Мапа порталу

МКП «Миколаївводоканал» співпрацює з міжнародними організаціями щодо реконструкції своїх мереж

МКП «Миколаївводоканал» спільно з Миколаївським міським головою Олександром Сєнкевичем, керівництвом Департаменту ЖКГ веде активні перемовини щодо отримання кредиту задля програми «UMIP» - розвитку муніципальної інфраструктури України, яка реалізується Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) разом з Міністерством розвитку громад та територій, Міністерством фінансів України.

Вже неодноразово підприємство наголошувало про зношеність мереж, обладнання, яке вичерпало свій ресурс. Завдяки отриманому кредиту вдалось запобігти техногенній катастрофі – побудувати нову будівлю решіток очисних споруд каналізації, замінити критично зношені каналізаційні колектори.

Але є питання, яке стоїть досить гостро – якість питної води. Треба зауважити, що значно погіршується якість води джерела водопостачання, а саме річки Дніпро. Без модернізації очисних споруд води, переходу на нові методи знезараження проблему вирішити не можливо.

За рахунок коштів програми «UMIP» заплановано реконструювати очисні споруди водопроводу, модернізація насосної станції водопроводу 1-го підйому, будівництво блоку тимчасового зберігання мулу на очисних спорудах каналізації.

Критичний технічний стан очисних споруд водопроводу вимагає негайного втручання та повної реконструкції всього технологічного циклу підготовки питної води. Необхідно терміново реконструювати наступні елементи: несучі конструкції та обладнання, фільтри, систему промивки фільтрів, систему дезінфекції води, реконструкція резервуарів чистої води. Будівництво додаткового блоку вугільної фільтрації питної води. На водозаборі треба відновити систему мікрофільтрації сирої води та системи обертових решіток.

На насосній станції 1-го підйому заплановано наступне:

- перехід на низьковольтну систему живлення;

- встановлення трансформаторів;

- заміна насосних агрегатів;

- встановлення частотних перетворювачів;

- прокладання нових силових кабелів;

- встановлення системи автоматизації.

Реалізація зазначених компонентів призведе до значної економії електроенергії – 2 млн. кВТ/год/рік.

Уваги потребують і очисні споруди каналізації, оскільки нова будівля решіток це лише початок циклу очистки стічних вод перед їх випуском до Дніпро – Бузького лиману.

Запланована реконструкція:

- аеротенків;

- блоку повітродувок;

- блоку зневоднення мулу;

- комунікацій, електричного обладнання та систем автоматизації.

Також необхідно побудувати блок тимчасово зберігання мулу.

За програмою «UMIP» передбачено вигідні умови кредитування. На поточний момент відсоткова ставка складає 0,250% річних. Пільговий період кредитування – 8 років, загальний – 30 років.

Чи сильно це відобразиться на кишенях абонентів – ні! Максимальна очіуквана різниця між тарифом (без проекту_ та тарифом (з проектом) – 9,06% (у 2031 році). Якщо взяти простий розрахунок, то що ми побачимо, при діючому тарифі:

32,29 × 9% - 2.90 грн.

Якщо розраховувати середнє споживання 3 м/куб на одну людину, то кожен з нас сплатить 8,70 грн.

Такі вкладення це довгострокова перспектива та гарантія отримання послуг. У випадку аварії на очисних спорудах водопроводу забезпечення міста водою стане неможливим. Одразу зауважимо, що ми не маємо джерел води, яка б не потребувала очищення та знезараження.

Якісна питна вода - це запорука здоров’я населення та можливість уникнути захворювань.

Борис Дуденко: «Ми не можемо заплющити очі і чекати, коли проблема вирішиться сама. Так не буде. Про критичні точки нам відомо і головна мета не допустити колапсу та забезпечити населення якісними послугами. Ми можемо багато говорити про проблеми, брак коштів, але наші розмови не вплинуть на мережі, вони «не загояться». Отримання кредиту у розмірі 20 млн. євро за програмою «UMIP» дасть змогу реконструювати систему та забезпечувати населення безперебійними, якісними послугами».

інформація - МКП "Миколаївводоканал"


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: