Мапа порталу

Старт опалювального сезону у Миколаєві може виявитись проблематичним, - Микола Логвінов

За місяць до старту опалювального сезону ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» опинилося у ситуації, що потребує вирішення за участі як міста, так і держави загалом. З одного боку рахунки арештовані НАК «Нафтогаз України», і підприємство немає можливості здійснювати закупівлю матеріалів, а з іншого – Мінфіном заблоковані платежі і в невизначеному стані залишається реалізація проєкту Світового банку.
 
Про наслідки та вихід із ситуації розповідає директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов.
«29 липня НАК «Нафтогаз України» наклала арешт на рахунки ОКП «Миколаївоблтеплоенерго». За постановою державного виконавця арешт накладено на грошові кошти, що містяться на рахунках у банківських установах з якими працює підприємство. Основна сума боргу - 41,4 млн грн, а решта понад 30 млн грн – пеня, річні відсотки, інфляційні втрати та судовий збір. 8 вересня підприємством було сплачено основний борг, проте рахунки залишаються заблокованими, оскільки ще є 30 млн грн штрафних санкцій», - повідомляє директор підприємства.
 
При цьому на сьогодні звернення до НАК «Нафтогаз України» щодо підписання договору реструктуризації штрафних санкцій залишається без розгляду. Вирішенням цього питання може стати ухвалення Верховною Радою проєктів законів №3508, №3800-1, №2458. Вони направлені на списання штрафних санкцій та газових боргів, а також регулюють питання дії економічно обґрунтованих тарифів.
 
Ще одне питання, що потребує оперативного втручання – фінансування проєкту Світового банку. Роботи по якому у Миколаєві зараз в активній фазі - реконструкція чотирьох котелень – Проспект Героїв України, 72А, вул. Спортивна, 1К, вул. Біла, 71, вул. Самойловича, 42 та будівельно-монтажні роботи із встановлення центральних теплових пунктів за адресами: вул. Велика Морська – будинки 3, 6, 13, 21, вул. Терасна, 16, Бузький Бульвар, 9 та Нікольська, 8. Зазначені котельні подають тепло 44% абонентів.
 
«Усі роботи зараз виконуються відповідно до плану. Однак, минулого тижня виникли затримки по фінансуванню проєкту, що пов’язано з заборгованістю перед Мінфіном у сумі понад 10 млн, яка виникла з 15 червня цього року», - додає Микола Логвінов.
 
За його словами, підприємство неодноразово направляло звернення до Міністерства фінансів з проханням перенести платіж на грудень, але відповіді не було.
 
Микола Логвінов аргументує, що зараз виділення дотаційних коштів особливо важливе, бо роботи на об’єктах йдуть повним ходом. Старе обладнання демонтовано, нове установлюється. А затримка у виплатах ставить під загрозу постачання тепла до майже 38 тис. абонентів у новому опалювальному сезоні. Варто наголосити, що такаж ситуація у всіх містах-учасниках проєкту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» - Тернопіль, Харків, Херсон, Кам’янець-Подільський.
 
Саме тому директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» звернувся до керівництва м. Миколаїв та депутатів Миколаївської міської ради розглянути можливість та виділити підприємству 50 млн грн фінансової допомоги.
 
«19 грудня 2019 року на засіданні бюджетної комісії Миколаївської міської ради було розглянуто звернення ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» щодо передбачення в бюджеті - 2020 71,65 млн грн підприємству. Далі усе це мала б вирішити сесія. Ми вказали на касовий розрив у фінансовому плані, який було затверджено виконкомом. У бюджеті було закладено спершу 20 млн грн підприємству з думкою про те, що при перевиконанні бюджету за результатами І півріччя ми отримаємо решту суми – 50 млн грн. Заплановані ще в листопаді-грудні платежі нікуди не поділися, і ми потребуємо фінансової допомоги», - зазначає Микола Логвінов.
 
Додамо, що зазначені 50 млн грн дотацій з бюджету міста мають спрямувати на: 10,3 млн грн - заробітна плата на вересень та жовтень, 10,2 млн грн – відсотки та тіло кредиту за договорами субкредитування, 25 млн грн – повернення кредиту банку «Восток». Усе інше – це ПДФО, ЄСВ, військовий збір та електроенергія.
 
Микола Логвінов також наголошує, що попри всі перепони та труднощі, підприємство має високі показники готовності до опалювального сезону 2020/2021 р., зважаючи на гідравлічні випробування мереж, їх ремонт та підготовку котелень, та без фінансової підтримки міста ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» не зможе закінчити розпочатий проєкт Світового банку і без труднощів подати тепло містянам. Тож підтримка депутатів наразі є надважливою.
 
Інформація підприємства

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: