Мапа порталу

У Миколаєві послаблять карантин: чи надовго, залежить від нашої відповідальності

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич та голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім провели спільний брифінг щодо пом’якшення карантинних обмежень.

Як поінформував голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім, за епідемічними показниками, що встановлені Міністерством охорони здоров’я України, Миколаївщина має вийти з “червоної” зони. При цьому є можливість потрапити одразу до “жовтої”.

  • Епідемічний поріг становить 75%, завантаженість ліжок  - 51,7%, кількість госпіталізованих з підтвердженим ковід та підозрою - 56,5% при дозволених 60%. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування - 19%, рівень падіння захворюваності - 25%. Першу дозу вакцини отримали 2 тисячі 804 особи, - розповів посадовець.

За словами Віталія Кіма, сьогодні по обіді збереться позачергове засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС, де він звернеться з проханням щодо виходу Миколаївщини з “червоної” зони епідемічної небезпеки. 

Втім, голова облдержадміністрації застеріг, якщо миколаївці не дотримуватимуться санітарно-епідемічних обмежень, так само швидко можемо повернутися до жорсткого карантину.

  • Це не означає, що від суботи можна робити, що хочеш, ходити без маски, їздити в повних маршрутках. Поліція та інші структури й надалі перевірятимуть дотримання протиепідемічних заходів. Як довго ми зможемо бути у “жовтій” зоні, залежить від нас з вами, - підкреслив він. - Закликаю всіх поставитися до цього відповідально, щоби після свят ситуація не погіршилася. 

Міський голова Олександр Сєнкевич додав, що міська комісія з питань ТЕБ та НС прийняла рішення продовжити сьогодні, 30 квітня, час роботи громадського транспорту. Він курсуватиме з 2 до 8 години вечора, щоб у скорочений робочий день перед святом містяни потрапили додому. 

Мер Миколаєва відзначив, що жорсткий карантин все ж приніс очікувані результати.

  • Ті області, де не було запроваджено жорстких заходів, перебували в “червоній” зоні упродовж двох місяців. У нас, відверто кажучи, вийшло дуже швидко, хоча було багато незадоволених. Хочу додати, комісії сьогодні приймають рішення лише на основі визначених МОЗ показників. У нас вони знизилися всього за місяць, і я вважаю, це хороший результат, - зауважив міський голова.

Нагадаємо, які обмеження передбачені для “жовтої” зони:

image

Що дозволено:

image

 

IMAGE FOLDER (/files/2021/4_2021/30042021_1)

 

 
знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: