У Миколаєві з робочим візитом перебувають експерти Офісу Ради Європи в Україні
5 лютого 2020 року перший заступник міського голови Володимир Криленко провів зустріч з експертами з питань залучення громадськості та відкритого врядування Офісу Ради Європи в Україні Олександром Кисельовим (Україна) та Анною Різовою (Болгарія).
Нагадаємо, що в грудні минулого року був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Миколаївською міськрадою та Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи щодо виконання проєкту «Підвищення довіри місцевого населення до органів влади, побудова ефективних партнерських відносин задля стійкого розвитку громади». Загалом документ підписали представники тринадцяти органів місцевого самоврядування України, у тому числі, Миколаєва.
За словами Андреаса Кіфера, Генерального Секретаря Конгресу, «місцеві ініціативи – це можливість для міських голів очолити конкретні дії, що спрямовані на підвищення рівня якості місцевої демократії, сприяти запровадженню принципів етики в процес прийняття рішень, а також підтримати більш інклюзивне, прозоре, підзвітне та орієнтоване на громадян місцеве врядування».
У рамках проєкту експерти надаватимуть нашому місту консультативну підтримку у впровадженні етичних, інноваційних та інклюзивних політик та практик на місцевому рівні в Україні. Під час сьогоднішньої зустрічі Володимир Криленко ознайомив фахівців Офісу Ради Європи з роботою органів місцевого самоврядування в Миколаєві, зокрема, активну взаємодію з міжнародними партнерами, розвиток науково-освітньої співпраці, залучення громадськості до участі у прийнятті важливих рішень для всієї громади.
- У Миколаєві створені та ефективно працюють громадські експертні ради, які порушують актуальні для містян питання та сприяють їх вирішенню, - зазначив перший віце-мер. - Успішно реалізується в нашому місті механізм Громадського бюджету. Містяни самостійно визначають пріоритети, генерують ідеї для покращення міського простору тощо. Коштом міського бюджету проєкти втілюють в життя. Із часом до Громадського бюджету долучаються все більше миколаївців, і така активність не може не тішити. Міська влада планує впровадити додатковий напрям Громадського бюджету – так званий «шкільний громадський бюджет».
Детально про програму Громадський бюджет міста Миколаєва розповідала експертам напередодні директор депаратменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко.
Представники Офісу Ради Європи поцікавились, чи потрібна допомога в організації навчання та підвищення фахового потенціалу спеціалістів, які задіяні у реалізації різних міських проєктів; а також в роботі з громадськістю, аби мотивувати миколаївців до більш активної участі у житті міста.
Консультативна підтримка забезпечується в рамках проєкту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», який виконується Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки. Метою проекту є покращення якості демократії на місцевому рівні в Україні шляхом посилення інституційних структур та підтримки органів місцевого самоврядування та їх національних асоціацій в діяльності, спрямованій на запровадження принципів етики в процес прийняття рішень, а також підтримка більш інклюзивного, прозорого та орієнтованого на громадян місцевого врядування.