Мапа порталу

У рамках співробітництва з Туреччиною в Миколаєві побудують житло для вимушених переселенців та учасників АТО

Сьогодні, 22 квітня, Миколаїв з робочим візитом відвідав Віце-прем‘єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков. За його участі в приміщенні облдержадміністрації відбулась нарада щодо будівництва житла для кримських татар та вимушених переселенців. У заході взяли участь міський голова Олександр Сєнкевич та керівництво нашої області.

За результатами наради відбувся брифінг.

Спілкуючись з представниками ЗМІ, Олексій Резніков нагадав, що 10 квітня Президентом України Володимиром Зеленським та Президентом Турецької Республіки Реджепом Ердоганом було підписано рамкову угоду про співробітництво у сфері будівництва житла для представників кримськотатарського народу та пільгових категорій громадян України. Відповідно до неї турецька сторона фінансуватиме проєкт з будівництва в України житла для кримських татар з числа вимушено переміщених осіб.

- Завдяки донорській допомозі Туреччини 200 квартир побудують в Миколаєві, 200 квартир в Херсоні та 100 квартир в Києві, - сказав посадовець.

Як зазначив Олександр Сєнкевич, нове житло за проєктом з’явиться у мкр. Північний. За його словами, 10% житла, що побудують у Миколаєві, буде надано громадянам пільгової категорії, зокрема учасникам АТО/ООС та вимушено переміщеним особам.

- Під час наради за головуванням Віце-прем‘єр-міністра України обговорили низку технічних та юридичних питань. Також йшлося про будівництво супутньої інфраструктури: школи, спортивних об’єктів. Обговорювалось й питання підключення води, каналізації, електромережі тощо,  - повідомив мер Миколаєва.

За його словами, будувати житло будуть турецькі фахівці. Розпочнеться це вже цього року.

Олексій Резніков оцінив рівень підготовки до проєкту міської влади.

- Рівень підготовки до цього проєкту місцевої влади приємно вражає. Нам не буде соромно телефонувати турецьким партнерам і говорити, що в Миколаїв вони можуть сміливо приїжджати, - сказав Віце-прем‘єр-міністр України.

  

Відділ інформаційного забезпечення

департаменту міського голови


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: