Мапа порталу

Вадиму Сердцеву – 90!

Сьогодні в квартирі родини Сердцевих не замовкає телефон: Вадим Андрійович відзначає ювілей. Йому виповнюється 90 років.

Надзвичайна людина, Почесний городянин м. Миколаєва, Городянин року – 2012 Вадим Сердцев – приклад того, як треба любити своє місто і людей.

Вадим Сердцев народився в далекому невеличкому місті Гусь Хрустальний в родині склодува. Він – старший із трьох братів. Став теплотехніком, а молодші – художник і музикант.

Втім те, що робить сьогодні Вадим Андрійович, теж можна назвати творчістю. Як інакше назвати захоплення, завдяки якому на вулицях Миколаєва з’явилися десятки тисяч дерев? Саджанці він також вирощує сам. Своїм захопленням щиро ділиться, вважає, що вже має послідовників. І перші серед них – його правнуки.

До речі, якраз перед ювілеєм в родині Сердцевих народилося ще двійко. Вчора їх забирали із пологового будинку. Вадим Андрійович вважає це кращим подарунком до ювілею:

- Я тепер ще більш щаслива людина. А точніше, ще більш багатим став. Тепер у мене чотири правнуки! Старші вже в своїх навчальних закладах самі висаджують дерева. Навіть у дитячому садочку.

Минулого року сесія Миколаївської міської ради проголосувала за те, аби назвати Вадима Сердцева Почесним городянином. Голосували одностайно. Адже навряд чи в місті можна знайти більш безкорисливого і завзятого городянина, який ділиться не тільки захопленням, а і матеріалом для висаджування дерев.

Саджанці скрізь – вдома, у під’їзді, на дачі. Так само у дітей і онуків. Щиро підтримує свого чоловіка дружина Лідія. Вони разом 65 років.

Звісно, коли про Вадим Сердцева дізналися миколаївські журналісти, він став героєм багатьох публікацій і відеоматеріалів. І сьогодні, в його ювілей журналісти завітали до Вадима Андрійовича з поздоровленнями, квітами і тортом. З організацією допоміг департамент міського голови.

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич привітав ювіляра з відрядження:

- Я завжди із захопленням і глибокою повагою говорю про цю людину, адже Вадим Сердцев – це приклад відданого служіння своєму місту. Це приклад того, як можна самотужки міняти світ довкола на краще. Не скаржитися на владу, не скиглити, що то нікому не потрібно. А брати, робити, запалювати своєю справою інших. Сьогодні мої найщиріші вітання Вадиму Сердцеву з ювілеєм і побажання здоров’я і якомога більше послідовників в його благородній справі! Вадим Сердцев завжди із радістю погоджується побувати в школі, в трудовому колективі. Розповідає про ту шкоду, яку людство завдає природі своїми діями, і ділиться, як її можна якщо не нейтралізувати, то хоча б зменшити.

Звісно, йдеться про висадження дерев. Минулого року сам Вадим Андрійович посадив 500 молодих дерев.

На жаль, зробити більше – каже він - трохи заважає перелом, який отримав кілька років тому. Востаннє саджав дерево ось тільки – наприкінці грудня минулого року. Погода дозволила. Сподівається, що навесні продовжить. Є посадочний матеріал, а головне – є бажання.

До речі, він пропонує приєднуватися всім миколаївцям. Його досвід підказує, що суттєво озеленити місто можна доволі швидко. Акації, в’язи, катальпи, павловнії – ці посаджені ним дерева вже стали нашими зеленими легенями. Серед них є такі, що і ростуть швидко, і виглядають незвично і красиво, наприклад, павловнія. Саме її він посадив майже два роки тому біля свого під’їзду. Зараз вона майже три метри заввишки.

Вадим Сердцев каже, готовий приєднатися до будь-якої ініціативи, якщо вона буде на користь місту і його людям.

Відділ інформаційного забезпечення

департаменту міського голови

 

IMAGE FOLDER (/files/2020/1_2020/14012020_1)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: