Мапа порталу

Дисципліна і безпека: у Миколаєві працюють над організацією паркувального простору

Посадовці Миколаївської міської ради у складі делегації представників місцевого самоврядування кількох міст України ознайомилися з досвідом Дніпра щодо організації системи паркувального простору. 

  • На запрошення колег з Дніпра відгукнулися охоче, - розповідає Дмитро Попов, начальник управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради. - Подібна практика стане в нагоді при запровадженні системи паркування та контролю в нашому місті. 

Розпорядженням  міського голови Олександра Сєнкевича у березні 2021 року створена робоча група, яка займатиметься даним питанням. Тож фахівці грунтовно вивчали успішний досвід Дніпра, який першим в Україні впровадив таку службу контролю та налагодив використання в роботі цифрових технологій.

Під час робочого візиту гостям міста показали, як функціонує система парковок та механізм оплати послуг, як співробітники виявляють та фіксують порушення, а також евакуюють машини на комунальний штрафмайданчик. 

Відповідно до повноважень, інспекція здійснює: контроль за паркуванням транспортних засобів, за стоянкою і зупинкою; тимчасове затримання транспортних засобів, що суттєво перешкоджають дорожньому руху або створюють загрозу безпеці руху; притягнення винних осіб до відповідальності за порушення законодавства України у сфері паркування та ін.

Оператора паркування - ТОВ Парк Сервіс Груп - обрано за результатами конкурсу. Саме це підприємство займається благоустроєм місць паркування. Єдиний тариф за послугу схвалено міською радою. Він становить 10 грн за годину. При цьому передбачено безкоштовні місця для водіїв з інвалідністю. 

Кошти, стягнуті у вигляді штрафів, а також від оренди паркомісць, надходять до міського бюджету. За даними інспекції з контролю за паркуванням Дніпровської міської ради, лише за неповні три місяці поточного року надходження до бюджету міста склали близько 7,5 млн грн.

Розмір штрафу за порушення правил паркування становить 200 грн (20-кратна вартість однієї години паркування). За порушення правил зупинки і стоянки стягують 340 грн.

Через порушення правил дорожнього руху за останні півроку в Дніпрі евакуйовано понад дві тисячі автомобілів. Такі заходи вживають, зокрема, для безпеки містян на дорогах і пішохідних зонах. Інформація щодо евакуації одразу надходить до поліції. Налагоджено співпрацю з органами Державної виконавчої служби щодо примусового стягнення штрафів.

Містян закликають повідомляти в інспекцію про водіїв-порушників, які заблокували проїзд в навчальні заклади, лікарні, ставлять авто на зупинках або на пішохідних переходах, перешкоджають руху пішоходів і інших автомобілів.

  • Почув дуже багато позитивних відгуків від дніпрян про організацію паркувального простору. Кажуть, раніше пішоходам доводилося протискатись між автівками, залишеними на тротуарах. Нині ж все впорядковано, на парковках встановлюють обмежувальні стовпчики, та й штрафи впливають на дисципліну водіїв. Одразу пригадав, як у Миколаєві автовласники залишають свої транспортні засоби біля трамвайних колій і на кілька годин блокують рух електротранспорту. Врегулювання системи паркування та контролю за дотриманням Правил дорожнього руху дозволить уникнути й таких проблем, -  зауважив Дмитро Попов.

Як повідомлялось раніше, за статистичними даними в Миколаєві на тисячу жителів - 282 автомобілі. Останніми роками спостерігається доволі різке підвищення цього показника, при цьому особливої гостроти набуває проблема паркування транспортних засобів, організації вулично-дорожньої мережі в місті, безпеки учасників дорожнього руху.

За дорученням міського голови робоча група з організації діяльності по впровадженню платного паркування автотранспортних засобів на території Миколаєва опрацює питання та найближчим часом надасть свої пропозиції.

 

 

IMAGE FOLDER (/files/2021/3_2021/24032021_4)

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: