Мапа порталу

COVID-19: в Миколаєві посилюють контроль за дотриманням карантинних обмежень

5 серпня в мерії відбулось засідання штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 на території Миколаєва.

Під час заходу йшлося про те, що рішенням державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на території Миколаївської області встановлено «зелений» рівень епідемічної небезпеки. Разом з тим в Миколаєві продовжують фіксувати нові випадки захворюваності на COVID-19.

Як зазначив перший заступник міського голови, керівник робіт з ліквідації медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру Володимир Криленко, в Миколаєві за три місяці було зафіксовано 100 випадків зараження коронавірусом, за останніх 10 днів – 81 випадок інфікування, з 1 по 4 серпня – 38 випадків.

- Ситуація непроста і заспокоюватися дуже рано. Те, що у нас встановлено «зелений» рівень епідемічної небезпеки, не дає нам права розслаблятися, - сказав Володимир Криленко.

Перший віцемер наголосив на тому, що  усі служби чітко дотримуються існуючих протоколів при виявленні випадків захворювання на COVID-19. Разом з тим спостерігається непоодинокі випадки порушення карантинних обмежень.

Так, за інформацією управління Дежспоживслужби в Миколаївській області  було  обстежено понад 547 об’єктів торгівлі, громадського харчування, перукарень, спортзалів, ринків. Було зафіксовано допуск відвідувачів без масок, відсутність контролю за дезінфекцією поверхонь та проведенням температурного скринінгу персоналу перед початком роботи, відсутність централізованого збору використаних одноразових засобів індивідуального захисту. Через це вже оштрафовано біля 300 суб’єктів господарювання.

В даній ситуації особливе занепокоєння викликає нехтування карантинними обмеженнями у двох мережах. Йдеться про мережу продовольчих магазинів фірми «Еліка» та мережу продовольчих магазинів ФОП Коченовського В.Б.

- Деякі магазини фірми «Еліка» навіть не мають води, щоб помити руки. Коли проводять перевірки наші інспектори, нам не хочуть надавати відповідні данні, - розповіла Наталя Рябенкова,  в.о. начальника Миколаївського міського управління Держспоживслужби в Миколаївській області.

Що стосується  мережі продовольчих магазинів ФОП Коченовського В.Б., то там хоч і виконуються елементарні норми, однак в цілому теж зафіксовано багато порушень.

Керівників вказаних підприємств запросили на засідання штабу. Для надання пояснень прийшов лише представник мережі «Еліка». Члени штабу наголосили на необхідності суворого дотримання  рекомендацій Головного санітарного лікаря України.

Є порушення карантинних обмежень і під час здійснення пасажирських перевезень. В основному це стосується приватних підприємств-перевізників. Зокрема, було зафіксовано непоодинокі випадки допущення до транспорту пасажирів без засобів індивідуального захисту.

Наприклад, в комунальному пасажирському транспорті цьому питанню приділяють значну увагу. Як результат – пасажири в трамваях та тролейбусах їздять в засобах індивідуального захисту.

Члени штабу підкреслили, що COVID-19 несе велику небезпеку, тому для боротьби з ним мають спільно працювати усі відповідні служби та зацікавлені сторони.

В свою чергу, головний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко зазначив: у разі  перевищення допустимого рівня захворюваності на COVID-19 регіон виключать з «зеленої» зони, що потягне за собою введення додаткових обмежень. Вони торкнуться усіх мешканців та підприємств. Володимир Клочко закликав громадян дотримуватися введених карантинних обмежень.

Також під час засідання штабу було обговорено ситуацію з зараженням коронавірусом кількох комунальних підприємств: КП «Миколаївводоканал» та КП «Миколаївелектротранс».

Так, не дивлячись на дотримання протиепідемічних заходів, на КП «Миколаївводоканал» було зафіксовано 18 випадків COVID-19, через це підприємству довелось тимчасово закрити на карантин абонентський відділ. На КП «Миколаївелектротранс» наразі 5 випадків COVID-19: 2 особи знаходяться на стаціонарному лікуванні; 3 – на амбулаторному, в тому числі й керівник підприємства; 16 працівників дотримуються режиму самоізоляції, очікуючи на результати тестів.

Зазначені підприємства забезпечені засобами індивідуального захисту, наразі там продовжують виконувати рекомендації Головного санітарного лікаря України.

За результатами засідання штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 на території Миколаєва, було ухвалено низку рішень. Так, на території міста посилять контроль за дотриманням карантинних обмежень. Стосується це ринків, торгівельних центрів, майданчиків роздрібної торгівлі, промислових магазинів, закладів громадського харчування, перукарень, салонів краси, підприємств-перевізників, закладів освіти тощо.  Також продовжиться робота з обробки дезінфікуючими засобами зупинкових комплексів.

Крім того, вирішили надати керівництву мережі «Еліка» тиждень на усунення виявлених порушень. Після цього проведуть перевірку, за результатами якої ухвалять відповідні рішення. Що стосується магазинів ФОП Коченовського В.Б., то  за системне невиконання рекомендацій Головного санітарного лікаря України на розгляд комісії ТЕБ і НС буде винесено питання щодо призупинення їх роботи.

  

IMAGE FOLDER (/files/2020/8_2020/050820)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: