Мапа порталу

Відкриття персональної фотовиставки Слави Посєдай «Тихі історії» на базі ЦМБ для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка

24 вересня 2020 р. о 16-00 Центральна міська бібліотека для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка (пр. Центральний, 173) презентує персональну виставку української фотографині Слави Посєдай «Тихі історії», приурочену до Міжнародного дня людей з вадами слуху.

На виставці будуть представлені 54 фотографії, що мають привернути увагу співвітчизників до людей, які мають порушення слуху, задля побудови суспільства рівних можливостей. Люди з дефектами слуху гостро потребують підтримки оточуючих, особливо це стосується дітей.       

Слава Посєдай – учасниця численних виставок, котра займається фотографією багато років, позиціонує себе соціальним фотографом. В творчому доробку – 9 персональних виставок.

Слава Посєдай не боїться експериментувати і працювати з гострою тематикою, знімаючи не лише професійних фотомоделей. Шоста персональна фотовиставка присвячена особливій атмосфері світу дітей з вадами слуху, що спілкуються жестовою мовою. Моделями для проєкту «Тихі історії» стали вихованці Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступеня №6 Миколаївської обласної ради.

Візуально визначити особу з вадами слуху непросто. Героїв світлин нічим не відрізнити від звичайних дітей. У них аналогічне іншим дитяче життя з іграми, дружбою, самовираженням, досягненнями в навчанні і спорті, веселощами, сумом, страхами, розчаруваннями і першим коханням. Комунікація відрізняється лише тим, що не чути їх голосів – за них говорять жести, міміка, погляди і пози. Існування в середовищі, позбавленому звуків, змінює процеси сприйняття і пластичність реакцій, відсутність слів компенсується лаконічністю і яскравістю палітри вираження емоцій. Але почути ці тихі історії може кожен!

Авторка демонструє відтінки тиші світу позбавлених можливості чути та говорити, їхні потреби, переживання і сприйняття ними дійсності, наближаючи глядача до таких дітей. Їх тиша сповнена оптимізму, тепла, віри в те, що відсутність одного з органів відчуттів не завада для того, щоб жити повноцінним і насиченим життям та розуміти один одного. Чути і говорити про найважливіше можна і без слів.

Виставка експонуватиметься з 24 вересня 2020 року в приміщенні Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка (пр.Центральний, 173).

Запрошуємо всіх охочих! Бажаємо приємного перегляду!

Управління з питань культури та охорони культурної спадщини


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: