Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА_МІСЬКА_РАДА


РІШЕННЯ

№ 14/61 від 2007-09-14

Про затвердження нової редакції Положення про управління містобудування та архітектури виконкому Миколаївської міської ради (ВН. ЗМІН ТА ДОП. №22/4 ВІД 28.02.08) (ВН. ЗМІН ТА ДОП. №27/63 ВІД 18.09.08) (ВН. ДОП. В ПОЛОЖ. ПРО УПР. МІСТОБУДУВ. ТА АРХІТ. №50/6 ВІД 13.10.10) (ВТР. ЧИН. №5/3 ВІД 21.04.11)


ВН. ЗМІН ТА ДОП.
ВН. ЗМІН ТА ДОП.
ВН. ДОП. В ПОЛОЖ. ПРО УПР. МІСТОБУДУВ. ТА АРХІТ.
ВТР. ЧИН.
Керуючись п.4 ст.54 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити нову редакцію Положення про управління містобудування та архітектури виконкому Миколаївської міської ради (додається).
2. Положення про управління містобудування та архітектури, затверджене рішенням міської ради від 19.06.07 № 13/3 “Про внесення змін та доповнень до Положень про департаменти, управління, відділи та інші виконавчі органи Миколаївської міської ради”, та Положення про головне управління містобудування та архітектури, затверджене рішенням міської ради від 23.06.06 № 2/4 “Про затвердження Положень про департаменти, управління, відділи та інші виконавчі органи Миколаївської міської ради”, зі змінами і доповненнями, внесеними рішеннями міської ради від 18.08.06 № 4/10, від 21.12.06 № 9/4 та від 31.01.07 № 10/4, вважати такими, що втратили чинність.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови Гранатурова Ю.І.


Міський головаВ.Д. Чайка


Затверджено
рішенням міської ради
від 14 вересня 2007
№14/61




П о л о ж е н н я
про управління містобудування та архітектури
виконкому Миколаївської міської ради



1.Загальні положення
1.1. Управління містобудування та архітектури виконкому Миколаївської міської ради (далі - управління) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Управління є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим безпосередньо міському голові.
1.3. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, може бути позивачем і відповідачем у суді.
1.4. Управління очолює начальник управління містобудування та архітектури - головний архітектор міста, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою з урахуванням вимог ст.14 Закону України “Про архітектурну діяльність”.
Начальник управління містобудування та архітектури - головний архітектор міста має двох заступників, які за його поданням , після проходження конкурсного відбору, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
1.5. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету. Штатний розпис і кошторис на утримання затверджується міським головою.
1.6. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про основи містобудування”, “Про архітектурну діяльність”, “Про державну службу”, “Про планування та забудову території”, іншими законами України, постановами Верховної Ради України, Указами і Розпорядженнями Президента України, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, а також Положенням про управління містобудування та архітектури виконкому Миколаївської міської ради.
1.7. Методичне керівництво та нормативне забезпечення діяльності управління здійснюється Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, а також управлінням містобудування та архітектури обласної державної адміністрації.
1.8. Управління є правонаступником головного управління містобудування та архітектури.
2. Внутрішня структура управління
До складу управління входять:
- керівник управління - 1
- інспекція Держархбудконтролю - 4
- відділ планування та забудови міста - 3
- відділ реклами та міського дизайну - 2
- відділ інженерно-геодезичного
забезпечення міста - 2
- відділ координації будівництва та містобудівного
кадастру - 5
- відділ бухгалтерського обліку та звітності - 2
- головний спеціаліст (юрист) - 1
- відділ по реалізації генплану міста - 5
- сектор з питань діловодства та кадрової роботи - 2
- водій - 1
3. Мета
Основною метою управління є:
- реалізація державної політики у сфері містобудування та архітектури;
- координація діяльності суб’єктів містобудування щодо комплексного розвитку і забудови міста, поліпшення його архітектурного вигляду;
- забезпечення дотримання законодавства у сфері містобудування, державних стандартів, норм і правил, правил забудови міста, затвердженої містобудівної документації.
4. Основні функції й завдання управління
Управління, відповідно до покладених на нього завдань:
4.1. Проводить аналіз стану містобудування, організацію розроблення, експертизи і подання на затвердження в установленому порядку генерального плану міста, іншої містобудівної документації.
4.2. Готує пропозиції до програм соціально-економічного розвитку міста та проектів міського бюджету і подає їх на розгляд міської ради.
4.3. Сприяє органам місцевого самоврядування у вирішенні питань соціально-економічного розвитку міста.
4.4. Сприяє інвестиційній діяльності на території міста.
4.5. Розглядає пропозиції та надає до міської ради: висновки щодо визначення території, вибору, вилучення, приватизації та надання земель
для містобудівних потреб відповідно до законодавства, забезпечує
контроль за їхнім використанням і забудовою, а також здійснення на них запланованої містобудівної діяльності; пропозиції щодо планів і програм будівництва, ремонту та реконструкції об’єктів житла, соціально-побутового і комунального призначення на території міста, незалежно від форм власності.
4.6. Бере участь у розробленні Правил забудови міста та подає їх на затвердження в установленому законодавством порядку.
4.7. Видає забудовникам в установленому порядку архітектурно- планувальні завдання на проектування, будівництво, реконструкцію, реставрацію будинків і споруд, благоустрій території.
4.8. Розробляє пропозиції та готує міській раді і її виконавчому комітету висновки щодо розміщення і будівництва житлово-цивільних, комунальних, промислових та інших об’єктів, рекламних носіїв, розглядає і погоджує проекти конкретних об`єктів архітектури, складає і надає замовникам висновки щодо їхнього затвердження.
4.9. Узгоджує, відповідно до Правил забудови міста, вихідні дані на будівництво і реконструкцію об’єктів, затверджує проекти забудови і благоустрою земельних ділянок, житлових будинків, господарських будівель.
4.10. Координує виконання науково-дослідних, проектно-розвідувальних та будівельних робіт, що здійснюються на території міста.
4.11. Надає дозволи на виконання будівельних робіт, здійснює архітектурно-будівельний контроль, створює комісії для введення об’єктів в експлуатацію: кіосків, павільйонів, літніх майданчиків, зупиночних комплексів та іншого – площею до 30 кв.м із збірно-розбірних конструкцій без улаштування фундаментів згідно з додатком 3 до Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 04.09.06 № 296 “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо встановлення порядку розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності”.
4.12. Здійснює контроль за технічним станом, використанням та утриманням об’єктів нерухомого майна усіх форм власності.
4.13. Сприяє в межах повноважень охороні, реєстрації та використанню пам’яток архітектури і містобудування.
4.14. Координує і спрямовує діяльність районних архітекторів.
4.15. Приймає рішення про стадійність проектування, доцільність розроблення ескізних проектів, застосування індивідуальних проектів будинків і споруд, їхньої поверховості, необхідність внесення змін до цих проектів.
4.16. Сприяє впровадженню в проектування і будівництво прогресивних планувальних і технічних рішень.
4.17. Надає дозволи на виконання топографо-геодезичних робіт, інженерно-геологічних та інших видів розвідувань, організовує реєстрацію, збереження і систематизацію топографо-геодезичних та інженерно-геологічних матеріалів.
4.18. Організовує розроблення і ведення містобудівного кадастру міста.
4.19. Координує проектування, будівництво, ремонт магістральних мереж і споруд комунального призначення (теплопостачання; водопостачання; водовідведення; зливова каналізація та очисні споруди зливової каналізації; електропостачання; газопостачання; зв’язок).
4.20. Організовує роботи з пайової участі підприємств та організації у будівництві житла.
4.21. Оформляє документи щодо переведення житлових приміщень у нежитлові.
4.22. Координує роботи по забезпеченню надійності та безпечності будинків і споруд, незалежно від форм власності, у районах, що зазнають впливу небезпечних природних і техногенних явищ і процесів (підтоплення територій міста).
4.23. Здійснює організаційно-технічні заходи щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств будівельної галузі в місті.
4.24. Створює архів містобудівної документації, документів інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю.
4.25. Організовує і проводить конкурси на розроблення проектів важливих об’єктів.
4.26. Інформує через засоби інформації населення про містобудівні програми міста, розміщення важливих об`єктів.
4.27. Сприяє діяльності місцевих організацій творчих спілок у сфері містобудування та архітектури.
4.28. Розглядає звернення громадян, інших суб`єктів містобудування з питань, що належать до його компетенції, приймає відповідні рішення.
4.29. Взаємодіє, у процесі виконання покладених на нього завдань, з іншими виконавчими органами міської ради, представницькими органами, а також підприємствами, установами й організаціями, об’єднаннями громадян.

5. Права
5.1. Управління має право:
- залучати спеціалістів інших виконавчих органів міської ради, підприємств, установ і організацій, об`єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) до розгляду питань, що належать до його компетенції;
- одержувати в установленому порядку від інших виконавчих органів міської ради, підприємств, установ і організацій інформацію, документи та інші матеріали, а від міських органів державної статистики – безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
- скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції;
- зупиняти проведення топографо-геодезичних та інженерно-геологічних робіт, які виконуються з порушенням державних стандартів, норм і правил.
5.2. Начальник управління містобудування та архітектури - головний архітектор міста:
- здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність за виконання покладених на управління завдань, визначає ступінь відповідальності заступників начальника управління, керівників його структурних підрозділів;
- розробляє структуру управління і подає для затвердження міській раді;
- розробляє штатний розпис управління в межах граничної чисельності та фонду оплати праці і подає для затвердження міському голові;
- розподіляє повноваження між працівниками управління;
- затверджує Положення про відділи та посадові інструкції керівників і спеціалістів управління;
- видає в межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їхнє виконання;
- розпоряджається коштами в межах затвердженого єдиного кошторису доходів і видатків на утримання управління;
- призначає на посади і звільняє з посад працівників управління.
5.3. Для погодження вирішення питань, що належать до компетенції управління, в управлінні може створюватися колегія у складі начальника управління (голова колегії) , заступника начальника управління за посадою, а також інших працівників управління. До складу колегії можуть входити керівники інших виконавчих органів міської ради. Склад колегії затверджується міським головою за поданням начальника управління.
5.4. Для розгляду містобудівних, архітектурних та інженерних проектних рішень об’єктів архітектури, а також (у разі необхідності) основних положень архітектурно-планувальних завдань, при управлінні утворюється архітектурно-містобудівна рада, можуть утворюватися науково - технічна і художня ради.
Архітектурно-містобудівна рада здійснює свою діяльність відповідно до типового Положення про архітектурно-містобудівну раду, затвердженого Держбудом.
Склад рад і положення про них затверджуються міським головою чи виконкомом міської ради за поданням начальника управління.
5.5. Для забезпечення виконання функцій, визначених цим Положенням, при управлінні в установленому порядку можуть створюватися госпрозрахункові підрозділи згідно із законодавством.

6. Відповідальність начальника управління містобудування та архітектури - головного архітектора міста
Начальник управління містобудування та архітектури - головний архітектор міста несе відповідальність за:
6.1. Своєчасне та якісне виконання поставлених перед управлінням завдань, а також оперативних завдань керівництва.
6.2. Стан трудової, виконавчої дисципліни, роботу з кадрами в управлінні.
7. Критерії оцінки роботи управління
Критерії оцінки роботи управління визначаються шляхом аналізу своєчасного та якісного виконання рішень міської ради та її виконкому, розпоряджень міського голови, ходу виконання завдань, які поставлені перед управлінням, відповідністю прийнятих рішень основним положенням затвердженого генерального плану міста та програмі соціально-економічного розвитку міста, затверджених міською радою

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: