Мапа порталу

Виконання рішення щодо прийняття на зберігання архіву ЧСЗ під загрозою зриву

Понад півтора роки тому розпочалися перемовини між виконавчим комітетом Миколаївської міської ради та ліквідатором ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод» щодо прийняття на зберігання та впорядкування архівних документів банкрута архівними установами Миколаєва.

У офіційних зверненнях, що надходили на адресу міської ради, зокрема йшлося: «Зважаючи на невпорядкованість вищезазначених документів, банкрут ПАТ «ЧСЗ» має змогу сплатити за їх впорядкування 6 (шість) мільйонів гривень».

Розуміючи соціальну значимість даного питання, адже на потужному колись підприємстві працювали десятки тисяч миколаївців, виконавчий комітет Миколаївської міської ради відпрацював механізм прийняття-передачі документів та підготував рішення виконкому міської ради.

Справа була не проста. Процес ускладнювала не лише необхідність віднайти придатне приміщення для зберігання архівних документів, а й пошук фахівців для їх упорядкування, — через великий об’єм даних ця копітка робота може зайняти не один рік. З усіма цими задачами успішно впоралися.

9 вересня 2020 року виконком ухвалив рішення за № 763 «Про вирішення питання щодо формування архіву ПАТ «ЧСЗ», доручивши:

— трудовому архіву Миколаївської міської ради розпочати прийняття на зберігання документів із кадрових питань;

— архівному відділу міськради розпочати науково-технічне опрацювання документів за рахунок виділених ПАТ «ЧСЗ» коштів у сумі 6 млн грн.;

— виконавчому комітету — цим же коштом вжити заходів зі створення належних умов зберігання.

Крім того, в ухваленому рішенні зазначалося: «видати арбітражному керуючому (ліквідатору) ПАТ «ЧСЗ» довідку про прийняття документів, які підлягають довгостроковому зберіганню, за фактичною кількістю переданих одиниць зберігання в термін до 31.12.2020».

На жаль, нині виконання рішення виконкому міської ради під загрозою зриву. Уповноваженими представниками ПАТ «ЧСЗ” і досі не підписано договір на наукову обробку документів, отже, жоден черговий крок у цьому процесі неможливий. Звісно, за відсутності договору немає й необхідних для впорядкування та створення належних умов зберігання коштів.

Ситуацію, що ставить під загрозу прийняття важливих для містян документів (особових справ), обговорили під час апаратної наради в мерії 12 жовтня. Міський голова Олександр Сєнкевич висловив стурбованість штучно створеною затримкою.

Виконавчий комітет Миколаївської міської ради очікує від ліквідатора ПАТ «ЧСЗ» зваженого рішення та наголошує: через зрив термінів підписання договору, місто не встигне до кінця року провести процедуру прийняття документів. У випадку ж ненадходження коштів на роботу з архівом, додатковий тягар неминуче ляже на платників податків міста Миколаєва. 

Відділ інформаційного забезпечення

департаменту міського голови


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: