Мапа порталу

Укрпошта випустить поштову марку "Миколаївська астрономічна обсерваторія. 200 років з часу заснування"

У ІІ кварталі 2021 року Укрпошта випустить поштову марку "Миколаївська астрономічна обсерваторія. 200 років з часу заснування". Спецпогашення відбудеться в Києві та Миколаєві. Тираж - 130 тис. примірників. Дизайн марки виконала художниця Ірина Медведовська. 

Миколаївська обсерваторія - одна з найстаріших обсерваторій Східної Європи, заснована в 1821 році як морська. З 1912 року вона стає Миколаївським відділенням Головної (Пулковської) астрономічної обсерваторії (ГАО). У 1935 році була включена в мережу наукових установ Академії наук СРСР як Миколаївське відділення ГАО. У 1992 році стає самостійним науковим закладом України, а з 2002 року - Науково-дослідним інститутом "Миколаївська астрономічна обсерваторія" (НДІ "МАО"). На даний час НДІ "МАО" знаходиться в підпорядкуванні Міністерства освіти і науки. 

Обсерваторія розташована в центральній частині міста Миколаєва на висоті 52 м над рівнем моря з географічними координатами:  31°58'  східної довготи і 46°  58' північної широти.

Миколаївська обсерваторія була включена до попереднього списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО від України. 

На даний час в обсерваторії ведуться роботи в наступних царинах: динаміка тіл Сонячної системи, дослідження об'єктів навколоземного простору, створення астрометричних каталогів зір, інформаційна підтримка астрономічних досліджень, астрономічне приладобудування, історія астрономії.

 

IMAGE FOLDER (/files/2021/4_2021/15042021)

 

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: