Мапа порталу

«Сєнкевич#Поруч» - можливість особисто звернутися до міського голови

Чергова зустріч Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича з городянами в рамках звітування про виконану роботу відбулася 15 жовтня в Інгульському районі міста, на вул. Космонавтів.

Поспілкуватися з мером Миколаєва та висловити свої пропозиції щодо розвитку міста, або ж вказати на проблемні питання зібралися біля 150 городян.

Протягом першої частини заходу, як зазвичай, мер поінформував миколаївців про принципи формування бюджету міста, детально розповів про те, куди спрямували кошти цього року. Олександр Сєнкевич акцентував, що зусилля міської влади спрямовані на розвиток транспортної інфраструктури, устаткування міських лікарень новим обладнанням та впровадження електронної карти пацієнта, модернізацію мереж водопостачання та водовідведення, реконструкцію парків, скверів на території міста, ремонт доріг та тротуарів із врахуванням вимог доступності тощо.

Після звітування мер відповів на численні запитання миколаївців. Можливість особисто звернутися до міського голови була в кожного.

Першим же питанням, що прозвучало на адресу мера, стало утримання дитячого майданчика на подвір’ї багатоповерхівки. Жителька мікрорайону цікавилася, хто має слідкувати за тим, щоби майданчик був прибраний, а обладнання — у належному стані. Олександр Сєнкевич повідомив, що в місті вперше буде створено комунальне підприємство для належного утримання всіх дитячих та спортивних майданчиків. Підприємство створять на базі одного з ліквідованих ЖЕКів. Статут же розроблено, його погодять та винесуть проєкт рішення на сесію міської ради.

Крім прибирання, треба ж їх і ремонтувати, — зазначив мер. — Деякі майданчики зі зламаним обладнанням становлять небезпеку для наших дітей. До кінця року комунальне підприємство буде створено та вже з наступного року приступить до обслуговування об’єктів.

Одна з жительок мікрорайону звернулася до Олександра Сєнкевича від імені батьківського колективу школи № 56, що розташована на вул. Космонавтів.

За дорожньою картою управління освіти міськради 32 школи в Миколаєві І-ІІІ ступеня «спрощують» до шкіл І-ІІ ступеня. Тобто 32 заклади позбавляють 10–11 класів. У нашій школі, де навчається понад 1100 дітей, з наступного року старших класів не буде. Поруч стоїть школа № 42, у якій менше учнів, втім, саме вона отримує статус ліцею. Наші діти, закінчивши 9 класів, повинні на конкурсній основі туди вступати. Це дискримінація права наших дітей на освіту, — вважає мешканка міста.

Олександр Сєнкевич уважно вислухав звернення та розповів, що наступний рік у Миколаєві буде присвячений галузі освіти та вирішенню найболючіших проблем у цій сфері.

Крім того, ми справді зменшуватимемо ступінь деяких шкіл. Це пов’язано з реалізацією Дорожньої карти освітньої реформи в Україні. Хочу підкреслити, що жодна дитина не буде позбавлена можливості навчатися в 10–11 класі, якщо в неї є таке бажання. Якість освіти в Україні знижується, результати ЗНО показують, що не можуть усі школи дати однаковий рівень знання спеціалізованих предметів, як то фізика, хімія тощо. Для цього потрібні добре обладнані предметні класи, вартість яких становить від 50 до 200 тис грн. Реформа освіти, започаткована Міністерством освіти й науки України, передбачає якраз формування такої мережі закладів, яка забезпечуватиме надання освітніх послуг належного рівня.

Мер запевнив, що ситуація щодо школи № 56 буде розглянута окремо. Крім того, своє слово скаже Муніципальна рада з питань освіти при міському голові.

Чимало питань, які адресували міському голові, стосувалися житлово-комунального господарства. Так, жителі провулку Селищного просять замінити ділянку водогону довжиною 500 метрів, що була прокладена в 60-х роках минулого століття та наразі стала непридатною для використання. Проблема ще й у тому, що ділянка водогону не перебуває на балансі МКП «Миколаївводоканал», тож підприємство не може її ремонтувати.

Олександр Сєнкевич розповів городянам, як слід діяти, аби досягти необхідного результату. За дорученням міського голови ініціативну групу жителів провулку Селищного запросять на особистий прийом директора департаменту житлово-комунального господарства Сергія Коренєва. Після належного опрацювання та підготовки документів у бюджеті на наступний рік мають запланувати кошти на виготовлення проєкту ремонту водогону.

Актуальною проблемою для місцевих мешканців є відсутність впорядкованих місць дозвілля дорослих та дітлахів — йдеться про парки, сквери тощо.

— Єдиний парк неподалік — «Взуттєвик», і той без освітлення, зруйновані лавки, пішохідні доріжки в жахливому стані, — зазначив юнак, звертаючись до керівника міста.

Олександр Сєнкевич відповів, що цього року було виготовлено проєктно-кошторисну документацію на впорядкування цього скверу. Адміністрація Інгульського району включила фінансування цих робіт у бюджетний запит на 2020 рік. Мер сказав, що вже наступного року територія скверу перетвориться в чудове місце для відпочинку.

Одним із інфраструктурних проєктів, що незабаром будуть реалізовані в мікрорайоні — повна заміна зовнішнього освітлення по вул. Космонавтів на LED-освітлення.

Роками найболючішим питанням для жителів мікрорайону лишається стан вулиці Новозаводської. Тож порушили цю проблему під час зустрічі з міським головою.

Доки великовантажний транспорт розбиватиме дорожнє покриття, витрачати величезні кошти на його ремонт немає сенсу, — вважає Олександр Сєнкевич. — Ми зверталися до портовиків, стивідорних кампаній із проханням допомогти відремонтувати автошляхи, які нищить саме їхній транспорт. Проте, відповідь: «Ні, ми сплачуємо податки». Хоча сума податків, що надходить до бюджету міста від портової галузі, становить 180 млн грн, у той час, як на будівництво доріг треба мільярди.

Зі свого боку міська влада активно вживає заходів для покращення дорожньої інфраструктури. Уперше в Миколаєві розроблено проєкт будівництва цементобетонної дороги по вул. Новозаводській, на ділянці від Херсонського шосе до залізничного вокзалу. Будівництво заплановане на наступний рік.

Чергова зустріч міського голови з городянами «Сєнкевич#Поруч» відбудеться в середу, 16 жовтня, біля магазину «Еко-маркет» по Херсонському шосе, 38А.

Запрошуємо миколаївців!

Відділ інформаційного забезпечення

департаменту міського голови

 

IMAGE FOLDER (/files/2019/10_2019/16102019)

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: