Мапа порталу

"Місцеві програми щодо соціального захисту миколаївців виконуються в повному обсязі", - Сергій Василенко

Незважаючи на пандемію та проблеми з наповненням бюджету Миколаєва, міські програми, що спрямовані на соціальний захист миколаївців, виконуються в повному обсязі.

Які виплати громадяни отримають у квітні-травні 2021 року, поінформував Сергій Василенко, директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, у програмі «Діалог» на ТРК «МАРТ».

Так, до кінця квітня допомогу в розмірі 400 грн виплатять миколаївцям, які пройшли пекло нацистських концтаборів. У місті проживає 141 особа зі статусом в’язня нацизму. 

У квітні 2021 року здійснюватиметься виплата коштів ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цьогоріч виповнюється 35 років від дня катастрофи. Як розповів Сергій Василенко, з обласного бюджету чорнобильці І категорії отримають 2900 грн. (у Миколаєві наразі проживають 140 осіб даної категорії). Це люди, які безпосередньо брали участь у ліквідації аварії. З міського бюджету грошову допомогу одержать громадяни всіх трьох категорій, а також вдови ліквідаторів.

- Це одноразова щорічна матеріальна допомога чорнобильцям. Крім того, у міській програмі соціального захисту з 2020 року передбачено придбання 2 квартир для цієї категорії громадян. Сподіваюся, нам виділять на це кошти з міської скарбниці. Окремий напрямок — санаторно-курортне лікування людей, які зазнали значного впливу радіації та мають проблеми зі здоров’ям. Якщо раніше путівки були передбачено лише для І категорії ліквідаторів, то зараз ми розглядаємо питання, щоби розширити перелік осіб, яким коштом міського бюджету хоча б частково компенсуватимуть вартість оздоровлення, — зазначив Сергій Василенко.

Незабаром Україна відзначатиме 76 річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У Миколаєві вже розпочалась активна робота щодо здійснення соціальних виплат у травні 2021 року. Кошти отримають усі учасники бойових дій, учасники Революції Гідності, особи з інвалідністю внаслідок війни та ін.

- За нагоди хочу звернутися до громадян. У нашій країні продовжується війна, і перелік осіб, які отримують статус учасника бойових дій, постійно поповнюється. Потрібен певний час, щоб оновилися дані у всеукраїнському реєстрі, після чого буде нараховуватись виплата. Прошу миколаївців не хвилюватися, кошти ви отримаєте в будь-якому випадку, здійснення виплат триває до вересня, — зауважив директор департаменту.

Сергій Василенко також відзначив, що на даний час щодо соціальної допомоги ветеранам війни виникло протиріччя через невідповідність законодавства.

- Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» встановлено розмір відповідної державної грошової допомоги. При цьому допомога виплачується на рівні, що визначений постановою Кабміну, де вказано суми в п’ять разів менші. Зараз велика кількість громадян подає до суду та виграє справи щодо виплат у визначеному законом розмірі. Органи місцевого самоврядування лише перераховують кошти, які надходять з державного бюджету. Водночас судові збори все ж лягають на міський бюджет. До департаменту надійшло вже понад 400 таких справ.Це значне фінансове навантаження, оскільки за одну справу треба сплатити понад 25 тисяч грн. З проханням сприяти врегулюванню даного питання міський голова Олександр Сєнкевич звернувся до Асоціації міст України. Крім того, на найближчу сесію Миколаївської міської ради буде підготоване звернення депутатського корпусу міста до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Міністерства соціальної політики. Ситуація має бути вирішена на рівні держави, — розповів Сергій Василенко. 

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови 

image


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: