Мапа порталу

"Остання хвиля пандемії коронавірусу була значно жорсткішою з огляду на кількість “тяжких” пацієнтів", - Ірина Шамрай

Остання хвиля пандемії коронавірусу була значно жорсткішою з огляду на кількість «тяжких» пацієнтів, які надходили до стаціонарів міста. 10 % хворих потребували лікування в реанімації. Як місто впоралося з цією ситуацією, скільки нині людей у «ковідних» шпиталях та чи бажають містяни вакцинуватися, — розповіла начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай в ефірі 4 каналу.

  • Міські заклади охорони здоров’я, що приймають хворих на COVID-19, у повному обсязі забезпечені медикаментами й засобами індивідуального захисту. Також стабільна ситуація з киснем. Іноді «ковідні» лікарні витрачали до 1300 літрів кисню на добу, затримок із постачанням не було. У наших лікувальних закладах розгорнуто 739 точок кисневого доступу, в наявності 195 кисневих концентраторів. Плануємо придбати ще 34 концентратори. Нині розуміємо, що пік захворюваності ми вже пройшли, — зазначила пані Ірина.

Епідемічна ситуація в Миколаєві поступово стабілізується. За минулу добу зареєстровано 161 випадок захворювання на коронавірус. На думку начальниці управління, подіяли жорсткі обмежувальні заходи.

  • Кількість хворих поступово знижується.Ми це бачимо по кількості пацієнтів, які перебувають у стаціонарах. Нині ліжка в міських лікарнях заповнені на 55 %. З 1070 місць зайняті 593, при цьому 482 людини на кисневій підтримці. Тож, поступово навантаження на стаціонари зменшується, — прокоментувала Ірина Шамрай.

Найближчим часом відбудеться засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, де визначають, наскільки можна послабити карантин.

Наразі в Миколаєві активно триває вакцинальна кампанія. 26 квітня область отримала 11 тис 900 доз вакцини AstraZeneca, якою щеплюють людей старшого віку. Упродовж двох днів у місті вакцинували 330 осіб. За словами Ірини Шамрай, містяни охоче приходять до пунктів вакцинації, іноді спостерігаються навіть черги бажаючих. Отримати щеплення можна в 13 стаціонарних пунктах. Запрошує на вакцинацію сімейний лікар.

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови

image

 

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: