Мапа порталу

«Аудиторія - це дівчина, яка любить компліменти!»: миколаївських працівників культури навчали ефективним публічним комунікаціям

Тренер із публічних виступів Сергій Стужук провів навчальний інтенсив для працівників культури у Миколаєві: все, що необхідно для ефективної роботи в команді та в комунікаціях із відвідувачами.

Захід пройшов у музичній вітальні Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна в рамках проекту «Трансформація художнього музею в сучасний культурний хаб».

Останнім часом музеї та інші заклади культури все частіше трансформуються в культурні центри, де демонструються нові підходи для презентацій, виставок, лекцій, обговорень тощо, а в практичній роботі таких установ додаються інтерактивність та адаптація для сучасної аудиторії. Розуміючи це, упродовж двох днів працівники музею, робітники міських будинків культури та бібліотек опанували секрети успішного виступу, відповідали на каверзні питання, вели дебати, вчились уникати маніпуляцій тощо.

«Аудиторія - це дівчина. І вона любить компліменти! - постійно наголошував спікер. - Я не викладаю ораторське мистецтво. Я вчу техніці й інструментам впливу на людей за допомогою мовних технологій. Я даю людям сучасний публічний виступ. А він дещо відрізняється. Візьмемо хоча б живопис. Він був завжди однаковим? Мона Ліза - це вау! Голландці - вони прекрасні. Але сьогодні так не пишуть. А якщо пишуть, ці художники не затребувані. Сьогодні глядач і покупець вимагає іншого мистецтва. Сьогодні з аудиторією потрібно говорити іншою мовою. Сприйняття змінилося. Музика змінилася. У нас є класика, ми дивимося на ці шедеври і захоплюємося ними. Але це класика. Проте люди люблять щось нове. У публічному виступі теж саме. Але я дам вам саме ті інструменти, які затребувані саме сьогодні».

Учасники тренінгу ознайомилися з основними секретами ефективного та успішного виступу, які включають у себе підготовку, зоровий контакт із аудиторією, енергію та емоції. Тренер поділився основними техніками, якими повинен володіти оратор, адже перед ним завжди стоїть нелегке завдання – заволодіти увагою слухачів і втримати її. Сергій зупинився на порадах та секретах, що допоможуть виступаючому позбутися страху та відчувати себе більш впевнено.

Крім того, учасники вчились працювати із відвідувачами, в тому числі, з так званою «проблемною» аудиторією, аби правильно й безперешкодно вирішувати конфліктні питання. Тренувались залучати та утримувати увагу, відповідати на каверзні питання, особливо, якщо не знають відповіді. Працювали із запереченнями і долали складні ситуації.

Розглянули питання організації комфорту для відвідувачів закладів культури. Розібрали існуючи правила поведінки з гостями закладів. Моделювали роботу в команді, як у співпраці з керівництвом, так і з підлеглими. Вчились протидіяти маніпуляціям на презентації і переговорах, використовуючи їх на свою користь.

Довідка:

Сергій Стужук – Президент Американо-українського Міжнародного дослідницького університету IRU, експерт-консультант ОБСЄ, творець Дебат-Клубу «NIKA», член команди Team Europe Mykolaiv.

Проект реалізує КУ «Агенція розвитку Миколаєва» за підтримки Українського культурного фонду.

 

IMAGE FOLDER (/files/2019/7_2019/19072019_2)

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: