Мапа порталу

Олександр Сєнкевич доручив підготувати проєкт рішення міськради щодо передачі двох миколаївських мостів на баланс САД

13 січня під час апаратної наради в мерії міський голова Олександр Сєнкевич прокоментував ситуацію навколо ремонту Південнобузького мосту. 

Зокрема, мер доручив начальнику управління комунального майна Мкртичу Мкртчяну підготувати проєкт рішення міської ради щодо передачі Південнобузького та Інгульського мостів на баланс Служби автомобільних доріг.

- За словами народного депутата України І.Негулевського, на засіданні Кабінету Міністрів України планують «вилучити» у нас мости. У нас не треба нічого «вилучати». Ми готові передати такі «подарунки», нехай беруть, ремонтують та обслуговують їх. Саме цього ми добиваємося вже понад 4 роки. Ці споруди є частиною державних міжнародних трас.

Міський голова нагадав, що у 2018 році було виготовлено технічний звіт щодо аварійного стану Південнобузького мосту. Згідно зі звітом оголошено тендер на розробку проєктної документації, який виграла київська компанія. За результатами передпроєктних робіт у Миколаєві в приміщенні облдержадміністрації провели презентацію.

-  Саме картинки з цієї презентації демонструє в фейсбуці народний депутат. Хочу зазначити, що компанія не впоралася із завданням розробити проєктно-кошторисну документацію у визначений договором термін. Договір автоматично розірваний. Жодних документів від них ми не отримали. Жодної копійки за невиконану роботу не сплатили. Більше того, прокуратура  подала до суду для стягнення з цієї компанії штрафних санкцій у розмірі 750 тисяч грн, що було передбачено в договорі, - повідомив мер.

Олександр Сєнкевич додав, що проєкт реконструкції такої споруди матиме обсяг біля 30 томів.

У 2019 році оголошено новий тендер, який перемогла компанія з Польщі «MOSTY GDANSK LIMITED LIABILITY COMPANY». Міський голова надав доручення директору департаменту житлово-комунального господарства міськради Сергію Коренєву з’ясувати, на якому етапі наразі вказана робота. Якщо результатів знову не буде, договір розірвуть, зекономивши громаді Миколаєва біля 10 млн грн.

- Ці кошти спрямуємо на будівництво дюкеру в Варварівку, - зазначив Олександр Сєнкевич. – У нас немає бажання змагатися, хто відремонтує міст. Ми прагнемо лише, щоб це було якнайшвидше та, бажано, коштом держави. За результатами вимірювання пасажиропотоку в місті 90% транспорту, що проходить через Південнобузький міст, не є місцевим.

Тим часом, міський голова доручив вчергове звернутися до Служби автомобільних доріг стосовно санітарного стану прибордюрних територій на ділянках автошляхів державного значення, що проходять через місто, а також аварійного стану асфальтового покриття.

При нагоді Олександр Сєнкевич поінформував про ситуацію з будівництвом об’їзного мосту в Миколаєві. На останньому засіданні в Укравтодорі, де він також брав участь, йшлося про надання японськими фахівцями технічного звіту у термін до кінця 2019 року.

-  Наразі стоїть завдання актуалізувати технічне завдання на розробку проєктної документації, підготоване ще 2012 року. Частково змінилося місце будівництва. Японська компанія розглядає питання щодо підрядника. Можу запевнити, що у 2020 році можна розпочати проєктування, та ніяк не будівництво, - підсумував мер.

Відділ інформаційного забезпечення

департаменту міського голови

 

IMAGE FOLDER (/files/2020/1_2020/13012020)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: