РІШЕННЯ
№ 11/8 від 2007-03-02
Про затвердження міської Програми зайнятості населення на 2007 рік (ВТР. ЧИННІСТЬ №22/15 ВІД 28.02.08)
ВТР. ЧИННІСТЬ
З метою сприяння зайнятості населення шляхом підвищення ефективності використання діючих та створення нових робочих місць, відповідно до статті 14 Закону України “Про зайнятість населення” та керуючись пунктом 22 частини 1 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити міську Програму зайнятості населення на 2007 рік /далі –Програма / (додається).
2. Головам адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради Клименку В.Г., Устенку В.І., Плохотнюку А.М., Рижику В.І. відповідно до цієї Програми розробити заходи щодо її реалізації в районах міста.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань праці та соціального захисту населення (Паливоду ).
Міський голова | В.Д. Чайка |
Затверджено
до рішення міської ради
від 2 березня 2007
№11/8
ПРОГРАМА
ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ
м. Миколаєва на 2007 рік
Програма зайнятості населення м. Миколаєва на 2007 рік / далі-Програма/ спрямована на реалізацію державної політики у сфері зайнятості населення .
Мета Програми – сприяння зайнятості населення шляхом підвищення ефективності використання діючих та створення нових робочих місць, спрямування зусиль структурних підрозділів виконкому міської ради, районних центрів зайнятості , підприємств, організацій та установ міста на забезпечення продуктивної зайнятості, сприяння соціальному захисту окремих верств населення, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці.
Основні завдання Програми:
сприяння повній, продуктивній та вільно обраній зайнятостінаселення, спрямованій на підвищення рівня його життя;
забезпечення збереження ефективно функціонуючих і створення нових робочих місць на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності;
підтримка самостійної зайнятості населення і розвитку підприємництва:
посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості;
підтримка громадян, які не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці;
сприяння професійній підготовці робочої сили, підвищенню її кваліфікаційного рівня відповідно до потреб ринку праці; розвитку системи професійного навчання кадрів протягом усього життя.
Програма зайнятості населення м. Миколаєва є складовою частиною обласної Програми зайнятості населення на 2006-2007 роки.
1. ОСНОВНІ ПІДСУМКИ ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ І ЗАХОДІВ, ПЕРЕДБАЧЕНИХ ПРОГРАМОЮ ЗАЙНЯТОСТІ НА
2006 РІК
У місті Миколаєві станом на 01.01.07 постійно проживають 507,6 тис. осіб. На території міста зареєстровано 21,5 тис. підприємств, організацій та установ.
Основними галузями економічної діяльності в місті Миколаєві залишаються суднобудування, металургія, машинобудування, торгівля та громадське харчування, будівництво, фінансова діяльність.
За січень-грудень 2006 року обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) по місту становить 4211,4 млн. грн.
У 2006 році проти минулого року обсяги виробленої продукції зросли на 10,7%. Приросту виробництва досягнуто у більшості видів промислової діяльності, крім підприємств добувної та легкої промисловості, якими випуск продукції зменшено на 28,4% та 5,1% відповідно. У металургії та обробленні металу одержано приросту виробництва на 3,9%, машинобудуванні - на 5,8%, хімічній та нафтохімічній промисловості - на 7,3%, виробництві і розподіленні електроенергії - на 9,4%.
У машинобудівному комплексі більш ніж у торішньому періоді випущено продукції акціонерними товариствами «Миколаївський машинобудівний завод», «Дамен Шіпярдс Океан», «Суднобудівний завод «Лиман » - на 24,3-43,4%.
Зростання випуску продукції харчової промисловості спостерігалось на підприємствах з виробництва молочної продукції - на 2,5%, м’ясної продукції - на 15,9%, пива - на 37,7%, прянощів - 40,5%.
Нарощено випуск продукції на акціонерному товаристві «Лакталіс-Миколаїв», товаристві з обмеженою відповідальністю «Коровай», споживчому товаристві «Тернівський переробний комбінат».
З нарощенням виробництва у 2006 році порівняно з 2005 роком у виробництві будматеріалів працювали закрите акціонерне товариство «Миколаївський завод залізобетонних виробів», - на 14,3%, ТОВ «Дельта-Буг» - на 18,7%, приватне підприємство «Миколаївцегла» - у 3,8 р. та інші.
Забезпечення приросту обсягів виробництва та зростання платоспроможності підприємств міста сприяло підвищенню рівня середньої заробітної плати з 861 грн. до 1083 грн. Середньооблікова чисельність штатних працівників по м. Миколаєву ( за усіма видами діяльності без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та у громадян-підприємців) становила 117,9 тис. осіб. Чисельність працівників , які зайняті у малому бізнесі, становить 27,8 тис .осіб.
Однією з найгостріших соціально-економічних проблем міста є заборгованість з виплати заробітної плати. Станом на 01.01.07 року 65 підприємств міста заборгували працюючим 16716,5 тис .грн.
По районах міста:
Заводський район – 9101,1 тис .грн., 22 підприємства-боржника,
Корабельний район – 488,2 тис. грн., 5 підприємств-боржників,
Ленінський район – 1668,8 тис. грн., 14 підприємств-боржників,
Центральний район – 5458,4 тис. грн., 24 підприємства-боржника.
За видами діяльності заборгованість складає:
підприємства промислового комплексу – 12490,2 тис. грн.(74,7 % від загальної суми заборгованості), будівництво – 655,2 тис. грн.(3,9 %), наука – 755,9 тис. грн. (4,6 %), ЖКГ – 1150,8 тис. грн.(6,9 %), транспорт і зв’язок – 728,4 тис. грн.(4,4 %), торгівля і громадське харчування – 167,6 тис. грн. (1,0 %), сільське господарство – 481,4 тис. грн. (2,9%), інші – 221,7 тис. грн.(1,3 %).
Розширюється сфера прикладання праці за рахунок створення нових робочих місць. Чисельність працівників, зайнятих на новостворених місцях, становила у 2003 році - 8489, у 2004 році - 8515, у 2005 році - 16277. Протягом 2006 року в усіх сферах економічної діяльності створено 15918 р. м., у т.ч. у галузях економіки - 5277 р м. , підприємницькій діяльності - 10641.
За останні два роки значно зросло число фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності, з 8527 у 2005 році, до 10641 у 2006 році.
З метою підтримки ініціативи до підприємництва та самозайнятості при районних центрах зайнятості населення організовані курси „Основи підприємницької діяльності”, де безробітні громадяни опановують навички створення власного бізнесу.
Одноразову суму допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності у 2006 році надано 248 особам , які створили робочі місця за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Шляхом надання дотацій роботодавцям за 2006 рік працевлаштовано на додаткові робочі місця 200 осіб.
Крім того, особлива увага приділяється легалізації зайнятого населення. За результатами роботи міської та районних комісій зареєстровано 521 трудовий договір між фізичними особами - суб’єктами підприємницької діяльності та найманими працівниками, які враховані як новостворені робочі місця.
Щороку зростає рівень охоплення незайнятих громадян активними формами сприяння зайнятості. Протягом 2006 року за сприяння районних центрів зайнятості працевлаштовані 7870 осіб.
На 68 осіб проти 2005 року збільшилась чисельність осіб, які охоплені профнавчанням, і становить 1521 особу (особлива спрямованість на професії, які орієнтовані на самостійну зайнятість населення та організацію підприємницької діяльності).
З метою залучення незайнятого населення до оплачуваних громадських робіт службою зайнятості проводиться широке інформування через засоби масової інформації, на довідково-інформаційних семінарах з безробітними, під час зустрічей з роботодавцями та налагоджено співробітництво із закладами освіти, медицини, підприємствами різних галузей економіки. Завдяки активізації роботи щодо збільшення обсягів громадських робіт у 2006 році було залучено до таких робіт 1788 осіб .
Під час організації цього виду соціальних послуг найбільша увага приділяється таким видам робіт, як: догляд за особами похилого віку, інвалідами; підсобні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери; благоустрій та озеленення території міста.
Послугами служби зайнятості у 2006 році скористались 8806 незайнятих жінок, що складає 59,0 відсотків від загальної чисельності незайнятих осіб по м. Миколаєву. Особлива увага приділяються наданню консультативної допомоги жінкам, які вирішили відкрити власну справу та навчанню.
Одним з актуальних питань є зайнятість молоді, чисельність якої на ринку праці становить майже половину загальної чисельності незайнятих громадян. На обліку у службі зайнятості у 2006 році перебувало 7658 осіб. Основною причиною незайнятості молоді є складності у пошуку роботи після закінчення навчальних закладів. З метою вирішення питань зайнятості молоді, зокрема випускників навчальних закладів, проводиться робота щодо організації стажування на підприємствах, в установах та організаціях з метою набуття ними практичних умінь та навичок з виконання професійних обов’язків. . За 2006 рік працевлаштовані 4478 молодих осіб.
За повідомленнями підприємств, установ та організацій, кількість вільних робочих місць (вакантних посад) станом на кінець 2006 року становить 2114 одиниць, що на 98 робочих місць більше, ніж у попередньому році.
Станом на 01.01.07 навантаження на одне вільне робоче місце складає 1 особу.
Центрами зайнятості постійно здійснюються заходи щодо скорочення терміну перебування безробітних на обліку, подолання довготривалого безробіття. При центрах зайнятості населення міста створені комісії по довготривалому безробіттю, на яких з’ясовуються причини тривалого перебування на обліку , вирішуються питання можливості працевлаштування безробітних. Особи, які понад рік перебувають на обліку в службі зайнятості, запрошуються на засідання комісій, де їм пропонують отримати нову професію шляхом перенавчання на курсах служби зайнятості ( при відсутності підходящої роботи) або взяти участь у громадських роботах.
Середня тривалість безробіття у 2006 році становила 7 місяців.
Річне завдання по здійсненню професійної підготовки та перепідготовки складає 102,6%; по залученню до участі у громадських роботах - 110,0%
2. ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ МІСТА ТА РОЗВИТКУ РИНКУ ПРАЦІ у 2007 році
Позитивні тенденції розвитку економіки міста у 2006 році визначають позитивні можливості для поліпшення соціально-економічних показників у 2007 році. Передбачається закріплення тенденцій до економічного зростання, збереження ефективно функціонуючих і створення нових робочих місць, професійної підготовки спеціалістів та кваліфікованих робітників відповідно до потреб ринку праці, посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості.
Виходячи з аналізу соціально - економічного розвитку міста, в 2007 році перспективними передбачаються:
- збільшення виробництва товарів народного споживання, підвищення конкурентоспроможності вітчизняних товарів та збільшення реалізації на внутрішньому ринку;
- стимулювання малого підприємництва, сприяння створенню нових економічних суб’єктів з метою працевлаштування працівників, які вивільняються під час реструктуризації промислових підприємств.
Прогнозується зростання обсягів промислового виробництва, що є основним з видів економічної діяльності підприємств міста.
У 2007 році триватиме зростання ринку праці за рахунок вивільнення працівників, звільнених на підставі припинення трудового договору та незайнятих з різних причин більше одного року. Також впливатиме на ринок праці недостатній життєвий рівень, який змушує громадян звертатись до центру зайнятості для отримання соціальних виплат та гарантій.
У сфері економічної діяльності міста за рахунок різних джерел фінансування на базі широкого розвитку малого і середнього бізнесу, самостійної зайнятості населення у 2007 році передбачається створити 16300 робочих місць, у галузях економіки - 6500, в інших сферах економічної діяльності - 9800 робочих місць.
Важливою проблемою, що вирішуватиметься, є соціальний захист найманих працівників та підтримка громадян, які не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці.
Підвищення якості робочої сили буде здійснюватись шляхом забезпечення періодичності підвищення кваліфікації працівників та розвитку системи професійної підготовки кадрів на виробництві з використанням на ці цілі відрахувань від фонду оплати праці.
Забезпечуватиметься контроль за:
ефективним використання робочої сили на підприємствах усіх форм власності;
обґрунтуванням вивільнення найманих працівників роботодавцями та дотриманням ними норм законодавства щодо правильності вивільнення працівників та їх соціального захисту;
дотриманням норм та реалізацією положень Генеральної і регіональних угод в частині сприяння зайнятості населення;
легалізацією трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками.
Політика доходів спрямовуватиметься на посилення відтворювальної, стимулюючої та регулюючої функцій заробітної плати. Реалізація заходів Концепції дальшого реформування оплати праці, зростання обсягів виробництва та підвищення державних мінімальних гарантій щодо оплати праці дасть можливість щороку підвищувати середньомісячну заробітну плату.
Подальші перетворення у соціально - трудовій сфері, підвищення ефективності праці, створення умов для розвитку підприємництва, введення в дію нових та збереження наявних робочих місць сприятимуть у 2007 році підвищенню економічної активності населення.
Розв’язання проблем зайнятості громадян, які звертаються до служби
зайнятості за отриманням соціальних послуг, буде здійснюватись завдяки
впровадженню заходів щодо розширення сфери прикладання праці за
рахунок збереження та створення нових робочих місць шляхом:
подальшої реструктуризації підприємств із залученням інвестицій для розвитку підприємництва у виробничій сфері на умовах забезпечення модернізації застарілих і створення нових високопродуктивних робочих місць;
заохочення підприємців до створення нових робочих місць шляхом
запровадження сприятливого інвестиційного режиму;
підтримки самостійно зайнятого населення, малого та середнього
підприємництва;
використання вакансій та незайнятих робочих місць;економічного заохочення підприємців до створення нових робочих місць для безробітних та підтримки підприємницької ініціативи безробітних;
розвитку гнучких форм зайнятості, створення робочих місць для працівників із скороченою тривалістю робочого часу, на допоміжних роботах, у приватній сфері послуг тощо;
розширення сфери застосування оплачуваних громадських та сезонних робіт.
Зареєстрованому ринку праці будуть притаманні такі тенденції:
підвищення ділової активності громадян;
збільшення обсягів працевлаштування (у тому числі і за рахунок
новостворених робочих місць);
зростання вимог роботодавців до якості робочої сили;
збільшення заявок від роботодавців щодо профнавчання на замовлення;
зростання вимог незайнятого населення щодо запропонованої роботи
(рівня оплати та умов праці);
збереження відповідного професійно-кваліфікаційного дисбалансу на
ринку праці;
зменшення тривалості безробіття.
Прогнозується посилення соціального партнерства усіх гілок виконавчої влади, роботодавців та профспілкових організацій для виконання завдань програми, що сприятиме вирішенню проблем зайнятості населення та зниженню рівня безробіття.
З метою ефективного використання існуючого потенціалу вільних робочих місць, зменшення тривалості пошуку роботи незайнятим населенням буде здійснюватись інформування населення з питань можливостей працевлаштування.
За рахунок підприємств, які виплачують невисоку заробітну плату, зростатиме потреба у працівниках. Плинність кадрів, сприяння самозайнятості, можливість надання дотацій для створення додаткових робочих місць – основні фактори і джерела працевлаштування. На вільні, новостворені та заброньовані робочі місця за сприяння служби зайнятості будуть працевлаштовані 7938 осіб.
У 2007 році передбачається працевлаштування безробітних на додаткові робочі місця, що будуть створені завдяки наданню дотацій роботодавцям при залученні коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Значна увага приділятиметься підтримці підприємницької ініціативи безробітних.
Збільшуватиметься чисельність осіб, які проходитимуть професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації. У 2007 році пройдуть навчання 1660 безробітних.
Планується, що у громадських роботах візьмуть участь 1855 незайнятих громадян. Крім незайнятого населення, громадські роботи будуть організовані для учнів і студентів, які виявили бажання у вільний від навчання час працювати по прибиранню територій міських парків, на підсобних роботах та на підприємствах тощо.
Питання сприяння зайнятості та надання додаткових гарантій щодо працевлаштування працездатних громадян працездатного віку, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, розв’язуватимуться шляхом бронювання 400 робочих місць.
3. КООРДИНАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА РЕАЛІЗАЦІЄЮ ПРОГРАМИ
Організаційне і методичне супроводження та контроль за реалізацією Програми здійснюється департаментом праці та соціального захисту населення.
Механізм управління за виконанням програми включає:
проведення моніторингових досліджень створення нових робочих місць, інформування соціальних партнерів про стан справ у цій сфері , підготовку практичних пропозицій та рекомендацій у межах Програми;
розгляд на засіданнях виконкому міської ради питань щодо стану створення нових робочих місць та легалізації зайнятості населення.
Контроль за реалізацією Програми здійснюється постійною комісією міської ради з питань праці та соціального захисту населення (Паливодою).
____________________________________
Додаток 1
до Програми
ЗАХОДИ
ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ на 2007 рік
№п/пЗміст заходуВідповідальні виконавціТермін виконання
1.Професійно-освітня підготовка кадрів, підвищення якості робочої сили Формувати якісний професійний кваліфікований склад робочої сили відповідно до потреб та ситуації на ринку праці завдяки:- професійному навчанню, підвищенню кваліфікації персоналу на виробництві відповідно до вимог сучасного виробництва;- продуктивній діяльності базових центрів підготовки та підвищення кваліфікації кадрів, а саме: Центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, ДП „НВКГ „Зоря”-„Машпроект”, ДАХК”Чорноморський суднобудівний завод”, ДП „Суднобудівний завод ім.61 комунара”, ВАТ „Миколаївагробуд”, КП ММР „Миколаївелектротранс”;Учбово-курсовий комбінат управління житлово-комунального господарства; Миколаївський аграрний університет. Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення, районні центри зайнятості населення (за узгодженням), підприємства, установи та організації (за узгодженням)Протягом року
2Систематично вивчати стан використання робочої сили, професійного навчання та підвищення кваліфікації кадрів на підприємствах, в установах та організаціях міста різних форм власності.Надавати методичну і консультативну допомогу підприємствам щодо професійного розвитку персоналу відповідно до чинного законодавства та Положення про професійне навчання кадрів на виробництвіУправління праці департаменту праці та соціального захисту населення Протягом року
Збереження і створення робочих місць, сприяння підприємництву та самостійній зайнятості населення
3Розширити напрямки застосування праці шляхом створення 16300 нових робочих місць, у галузях економіки – 6800, в інших сферах економічної діяльності – 9500. Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення, районні центри зайнятості населення (за узгодженням), управління економіки та інвестицій, реєстраційна палатаПротягом року
4Сприяти стабільному зростанню середньомісячної заробітної плати та повному погашенню заборгованості з неї, що посилюватиме мотивацію до праці, підвищенню якості та ефективності використання робочої сили в умовах повної зайнятості.Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення,управління економіки та інвестицій Протягом року
5Створити умови для активізації підприємницької діяльності, як складової частини заходів, щодо створення нових робочих місць та забезпечення самозайнятості населення. Забезпечити створення 9,5 тис. роб. Місць, пов’язаних з цією діяльністю. Відділ сфери послуг легкої, переробної промисловості та підтримки підприємницької діяльності, районні центри зайнятості населення (за узгодженням) Протягом року
Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці
6Забезпечити додаткові гарантії зайнятості та можливості для працевлаштування громадян працездатного віку, які потребують соціального захисту та не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, зокрема для дітей-сиріт, неповнолітніх, різних категорій молоді, жінок, які мають дітей до 6 років та інших категорій громадян шляхом бронювання 400 р.м. на діючих підприємствах ; Управління праці департаменту праці та та соціального захисту населення, районні центри зайнятості населення (за узгодженням), підприємства, установи та організації (за узгодженням)Протягом року
7Надавати підтримку діяльності соціальних служб для молоді, зокрема, співпраці з районними центрами зайнятості з метою розширення інформаційно-довідкової, профорієнтаційної роботи та забезпечення зайнятості молоді, у тому числі у вільний від навчання час Управління у справах сім’ї, дітей та молодіПротягом року
Надання соціальних послуг зареєстрованим безробітним
8Враховуючи потребу в кадрах на ринку праці:направити на курси навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації 1660 безробітних громадян; Районні центри зайнятості населення (за узгодженням), відділ сфери послуг легкої, переробної промисловості та підтримки підприємницької діяльності Протягом року
9Розвивати самозайнятість та підприємницьку ініціативу безробітних шляхом: - посилення координації взаємодії районних центрів зайнятості та адміністрацій районів міста;співпраці на договірній основі з організаціями, які сприяють розвитку малого та середнього підприємництва щодо підготовки безробітних для започаткування власної справи;надання безробітним одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності ( в межах фінансування Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття)Відділ сфери послуг легкої, переробної промисловості та підтримки підприємницької діяльності, районні центри зайнятості населення (за узгодженням) Протягом року
10Забезпечити соціальний захист безробітних шляхом:- підбору підходящої роботи , сприяння працевлаштуванню на вільні та новостворені робочі місця незайнятих громадян, у т.ч. на додаткові робочі місця за рахунок надання дотацій роботодавцям; - удосконалення роботи щодо попереднього відбору безробітних на замовлення роботодавців та подальшого їх навчання з наступним працевлаштуванням на підприємстві замовника; - співпраці з роботодавцями; - проведення спільних заходів (ярмарки вакансій, семінари тощо)(фінансування Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття)Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення , районні центри зайнятості населення (за узгодженням), підприємства, установи та організації (за узгодженням)Протягом року
11Розширювати обсяги оплачуваних громадських робіт з урахуванням професійного складу безробітних та соціально-економічних потреб міста. Залучити 1855 безробітних до громадських робіт з благоустрою міста, парків, кладовищ, прорідження лісонасаджень тощоРайонні центри зайнятості населення (за узгодженням), управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Протягом року
12Організувати проведення оплачуваних громадських робіт для учнів шкіл та ПТУ у вільний від навчання час на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до комунальної власності Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення , управління у справах сім”ї, дітей та молоді, адміністрації районів виконкому Миколаївської міської ради Протягом року
13Забезпечити надання психологічної підтримки та допомоги у професійному визначенні безробітних шляхом проведення:- індивідуальних та групових інформаційно-довідкових консультацій;- семінарів, тренінгів з техніки пошуку роботи, зокрема з орієнтації на зайняття підприємницькою діяльністю Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення, районні центри зайнятості населення (за узгодженням)Протягом року
14Проводити моніторинг ринку праці з метою прийняття рішень щодо регулювання, організації зайнятості населення і прогнозування ситуації у цій сферіРайонні центри зайнятості населення (за узгодженням)Протягом року
15Висвітлювати через Інтернет-портал „Миколаїв” наявність найбільш потрібних робочих місцьУправління праці департаменту праці та соціального захисту населення, районні центри зайнятості населення (за узгодженням)Щомісяця
Регулювання соціально-трудових відносин
16Забезпечити діяльність міської та районних комісій щодо проведення перевірок з питань легалізації зайнятості, виявлення осіб, які працюють без оформлення трудових відносин з роботодавцями, з метою укладання трудових договорів. легалізації діючих.Сприяти надходженню до міського бюджету 2,5 млн. грн. за рахунок створення нових робочих місць та легалізації діючих.Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення, територіальна Державна інспекція праці в Миколаївській області (за узгодженням). Протягом року
17 Проводити вивчення та аналіз виконання пунктів укладених колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності у частині забезпечення продуктивної зайнятості населення, посилення його соціального захисту від безробіття. Управління праці департаменту праці та соціального захисту населенняПротягомРоку
Додаток 2
до Програми
Основні показники ринку праці в м. Миколаєві
Найменування показника2003 рік2004 рік2005 рік2006 рік 2007 рік прогноз ні дані
1.Середньорічна чисельність наявного населення, тис. осіб 509,1 509,6 508,4 508,0 508,1
2.Зайняте населення
у віці від 15 до 70 (в середньому за рік) – всього, тис. осіб 250,5 250,5 250,4 250,2 250,3
у тому числі працездатного віку 235,5 235,7 235,6 235,4 235,2
3.Рівень зайнятості , у відсотках до населення відповідної вікової групи
у віці від 15 до 70 років (%) 75,6 75,7 75,7 75,8 76,1
Працездатного віку (%) 73,5 73,6 73,6 73,5 73,7
4. Чисельність населення у віці від 15 до 70 років (всього тис. осіб) 331,0 331,0 330,5 330,0 329,0
5.Чисельність працездатного населення у працездатному віці (всього тис. осіб) 320,0 320,0 320,0 320,0 319,0
Додаток 3
до Програми
Основні показники соціально-економічного розвитку м .Миколаєва
Найменування показника2003 рік2004 рік2005 рік2006 рік 2007 рік прогнозні дані
Темп зростання, зниження (-) обсягів промислової продукції до попереднього року 103,0 116,4 113,2 109,9 110,0
Обсяг інвестицій в основний капітал (капітальні вкладення) по підприємствах та організаціях усіх форм власності у фактичних цінах, млн. .грн. 764,0 1335,4 1385,1 925,0 1004,0
Темпи зростання ,зниження (-) інвестицій в основний капітал до попереднього року % 109,8 134,9 87,8 100,1 101,2
Обсяг прямих іноземних інвестицій, млн. дол. США61,368,168,974,276,3
Кількість малих підприємств, одиниць51855294553327802840
Чисельність громадян, зайнятих на малих підприємствах, осіб2580029446277572793028000
Чисельність громадян, які зайняті індивідуальною (самостійною) трудовою діяльністю, тис. осіб 26,326,527,027,527,6
Середньомісячна заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки, грн. 585 673 861 1083 1200
Середньомісячна заробітна плата працівників малих підприємств, грн. 308,0 335,0 420,0 480,0 500,0
Кількість робочих місць, створених у всіх сферах економічної діяльності, одиниць 8489 8515 16277 15918 16300
У тому числі, в галузях економіки18592167775052776800
Додаток 4
до Програми
ПРОГНОЗНІ ТА ФАКТИЧНІ ПОКАЗНИКИ
ЗАРЕЄСТРОВАНОГО РИНКУ ПРАЦІ
Фактичні показники ринку праці у 2006 році (очікувані)Прогнозні показники ринку праці до Програми зайнятості на 2007 рік
ОсібПитома вага до ринку праці, %ОсібПитома вага до ринку праці, %
цзлкмцзлкмцЗлкмцзлкМ
Формування ринку праці
Всього не-зайн. на рин-ку пр., у т.ч.334042413863349314937100100100100100300038103300313513245100100100100100
Незайн. на початок року780951855824341023,422,422,123,622,8581877519664264119,423,015,721,219,9
Надходж. на ринок праці прот. Року25603290300826691152776,677,677,976,477,224192933278124711060480,677,084,378,880,1
Основні напрями сприяння зайнятості та соціального захисту населення
Незайняті на ринку праці, всього334042413863349314937100100100100100300038103300313513245100100100100100
Працевлаштування164221682200-1860787049151,157,053,252,71650217019561860763655,057,059,359,357,7
Проф. Підго-товка та пе-репідготовка357400400364152110,79,410,410,410,2384488421402169512,812,812,812,812,8
Участь у гро-мад. роботах 487541430330178814,612,811,19,411,9516580429404192917,215,213,012,914,6
Зах. Актив.політ.зайн. 24863109303025541117974,473,378,473,174,825503238280626661126085,085,085,085,085,0
Додаток 5
до Програми
Обсяги надання соціальних послуг по м. Миколаєву у 2007 році
Чисельність незайнят.громадян, що перебувають на обліку в службі зайнятості, протягом 2007 р, всьогоПрацевлаштування при сприянні служби зайнятості, всьогоПитома вага обсягів працевлаштуванняПрофесійне навчання*Громадські роботи*Охоплено активною політикою
осібосіб%осіб%осіб%осіб%
ЦентральнийРайон3000165055,038412,851617,2255085,0
Заводський Район3810217057,048812,858015,2323885,0
Ленінський Район3300195659,342112,842913,0280685,0
Корабельний Район3135186059,340212,840412,9266685,0
Місто 13245763657,7169512,8192914,61126085,0
* при наявних коштах Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
Додаток 6
до Програми
Розширення сфери застосування праці за рахунок створення
нових робочих місць у 2007 році
Обсяг створення нових робочих місць у всіх сферах економічної діяльності у 2007 році
ВсьогоУ тому числі
у галузях економікив інших сферах економіч-ної діяльності
Ленінський район 460020002600
Заводський район 440018002600
Центральний район 460020002600
Корабельний район 270010001700
Місто 1630065009800