Мапа порталу

Миколаївцям роз'яснили, як тепер призначатимуть житлові субсидії

15 травня у міській раді відбувся брифінг за участі першого заступника міського голови Володимира Криленка, директора департаменту праці та соціального захисту населення Сергія Василенка та начальника управління соціальних виплат і компенсацій Інгульського району Людмили Башкатової, під час якого було надано роз’яснення стосовно механізму нарахування субсидій і пільг на оплату комунальних послуг.

17.04.2019 року Уряд затвердив Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі. Даним Порядком визначено перелік пільг, оплата яких здійснюватиметься у грошовій формі, визначено розрахунок її розміру, механізм виплати у грошовій безготівковій формі та у готівковій формі, а також встановлено відповідальність за подання неправдивих відомостей.

Володимир Криленко поінформував, що у документі було переглянуто критерії надання цього виду державної підтримки з метою підвищення ефективності та посилення адресності. 

Зазначено, що у Миколаєві на 2018 рік субсидії отримали 62 434 сім’ї. У 2019 кількість скоротилася, і нарахована 38 131 родині. Незважаючи на певні обмеження, оновлений порядок нарахування субсидій розроблено таким чином, щоб всі, хто справді потребує фінансової підтримки – її отримали.

Сергій Василенко зазначив, що одержувачам субсидій надано право обирати в якій формі вони бажають отримувати субсидію: у грошовій готівковій чи у грошовій безготівковій. Так, за бажанням одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії може здійснюватися у грошовій безготівковій формі на підставі відповідної заяви, поданої до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

- Щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Цьогоріч автоматичне перепризначення субсидій стосуватиметься більшості домогосподарств. Решті потрібно буде оновити заяву та декларацію про доходи. Готівкову субсидію буде призначено тим сім’ям, в яких станом на травень-червень не буде заборгованості за комунальні послуги. Пенсіонери отримуватимуть допомогу готівкою через Пенсійний фонд та Укрпошту, а ті, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк. Сім’ї, які станом на травень-червень матимуть борги за комуналку, будуть переведені на безготівкову монетизацію. Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. Допомогу на опалювальний сезон 2019-2020 рр. – на основі доходів 1-2 кварталів 2019 року, - повідомив Сергій Василенко.

Міністерство соціальної політики України не планує змінювати критерії для призначення житлових субсидій, тому суттєвого зменшення кількості субсидіантів у 2019-2020 роках не передбачається.

Департамент праці та соціального захисту роз’яснює зміни у призначенні субсидії, які вніс Кабінет Міністрів України

Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?

Усім діючим субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

Тим, у кого є борги, будуть переведені на безготівкову монетизацію субсидій (при умові погашення заборгованості та надання нової заяви).

Кому потрібно повторно звернутися з документами?

Повторно із Заявою та Декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.

Повторно з документами необхідно буде звернутися також сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, та сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.

За який період враховуються доходи для призначення субсидії?

За I-II квартали поточного календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону.

За III-IV квартали попереднього календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону.

За два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії – у разі, коли житлова субсидія призначається після початку опалювального (неопалювального) сезону.

Чи можуть призначити субсидію на наступний період, якщо є борг?

Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні.

Також, не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення незаконні донарахування в рахунках – повідомленнях споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов.

Крім того, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління соціального захисту.

Чи буде монетизація пільг?

Монетизація пільг стартує з жовтня 2019 року. Вона відбуватиметься за зразком безготівкової монетизації субсидій через Ощадбанк.

Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, восени потрібно буде звернутися в управління соціального захисту, написати відповідну заяву і надати реквізити банківського рахунку в Ощадбанку. Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою.

Чи потрібно у жовтні йти в управління соціального захисту, щоб оформити субсидію на зиму?

Якщо у травні субсидію буде перепризначено на новий період – 2019-2020 рр. – у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи І-ІІ кварталів 2019 року.

Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22% від мінімальної заробітної плати - 918,06 грн.) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням комісії.

Як відбувається оплата комунальних послуг , якщо субсидія призначена в безготівковій формі?

Все відбувається автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формують он-лайн повідомлення субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховує їм субсидію. Про це, та про те скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк одразу інформує субсидіанта SMS-повідомленням.

Для субсидіантів будуть створені ПЕРСОНАЛЬНІ КАБІНЕТИ, де можна буде перевірити інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800.

ЗА ДОДАТКОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО УПРАВЛІНЬ СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ І КОМПЕНСАЦІЙ:

Центральний район – вул. Декабристів, 25, тел. (0512) 47-42-42

Заводський район – вул. Морехідна, 9/1, тел. (0512) 34-31-69

Корабельний район – вул. Новобудівна,1, тел. (0512) 60-04-84

Інгульський район – вул. Миколаївська, 26, тел. (0512) 58-61-21

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: