Мапа порталу

"Миколаїв готовий приймати вакцину виробництва Pfizer/BioNTech", - Ірина Шамрай

Миколаїв готовий приймати вакцину виробництва Pfizer/BioNTech, що сьогодні прибула до України в рамках механізму COVAX — ініціативи світової солідарності щодо забезпечення глобального доступу до вакцин від COVID-19.

Про це повідомила в прямому ефірі 4 каналу Ірина Шамрай, начальниця управління охорони здоров’я міської ради.

За словами пані Ірини, отримаємо приблизно 1600 доз вакцини Pfizer/BioNTech. При цьому разом з препаратом надійде все необхідне устаткування для його зберігання та використання.

  • Ми готові приймати вакцину й одразу розпочати вакцинацію. Мобільні бригади працюють, пункти щеплення введені в дію, — зазначає Ірина Шамрай. — Ми обов’язково використаємо всю вакцину. На жаль, є питання, що дехто ще сумнівається в необхідності щеплюватись, однак ми проводимо активну роз’яснювальну кампанію. Робимо все можливе й неможливе, використовуємо весь обсяг вакцин, що надходять.

Наразі весь обсяг препарату Covishield, що надійшов до області 25 лютого 2021 року, уже використано. Крім того, за додатковим запитом Миколаїв отримав ще 1,5 тисячі доз. Відучора розпочалася вакцинація препаратом CoronaVac. Щеплення отримали 27 осіб із числа маломобільних груп населення, осіб, які за ними доглядають, педагоги, які братимуть участь у ЗНО.

На думку очільниці міського управління охорони здоров’я, вакцинуванням треба охопити якомога більшу кількість населення.

  • На мій погляд, як організатора, ми повинні щеплювати якомога більше людей, і не лише тих, хто визначений за етапами. Так, у нас не «розлито» жодної дози препарату Covishield. Було у флаконі 10 доз — таку ж кількість людей і щеплено. Вважаю, що вакцинація має бути масовою, для всіх людей, оскільки вибірково колективний імунітет буде набуватися дуже довго, — зазначила Ірина Шамрай.

Ситуація з захворюваністю на коронавірус у Миколаєві залишається складною. Хоча місто вже два тижні на посиленому карантині, щодня реєструють понад 200 випадків COVID-19. Суттєвого зниження, за словами посадовиці, поки що немає. За статистичними даними, у стаціонарах міста трохи зменшилася кількість госпіталізованих, однак не змінюється тяжкість перебігу хвороби.

  • Минулого року ми провели масштабну роботу щодо забезпечення ліжкомісць із підведеним киснем. Зараз це 76 %, і цього наразі достатньо. Сьогодні на ранок на кисневій підтримці перебувають 624 особи. Минулого тижня було майже 700. У Миколаєві відкрито три ковідних шпиталі для дорослих, повністю перепрофільовано пологовий будинок № 1 для надання допомоги породіллям та вагітним з усієї області. Також виключно хворих на ковід пацієнтів нині приймає міська дитяча лікарня № 2. Звичайно, ситуація ще непроста. Кожен 10 пацієнт потрапляє до реанімації. 18 людей — на штучній вентиляції легень, — каже Ірина Шамрай.

У Миколаєві планують проводити реабілітацію людей після перенесеної коронавірусної хвороби. Деякі міські лікувальні заклади вже уклали договори з НСЗУ на послуги з реабілітації. Крім того, спеціалізоване відділення має намір відкрити Миколаївська обласна лікарня.

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: