Посилення мобільності Миколаєва: план дій на 2019-2020 роки готовий
Консалтингова агенція «А+С Україна» презентувала в Миколаєві план дій на 2019-2020 роки по посиленню мобільності Миколаєва. У заході взяли участь Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, заступник міського голови Юрій Андрієнко, директор департаменту надання адміністративних послуг Дмитро Лазарєв, представники профільних управлінь і департаментів, комунальних підприємств, поліції. Фахівці по впровадженню технологій в галузі транспортного проектування і моделювання працювали разом із спеціалістами управління транспортного комплексу, зв’язку і телекомунікацій Миколаївської міської ради. Результатом спільної роботи стало напрацювання цілої низки пропозицій, які і лягли в основу плану дій. Він передбачає кілька кроків: створення нових інституцій, розробку міських політик, заходи з оптимізації, оновлення інфраструктури, промо сталих режимів пересування, посилення контролю за виконавцями, збір даних, підвищення кваліфікації кадрів.
Зокрема, в рамках створення нових інституцій пропонується переформатувати управління транспортного комплексу, зв’язку і телекомунікацій у департамент транспорту та мобільності. Поки не визначено, скільки людей має працювати в такому департаменті. До того ж функціонал нової структури може пересікатися з деякими в інших структурних підрозділах ММР.
- Децентралізація нам дала не тільки нові можливості, а і додаткову відповідальність. Аби ми виконували те, що можемо зараз собі дозволити, нам необхідно змінювати і структуру, і кількість працюючих. Варто це зрозуміти, - зазначив міський голова Олександр Сєнкевич.
В новому департаменті пропонується утворити 5 відділів, кожен із яких має певні функції. З деякими із них Миколаїв поки не стикався. Наприклад, організація паркувального простору і визначення ціни за паркування залежно від розташування в місті. Тобто, чим ближче до центру, тим дорожчою має бути парковка. Чимало великих європейських міст вже пішли по такому шляху і суттєво розвантажили від транспорту свої середмістя. Новим досвідом стане і створення вело інфраструктури. В тому числі на вулицях в центрі Миколаєва. Миколаївці поки не знають, що собою уявляє турбоколо. Це принципово нова організація руху по кільцевим розв’язкам в місті. З цього приводу свої зауваження висловили представники поліції, які брали участь у презентації. Вони вважають, що для реалізації цього і деяких інших проектів варто спочатку зробити нову розмітку на вулицях. В плані дій також йдеться про вдосконалення інфраструктури для людей з інвалідністю. Чимало уваги під час обговорення було приділено організації руху тролейбусів і трамваїв, створення альтернативи приватним маршруткам. Фахівці «А+С Україна» високо оцінили створення тролейбусної лінії навколо мікрорайону Намив. Разом з тим вона буде максимально ефективною тільки в тому випадку, коли буде збільшена кількість тролейбусів на цих маршрутах, оптимізована кількість маршрутів таксі в бік їх зменшення. Олександр Сєнкевич звернувся до авторів проекту із проханням надати пропозиції щодо громадського транспорту.
- Я хотів би, щоб ви запропонували нам, як максимально ефективно задіяти нові автобуси, які вже незабаром з’являться у Миколаєві. Ви вже добре знайомі і з напрямками, які обслуговує громадський транспорт, і з проблемами, які є з пасажирськими перевезеннями. Нам важливо зняти напруження, яке, на жаль, сьогодні існує. А з іншого боку, ми розуміємо, що 23 автобусів для цього ще не вистачить. Отже маємо максимально точно визначити маршрути, аби людям було зручно пересуватися містом.
Незабаром миколаївці зможуть почати користуватися електронним квитком. Це важливий крок для збору і аналізу інформації по пасажиропотоку, кількості пільговиків. Також на зупинках громадського транспорту миколаївці побачать електроні табло, на яких буде інформація про рух електротранспорту і маршруток. До речі, вже весь електротранспорт міста облаштований GPS-трекерами, що дозволяє слідкувати за їх рухом з мобільних пристроїв зі спеціальним додатком.
Фахівці «А+С Україна» також зазначили, що найближчим часом план дій буде відкоригований з урахуванням всіх побажань. І висловили сподівання, що документ буде прийнятий на сесії, адже він є програмою, яка може суттєво змінити якість транспортних послуг в місті і його мобільність.
Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови