Мапа порталу

Депутати Миколаївської міськради звернулися до Прем'єр-міністра України з проханням знизити тариф на опалення ПрАТ "Миколаївська ТЕЦ"

6 лютого під час продовження пленарного засідання чергової 56 сесії Миколаївської міської ради VII скликання керівники теплопостачальних підприємств міста Миколаєва надали роз’яснення стосовно вартості енергоносіїв.

- Минулого тижня на нараді з Президентом України прозвучала інформація, що депутати Миколаївської міськради разом з міським головою  не бажають знижувати ціни в платіжках. Депутатів це обурило і вони захотіли заслухати одним з перших питань наступне: яким чином вони можуть вплинути на розмір платіжки, особливо стосовно державного підприємства «Миколаївська ТЕЦ», - зазначив міський голова Олександр Сєнкевич.

Директор ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» Юрій Кішко взяв за приклад платіжний документ 3-кімнатної квартири на проспекті Богоявленському та повідомив, що цього року розмір нарахувань за три останні місяці нижче, ніж в минулому та позаминулому на 26%.

-  По місту Миколаєву найкраща картина в Україні стосовно обладнання будинків  приладами обліку – 92-94%. Це дуже добре, адже нарахування без лічильників здійснюється за допомоги кількох коефіцієнтів, - сказав пан Кішко. - Щодо вартості газу: у листопаді-грудні минулого року вона складала (встановлена державою) 8 тисяч 361 грн. У платівках же залишилася ціна 6 тисяч 809 грн. Ця інформація достовірна. Тобто через підвищення вартості газу підприємство понесло збиток у розмірі 15 млн грн. Що відбувається далі? Хочу нагадати, що «Миколаївська ТЕЦ» самостійно не встановлює та не переглядає тарифи, так само, як і міська влада. Підприємство є ліцензіатом НКРЕКП. У вартості тарифу 87% становить газ. Кошти, сплачені за нього, не потраплять до підприємства, а спрямовуються одразу на спецрахунок НАК «Нафтогаз». Нам повертають 10%.

При цьому на підприємстві працевлаштовано 480 містян, немає заборгованості із зарплатні, водо- та газопостачання. Все це завдяки своєчасній та повній сплаті споживачами за послуги. Юрій Кішко подякував городянам за терпіння та розуміння складної ситуації на ТЕЦ. А щодо впливу міської влади на формування ціни на тепло, єдиним механізмом впливу є звернення до НКРЕКП, не більше.

Директор КП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов також відзначив, що міська рада жодним чином не може вплинути на формування тарифу.

- Єдиний можливий варіант – це надання підприємству спонсорської допомоги. Якщо ми зробимо знижку, вона компенсуватиметься коштом міського бюджету. Ціна питання – біля 100 млн грн для нашого підприємства та 50-60 млн грн  для ТЕЦ, - сказав керівник.

Микола Логвінов пояснив, що діючий тариф «Миколаївоблтеплоенерго» становить 1482 грн за 1 Гкал. Для прикладу: у Києві – 1654 грн, Львові – 1500 грн, Херсоні – 1600 грн. Тобто «Миколаївоблтеплонерго» на шостому місці знизу за розміром тарифу по Україні. При цьому інші теплопостачальні підприємства отримують багатомільйонну допомогу з міських бюджетів (Львів, наприклад, виділив 232 млн грн).

- Дотувати підприємство, аби перекривати збитки – неправильно. Тариф має бути економічно обґрунтований. Кошти слід спрямовувати на енергоефективність та модернізацію. Адже основні втрати навіть не в мережах, а у кінцевого споживача, в багатоквартирних будинках. Це біля 44%. Якщо ми їх модернізуємо, тоді отримаємо реальну економію в платіжках, - пояснив Микола Логвінов.

На його думку, Миколаєву необхідна стратегія розвитку централізованого опалення на 15 років з врахуванням всіх можливих варіантів роботи ТЕЦ, облтепло, приватних теплопостачальників. Це має бути програмна робота.

За результатами обговорення міський голова запропонував внести до порядку денного проєкт рішення із зверненням депутатів Миколаївської міської ради до Прем’єр-міністра України щодо ситуації, яка склалася з нарахуванням плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення.

У зверненні депутати просять Главу Уряду сприяти вирішенню питання щодо зниження розміру плати за послуги з централізованого опалення, які надаються ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ», засновником якого є держава в особі Міністерства палива та енергетики України. Також за пропозицією Ігоря Дятлова додали пропозицію передбачити в бюджеті держави субвенцію розміром 100 млн грн. для таких підприємств, як «Миколаївоблтеплоенерго», аби вони могли виконати постанову КМУ та знизити тариф.  

Депутати міської ради підтримали проєкт рішення із змінами більшістю голосів.

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: