Мапа порталу

Випуск військовослужбовців чергових курсів за програмою НАТО-Україна з переходу з військової кар’єри на цивільну

У рамках програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців за допомогою платформи ZOOM відбулася онлайн-церемонія закриття 10 курсів професійного навчання для 274 військовослужбовців за напрямами підготовки: менеджмент, англійська мова, маркетинг на ринку товарів та послуг, менеджмент безпеки бізнесу, комунікаційні та інформаційні технології, менеджмент перевезень і логістика.

Церемонію закриття регіональних курсів професійного навчання військовослужбовців відкрив пан Марчін Кожел, координатор програми НАТО з переходу з військової кар’єри на цивільну та комплексного пакету допомоги НАТО, штаб-квартира НАТО.

Також з привітанням виступили:

• Олексій Ілляшенко, заступник Міністра у справах ветеранів;

• Сергій Кучеренко, начальник відділу з питань соціальної політики, департамент військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики, Міністерство оборони України;

• Сергій Матюх, кандидат економічних наук, доцент, ректор Хмельницького національного університету;

• Сергій Василенко, директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради;

• Юрій Кравченко, завідувач сектору з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи, виконавчий комітет Корабельної районної ради м. Херсон

• Олександра Огороднікова, керівник програми НАТО з переходу з військової кар’єри на цивільну, Представництво НАТО в Україні.

З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації програми соціальної адаптації та перепідготовки колишніх професійних військовослужбовців  та таких, які невдовзі залишать лави військових та прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері.

У рамках програми НАТО навчання можуть пройти професійні військовослужбовці, заплановані до звільнення з лав військових протягом року від дати початку курсу та професійні військовослужбовці, що залишили службу протягом 3 років до початку курсу. З 2015 року, як відповідь на кризову ситуацію на Сході України, програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття, включивши професійних військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних Сил протягом останніх 10 років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу.

Впродовж цих років курси проходили у більш ніж 65 містах та селищах по всій території України. На даний момент близько 12 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за програмою НАТО з перепідготовки.

Метою програми, крім перенавчання на цивільні спеціальності осіб, звільнених з лав Збройних Сил України, є також надання допомоги у їх профорієнтації та пошуку роботи. За 20 років діяльності Програма допомогла в середньому 75% випускників успішно реінтегруватися і працевлаштуватися на цивільному ринку праці.

 

Інформація департаменту праці та соціального захисту населення міської ради

IMAGE FOLDER (/files/2021/5_2021/140521_2)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: