Мапа порталу

"Ми дуже задоволені результатами реалізації проекту", - експерти Світового банку про роботу "Миколаївоблтеплоенерго"

У Миколаєві з робочим візитом перебуває місія Світового банку. Експерти перевіряють стан реалізації всеукраїнського проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», що фінансується міжнародною фінансовою інституцією.

Нагадаємо, що мета проекту - зниження споживання енергоносіїв, зменшення викидів СО2 в атмосферу.

У понеділок, 25 березня, у міськраді пройшла зустріч за участі заступника Миколаївського міського голови Юрія Степанця, директора КП «Миколаївоблтеплоенерго» Миколи Логвінова, директора департаменту ЖКГ міської ради Сергія Коренєва та представників місії.

Юрій Степанець подякував представникам Світового банку за внесок у розвиток Миколаєва та вручив Подячний лист міського голови старшому спеціалісту з енергетики Світового банку Санду Гідіріму.

-  Підприємство «Миколаївоблтеплоенерго» успішно реалізує заходи, передбачені проектом. Якщо у вас є зауваження та пропозиції, ми врахуємо їх в роботі, - сказав віце-мер.

Старший фінановий аналітик Світового банку Фабріс Бертолє відзначив, що участь Миколаєва у проекті матиме великий вплив на сферу централізованого теплопостачання міста. Експерт розповів про результати перевірки.

- Згідно з умовами проекту, Світовий банк надає фінансовий ресурс,  здійснює технічну підтримку та ділиться унікальним досвідом впровадження подібних заходів. Та все ж, успішна реалізація залежить від міської ради та безпосередньо підприємства. Перші роки роботи над проектом результатів не показали, тож ми були занепокоєні відсутністю прогресу. Подібну ситуацію ми спостерігали і в деяких інших містах. На жаль, кілька міст довелося виключити з проекту, - констатував Фабріс Бертолє.

За словами експерта, після появи на «Миколаївоблтеплоенерго» нової команди фахівців, представники Світового банку одразу ж помітили позитивні зрушення.

-  Ми дуже задоволені результатами реалізації проекту. При цьому приємно дивує прагнення керівництва підприємства розвиватися не лише в рамках даного проекту, а й дивитися в майбутнє, - підкреслив старший фінансовий аналітик.

У свою чергу, Санду Гідірім підтвердив слова колеги та висловив вдячність керівництву міста за вдалі кадрові рішення, які сприяли прогресу та розвитку підприємства.

-  Хочу привітати Миколу Логвінова та його колег з тим, що їм вдалося виконати вагомий обсяг роботи. У нас немає жодних сумнівів у тому, що ці фахівці вкладуться в терміни, передбачені проектом.   Підприємство працює та розвивається, при цьому максимально ефективно використовує кошти. Фахівці «Миколаївоблтеплоенерго» вже мають власні напрацювання на майбутнє. Ми обговорили можливість та готові допомогти за рахунок коштів кредиту розробити план оптимізації централізованого теплопостачання у місті Миколаєві. Подібна робота вже почалася в місті Кишинів, - повідомив старший спеціаліст з енергетики Світового банку.

Він підкреслив, що підприємство дуже потребує підтримки міської ради в реалізації своїх ініціатив та застеріг миколаївців від повторення помилок інших країн пострадянського простору. Мова йде про відключення від системи централізованого теплопостачання, влаштування автономних установок подачі тепла в новобудовах.

-  Це не найефективніша формула, - констатував експерт. – Доведено досвідом Фінляндії, Данії, Швеції, де система централізованого теплопостачання є найбільш оптимальною. На жаль, «Миколаївоблтеплоенерго» працює за заниженим тарифом, що не дозволяє здійснювати великі інвестиції у модернізацію мереж. Щодо цього у нас триває діалог на державному рівні.  

За словами Юрія Степанця, міська влада розуміє, що різниця в тарифах лягає «на плечі» підприємства і намагається надавати йому фінансову допомогу, враховуючи можливості бюджету. Поточного року заплановано виділення 12 млн грн. Вже перераховано трохи більше 3 млн грн. Місто допомагатиме й надалі. Адже в планах міської влади – подальша модернізація теплоенергетичного комплексу.

 Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови

 

IMAGE FOLDER (/files/2019/3_2019/23032019_4)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: