для людей. Попри будь-які ринкові зміни, тиск інших держав, страшенну ціну понад 1000 доларів за 1000 кубометрів. Я б хотів, щоб у нас був Меморандум не на один, а на три роки, щоб не було сюрпризів для громадян України, і ми вже почали працювати щодо цього з місцевою владою. Завдяки збільшенню частки ПДФО на 4 відсотки всі громади отримують фінансовий ресурс - більше 11 млрд грн. Вважаю, це прекрасна робота міської влади, спрямована на захист інтересів громад, - зазначив Президент України.   

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль додав, що Уряд розробив план з п’яти кроків для стабілізації тарифного питання і спокійного проходження опалювального сезону. Насамперед, зафіксовано ціну на газ. Для більшості українців завдяки річним продуктам вона складе не більше 8 грн за куб метр. 

  • Разом з народними депутатами внесемо зміни до бюджету та збільшимо програму субсидій  на 12 млрд грн до кінця року. З 1 жовтня для 80 відсотків українських  родин ціна на електроенергію знизиться до 1 грн 44 коп. Для решти залишиться незмінною. Для стабільного проходження зими в підземних газових сховищах накопичено майже 19 мрлд куб блакитного палива. Одне з ключових питань, яке треба вирішити - тарифи на тепло і гарячу воду, які затверджують органи місцевої влади. Це нова практика управління в сфері ЖКГ, яка відповідає світовим стандартам. Це також крок, що мотивуватиме місцеву владу вкладати кошти в енергоефективність, - зауважив глава Уряду.    

Денис Шмигаль повідомив, що Меморандум містить домовленість про безперебійність постачання газу споживачам. Для досягнення такого результату держава підтримуватиме громади, які не зможуть справитися з фінансовим тягарем компенсації частини витрат підприємствам теплопостачання. Передбачено субвенцію громадам з незадовільним індексом платоспроможності вже з 4 кварталу 2021 року. Для незмінності тарифів у 2022 році держава спрямує місцевим громадам податок на доходи фізичних осіб у розмірі додатково 4 відсотки. Крім того, акциз на пальне у розмірі 13,44 відсотки так само залишиться в місцевих бюджетах, щоб вони могли підтримати теплопостачальні підприємства. Окреме питання в Меморандумі - постачання газу для бюджетних установ. Досягнуто домовленості щодо ціни, НАК “Нафтогаз України” здійснюватиме відповідні поставки. 

Не менш актуальне питання - погашення різниці в тарифах, що склалася після 2016 року в сумі понад 30 млрд грн. Прийнято Закон №1639, що передбачає верифікацію заборгованості. Уряд вже затвердив низку нормативних актів для його реалізації. За словами Прем’єр-міністра, невдовзі внесуть зміни до Державного бюджету на 2021 рік, затвердять порядок та умови використання коштів і заборгованість погасять.

Про технічні питання підготовки до опалювального сезону розповів Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Він зазначив, що якісна робота на місцях за участі фахівців Міністерства забезпечила відповідний результат: стан технічної готовності об’єктів житлово-комунального господарства в регіонах досяг позначки в 99 відсотків. 

  • До роботи готові понад 19 тисяч котелень, 19 тис. км теплових мереж, 5 тис. центральних теплових пунктів, - уточнив посадовець. - Я вдячний місцевому самоврядуванню за проявлену, без сумніву, державницьку позицію та готовність до ухвалення компромісних рішень. Пріоритетом на наступні кілька років стануть заходи з енергоефективності та термомодернізації. Держава всіляко підтримуватиме цей напрям.

 

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови

 

IMAGE FOLDER (/files/2021/9_2021/30092021)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: