Мапа порталу

Експертно-громадська рада провела першу зустріч в цифровому форматі

У понеділок, 6 квітня, експертно-громадська рада виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) провела першу зустріч у форматі відеоконференції.

Як зазначив голова ЕГР Артем Ващиленко, з огляду на посилення карантинних заходів та з урахуванням вимог положення про ЕГР було прийнято рішення провести зустріч у режимі обговорення та з використанням цифрового додатку Zoom.
До спілкування долучилися також Борис Кудар, директор ГО «Навчально методичний центр захисту прав людини», громадський префект Анна Кашуба, голова громадської ради при Державній регуляторній службі України Валерій Вєтров та голова ОСН селища Ялти Сергій Сидляр.
Борис Кудар розповів присутнім про окремі результати реалізації проєкту з аналізу громадськими префектами сфери освіти в м. Миколаєві. У своїй доповіді він зокрема приділив увагу питанням кібербезпеки закладів освіти.
Анна Кашуба розповіла про результати проєкту з аналізу формування та виконання заходів, які виконувалися за рахунок бюджетних коштів та доброчинних внесків. Загалом в ході проєкту досліджувалися 7 навчальних закладів м. Миколаєва. За інформацією п. Кашуби фінансова звітність даних закладів у відкритих джерелах подана не в повному обсязі та не структуровано, в результаті чого не лише складно виконати повноцінний аналіз, але й виникають ризики подвійного фінансування певних заходів.
Ще одним аспектом дослідження громадського експерта стала ефективність використання бюджетних коштів у реалізації заходів з енергоефективності, зокрема, термосанації будівель закладів освіти.
Однак, як зауважили члени громадської ради в ході презентації даного звіту, при оцінці робіт з енергоефективності варто оцінювати не лише використання коштів, але й зміни в температурному режимі, комфортності перебування дітей тощо. Для повноцінного аналізу ефективності проєкту мають бути враховані вся можливі фактори та виконані детальні підрахунки на основі актуальної інформації.
В свою чергу Михайло Золотухін, заступник голови ЕГР, підкреслив, що у керівництва міста наявна політична воля щодо позитивних змін в напрямку збільшення прозорості бюджетного процесу, тому найближчим часом можна сподіватися на покращання ситуації.
В цілому, члени ЕГР дійшли згоди в тому, що онлайн-формат є ефективним для обговорення актуальних питань та аналізу документів.
Темою наступної онлайн-зустрічі може стати питання щодо умов реалізації Громадського бюджету в умовах карантинних заходів.

Відділ громадських зв'язків департаменту міського голови

 

IMAGE FOLDER (/files/2020/4_2020/06042020)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: