Мапа порталу

Наголос на фінансовій децентралізації, - мер Миколаєва Олександр Сєнкевич в ефірі "Україна24"

Децентралізацію фінансових повноважень на користь громад мер Миколаєва Олександр Сєнкевич вважає одним з важливих завдань держави. 

  • Нам потрібно завершити децентралізацію, як територіальну, так і фінансову. На фінансову я б зробив наголос, оскільки завдання держави - знайти стратегію, визначити, чим заробляє кожен регіон і дати йому цю можливість. Незалежність - це не обов’язково отримання коштів з центру і потім їх розподілення. Це, насамперед, можливість їх заробляти, контролювати місцеві податки і збори - адмініструвати і встановлювати, створювати локальні зони, щоб дати можливість бізнесу відкриватися. Сьогодні ми говоримо про те, як зробити індустріальний технопарк, однак не відповідаємо на запитання “навіщо бізнесу заходити до України”, - зазначив мер Миколаєва.

Олександр Сєнкевич  додав, що у Миколаєві, як і по всій країні, тривіальні проблеми: застарілі мережі та розбиті дороги.  

  • В Україні прийнято державну програму щодо питної води, однак кошти на неї не виділяють, а отже, не реалізують. Тому ми змушені сьогодні брати 20 млн євро позики у Європейського інвестиційного банку, щоб використати їх на ремонт цих мереж, - підсумував міський голова. - Втім, однією з найболючіших проблем залишається стан автошляхів. Миколаїв - портове місто. І дороги найбільше потерпають від діяльності портів. 

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: