Мапа порталу

У Миколаєві успішно реалізовано грантовий проєкт з підтримки внутрішньо переміщених осіб, ветеранів АТО/ОСС та членів їх сімей

Наприкінці 2020 року в Україні завершується термін дії грантового проєкту від Світового банку "Подолання наслідків конфлікту, пілотний проєкт з відновлення та розбудови спроможностей". З цієї нагоди 22 грудня Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій проведено підсумкову онлайн зустріч з представниками, які взяли участь в його реалізації.

Проєкт, направлений на подолання наслідків міжнародного збройного конфлікту, реалізовано впродовж 4 років Міністерством разом з 10 громадами із Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей. У кожній з них втілені в життя окремі пілотні субпроєкти. 

Міський голова Олександр Сєнкевич розповів про розробку, хід та результати реалізації субпроєкту в нашому місті  - "Нові можливості адаптації внутрішньо-переміщених осіб та ветеранів АТО у громаду м. Миколаєва".  

На першому етапі було проведено опитування фокус-груп ВПО та ветеранів АТО, проаналізовані їх проблемні питання. Найбільш актуальними виявилися потреби в отриманні безкоштовних медичних послуг, зокрема лікування опорно-рухового апарату, психологічної адаптації/ресоцолізації, допомога у працевлаштуванні, задоволення культурно-спортивних потреб.

Враховуючи отримані дані, розробили пропозиції щодо їх вирішення та сформували проєктну заявку.

Так, у 2019 році для міської лікарні швидкої медичної допомоги було придбано унікальне медичне обладнання: артроскопічну стійку з набором інструментарію для використання малоінвазивних методик для оперування патології колінних та ліктьових суглобів. За умовами субпроєкту учасникам та інвалідам АТО та ООС, членам їх родин, внутрішньопереміщеним особам дана послуга в ЛШМД надається безкоштовно.

Важливою подією для Миколаєва стало відкриття сучасного Міського центру підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО. Наразі це єдина в Україні комунальна установа, де ветерани АТО, члени їх родин та вимушені переселенці можуть отримати весь комплекс послуг: юридичну та соціальну допомогу, медичні й реабілітаційні послуги, пройти тренінги щодо працевлаштування, та й просто провести дозвілля з користю. Основна мета створення центру - повернути людей, які постраждали від війни, до повноцінного життя, допомогти віднайти спокій та відновити здоров’я.

В рамках субпроєкту на базі ЛШМД та Міського центру реалізовано низку заходів, мета яких - сприяти соціальній та економічній адаптації ВПО та ветеранів АТО,  а також створення можливостей для самостійного забезпечення  життєдіяльності, відновлення психоемоційного стану  внутрішньо переміщених осіб, ветеранів АТО/ОСС та членів їх сімей.

  • Через анексію Криму та бойові дії на сході України у 2017 році понад 5 тисяч 300 людей різного віку вимушено переїхали до Миколаєва, на той час в місті перебувало близько 3 тисяч ветеранів АТО/ОСС. Ці люди опинилися в стані посттравматичного шоку, сам на сам із проблемами матеріального, побутового, морального та психологічного плану. Тому для міської влади питання допомоги цій категорії громадян було ключовим, - сказав Олександр Сєнкевич.

Він зазначив, що позитивні результати досягнуто завдяки злагодженій командній роботі міської влади, зокрема, департаменту економічного розвитку, департаменту праці та соціального захисту населення, управління охорони здоров’я, а також за підтримки активістів ветерансько-волонтерського руху - 

Олександр Сєнкевич також висловив вдячність Міністерству, представникам Світового банку за підтримку учасників АТО та надану можливість отримувати якісну медичну та психологічну допомогу в новоствореному центрі. 

  • Хоча термін реалізації субпроєкту завершується, міська влада забезпечить його сталість. Так, міською програмою "Соціальний захист" на 2020-2022 роки передбачено кошти у сумі  4,2 млн. на 2021 рік та 4,4 млн. грн на 2022 рік на здійснення діяльності установи “Міський центр підтримки ВПО та ветеранів АТО”, зокрема, на покращення матеріально-технічної бази. На базі лікарні швидкої медичної допомоги в подальшому  для надання медичної допомоги буде використовуватися артроскопічна стійка із розширенням сфери її застосування в нейрохірургії та загальній хірургії. Розширюються напрямки співпраці з інститутами громадянського суспільства, що опікуються питаннями даного напрямку.  Так, між Миколаївською міською радою та  ГО "Асоціація учасників та інвалідів АТО" підписано Меморандум Про посилення рівня соціального захисту учасників  АТО/ОСС, військовослужбовців та членів родин загиблих, підвищення рівня національно-патріотичного виховання, - резюмував міський голова.

 

IMAGE FOLDER (/files/2020/12_2020/22122020)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: