Мапа порталу

Міський голова Олександр Сєнкевич зустрівся з представниками малого та середнього бізнесу

7 квітня підприємці Миколаєва зібралися на акцію протесту проти карантинних обмежень та передали міському голові Олександру Сєнкевичу звернення щодо підтримки малого та середнього бізнесу під час дії карантину та відміни обмежень руху громадського транспорту.

Олександр Сєнкевич зауважив, що рішення щодо встановлення зонування в областях України приймають на державному рівні на основі низки показників захворюваності.

  • Розкажу вам про ситуацію в лікувальних закладах міста. У міській лікарні №1 перебувають 235 хворих на коронавірус, з них в реанімації 57 осіб, на апаратах штучної вентиляції легень - 4. У міській лікарні №3 - 215 хворих, у реанімації - 18, померли 3. Міська лікарня №5 - 334 хворих, з підтвердженим діагнозом COVID-19 - 231 особа, в реанімації - 16 осіб, померли 4. Сьогодні у нас із 8 показників перевищено два: завантаженість ліжок, забезпечених подачею кисню - 73,67 (при допустимому не більше 65), кількість пацієнтів з ковід-19 - 113,64 (при допустимому не більше 60 на 100 тис. населення), - розповів міський голова. - Якщо хтось не вірить у статистику, запрошую кількох представників до лікувальних закладів, аби на власні очі побачити, що там відбувається.   

Мер поінформував, що Президент України підписав закон про підтримку малого бізнесу і людей у «червоних» зонах. Відповідно до закону, фізичні особи – підприємці та наймані працівники, які були змушені припинити свою діяльність через карантинні обмеження у «червоних» зонах, отримають з Державного бюджету України одноразову матеріальну виплату у розмірі 8 тисяч гривень. Матеріальну виплату можна буде отримати, зареєструвавшись через додаток або Єдиний портал державних послуг «Дія».

Міський голова запросив представників ініціативної групи до будівлі міськради, щоб детально обговорити, яких заходів може вжити міська влада у межах своїх повноважень. Як йдеться у зверненні миколаївців, вони пропонують винести на розгляд виконкому міської ради рішення щодо забезпечення та підтримки конституційного права на роботу малого та середнього бізнесу, суб’єктів господарювання, підприємців, юридичних осіб у сфері торговельного та побутового обслуговування, громадського харчування тощо з неухильним дотриманням карантинних вимог. Крім того, просять терміново зняти заборону руху громадського транспорту у Миколаєві, дозволити пасажирські перевезення з дотриманням всіх карантинних вимог.  

  • Подібні рішення не приймаються однією людиною, - зазначив Олександр Сєнкевич. - Є порядок, визначений законодавством. Однак, як голова виконавчих органів міської ради, я разом з вами сьогодні намагаюся вирішити ці питання. У мене немає бажання, щоб люди сиділи без грошей. Якщо миколаївці не працюють, немає надходжень до міського бюджету, а отже, і можливості щось робити в місті - ремонтувати школи, дороги та ін. Єдине логічне пояснення такій ситуації - це спосіб утримати людей від контактів один з одним. 

Мер пояснив, що цього четверга відбудеться засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де оновлять рішення щодо зонування. Після комісії міська влада підготує проєкт рішення виконкому щодо підтримки конституційного права на роботу малого та середнього бізнесу під час дії карантинних обмежень.

Також Олександр Сєнкевич ініціював зустріч із керівниками ринків Миколаєва, щоб обговорити пом’якшення орендної плати для підприємців. Натомість місто запропонує розробити програму фінансової підтримки таких суб’єктів господарювання.

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови

 

IMAGE FOLDER (/files/2021/4_2021/070421)

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: