МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
від 27 серпня 2025 Миколаїв № 1273
Про схвалення прогнозу бюджету Миколаївської міської
територіальної громади на 2026-2028 роки
Відповідно до статті 751 Бюджетного кодексу України, враховуючи наказ Міністерства фінансів України від 02.06.2021 № 314 «Про затвердження Типової форми прогнозу місцевого бюджету та Інструкції щодо його складання» (зі змінами), керуючись підпунктом 1 пункту «а» частини першої статті 28, пунктом 1 частини другої статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради
ВИРІШИВ:
1. Схвалити та подати на розгляд Миколаївської міської ради прогноз бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2026-2028 роки (додається).
2. Визнати таким, що втратило чинність, рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 16.08.2021 № 754 «Про схвалення прогнозу бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2022-2024 роки» з дня схвалення цим рішенням прогнозу бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2026-2028 роки.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на міського голову Сєнкевича О.Ф.
Міський голова О.СЄНКЕВИЧ
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконкому міської ради
від 27 серпня 2025
№ 1273
Прогноз
бюджету Миколаївської міської територіальної громади
на 2026-2028 роки
(1454900000)
I. Загальна частина
Прогноз бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2026-2028 роки (далі – Прогноз) розроблено на основі діючих положень бюджетного та податкового законодавства України, основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2026-2028 роки, визначених Бюджетною декларацією на 2026-2028 роки, схваленою постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2025 № 774 «Про схвалення Бюджетної декларації на 2026-2028 роки» та інших законодавчих актів з питань бюджету та міжбюджетних відносин, Стратегії розвитку Миколаївської міської територіальної громади на період до 2027 року та Плану заходів з її реалізації, міських цільових програм, аналізу виконання бюджету міської територіальної громади у попередніх та поточному бюджетному періоді, оцінки досягнутого рівня розвитку міста.
Метою середньострокового прогнозування є запровадження дієвого механізму управління бюджетним процесом в місті Миколаєві, встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями та можливостями бюджету у середньостроковій перспективі, забезпечення прозорості, передбачуваності та послідовності бюджетної політики в діючих умовах воєнного стану, із перспективою поступового відновлення.
Прогноз є стратегічним документом планування показників бюджету міської територіальної громади на середньостроковий період і основою для складання проєкту бюджету на 2026 рік.
Для досягнення мети Прогнозу планується забезпечити виконання наступних завдань:
визначення обсягу ресурсів бюджету громади на середньострокову перспективу та встановлення взаємозв’язку між пріоритетами розвитку та можливостями бюджету;
підвищення результативності та ефективності управління бюджетними коштами;
забезпечення виконання дохідної частини бюджету міської територіальної громади відповідно до показників, затверджених міською радою;
вжиття заходів до залучення додаткових надходжень до бюджету міської територіальної громади, зокрема, шляхом забезпечення ефективного управління об’єктами комунальної власності та земельними ресурсами;
підвищення результативності та ефективності бюджетних видатків шляхом застосування дієвих методів економії бюджетних коштів, здійснення оптимізації витрат головних розпорядників бюджетних коштів шляхом виключення непріоритетних та неефективних витрат та подальшої оптимізації бюджетних програм;
забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ та виконання заходів, передбачених міськими цільовими (комплексними) програмами;
запровадження дієвих заходів з енергозбереження.
На середньострокову перспективу основними цілями, яких планується досягти в рамках виконання завдань Прогнозу, є:
зростання дохідної частини бюджету за рахунок активізації підприємницького потенціалу, підвищення податкоспроможності, зниження частки тіньової економіки, збільшення фонду оплати праці працівників підприємств, установ, організацій;
залучення інвестицій в економіку міста;
підвищення рівня прозорості та раціональності бюджетного процесу, посилення бюджетної дисципліни та контролю за витратами бюджету;
підтримка економічного зростання та зміцнення фінансово - економічної самостійності бюджету Миколаївської міської територіальної громади;
удосконалення системи результативних показників з метою підвищення якості надання послуг у відповідних сферах;
створення реального підґрунтя для виконання органами місцевого самоврядування своїх повноважень в частині якісних суспільних послуг населенню шляхом виконання державних соціальних стандартів і гарантій та ефективному функціонуванню бюджетної системи.
Прогноз базується на принципах збалансованості, обґрунтованості, ефективності та результативності.
Основними ризиками, що можуть вплинути на виконання Прогнозу бюджету, є:
наслідки військової агресії росії, зокрема, руйнування виробничих комплексів та об’єктів інфраструктури, енергосистеми, спад економічних показників внаслідок припинення діяльності підприємств, скорочення працюючих, міграція робочої сили, що може призвести до скорочення ВВП та основного капіталу громади, та відповідно – зменшення надходжень до бюджету;
прийняття змін до бюджетно-податкового законодавства, що призводять до скорочення бюджетних надходжень;
прийняття центральними органами влади рішень, які призводять до збільшення видатків місцевих бюджетів, без передачі відповідного фінансового ресурсу на їх виконання;
прискорення інфляційних процесів;
низька платіжна дисципліна (зростання простроченої заборгованості перед бюджетом, зростання кредиторської та дебіторської заборгованості підприємств, зростання податкового боргу);
збільшення видатків унаслідок дії зовнішньоекономічного чинника (збільшення цін на енергоносії, зміни курсів валют);
зростання витрат на обслуговування місцевого боргу в результаті зміни курсу валют.
Перелік наведених ризиків не є вичерпним та буде залежати від зміни ситуації на фронті, зовнішніх та внутрішніх умов економічного розвитку.
Основними заходами для мінімізації впливу ризиків на показники бюджету є дотримання об’єктивності під час формування доходів бюджету та використання сучасних методів бюджетного планування та фінансового контролю.
II. Основні прогнозні показники економічного та соціального розвитку
Поточний стан соціально-економічного розвитку Миколаївської міської територіальної громади
Довоєнний господарський комплекс міста Миколаєва характеризувався як достатньо диверсифікований за видами економічної діяльності, але промисловість займала важливе місце у місцевій економіці як з точки зору формування та розвитку ринку праці, так і наповнення бюджетів усіх рівнів шляхом сплати податкових платежів. У місті здійснювали свою діяльність близько 6 тис. промислових підприємств, з них: 5 великих, 186 середніх та 5,8 тис. малих.
У лютому - березні 2022 року в умовах повномасштабної війни мало місце суттєве падіння економічної активності по всій території України через розриви ланцюгів постачання та виробництва, невизначеність та збільшення ризиків, відплив робочої сили та додаткові витрати.
Безпосередня близькість міста Миколаєва до лінії фронту та постійні підступні обстріли міста з боку військ російської федерації негативно вплинули на економічну ситуацію в місті починаючи з 24 лютого 2022 року. У результаті бойових дій пошкоджено 19 об’єктів промисловості. Ряд великих підприємств міста, які забезпечували найбільшу частку обсягу реалізованої промислової продукції міста, призупинили свою діяльність. Так, скоротився обсяг реалізованої продукції в основних галузях міста таких, як машинобудування, харчова промисловість, логістика. Частина підприємств релокувались в більш безпечні регіони України. Частково призупинили свою діяльність і малі суб’єкти господарювання сфери послуг.
Починаючи з ІІ кварталу 2022 року частина українських підприємств поступово відновлювала роботу, але значна їх кількість працювала із нижчим за довоєнний стан рівнем завантаженості.
Завдяки налагодженню енергопостачання, пожвавленню зовнішнього попиту в умовах розширення пропускної здатності західних прикордонних переходів, поліпшилася ситуація в металургії та добуванні руд, тваринництві та харчовій промисловості. Ремонти в енергетиці підтримали добувну промисловість та машинобудування, а попит на добрива – хімічну промисловість. Бюджетне фінансування сприяло подальшому зростанню промислових видів діяльності, орієнтованих на оборонні потреби. При цьому безпекові ризики залишаються значними: економічну активність пригнічували масштабні обстріли та руйнування Каховської ГЕС. Також має місце дефіцит кваліфікованого персоналу, зумовлений міграційним фактором та зростаючими воєнними потребами.
Економічний потенціал Миколаєва характеризувався багатогалузевою промисловістю, розгалуженою транспортною мережею та розвиненим портовим господарством. 23 відсотки від загальної переробки вантажів по Україні здійснювалось на причалах морських портів міста Миколаєва. За рахунок блокування роботи портів у Миколаївській області економічна діяльність стивідорних компаній майже призупинена.
Слід зазначити, що повномасштабне вторгнення росії в Україну та запровадження воєнного стану суттєво обмежили можливості збору даних і доступ до офіційної статистики. Оскільки на період дії воєнного стану або стану війни в Україні, а також протягом трьох місяців після його завершення, органами державної статистики призупинено поширення статистичної інформації щодо більшості показників соціально-економічного становища міста Миколаєва, зважаючи на відсутність адміністративних даних, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства від юридичних осіб згідно з положеннями підпункту 1 пункту 1 Закону України "Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни", можливість прогнозування економічних процесів із прийнятною ймовірністю та об’єктивної оцінки окремих показників відсутня.
Розробка прогнозних показників на 2026-2028 роки ускладнюється в умовах максимальної невизначеності, спричиненої постійними змінами як зовнішніх, так і внутрішніх факторів впливу. Невизначеність щодо подальшого розвитку безпекової ситуації, міжнародної фінансової допомоги, динаміки міграційних процесів та інших зовнішніх чинників уможливлює реалізацію різних сценаріїв економічного розвитку. Висока варіативність соціально-економічної ситуації впливає на прогнози. Ключовий фактор – тривалість активних бойових дій.
За результатами роботи промислового комплексу у 2024 року підприємствами міста обсяг реалізованої промислової продукції становив 24,56 млрд. грн, що на 25,95% більше ніж у 2023 році.
У наступних роках прогнозується пожвавлення економічної активності промислових підприємств міста завдяки адаптації економіки до сучасних умов ведення бізнесу, впровадження державної політики «Зроблено в Україні» та місцевої політики щодо підтримки місцевих виробників «Зроблено в Миколаєві» за умови незагострення бойових дій.
Бізнес міста Миколаєва поступово пристосується до умов до роботи в умовах воєнного стану та демонструє здебільшого позитивні тенденції, про що свідчать наявні аналітичні дані.
Так, за даними Головного управління державної податкової служби у Миколаївській області, кількість новостворених підприємств на початок 2025 року зросла на 708 юридичних осіб та більше 4 тис. ФОП. Суттєво сповільнися темпи релокації підприємств у 3,5 раза.
Бойові дії та повномасштабна агресія спричинили втрату ринків збуту товарів та послуг, зниження внутрішнього попиту через величезну кількість вимушених мігрантів, відтік фахівців, руйнування ланцюгів постачання, знищення виробничих і складських приміщень, обладнання. Тому підтримка бізнесу набуває стратегічного значення та має допомогти підприємцям адаптуватись до нових правил і вимог.
З метою сприяння відновленню роботи підприємств міста, ведеться робота щодо збору проблемних питань шляхом заповнення google-форми серед суб’єктів підприємницької діяльності міста, щоб з’ясувати, які є потреби і шляхи вирішення. У місті Миколаєві за допомогою Програми ООН організовано короткострокові курси перекваліфікації кадрів для підприємств міста на підставі наданих підприємствами листів.
Триває підтримка бізнесу в період воєнного стану, у тому числі супроводу участі суб’єктів господарювання в міжнародних та вітчизняних грантових програмах. Для залучення додаткових коштів для розвитку бізнесу в умовах воєнного стану Миколаївська міська рада проводить консультаційно-інформаційні зустрічі для підприємців міста. У 2024 році були проведені заходи, які проводили фахівці, консультанти з програм та діючих грантів в онлайн та офлайн форматах. Щотижня на офіційних ресурсах Миколаївської міської ради розміщується інформація щодо діючих грантових програм, направлених на відновлення та розвиток підприємництва.
Європейський Союз (ЄС), уряд Данії та Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні разом із командою BOOST ImpactAccelerationProgramme реалізують акселераційну програму Innovation Challenge в межах ініціативи «Мери за економічне зростання» (M4EG). У рамках реалізації проєкту проведено навчальні заходи та відібрано 7 підприємців, які продемонстрували значний бізнес-потенціал для реалізації проєкту «блакитної» економіки, та яким надано фінансову підтримку на реалізацію своїх інноваційних ідей.
Слід зазначити, що за рахунок державних програм 18 підприємств міста Миколаєва отримали фінансування на реалізацію проєктів. За підтримки міської влади в місті працює інфраструктура для підтримки бізнесу, а саме:
3 центри надання адміністративних послуг в різний районах міста, один з яких нещодавно відкрився за підтримки ПРООН, Офіс відновлення міста Миколаєва (Данія, ПРООН), PortfolioHUB (ПРООН).
Велика увага приділяється розробці великих інвестиційних проєктів, що стануть поштовхом для економічного зростання міста та підприємництва.
Ведеться робота над 3 відповідними проєктами, що увійшли до Портфоліо:
-Миколаївський індустріальний парк, що має стати динамічним центром, який залучатиме інвестиції та створюватиме якісні робочі місця;
-водний Палац міста Миколаєва – це значна інвестиція у регенерацію міста та його соціально-економічний розвиток;
-ревіталізація Миколаївського суднобудівного заводу – проєкт, покликаний перетворити колишній прибережний промисловий майданчик на жваву багатофункціональну територію, що поєднує житлові, комерційні та рекреаційні простори.
У рамках роботи над створенням Майстер - плану було розроблено ще один масштабний проєкт – Миколаївський інноваційний район, що має стати міським хабом, спрямованим на стимулювання співпраці, інновацій та підприємництвам між стартапами, усталеним бізнесом, науковими колами та інвесторами.
Повномасштабна війна стала основним чинником, що визначає стан та перспективи розвитку економіки міста. У наступному році за умови зниження безпекових ризиків через успішні дії української армії очікується повернення економіки до зростання через пожвавлення споживчого попиту, налагодження технологічних та логістичних процесів, відновлення інвестиційної діяльності, зокрема завдяки перспективам євроінтеграції. Водночас, значні втрати виробничого та людського потенціалу стримуватимуть відновлення економіки. Основним стримуючим чинником залишатиметься обмежений доступ до портів і пов’язані із цим негативні ефекти.
У місті перевезення пасажирів забезпечує два комунальних підприємства: КП ММР «Миколаївелектротранс», КП ММР «Миколаївпастранс» та приватні фірми - перевізники. На даний час громадський транспорт продовжує працювати у звичайному режимі та забезпечує всі напрямки перевезень.
КП ММР «Миколаївелектротранс» у своїй матеріально - технічній базі має 40 одиниць тролейбусів без автономного руху та 31 одиницю тролейбусів з автономним рухом 20 км. Також, у 2025 році у разі збільшення фінансування по грантовій угоді у рамках проєкту «Модернізація тролейбусного транспорту м. Миколаїв» підприємством буде додатково закуплено 9 тролейбусів.
КП ММР «Миколаївпастранс» за кредитні кошти від Європейського банку інвестиційного розвитку планує придбати 26 автобусів турецького виробництва «Ісузу» завдовжки 9,5 метрів за 4,5 мільйонів євро.
Подальша міграція за кордон та мобілізаційні процеси обмежували пропозицію робочої сили. Хоча брак працівників стримує діяльність підприємств, він водночас зумовлює поліпшення зайнятості та підживлює зростання зарплат.
Найвищий попит спостерігався на спеціальності, пов'язані з подальшим пристосуванням бізнесу до воєнних умов: робітничі професії, логістика, продажі і закупівлі. Також завдяки поступовому пожвавленню внутрішнього попиту зростала кількість вакансій в роздрібній торгівлі та сфері послуг. Пропозиція робочої сили, у свою чергу, стримується значною кількістю мігрантів за кордоном та воєнними потребами.
Станом на 01.01.2025 за даними Миколаївського обласного центру зайнятості, кількість безробітних по Миколаївському району Миколаївської області становить 5729 осіб, водночас станом на 01.01.2024 – 8751 особа (кількість безробітних зменшилась на 34,54 % ).
За інформацією Миколаївської філії Миколаївського обласного центру зайнятості, за звітний період 2024 року проведено 100 безоплатних індивідуальних та групових консультацій з питань організації та проведення підприємницької діяльності. 10 осіб започаткували власну справу в рамках державної програми Е-робота.
Демографічні процеси є одними з ключових факторів сталого розвитку міста.
Станом на 01.02.2022 чисельність наявного населення міста Миколаєва (за оцінкою) становила 469545 осіб.
Станом на 01.02.2024 чисельність населення міста Миколаєва, за даними мобільних операторів, становила 423225 осіб.
Кількості зареєстрованих осіб у Реєстрі територіальної громади міста Миколаєва станом на 01.01.2025 становило 394,344 тис. осіб.
Повномасштабна війна спричинила скорочення населення міста за рахунок активного переміщення населення в більш безпечні міста України та за кордон. Демографічний розвиток і ситуація на ринку праці залежить від безпекових ризиків та у наступних роках залишатиметься на рівні минулих років.
З початком повномасштабної війни росії проти України у 2022 році зовнішньоекономічна діяльність Миколаєва зазнала значних змін. Блокування морських шляхів, ракетні удари по портах та інфраструктурі вплинули на можливості експорту та імпорту.
Підприємства міста продовжили здійснювати зовнішньоекономічну діяльність із 135 (у 2021 році, останні дані) країнами світу.
За 2024 рік обсяг зовнішньоторговельного товарообороту підприємств громади становив 1 051,2 млн. доларів США, що на 15 % менше, за відповідний показник у 2023 році.
Зовнішньоторговельні операції у 2024 році проводилися з партнерами із 103 країн світу. Найвагоміші експортні поставки товарів у 2024 році здійснювалися до Іспанії, куди надійшло 17,5 % загального обсягу експорту міста, Єгипту (11,6 %), Таїланду (6,7 %).
Обсяг імпорту товарів у 2024 році склав – 384 млн дол. США та скоротився на 4,7 % у порівнянні з 2023 роком. Найбільш суттєві імпортні поставки товарів у2024 році надходили з Китаю (26,4 % від загального обсягу імпорту міста), Німеччини (8,3 %), Туреччини (7,8 %).
Обсяг експорту товарів у 2024 році становив 667,3 млн дол. США, що складає 74,7% від 2023 року.
Зменшення обсягу експорту було зумовлено призупиненням роботи або зменшенням обсягів реалізації продукції окремими підприємствами-експортерами в умовах повномасштабної війни, а також блокуванням роботи портів у Миколаївській області. У структурі експорту товарів у 2024 році основну частку складали продукти рослинного походження – 82,5 % (з них – 63,6 % загального обсягу експорту підприємств громади складали зернові культури; 16,2 % - насіння і плоди олійних рослин, 5,3 % - жири та олії тваринного або рослинного походження).
Сальдо торговельного балансу, як очікується, залишатиметься позитивним.
Стратегічне бачення розвитку Миколаївської міської територіальної громади
З метою планування розвитку Миколаївської міської територіальної громади, враховуючи пріоритети, що визначені Державною стратегією регіонального розвитку України на 2021-2027 роки, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2020 № 695, Стратегією розвитку Миколаївської області до 2027 року включно, затвердженою рішенням Миколаївської обласної ради від 23.12.2020 № 2, відповідно до Закону України «Про засади державної регіональної політики», Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», Указу Президента України від 30.09.2019 № 722/2019 «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року», наказу Міністерства розвитку громад та територій України 21.12.2022 № 265 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку розроблення, затвердження, реалізації, проведення моніторингу та оцінювання реалізації стратегій розвитку територіальних громад», керуючись ст. 25, ч.І ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» 25.04.2024 в м. Миколаєві затверджена Стратегія розвитку Миколаївської міської територіальної громади на період до 2027 року та План заходів з її реалізації, яка визначає бачення розвитку громади, а саме:
безпека є базовою потребою кожної людини. Війна в Україні триває на усіх фронтах і ставить під загрозу персональну безпеку кожного мешканця Миколаєва в усіх її аспектах. Окрім прямої військової агресії та руйнувань житла та інфраструктури, миколаївці можуть піддаватися інформаційним та психологічним атакам, страждати від прямого та опосередкованого впливу екологічних загроз, стикатися із відсутністю захисних споруд та інших засобів для забезпечення базових потреб людини. Але правильна реакція та правильні дії влади та громадян на різні негативні ситуації військових дій та техногенних катастроф можуть вберегти життя та здоров’я людей. Адекватна реакція та наявність необхідних знань можуть суттєво підвищити стійкість громади та забезпечити персональну безпеку кожного. Для досягнення Стратегічної цілі 1. Безпечна та стійка громада передбачається створення безпечних умов для життя, навчання та праці, забезпечення правопорядку та громадської безпеки, чистого навколишнього середовища, енергетична безпека, попередження і захист від надзвичайних ситуацій – ці питання в сфері особливої відповідальності влади. Створення безпечного середовища, захист мешканців, контроль безпеки та попередження загроз – ці виклики перетворюються на постійну загрозу навіть після закінчення війни з державою-агресором, є і залишатимуться в режимі постійної уваги влади та громади на роки;
здоров’я – це найважливіша цінність людства. Фізична культура та спорт, розвиток системи лікувально-профілактичних закладів та промоція здорового способу життя дозволять створити спроможну та здорову громаду. Використовуючи професійний рівень спортивної спільноти та інфраструктури, громада має стати центром змагань та розваг, зокрема, на міжнародному рівні. Надання соціальних послуг є важливою функцією будь-якої держави та громади. Проте, під час війни та в повоєнний період кількість людей, які потребують підтримки, збільшується в рази. Особлива увага буде приділятися підтримці Захисників та Захисниць України, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та інших соціально вразливих верств населення. Розвиток суспільства неможливий без надання якісних і конкурентоспроможних освітніх і культурних послуг, у тому числі й недержавних. Якісна освіта впродовж усього життя має реально задовольняти потреби ринку праці в робітничих і спеціалізованих професіях, зокрема, для нових інвесторів. Унікальна місцева духовна та матеріальна культура має надихати, тому вона має бути відкритою, творчою та інноваційною. Освіта дає нам рівень розуміння, а культура відкриває горизонти і створює умови для згуртованості;
серед пріоритетів розвитку міста є зростання конкурентоспроможної місцевої економіки через розбудову логістично-транспортної інфраструктури, зокрема, портів; залучення МТД для реалізації важливих для місцевої економіки проєктів; розвиток науки та інновацій; пошук партнерів із стратегічного та просторового планування. На сьогодні місто Миколаїв запроваджує портфельний підхід до розвитку, в рамках якого сформовано та планується до реалізації декілька масштабних ключових інноваційних проєктів, які спрямовані на перехід економіки міста до «блакитної» та «зеленої» економіки, а саме: ревіталізацію суднобудівного заводу; підтримку трансформації малого та середнього бізнесу до «блакитної» та «зеленої» економіки; створення індустріального парку; створення простору «Водний палац» та інше. Надзвичайно важливим завданням є створення умов для розвитку та самореалізації молоді в громаді. Адже, саме молодь є рушійною силою повоєнної відбудови та розвитку. Залученість у відбудову міста має розпочинатися із відчуття необхідності власної участі в цьому процесі, з бачення своєї ролі та сфери діяльності, а головне – отримувати відчутний результат від своєї роботи. Важливим чинником соціально-економічного розвитку після війни має стати туризм. Кожен турист, який відвідує громаду – це реальне джерело фінансування місцевої економіки, покращання іміджу громади та формування її пізнаваності всередині країни та за її межами;
в умовах глобальної нестабільності та турбулентності управління громадою є ефективним, коли воно здійснюється відповідно до принципів партисипативності, інноваційності та відкритості до змін, компетентності та лідерства. Цифрове врядування, або врядування за допомогою цифрових технологій є ключовим компонентом розвитку. На шляху до цифрової трансформації громади важливо застосовувати принципи цифрового врядування: безперервний реінжиніринг внутрішніх процесів органів публічного управління; цифровий обіг документів, даних та процесів; єдині технічні стандарти та інтероперабельність; єдина інформаційна база; клієнтоорієнтовані цифрові послуги; незалежність платформи та орієнтація на мобільні пристрої; деперсоналізація та принцип «єдиного вікна». Ефективне управління громадою Миколаєва має досягатися через:
розвиток участі у загальноміських процесах;
організацію обміну досвідом;
моніторинг кращих міжнародних практик управління з подальшою їх адаптацією та застосуванням;
впровадження міжнародних стандартів, наприклад: 12 принципів належного врядування на місцевому рівні Ради Європи;
використання відкритих даних;
створення механізму співпраці та комунікації між усіма зацікавленими у відновленні та трансформації міста сторонами.
Основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку
Миколаївської міської територіальної громади
(основні прогнозні показники є попередньо орієнтовними та надалі можуть бути скориговані на основі уточнення статистичних даних, зміни поточної військової, соціально-економічної ситуації та сценарних умов функціонування економіки з урахуванням внутрішніх і зовнішніх ризиків та загроз розвитку)
Показники | Одиниця виміру | 2024 рік звіт | 2025 рік очікуване | 2026 рік (прогноз) | 2027 рік (прогноз) | 2028 рік (прогноз) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Обсяг реалізованої промислової продукції – всього | млн грн | 24 567,956 | 29 481,54 | 35 377,8 | 43 160,9 | 52 656,4 |
Кількість зареєстрованих осіб у Реєстрі територіальної громади міста Миколаєва | тис. осіб | 394,344 | 390,4 | 391,0 | 392,0 | 393,0 |
Кількість фізичних осіб, яким нараховується або виплачується заробітна плати відповідно до умов трудового договору чи контракту | осіб | 115 280 | 117 000 | 119 000 | 121 000 | 123 000 |
Середня заробітна плати, яка нараховується або виплачується платнику податку відповідно до умов трудового договору чи контракту | грн | 18 023 | 19 800 | 21 700 | 23 000 | 25 000 |
Кількість зареєстрованих безробітних по місту | осіб | 715 | 742 | 804 | 799 | 756 |
Заборгованість із заробітної плати | тис. грн | 3 806 | 5 060 | 3 210 | 4 150 | 3 048 |
Кількість ВПО (громадян України, які покинули місце проживання з метою уникнення негативних наслідків збройної агресії рф (які прибули в місто Миколаїв після 24.02.2022) | осіб | 55 309 | 63 609 | 69 409 | 72 309 | 73 309 |
Кількість малих підприємств, одиниць | одиниць | 3 600* | 3 750 | 3 900 | 4 100 | 4 400 |
Кількість середніх підприємств, одиниць | одиниць | 150* | 140 | 180 | 210 | 240 |
Обсяг експорту, всього | млн дол. США | 667,3 | 680,6 | 694,9 | 710,9 | 728,7 |
Обсяг експорту у % до попереднього року | % | 74,7 | 102,0 | 102,1 | 102,3 | 102,5 |
Обсяг імпорту, всього | млн дол. США | 383,9 | 391,6 | 399,8 | 409,0 | 419,2 |
Обсяг імпорту у % до попереднього року | % | 95,3 | 102,0 | 102,1 | 102,3 | 102,5 |
* очікується.
Джерело: інформація департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради.
При здійсненні прогнозу бюджету на 2026-2028 роки застосовані такі основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України:
Показники | 2026 рік | 2027 рік | 2028 рік |
Індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року), % | 108,6 | 105,9 | 105,3 |
Індекс цін виробників (грудень до грудня попереднього року), % | 111,3 | 109,4 | 107,9 |
Під час розрахунку враховано такі соціальні стандарти:
Мінімальна заробітна плата:
з 01 січня 2026 року – 8 688 гривень;
з 01 січня 2027 року – 9 374 гривні;
з 01 січня 2028 року – 10 059 гривень.
Посадовий оклад працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки:
з 01 січня 2026 року – 3 470 гривень;
з 01 січня 2027 року – 3 744 гривні;
з 01 січня 2028 року – 4 018 гривень.
Розмір прожиткового мінімуму:
Показники | 2026 рік | 2027 рік | 2028 рік |
В розрахунку на одну особу: |
|
|
|
- з 1 січня року (гривні) | 3 171 | 3 358 | 3 536 |
Для основних соціальних і демографічних груп населення: |
|
|
|
дітей віком до 6 років: |
|
|
|
- з 1 січня року (гривні) | 2 783 | 2 947 | 3 103 |
дітей віком від 6 до 18 років: |
|
|
|
- з 1 січня року (гривні) | 3 471 | 3 676 | 3 871 |
працездатних осіб: |
|
|
|
- з 1 січня року (гривні) | 3 288 | 3 482 | 3 667 |
осіб, які втратили працездатність: |
|
|
|
- з 1 січня року (гривні) | 2 564 | 2 715 | 2 859 |
III. Загальні показники бюджету
При складанні прогнозу бюджету забезпечено збалансованість дохідної та витратної частин, у тому числі з урахуванням коштів, що передаються із загального фонду до бюджету розвитку (спеціальний фонд), здійснення місцевих запозичень та забезпечення виконання боргових зобов’язань.
Загальні показники доходів, фінансування, повернення кредитів до бюджету, загальні граничні показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету відображені в додатку 1 до цього прогнозу.
Попередній прогноз було затверджено у 2021 році на 2022-2024 роки та в подальшому було призупинено у зв’язку з введенням правового режиму воєнного стану.
IV. Показники доходів бюджету
Прогноз доходів бюджету на 2026-2028 роки визначений на підставі чинних норм податкового та бюджетного законодавства, прогнозних показників економічного і соціального розвитку міста, які враховують дію правового режиму воєнного стану, підвищення розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, динаміки надходжень за 2023-2024 роки та очікуваного виконання у 2025 році.
Показники дохідної частини бюджету на середньостроковий період також враховують:
- застосування нормативу зарахування податку та збору на доходи фізичних осіб до бюджету громади, відповідно до норм Бюджетного кодексу України (60%);
спрямування на постійній основі до бюджету громади частини акцизного податку з пального;
відновлення зарахування податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення військовослужбовців до бюджету громадиу 2027-2028 роках;
використання чинних ставок оподаткування, зокрема з основних податків, у т.ч. затверджених рішеннями Миколаївської міської ради від 18.06.2015 № 48/9, від 13.07.2017 № 22/3, від 10.07.2019 № 52/15, від 26.09.2024 № 37/1 та від 30.01.2025 № 40/7:
податок на доходи фізичних осіб – 18 %;
земельний податок – 1 % (крім лісових земель – 0,01 %, сільгоспугідь – 0,3 % та земель загального користування – 0,03 %);
орендна плата за землю – від 0,3 % до 12 % в залежності від цільового використання землі;
податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – від 0,1 % до 0,5 % в залежності від класифікації будівлі;
єдиний податок – ставки для першої та другої групи платників єдиного податку від 2,5 % до 10 % в залежності від виду економічної діяльності.
З урахуванням прогнозу основних макроекономічних показників економічного та соціального розвитку держави, тенденцій розвитку міста, динаміки бази оподаткування, ефективності податкового адміністрування, загальні показники доходів бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів) на 2026-2028 роки зростають.
млн грн
Найменування показника | 2026 рік | 2027 рік | 2028 рік | ||||||
прогноз | відхилення до попереднього року | прогноз | відхилення до попереднього року | прогноз | відхилення до попереднього року | ||||
+/- | % | +/- | % | +/- | % | ||||
Всього | 4 685,2 | 176,1 | 103,9 | 6 232,1 | 1 546,9 | 133,0 | 6 636,5 | 404,4 | 106,5 |
загальний фонд | 4 600,0 | 157,8 | 103,6 | 6 157,1 | 1 557,1 | 133,8 | 6 559,9 | 402,8 | 106,5 |
спеціальний фонд | 85,2 | 18,4 | 127,5 | 75,0 | -10,2 | 88,0 | 76,6 | 1,6 | 102,1 |
Показники за основними видами доходів бюджету Миколаївської міської територіальної громади відображені в додатку 2 до цього Прогнозу.
V. Показники фінансування бюджету, показники місцевого боргу, показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов’язань та гарантованого Миколаївською міською територіальною громадою боргу
На середньостроковий період прогнозується профіцит по загальному фонду на суму коштів, що передаються із загального фонду до бюджету розвитку (спеціальний фонд), та дефіцит по спеціальному фонду бюджету на суму коштів, що передаються із загального фонду до бюджету розвитку (спеціальний фонд), здійснення та погашення місцевих запозичень.
Показники фінансування бюджету Миколаївської міської територіальної громади відображені у додатку 3 до цього Прогнозу.
З метою залучення коштів до бюджету розвитку Миколаївської міської територіальної громади Миколаївською міською радою у 2020 році були прийняті рішення про здійснення запозичень.
На виконання рішення Миколаївської міської ради від 12.06.2020 № 56/117 «Про здійснення Миколаївською міською радою місцевого запозичення у 2020 році для фінансування інвестиційного проєкту «DemoUkrainaDH у місті Миколаїв» укладено угоду про надання кредиту з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) від 20.07.2020 на загальну суму 500 тис. євро строком на 7 років з пільговим періодом 12 місяців.
Вибірка кредиту відбулася у 2021 році у сумі 492 750,02 євро. На кінець 2025 року буде погашено 402 139,41 євро, або 82 % суми кредиту. У 2026 році планується повне погашення кредиту.
На виконання рішення Миколаївської міської ради від 12.06.2020 № 56/116 «Про здійснення Миколаївською міською радою місцевого запозичення у 2020 році для фінансування інвестиційного підпроєкту «Покращання інфраструктури громадського транспорту міста Миколаєва» укладено угоду про передачу коштів позики між Міністерством фінансів України від 16.12.2020 № 13010-05/227 відповідно до умов Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) на загальну суму 4,5 млн євро строком на 9 років з пільговим періодом 9 місяців.
Перша вибірка кредиту відбулася 19.12.2024 у сумі 1 574 515,11 євро, друга планується у 2025 році у сумі 2 302 803,63 євро. Прогноз бюджету громади передбачає надходження кредитних коштів від Міністерства фінансів України (ЄІБ) на виконання проєкту «Покращання інфраструктури громадського транспорту міста Миколаєва» у 2026 році в обсязі 408 317,18 євро, у 2027 році в обсязі 174 993,09 євро та у 2028 році останній транш в обсязі 35 896,02 євро.
Витрати бюджету з погашення та обслуговування місцевого боргу заплановано відповідно до прогнозних графіків платежів.
Показники боргу Миколаївської міської територіальної громади відображені у додатку 4 до цього Прогнозу.
Крім залучення запозичень до бюджету, Миколаївська міська рада є гарантом по виконанню боргових зобов’язань за трьома кредитами перед міжнародними банками, залученими комунальними підприємствами міста.
Відповідно до рішення міської ради від 12.06.2020 № 56/118 «Про надання у 2020 році гарантії Миколаївської міської ради для виконання боргових зобов’язань комунального підприємства Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс» за кредитом Європейського Банку Реконструкції Та Розвитку» надано місцеву гарантію комунальному підприємству Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс» на виконання інвестиційного проєкту «Покращання інфраструктури громадського транспорту міста Миколаєва та оновлення тролейбусного парка» за кредитним договором з Європейським банком реконструкції та розвитку на 20 млн євро строком на 13 років з пільговим періодом 3 роки.
Відповідно до рішення міської ради від 19.08.2021 № 8/2 «Про надання у 2021 році місцевої гарантії Миколаївської міської ради» надано місцеву гарантію для забезпечення виконання боргових зобов’язань міського комунального підприємства «Миколаївводоканал» на виконання інвестиційного проєкту «Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв» відповідно до Субкредитної угоди від 22.10.2010 № 28010-02/125, укладеної між Міністерством фінансів України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Миколаївською міською радою та МКП «Миколаївводоканал» відповідно до умов Фінансової угоди від 02.02.2010 FI № 25.474(UA) Serapis № 2007-0347 між Україною та Європейським інвестиційним банком, ратифікованої Законом України від 20.06.2012 № 4987-VI, на суму 13397,1 тис. євро на 15 років з пільговим періодом 3 роки.
Відповідно до рішення міської ради від 30.07.2024 № 35/141 «Про надання місцевої гарантії Миколаївської міської ради у 2024 році» надано місцеву гарантію для забезпечення виконання боргових зобов’язань міського комунального підприємства «Миколаївводоканал» для реалізації інвестиційного проєкту «RLF – Проєкт екстреної підтримки водопостачання у м. Миколаїв» (RLF – Mykolayiv Emergency Water Project) за кредитом, що залучається в Європейського банку реконструкції та розвитку, на суму 10 млн євро строком на 13 років з пільговим періодом 3 роки.
Показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов’язань та гарантованого територіальною громадою міста боргу відображені у додатку 5 до цього Прогнозу.
Спроможність забезпечити своєчасне погашення місцевого боргу характеризується такими даними:
співвідношення загального обсягу місцевого боргу та середньорічного прогнозного обсягу надходжень бюджету розвитку (без урахування обсягу місцевих запозичень та капітальних трансфертів з інших бюджетів) не перевищує граничний показник;
питома вага видатків на обслуговування місцевого боргу в обсязі видатків загального фонду бюджету (без урахування реверсної дотації та субвенцій, крім субвенцій, передбачених пунктами 6-8 частини першої статті 97 Бюджетного кодексу України) не перевищує граничний показник.
Основним завданням управління місцевим боргом є забезпечення виконання запланованих податкових та неподаткових надходжень до загального фонду та бюджету розвитку спеціального фонду бюджету громади, виконання платежів за місцевим боргом відповідно до умов кредитних договорів, недопущення заборгованості в процесі обслуговування боргу.
VI. Показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету
Ключовим завданням бюджетної політики в місті залишатиметься забезпечення стабільності, стійкості та збалансованості бюджетної системи, підвищення якості надання суспільних послуг.
Основними завданнями усіх учасників бюджетного процесу на середньостроковий період є здійснення заходів загальнодержавного та місцевого значення з проведення дієвих реформ в усіх сферах діяльності з максимально можливим економічним ефектом при мінімальних затратах та підвищення ефективності використання бюджетних коштів в умовах жорсткої економії, проведення роботи з оптимізації мережі галузей бюджетної сфери, впровадження ефективних заходів з енергозбереження, спрямування капітальних вкладень на підвищення комфортності умов проживання, збільшення обсягу платних послуг, що надаються бюджетними установами.
Відповідно до положень статті 20¹ Бюджетного кодексу України та Методичних рекомендацій щодо впровадження гендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі, під час формування прогнозних показників бюджету на 2026–2028 роки враховано принципи гендерної рівності.
Галузь державного управління забезпечує організаційно-правове, кадрове, фінансове та інформаційне функціонування виконавчих органів Миколаївської міської ради, реалізацію повноважень органів місцевого самоврядування, а також контроль за ефективністю реалізації програм соціально-економічного розвитку громади.
Пріоритетними завданнями, визначеними Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами України, у галузі державного управління у 2026 - 2028 роках є:
підвищення ефективності управління міськими ресурсами;
впровадження цифрових інструментів управління (електронне урядування), розширення доступу громадян до електронних послуг, створення та інтеграція інформаційних систем і реєстрів органів влади;
забезпечення прозорості та підзвітності органів влади;
оптимізація чисельності працівників виконавчих органів з урахуванням навантаження та функцій;
розвиток системи стратегічного планування та контролю за виконанням програм;
підвищення якості надання адміністративних послуг (розвиток центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП);
спрощення процедур та зменшення бюрократичного навантаження.
За результатами аналізу штатної чисельності апарату виконавчих органів частка жінок у загальній структурі становить 84%, частка чоловіків –16%.
Попри загальний гендерний баланс, зберігається гендерна сегрегація за типом посад, що вимагає заходів із забезпечення рівного доступу до просування по службі для представників обох статей.
У межах прогнозного періоду 2026–2028 років передбачено впровадження інструментів внутрішнього моніторингу гендерного балансу в кадровій політиці, забезпечення рівного доступу до участі у прийнятті рішень та професійного зростання та формування гендерно-чутливих індикаторів ефективності у сфері державного управління.
Очікуваними результатами реалізації галузі державного управління є:
зростання рівня інституційної спроможності виконавчих органів;
підвищення довіри громадян до місцевої влади;
зменшення витрат на адміністрування через цифровізацію.
Прогноз бюджету у сфері державного управління на 2026-2028 роки є збалансованим, обґрунтованим потребами органів влади та стратегічними цілями громади. Передбачені ресурси спрямовуються на ефективне функціонування системи управління, модернізацію інфраструктури та зміцнення кадрового потенціалу.
У галузі освіти в умовах розробки на державному рівні подальших кроків реформування галузі та запровадження на місцевому рівні системи її модернізації пріоритетними завданнями розвитку є:
забезпечення стабільного функціонування галузі;
забезпечення права і комфортних умов на освіту дітей з особливими потребами;
забезпечення доступності і безоплатності дошкільної освіти в державних і комунальних закладах;
забезпечення права дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку, на здобуття певного освітнього рівня загальної середньої освіти шляхом спеціально організованого навчально-виховного процесу в комплексі з корекційно-розвитковою роботою, медичною реабілітацією;
забезпечення якісної сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа»;
розвиток і підтримка системи роботи з обдарованою і талановитою молоддю, різнобічний розвиток індивідуальності дитини, її задатків і здібностей;
приведення матеріально-технічної бази та навчального оснащення освітніх закладів до сучасних стандартів організації навчального середовища;
забезпечення використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процесі та управлінні освітою;
створення та забезпечення рівних умов доступності до вищої освіти.
Протягом 2026-2028 років кошти бюджету будуть спрямовані на виконання заходів із:
впровадження сучасних технологій дистанційного, змішаного навчання в умовах сучасного освітнього простору;
забезпечення безпечних умов для перебування дітей у навчальних закладах. Поетапне встановлення систем відеоспостереження, доочищення води, впровадження протипожежних та інших заходів;
облаштування укриттів;
забезпечення рівних можливостей дівчатам та хлопцям для розвитку їх здібностей та обдарувань, задоволення інтересів, духовних запитів і потреб;
створення умов для здобуття вихованцями, учнями i слухачами позашкiльної освiти;
забезпечення проведення додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять для дітей з особливими освітніми потребами;
створення умов для дітей з особливими потребами шляхом улаштування пандусів, ремонту санвузлів, придбання спеціальних меблів;
продовження робіт з оновлення шкільних меблів та забезпечення дидактичними матеріалами учнів початкових класів, в рамках реалізації реформи закладів загальної середньої освіти «Нова українська школа»;
оновлення технологічного та холодильного обладнання на харчоблоках;
придбання навчального обладнання для осередків з викладання навчального предмета «Захист України», навчальних кабінетів математики, фізики, хімії, біології, іноземних мов, географії, STEM – лабораторій;
стимулювання творчої молоді та педагогічних працівників.
Основними результатами, яких планується досягти, є:
розширення можливості соціальної інтеграції різних категорій дітей з відхиленнями в розвитку, поведінці, обмеженими можливостями здоров’я та особливими освітніми потребами;
створення ефективної, доступної та спроможної мережі закладів освіти;
охоплення дітей повною загальною середньою освітою;
підвищення рівня забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів сучасним обладнанням;
створення безпечних умов перебування дітей в навчальних закладах;
поступова модернізація технологічного обладнання на харчоблоках;
облаштування, обслуговування обладнання, спрямованого на покращення якості води, перевірка якості води.
Пріоритетними напрямами фінансового забезпечення галузі охорони здоров’я визначено створення умов для стабільного функціонування комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я міста Миколаєва, впровадження медичних технологій та підвищення якості надання медичної допомоги, а саме: первинну медичну допомогу, екстрену медичну допомогу, охорону психічного здоров'я, реабілітацію та громадське здоров'я, також важливим є забезпечення якості та доступності медичних послуг, особливо для вразливих груп населення, таких як вагітні, діти, ветерани війни та внутрішньо переміщені особи.
Для забезпечення досягнення цілей державної політики у сфері охорони здоров’я на 2026-2028 роки з бюджету Миколаївської міської територіальної громади заплановано покращення здоров’я та якості життя населення, забезпечення рівного та справедливого доступу до якісних медичних послуг, їх ефективне використання з врахуванням гендерних аспектів, спрямованих на зменшення гендерних розривів, посилення позитивних тенденцій у сфері охорони здоров’я, надання жінкам та чоловікам рівних можливостей у спеціальних заходах. Також враховано кліматичний аспект на цей період, пов’язаний з питаннями адаптації до зміни клімату.
Протягом 2026-2028 років кошти бюджету планується спрямовувати на виконання заходів із:
забезпечення оплати комунальних послуг та енергоносіїв;
запровадження системи оцінки якості медичних послуг;
продовження розбудови системи громадського здоров’я та епідемічної безпеки населення;
забезпечення громадян з рідкісними (орфанними) захворюваннями, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання;
забезпечення безкоштовним харчуванням (спеціалізованими продуктами дитячого харчування) дітей грудного і другого року життя із малозабезпечених сімей, дітей грудного та раннього віку осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; адаптованими сумішами - замінниками грудного молока дітей першого року народження, народжених від ВІЛ – інфікованих матерів;
забезпечення безоплатним та пільговим відпуском лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань;
забезпечення інвалідів та дітей інвалідів засобами догляду за стомою, підгузками та іншими технічними засобами для використання в амбулаторних та побутових умовах;
- розширення переліку надання медичних послуг; на базі КНП ММР «Міська лікарня № 4» проводиться підготовка до відкриття протезно - артезної майстерні, яка буде забезпечувати протезування, як військових, так і цивільних пацієнтів сучасними та зручними протезами нижніх кінцівок, а згодом і верхніх кінцівок; планується відкриття реабілітаційного відділення на базі КНП ММР «Міська лікарня №3»; створення відділення кардіометаболічних захворювань на базі КНП ММР «Міська лікарня№1»; залишається без змін забезпечення ендопротезами суглобів та пільговим слухопротезуванням.
Основні результати, яких планується досягти:
підвищення рівня медичного обслуговування населення;
запровадження нових підходів до організації роботи закладів охорони здоров’я та їх фінансового забезпечення;
подальший розвиток системи медичного обслуговування населення та реформування системи охорони здоров’я;
зниження рівнів загальної захворюваності населення.
У галузі соціального захисту та соціального забезпечення основними пріоритетними напрямками реалізації державної соціальної політики, спрямованої на створення умов для інтеграції осіб з інвалідністю у суспільне життя, забезпечення прав та інтересів дітей, надання соціальної підтримки особам і сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах та самостійно не можуть їх подолати, забезпечення гідної старості, підвищення якості та рівня життя мешканців міста, є:
подальша оптимізація структури та штатної чисельності установ соціального захисту орієнтована на багатофункціональність, введення мобільної соціальної служби, що покращить якість соціальних послуг, розширить їх спектр, доступність для мешканців віддалених куточків громади;
запровадження заходів щодо дотримання гендерної рівності під час отримання якісних соціальних/реабілітаційних послуг в повному обсязі, вжиття заходів протидії насильству та дискримінації за ознакою статті;
забезпечення максимальної адресності та наближеності надання відповідної соціальної підтримки тим, хто її потребує;
забезпечення інформування населення та кожного отримувача соціальних послуг про перелік соціальних послуг, які надаються, зміст та обсяги таких послуг, умови та порядок їх отримання. Розміщення інформації на вебсайті Миколаївської міської ради щодо розвитку системи надання соціальних послуг в місті;
забезпечення надання комплексної соціальної підтримки Захисникам та Захисницям України, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, що мешкають на території міста;
забезпечення захисту прав дітей та підтримка сімей з дітьми;
створення умов для розвитку молоді у місті, підтримки активності молоді, формування її громадянської позиції, національно-патріотичної свідомості;
створення безбар’єрного міського середовища, якісного громадського простору, який надає рівні можливості всім групам населення.
Дієвим механізмом підтримки малозабезпечених верств населення на підставі проведеного аналізу соціальних послуг, які потребують жінки і чоловіки та/або їхні групи (залежно від віку, наявності інвалідності або належності до маломобільних груп населення або інших ознак), є здійснення таких основних заходів:
посилення соціального захисту Захисників та Захисниць України, Героїв Небесної Сотні, членів їх сімей, а також членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, що мешкають на території міста;
надання різних видів матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення;
оздоровлення осіб з інвалідністю;
реабілітація дітей з інвалідністю, які потребують супроводу;
відпочинок дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;
забезпечення реалізації молодіжної політики;
забезпечення грошової компенсації за безоплатний проїзд окремих категорій громадян;
запровадження надання фінансової підтримки об'єднанням ветеранів і осіб з інвалідністю, діяльність яких має соціальну спрямованість підтримки;
проведення поточного ремонту санітарних кімнат та приміщень установ для забезпечення безперешкодного доступу для осіб з числа моламобільних груп населення.
Основними результатами, яких планується досягти, є підвищення якості надання соціальних послуг особам, що опинилися у складних життєвих обставинах, підвищення матеріального стану незахищених верств населення.
Прогнозними показниками видатків бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2026-2028 роки планується здійснення діяльності 6 установ соціального захисту населення та враховані кошти на здійснення діяльності притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, з утвореною при ньому мобільною бригадою, який є структурним підрозділом Миколаївського міського центру соціальних служб.
У галузі культури пріоритетними напрямами розвитку є:
забезпечення доступності для громадян документів та інформації, створення умов для задоволення духовних потреб мешканців міста, сприяння професійному та освітньому розвитку громадян, комплектування та зберігання бібліотечних фондів, їх облік, контроль за виконанням;
забезпечення збереження і популяризації духовних надбань, організація культурного дозвілля населення та зміцнення культурно – національних традицій, підвищення рівня організації культурного дозвілля населення;
забезпечення естетичного виховання дітей та юнацтва, створення умов для творчого розвитку особистості, підвищення культурного рівня, естетичного виховання, доступності освіти у сфері культури для підростаючого покоління;
удосконалення форм та методів організації відпочинку і культурного обслуговування населення, забезпечення естетичного виховання дітей та юнацтва, створення умов для творчого розвитку особистості, підвищення культурного рівня, естетичного виховання, доступності освіти у сфері культури для підростаючого покоління, створення належних умов для розвитку аматорського мистецтва, самореалізація творчої молоді;
забезпечення організації та проведення державних, професійних свят, загальноміських культурно-масових заходів (у т.ч. фестивалів, конкурсів, оглядів, виставок, проведення фестивалів народної творчості, авторської музики тощо), організація та проведення святкових заходів по мікрорайонах міста;
підтримка та розвиток зоопарку;
розвиток і функціонування української мови у місті Миколаєві.
У 2026-2028 роках передбачається здійснення таких заходів:
забезпечення утримання закладів культури;
залучення творчих колективів до проведення загальноміських заходів;
надання послуг з організації культурного дозвілля населення;
забезпечення поповнення бібліотечних фондів;
збереження та охорона пам’яток архітектури та культурної спадщини.
Основними результатами, яких планується досягти, є підвищення рівня культурного обслуговування громадян, забезпечення їх доступу до культурних надбань.
Пріоритетними напрямками галузі «Фізична культура і спорт» є формування у населення традицій та мотивації щодо занять фізичною культурою і спортом як важливих складових забезпечення здорового способу життя, популяризація здорового способу життя та подолання стану суспільної байдужості до здоров’я нації, удосконалення системи дитячо-юнацького спорту, створення умов для розвитку індивідуальних здібностей спортсменів та спортсменок на етапах багаторічної підготовки, удосконалення системи формування та підготовки збірних команд міста з олімпійських, параолімпійських, дефлімпійських та неолімпійських видів спорту, психологічна та соціальна адаптація осіб з інвалідністю, отриманою під час виконання бойових завдань, а також належне обладнання та використання спортивних споруд.
У 2026-2028 роках передбачається здійснити такі заходи:
збільшення кількості населення, яке займається фізичною культурою і спортом під час проведення активного дозвілля та забезпечення здорового способу життя;
підтримання закладів фізичної культури і спорту, зокрема дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, школи вищої спортивної майстерності та залучення до навчально-тренувального процесу провідних тренерів;
забезпечення збереження передових позицій успішної участі Миколаївських спортсменів та спортсменок у змаганнях різного рівня та удосконалення системи підготовки спортсменів та спортсменок для гідної участі в обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях, що сприятиме укріпленню патріотичного духу у молоді та підвищенню авторитету міста у всеукраїнському та світовому спортивному русі;
створення належних умов для соціальної адаптації та реабілітації людей з особливими потребами: реалізація перспективних проєктів із залучення до занять спортом та максимальна організаційна та фінансова підтримка;
створення умов для розвитку адаптивних видів спорту ветеранів та ветеранок війни: організація роботи щодо доступності ветеранів війни з інвалідністю до спортивної інфраструктури шкіл та спортивних установ міста, забезпечення проходження тренерами-викладачами курсів підвищення кваліфікації з фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів війни з інвалідністю або з обмеженням повсякденного функціонування;
насичення спортивними спорудами у кількості і якості, що надасть змогу створити необхідні умови для залучення різних категорій громадян та громадянок до занять фізичною культурою і спортом та підвищити рівень забезпеченості населення спортивними спорудами, які б давали можливість забезпечити на даних спорудах максимальний обсяг рухової активності.
Реалізація цілей державної політики та власних повноважень органів місцевого самоврядування у сфері утримання об’єктів житлово-комунального господарства і благоустрою визначена міськими програмами.
Пріоритетними напрямками розвитку галузі є:
забезпечення сталого розвитку галузі для задоволення потреб населення міста і господарського комплексу в житлово-комунальних послугах відповідно до встановлених нормативів та національних стандартів;
здійснення заходів щодо підвищення ефективності та надійного функціонування житлово-комунального господарства;
підвищення ефективності використання енергоносіїв та інших ресурсів, зниження енергоємності виробництва, підвищення енергоефективності житлових будинків та об’єктів соціально-культурної сфери міста;
У 2026-2028 роках передбачається здійснити такі заходи:
експлуатація, технічне обслуговування та ремонт житлового фонду, підвищення ефективності та надійності його функціонування;
утримання та ремонт об’єктів благоустрою міста, дорожньої інфраструктури та мостів, зелених зон;
забезпечення стабільної роботи, належного рівня та якості послуг в житлово-комунальному господарстві;
поліпшення технічного стану житлового фонду, ліфтового господарства, водопровідно-каналізаційного господарства;
забезпечення функціонування притулку для безпритульних тварин, виконання заходів зі зменшення кількості безпритульних тварин.
Основними результатами, яких планується досягти, є:
забезпечення належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об'єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання;
забезпечення належного утримання вулично-дорожньої мережі;
забезпечення населення житлово-комунальними послугами високого рівня і якості відповідно до вимог національних стандартів;
зменшення витрат енергоресурсів.
Оскільки безпосередній вплив заходів бюджетних програм галузі на жінок, чоловіків та/або їх групи не визначався, показники програм є гендерно-нейтральними та пріоритетами визначені справедливий і неупереджений розподіл суспільного багатства між громадянами різної статі, віку, місця проживання, соціально-економічного статусу тощо, рівний доступ містян до об’єктів благоустрою та послуг житлово-комунального господарства.
Реалізація цілей державної політики та власних повноважень органів місцевого самоврядування у сфері економічної діяльності визначена міськими програмами соціального і економічного розвитку, енергозбереження та розвитку житлово-комунального господарства.
У галузі економічної діяльності пріоритетними напрямками розвитку є:
створення безпечних та комфортних умов перевезення пасажирів для всіх категорій громадян;
забезпечення належного утримання існуючої дорожньо-транспортної мережі міста та забезпечення безпечних умов руху;
розроблення містобудівної документації та документації із землеустрою.
У 2026-2028 роках передбачається здійснити такі заходи:
утримання та ремонт автомобільних доріг;
забезпечення перевезень міським електротранспортом;
розроблення містобудівної документації;
підготовка документації з землеустрою до земельних торгів;
заходи з енергозбереження, заохочення населення до впровадження енергозберігаючих заходів у відповідності до принципів державної кліматичної політики, визначених Законом України «Про основні засади державної кліматичної політики», спрямованих зокрема на скорочення викидів парникових газів через скорочення використання традиційних видів енергоресурсів.
Безпосередній вплив заходів бюджетних програм галузі на жінок, чоловіків та/або їх групи не досліджувався, тому показники програм є гендерно-нейтральними.
Реалізація цілей державної політики та власних повноважень органів місцевого самоврядування в галузі охорони навколишнього природного середовища визначенаміськими програмами екології та розвитку житлово-комунального господарства.
Пріоритетні напрямки розвитку галузі сформульовані у відповідності до принципів державної політики, визначених зокрема Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища», серед яких:
оброблення відходів;
природоохоронні заходи за рахунок цільових фондів.
У 2026-2028 роках передбачається здійснити такі заходи:
реалізацію заходів із облаштування та функціонування майданчика для проведення операцій з поводження відходами від руйнування;
екологічно безпечне перевезення та утилізація хімічних елементів живлення (батарейок) та ламп розжарювання;
проєктні розробки екологічного спрямування;
встановлення меж парків, скверів та інших об'єктів.
Оскільки безпосередній вплив заходів бюджетних програм галузі на жінок, чоловіків та/або їх групи не визначався, показники програм є гендерно-нейтральними та пріоритетами визначені справедливий і неупереджений розподіл суспільного багатства між громадянами різної статі, віку, місця проживання, соціально-економічного статусу тощо, рівний доступ містян до об’єктів благоустрою та послуг житлово-комунального господарства.
Граничні показники видатків бюджету Миколаївської міської територіальної громади та надання кредитів з бюджету Миколаївської міської територіальної громади головним розпорядникам бюджетних коштів відображені у додатку 6 до цього Прогнозу.
Граничні показники видатків бюджету Миколаївської міської територіальної громади за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету відображені у додатку 7 до цього Прогнозу.
Пріоритетним напрямом кредитування бюджету Миколаївської міської територіальної громади є створення умов для реалізації конституційного права громадян України на житло, зокрема молоді, шляхом надання їм пільгових довготермінових кредитів та часткової компенсації відсоткової ставки кредитів комерційних банків у рамках виконання Програми забезпечення молодих сімей та одиноких молодих громадян м. Миколаєва житлом.
Також відповідно до статті 17 Бюджетного кодексу України будуть передбачені кошти для забезпечення виконання гарантійних зобов’язань територіальною громадою міста за кредитами, отриманими під місцеву гарантію комунальним підприємством Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс» на реалізацію інвестиційного проєкту «Покращання інфраструктури громадського транспорту міста Миколаєва та оновлення тролейбусного парку» та міським комунальним підприємством «Миколаївводоканал» на реалізацію інвестиційного підпроєкту «Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв» та інвестиційного проєкту «RLF – Проєкт екстреної підтримки водопостачання у м. Миколаєва (RLF – Mykolayiv Emergence Water Project)», в обсягах, що не менше 50 % сум річних платежів за кредитними угодами.
Граничні показники кредитування бюджету Миколаївської міської територіальної громади за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету відображені у додатку 8 до цього Прогнозу.
VII. Взаємовідносини бюджету з іншими бюджетами
Протягом 2026-2028 років прогнозується отримання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в обсягах, визначених Бюджетною декларацією на 2026-2028 роки, та субвенцій з обласного бюджету Миколаївської області на виконання програм соціального захисту в обсягах, доведених департаментом фінансів Миколаївської обласної військової адміністрації.
Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів у розрізі їх видів та бюджетів відображені у додатку 10 до цього Прогнозу.
Вилучення з бюджету Миколаївської міської територіальної громади коштів у вигляді реверсної дотації визначені Бюджетною декларацією на 2026-2028 роки відповідно до діючого механізму горизонтального вирівнювання податкоспроможності бюджетів місцевого самоврядування, визначеного статтею 99 Бюджетного кодексу України.
Показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам у розрізі їх видів та бюджетів відображені у додатку 11 до цього Прогнозу.
VIII. Інші положення та показники Прогнозу
Додатки 1-11 до цього Прогнозу є його невід’ємною частиною.
Додаток 1
до прогнозу бюджету
Загальні показники бюджету Миколаївської міської територіальної громади
1454900000
(код бюджету)
(грн)
№ З/П | Найменування показника | 2024 рік (звіт) | 2025 рік (затверджено) | 2026 рік (план) | 2027 рік (план) | 2028 рік (план) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
І. Загальні граничні показники надходжень
1. | Доходи (з міжбюджетними трансфертами), у тому числі: | 5 986 211 320 | 5 728 223 048 | 5 547 740 907 | 7 161 821 197 | 7 633 369 674 |
Х | Загальний фонд | 5 520 057 590 | 5 644 389 242 | 5 462 540 987 | 7 086 815 811 | 7 556 800 359 |
Х | Спеціальний фонд | 466 153 730 | 83 833 806 | 85 199 920 | 75 005 386 | 76 569 315 |
2. | Фінансування, у тому числі: | 472 438 578 | 855 281 496 | -8 251 424 | -19 083 495 | -28 526 287 |
Х | Загальний фонд | -904 084 101 | -1 166 502 349 | -561 023 756 | -836 412 869 | -877 001 281 |
Х | Спеціальний фонд | 1 376 522 679 | 2 021 783 845 | 552 772 332 | 817 329 374 | 848 474 994 |
3. | Повернення кредитів, у тому числі: | 7 884 513 | 7 429 000 | 8 952 100 | 13 888 050 | 18 646 830 |
Х | Загальний фонд | |||||
Х | Спеціальний фонд | 7 884 513 | 7 429 000 | 8 952 100 | 13 888 050 | 18 646 830 |
Х | УСЬОГО за розділом І, у тому числі: | 6 466 534 411 | 6 590 933 544 | 5 548 441 583 | 7 156 625 752 | 7 623 490 217 |
Х | Загальний фонд | 4 615 973 489 | 4 477 886 893 | 4 901 517 231 | 6 250 402 942 | 6 679 799 078 |
Х | Спеціальний фонд | 1 850 560 922 | 2 113 046 651 | 646 924 352 | 906 222 810 | 943 691 139 |
ІІ. Загальні граничні показники видатків та надання кредитів
1. | Видатки (з міжбюджетними трансфертами), у тому числі: | 6 449 515 766 | 6 335 666 984 | 4 970 543 935 | 6 330 973 092 | 6 750 540 617 |
Х | Загальний фонд | 4 603 226 682 | 4 468 294 222 | 4 901 517 231 | 6 250 402 942 | 6 679 799 078 |
Х | Спеціальний фонд, у тому числі: | 1 846 289 084 | 1 867 372 762 | 69 026 704 | 80 570 150 | 70 741 539 |
Х | Публічні інвестиції | 322 457 445 | 509 799 613 | 502 046 073 | ||
2. | Надання кредитів у тому числі: | 17 018 643 | 255 266 560 | 255 440 203 | 315 853 047 | 370 903 527 |
Х | Загальний фонд | 12 746 807 | 9 592 671 | |||
Х | Спеціальний фонд, у тому числі: | 4 271 836 | 245 673 889 | 255 440 203 | 315 853 047 | 370 903 527 |
Х | Публічні інвестиції | |||||
Х | УСЬОГО за розділом ІІ, у тому числі: | 6 466 534 409 | 6 590 933 544 | 5 225 984 138 | 6 646 826 139 | 7 121 444 144 |
Х | Загальний фонд | 4 615 973 489 | 4 477 886 893 | 4 901 517 231 | 6 250 402 942 | 6 679 799 078 |
Х | Спеціальний фонд, у тому числі: | 1 850 560 920 | 2 113 046 651 | 324 466 907 | 396 423 197 | 441 645 066 |
Х | Публічні інвестиції | 322 457 445 | 509 799 613 | 502 046 073 |
Додаток 2
до прогнозу бюджету
Показники доходів бюджету Миколаївської міської територіальної громади
1454900000
(код бюджету)
(грн)
Код | Найменування показника | 2024 рік (звіт) | 2025 рік (затверджено) | 2026 рік (план) | 2027 рік (план) | 2028 рік (план) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
І. Доходи (без урахування міжбюджетних трансфертів)
Х | Загальний фонд, у тому числі: | 3 924 036 787 | 4 442 234 000 | 4 600 020 400 | 6 157 120 400 | 6 559 934 400 |
10000000 | Податкові надходження, у тому числі: | 3 842 828 806 | 4 386 150 000 | 4 549 499 000 | 6 105 248 000 | 6 506 712 000 |
11010000 | Податок та збір на доходи фізичних осіб | 2 323 774 499 | 2 584 500 000 | 2 648 705 000 | 4 066 934 000 | 4 331 746 000 |
11020000 | Податок на прибуток підприємств | 4 587 444 | 3 000 000 | 2 700 000 | 2 185 000 | 2 396 000 |
13010000 | Рентнаплатазаспеціальневикористання лісових ресурсів | 41 666 | ||||
13020000 | Рентна плата за спеціальне використання води | -203 | ||||
13030000 | Рентнаплатазакористуваннянадрами загальнодержавного значення | 59 488 | ||||
14020000 | Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) | 17 321 309 | 24 720 000 | 27 195 000 | 29 915 000 | 32 545 000 |
14030000 | Акцизнийподатокзввезенихнамитну територіюУкраїнипідакцизнихтоварів (продукції) | 106 670 322 | 191 560 000 | 182 000 000 | 200 020 000 | 217 700 000 |
14040000 | Акцизнийподатокзреалізаціїсуб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів | 268 169 063 | 310 000 000 | 333 430 000 | 361 100 000 | 389 095 000 |
18010000 | Податок на майно | 413 601 684 | 486 000 000 | 533 480 000 | 580 010 000 | 621 051 000 |
18020000 | Збір за місця для паркування транспортних засобів | 319 000 | 344 000 | 369 000 | ||
18030000 | Туристичний збір | 1 277 663 | 1 370 000 | 1 670 000 | 1 740 000 | 1 810 000 |
18050000 | Єдиний податок | 707 276 373 | 785 000 000 | 820 000 000 | 863 000 000 | 910 000 000 |
19090000 | Податки і збори, не віднесені до інших категорій,такошти,щопередаються (отримуються)відповіднодобюджетного законодавства | 49 498 | ||||
20000000 | Неподаткові надходження, у тому числі: | 81 207 129 | 56 084 000 | 50 521 400 | 51 872 400 | 53 222 400 |
21080000 | Інші надходження | 12 216 095 | 7 700 000 | 10 100 000 | 10 400 000 | 10 700 000 |
22010000 | Плата за надання адміністративних послуг | 29 753 065 | 34 920 000 | 26 072 000 | 27 072 000 | 28 072 000 |
22020000 | Плата за ліцензії у сфері діяльності з організації та проведення азартних ігор і за ліцензії на випуск та проведення лотерей | 6 228 214 | ||||
22080000 | Надходженнявідорендноїплатиза користування єдиним майновим комплексом та іншим державним майном | 7 812 054 | 8 000 000 | 6 500 000 | 6 500 000 | 6 500 000 |
22090000 | Державне мито | 522 506 | 464 000 | 239 400 | 240 400 | 240 400 |
24060000 | Інші надходження | 24 675 195 | 5 000 000 | 7 610 000 | 7 660 000 | 7 710 000 |
30000000 | Доходи від операцій з капіталом, у тому числі: | 852 | ||||
31010000 | Кошти від реалізації скарбів, майна, одержаного державою або територіальною громадою в порядкуспадкуваннячидарування, безхазяйного майна, знахідок, а також валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі | 750 | ||||
31020000 | Надходження коштів від Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння | 102 | ||||
Х | Спеціальний фонд, у тому числі: | 235 601 952 | 66 841 462 | 85 199 920 | 75 005 386 | 76 569 315 |
10000000 | Податкові надходження, у тому числі: | 924 156 | 863 000 | 1 003 000 | 1 033 000 | 1 033 000 |
19010000 | Екологічний податок | 924 156 | 863 000 | 1 003 000 | 1 033 000 | 1 033 000 |
20000000 | Неподаткові надходження, у тому числі: | 232 875 998 | 48 278 462 | 61 196 920 | 62 972 386 | 64 536 315 |
24060000 | Інші надходження | 583 050 | ||||
24110000 | Доходи від операцій з кредитування та надання гарантій | 231 641 | 282 036 | 200 036 | 180 036 | 160 036 |
24170000 | Надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту | 4 669 859 | ||||
25010000 | Надходженнявідплатизапослуги,що надаються бюджетними установами згідно із законодавством | 40 817 614 | 46 107 643 | 58 945 666 | 60 620 110 | 62 088 910 |
25020000 | Інші джерела власних надходжень бюджетних установ | 186 573 834 | 1 888 783 | 2 051 218 | 2 172 240 | 2 287 369 |
30000000 | Доходи від операцій з капіталом, у тому числі: | 1 799 602 | 17 700 000 | 23 000 000 | 11 000 000 | 11 000 000 |
31030000 | Кошти від відчуження майна, що належить Автономній Республіці Крим та майна, що перебуває в комунальній власності | 17 000 000 | 19 000 000 | 7 000 000 | 7 000 000 | |
33010000 | Кошти від продажу землі | 1 799 602 | 700 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 |
50000000 | Цільові фонди, у тому числі: | 2 196 | ||||
50110000 | Цільові фонди, утворені Верховною Радою АвтономноїРеспублікиКрим,органами місцевогосамоврядуваннятамісцевими органами виконавчої влади | 2 196 | ||||
Х | УСЬОГО за розділом І, у тому числі: | 4 159 638 739 | 4 509 075 462 | 4 685 220 320 | 6 232 125 786 | 6 636 503 715 |
Х | загальний фонд | 3 924 036 787 | 4 442 234 000 | 4 600 020 400 | 6 157 120 400 | 6 559 934 400 |
Х | спеціальний фонд | 235 601 952 | 66 841 462 | 85 199 920 | 75 005 386 | 76 569 315 |
ІІ. Трансферти з державного бюджету
Х | Загальний фонд, у тому числі: | 1 451 002 721 | 1 111 770 193 | 855 602 800 | 922 786 700 | 989 970 600 |
41020000 | Дотації з державного бюджету | 635 449 900 | 482 865 800 | 4 771 000 | 4 771 000 | 4 771 000 |
41030000 | Субвенції з державного бюджету | 815 552 821 | 628 904 393 | 850 831 800 | 918 015 700 | 985 199 600 |
Х | Спеціальний фонд, у тому числі: | 228 246 582 | 10 152 800 | |||
41030000 | Субвенції з державного бюджету | 228 246 582 | 10 152 800 | |||
Х | УСЬОГО за розділом ІІ, у тому числі: | 1 679 249 303 | 1 121 922 993 | 855 602 800 | 922 786 700 | 989 970 600 |
Х | загальний фонд | 1 451 002 721 | 1 111 770 193 | 855 602 800 | 922 786 700 | 989 970 600 |
Х | спеціальний фонд | 228 246 582 | 10 152 800 |
ІIІ. Трансферти з інших місцевих бюджетів
Х | Загальний фонд, у тому числі: | 145 018 082 | 90 385 049 | 6 917 787 | 6 908 711 | 6 895 359 |
41040000 | Дотації з місцевих бюджетів | 367 381 | 157 288 | |||
41050000 | Субвенції з місцевих бюджетів | 144 650 701 | 90 227 761 | 6 917 787 | 6 908 711 | 6 895 359 |
Х | Спеціальний фонд, у тому числі: | 2 305 196 | 6 839 544 | |||
41050000 | Субвенції з місцевих бюджетів | 2 305 196 | 6 839 544 | |||
Х | УСЬОГО за розділом ІІІ, у тому числі: | 147 323 278 | 97 224 593 | 6 917 787 | 6 908 711 | 6 895 359 |
Х | загальний фонд | 145 018 082 | 90 385 049 | 6 917 787 | 6 908 711 | 6 895 359 |
Х | спеціальний фонд | 2 305 196 | 6 839 544 | |||
Х | РАЗОМ за розділами І, ІІ та ІІІ, у тому числі: | 5 986 211 320 | 5 728 223 048 | 5 547 740 907 | 7 161 821 197 | 7 633 369 674 |
Х | загальний фонд | 5 520 057 590 | 5 644 389 242 | 5 462 540 987 | 7 086 815 811 | 7 556 800 359 |
Х | спеціальний фонд | 466 153 730 | 83 833 806 | 85 199 920 | 75 005 386 | 76 569 315 |
Додаток 3
до прогнозу бюджету
Показники фінансування бюджету Миколаївської міської територіальної громади
1454900000
(код бюджету)
(грн)
Код | Найменування показника | 2024 рік (звіт) | 2025 рік (затверджено) | 2026 рік (план) | 2027 рік (план) | 2028 рік (план) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
І. Фінансування за типом кредитора
200000 | Внутрішнє фінансування, у тому числі: | 476 405 057 | 859 812 026 | -3 267 840 | -19 083 495 | -28 526 287 |
Х | загальний фонд | -904 084 101 | -1 166 502 349 | -561 023 756 | -836 412 869 | -877 001 281 |
Х | спеціальний фонд | 1 380 489 158 | 2 026 314 375 | 557 755 916 | 817 329 374 | 848 474 994 |
300000 | Зовнішнє фінансування, у тому числі: | -3 966 479 | -4 530 530 | -4 983 584 | ||
Х | загальний фонд | |||||
Х | спеціальний фонд | -3 966 479 | -4 530 530 | -4 983 584 | ||
Х | УСЬОГО за розділом I, у тому числі: | 472 438 578 | 855 281 496 | -8 251 424 | -19 083 495 | -28 526 287 |
Х | загальний фонд | -904 084 101 | -1 166 502 349 | -561 023 756 | -836 412 869 | -877 001 281 |
Х | спеціальний фонд | 1 376 522 679 | 2 021 783 845 | 552 772 332 | 817 329 374 | 848 474 994 |
ІІ. Фінансування за типом боргового зобов’язання
400000 | Фінансування за борговими операціями, у тому числі: | 65 196 616 | 105 378 025 | -8 251 424 | -19 083 495 | -28 526 287 |
Х | загальний фонд | |||||
Х | спеціальний фонд | 65 196 616 | 105 378 025 | -8 251 424 | -19 083 495 | -28 526 287 |
600000 | Фінансування за активними операціями, у тому числі: | 407 241 961 | 749 903 471 | |||
Х | загальний фонд | -904 084 101 | -1 166 502 349 | -561 023 756 | -836 412 869 | -877 001 281 |
Х | спеціальний фонд | 1 311 326 062 | 1 916 405 820 | 561 023 756 | 836 412 869 | 877 001 281 |
Х | УСЬОГО за розділом II, у тому числі: | 472 438 577 | 855 281 496 | -8 251 424 | -19 083 495 | -28 526 287 |
Х | загальний фонд | -904 084 101 | -1 166 502 349 | -561 023 756 | -836 412 869 | -877 001 281 |
Х | спеціальний фонд | 1 376 522 678 | 2 021 783 845 | 552 772 332 | 817 329 374 | 848 474 994 |
Додаток 4
до прогнозу бюджету
Показники місцевого боргу Миколаївської міської територіальної громади
1454900000
(код бюджету)
(грн)
Код | Найменування показника | Код валюти | 2024 рік (звіт) | 2025 рік (затверджено) | 2026 рік (план) | 2027 рік (план) | 2028 рік (план) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Місцевий борг (на кінець періоду)
200000 | Внутрішній борг, всього: | UAH | 69 163 095 | 188 945 578 | 204 572 295 | 189 208 296 | 164 060 729 |
Х | у національній валюті | UAH | |||||
200000 | у тому числі внутрішній борг відповідно до укладених кредитних договорів, емісії облігацій місцевих позик | UAH | 69 163 095 | 188 945 578 | 204 572 295 | 189 208 296 | 164 060 729 |
Х | у національній валюті | UAH | |||||
Х | Євро | EUR | 1 574 515 | 3 778 912 | 3 719 496 | 3 378 720 | 2 878 258 |
Х | гривневий еквівалент іноземної валюти | UAH | 69 163 095 | 188 945 578 | 204 572 295 | 189 208 296 | 164 060 729 |
300000 | Зовнішній борг, всього | UAH | 7 960 432 | 4 530 531 | |||
Х | Євро | EUR | 181 221 | 90 611 | |||
Х | гривневий еквівалент іноземної валюти | UAH | 7 960 432 | 4 530 531 | |||
300000 | у тому числі зовнішній борг відповідно до укладених кредитних договорів, емісії облігацій місцевих позик | UAH | 7 960 432 | 4 530 531 | |||
Х | Євро | EUR | 181 221 | 90 611 | |||
Х | гривневий еквівалент іноземної валюти | UAH | 7 960 432 | 4 530 531 | |||
Х | РАЗОМ у національній валюті | UAH | 77 123 527 | 193 476 109 | 204 572 295 | 189 208 296 | 164 060 729 |
Х | у т.ч. разом за місцевим боргом відповідно до укладених кредитних договорів, емісії облігацій місцевих позик | UAH | 77 123 527 | 193 476 109 | 204 572 295 | 189 208 296 | 164 060 729 |
Додаток 5
до прогнозу бюджету
Показники надання місцевих гарантій та гарантованого Миколаївською міською територіальною громадою боргу
1454900000
(код бюджету)
(грн)
Код | Найменування показника | Код валюти | 2024 рік (звіт) | 2025 рік (затверджено) | 2026 рік (план) | 2027 рік (план) | 2028 рік (план) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
І. Надання місцевих гарантій
1 | Обсяг надання внутрішніх гарантій | UAH | |||||
Х | у національній валюті | UAH | |||||
Х | Євро | EUR | |||||
Х | у гривневому еквіваленті іноземної валюти | UAH | |||||
2 | Обсяг надання зовнішніх гарантій | UAH | 439 266 000 | ||||
Х | Євро | EUR | 10 000 000 | ||||
Х | у гривневому еквіваленті іноземної валюти | UAH | 439 266 000 | ||||
Х | РАЗОМ за розділом І, у національній валюті | UAH | 439 266 000 |
ІІ. Обсяг гарантійних зобов’язань
1 | Платежі, пов’язані з виконанням гарантійних зобов’язань Автономної Республіки Крим, обласної ради, міської, селищної чи сільської територіальної громади, всього | UAH | 234 118 596 | 246 288 103 | 301 784 997 | 352 096 697 | |
1.1 | у тому числі платежі, пов’язані з виконанням гарантійних зобов’язань Автономної Республіки Крим, обласної ради, міської, селищної чи сільської територіальної громади відповідно до укладених правочинів щодо надання місцевих гарантій | UAH | 234 118 596 | 246 288 103 | 301 784 997 | 352 096 697 |
III. Гарантований міською територіальною громадою борг (на кінець періоду)
1 | Внутрішній борг, всього | UAH | 463 117 517 | 515 899 287 | 555 114 215 | 517 484 001 | 478 149 387 |
Х | у національній валюті | UAH | |||||
Х | Євро | EUR | 10 542 986 | 10 317 986 | 10 092 986 | 9 240 786 | 8 388 586 |
Х | у гривневому еквіваленті іноземної валюти | UAH | 463 117 517 | 515 899 287 | 555 114 215 | 517 484 001 | 478 149 387 |
1.1 | у тому числі внутрішній борг відповідно до укладених правочинів щодо надання місцевих гарантій | UAH | 463 117 517 | 515 899 287 | 555 114 215 | 517 484 001 | 478 149 387 |
Х | у національній валюті | UAH | |||||
Х | Євро | EUR | 10 542 986 | 10 317 986 | 10 092 986 | 9 240 786 | 8 388 586 |
Х | у гривневому еквіваленті іноземної валюти | UAH | 463 117 517 | 515 899 287 | 555 114 215 | 517 484 001 | 478 149 387 |
2 | Зовнішній борг, всього | UAH | 786 300 296 | 1 013 588 552 | 1 388 188 889 | 1 299 638 196 | 1 150 023 556 |
Х | Євро | EUR | 17 900 322 | 20 271 771 | 25 239 798 | 23 207 285 | 20 175 852 |
Х | у гривневому еквіваленті іноземної валюти | UAH | 786 300 296 | 1 013 588 552 | 1 388 188 889 | 1 299 638 196 | 1 150 023 556 |
2.1 | у тому числі зовнішній борг відповідно до укладених правочинів щодо надання місцевих гарантій | UAH | 786 300 296 | 1 013 588 552 | 1 388 188 889 | 1 299 638 196 | 1 150 023 556 |
Х | Євро | EUR | 17 900 322 | 20 271 771 | 25 239 798 | 23 207 825 | 20 175 852 |
Х | у гривневому еквіваленті іноземної валюти | UAH | 786 300 296 | 1 013 588 552 | 1 388 188 889 | 1 299 638 196 | 1 150 023 556 |
Х | РАЗОМ за розділом ІІ, у національній валюті | UAH | 1 249 417 813 | 1 529 487 839 | 1 943 303 104 | 1 817 122 197 | 1 628 172 943 |
Х | разом за місцевим боргом відповідно до укладених правочинів щодо надання місцевих гарантій | UAH | 1 249 417 813 | 1 529 487 839 | 1 943 303 104 | 1 817 122 197 | 1 628 172 943 |
Додаток 6
до прогнозу бюджету
Граничні показники видатків бюджету Миколаївської міської територіальної громади та надання кредитів з бюджету
Миколаївської міської територіальної громади головним розпорядникам коштів
1454900000
(код бюджету)
(грн)
Код відомчої класифікації | Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету | 2024 рік (звіт) | 2025 рік (затверджено) | 2026 рік (план) | 2027 рік (план) | 2028 рік (план) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
02 | Виконавчий комітет Миколаївської міської ради, у тому числі: | 834 449 865 | 1 205 689 562 | 732 558 343 | 980 456 369 | 978 130 309 |
Х | загальний фонд | 642 099 678 | 747 122 675 | 725 496 523 | 963 676 569 | 972 763 049 |
Х | спеціальний фонд | 192 350 187 | 458 566 887 | 7 061 820 | 16 779 800 | 5 367 260 |
06 | Управління освіти Миколаївської міської ради, у тому числі: | 2 197 567 116 | 1 963 869 572 | 2 216 725 552 | 2 535 101 245 | 2 622 664 592 |
Х | загальний фонд | 2 009 962 672 | 1 869 444 134 | 2 174 110 083 | 2 492 036 584 | 2 579 220 484 |
Х | спеціальний фонд | 187 604 444 | 94 425 438 | 42 615 469 | 43 064 661 | 43 444 108 |
07 | Управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради, у тому числі: | 223 228 260 | 220 391 390 | 149 665 616 | 190 247 734 | 190 247 734 |
Х | загальний фонд | 140 473 291 | 140 807 390 | 149 665 616 | 190 247 734 | 190 247 734 |
Х | спеціальний фонд | 82 754 969 | 79 584 000 | |||
08 | Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, у тому числі: | 380 838 039 | 312 907 728 | 260 759 319 | 377 728 801 | 377 655 987 |
Х | загальний фонд | 243 166 068 | 248 035 072 | 258 452 544 | 375 285 927 | 375 083 636 |
Х | спеціальний фонд | 137 671 971 | 64 872 656 | 2 306 775 | 2 442 874 | 2 572 351 |
10 | Управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, у тому числі: | 220 126 775 | 219 415 994 | 229 577 782 | 260 624 180 | 261 273 602 |
Х | загальний фонд | 209 016 606 | 210 280 889 | 220 609 007 | 250 995 975 | 250 995 975 |
Х | спеціальний фонд | 11 110 169 | 9 135 105 | 8 968 775 | 9 628 205 | 10 277 627 |
11 | Управління у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради, у тому числі: | 179 136 168 | 184 313 218 | 196 173 793 | 248 966 606 | 249 380 349 |
Х | загальний фонд | 173 587 450 | 174 873 304 | 189 313 886 | 241 568 401 | 241 568 401 |
Х | спеціальний фонд | 5 548 718 | 9 439 914 | 6 859 907 | 7 398 205 | 7 811 948 |
12 | Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради, у тому числі: | 1 607 781 906 | 1 300 437 749 | 596 677 366 | 1 099 723 710 | 1 099 723 710 |
Х | загальний фонд | 605 678 412 | 495 306 044 | 595 674 366 | 1 098 690 710 | 1 098 690 710 |
Х | спеціальний фонд | 1 002 103 494 | 805 131 705 | 1 003 000 | 1 033 000 | 1 033 000 |
13 | Департамент енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради, у тому числі: | 47 241 433 | 68 132 043 | 22 297 689 | 42 906 579 | 42 906 579 |
Х | загальний фонд | 24 181 383 | 29 985 043 | 22 297 689 | 42 906 579 | 42 906 579 |
Х | спеціальний фонд | 23 060 050 | 38 147 000 | |||
15 | Управління капітального будівництва Миколаївської міської ради, у тому числі: | 102 201 082 | 267 446 561 | 10 492 217 | 11 303 398 | 11 303 398 |
Х | загальний фонд | 12 363 565 | 18 788 413 | 10 492 217 | 11 303 398 | 11 303 398 |
Х | спеціальний фонд | 89 837 517 | 248 658 148 | |||
17 | Управління державного архітектурно- будівельного контролю Миколаївської міської ради, у тому числі: | 8 934 965 | 10 540 590 | 11 253 314 | 12 129 483 | 12 129 483 |
Х | загальний фонд | 8 629 338 | 10 540 590 | 11 253 314 | 12 129 483 | 12 129 483 |
Х | спеціальний фонд | 305 627 | ||||
29 | Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради, у тому числі: | 149 932 251 | 98 391 043 | 96 185 882 | 99 209 867 | 99 221 707 |
Х | загальний фонд | 113 810 014 | 94 442 414 | 95 974 924 | 98 986 462 | 98 986 462 |
Х | спеціальний фонд | 36 122 237 | 3 948 629 | 210 958 | 223 405 | 235 245 |
31 | Управління комунального майна Миколаївської міської ради, у тому числі: | 8 278 744 | 9 051 656 | 9 668 504 | 10 425 819 | 10 425 819 |
Х | загальний фонд | 8 141 119 | 9 018 656 | 9 668 504 | 10 425 819 | 10 425 819 |
Х | спеціальний фонд | 137 625 | 33 000 | |||
34 | Департамент з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради, у тому числі: | 32 678 716 | 41 203 431 | 45 047 607 | 48 537 850 | 48 537 850 |
Х | загальний фонд | 30 354 810 | 41 048 331 | 45 047 607 | 48 537 850 | 48 537 850 |
Х | спеціальний фонд | 2 323 906 | 155 100 | |||
37 | Департамент фінансів Миколаївської міської ради, у тому числі: | 17 216 306 | 78 183 668 | 80 214 578 | 81 124 872 | 414 452 919 |
Х | загальний фонд | 17 216 306 | 78 033 768 | 80 214 578 | 81 124 872 | 414 452 919 |
Х | спеціальний фонд | 149 900 | ||||
38 | Департамент внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Миколаївської міської ради, у тому числі: | 12 038 669 | 13 143 867 | 14 152 522 | 15 252 356 | 15 252 356 |
Х | загальний фонд | 11 549 186 | 13 143 867 | 14 152 522 | 15 252 356 | 15 252 356 |
Х | спеціальний фонд | 489 483 | ||||
40 | Адміністрація Заводського району Миколаївської міської ради, у тому числі: | 101 869 722 | 84 644 482 | 82 228 637 | 86 211 071 | 86 211 071 |
Х | загальний фонд | 94 166 151 | 80 034 482 | 82 228 637 | 86 211 071 | 86 211 071 |
Х | спеціальний фонд | 7 703 571 | 4 610 000 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
41 | Адміністрація Корабельного району Миколаївської міської ради, у тому числі: | 97 454 599 | 83 181 979 | 53 169 171 | 57 060 116 | 57 060 116 |
Х | загальний фонд | 54 774 885 | 47 897 139 | 53 169 171 | 57 060 116 | 57 060 116 |
Х | спеціальний фонд | 42 679 714 | 35 284 840 | |||
42 | Адміністрація Інгульського району Миколаївської міської ради, у тому числі: | 111 576 303 | 87 068 814 | 73 626 262 | 77 762 875 | 77 762 875 |
Х | загальний фонд | 87 707 674 | 71 838 374 | 73 626 262 | 77 762 875 | 77 762 875 |
Х | спеціальний фонд | 23 868 629 | 15 230 440 | |||
43 | Адміністрація Центрального району Миколаївської міської ради, у тому числі: | 116 964 847 | 87 653 637 | 90 069 781 | 96 200 161 | 96 200 161 |
Х | загальний фонд | 116 348 074 | 87 653 637 | 90 069 781 | 96 200 161 | 96 200 161 |
Х | спеціальний фонд | 616 773 | ||||
Х | УСЬОГО, у тому числі: | 6 449 515 766 | 6 335 666 984 | 4 970 543 935 | 6 330 973 092 | 6 750 540 617 |
Х | загальний фонд | 4 603 226 682 | 4 468 294 222 | 4 901 517 231 | 6 250 402 942 | 6 679 799 078 |
Х | спеціальний фонд | 1 846 289 084 | 1 867 372 762 | 69 026 704 | 80 570 150 | 70 741 539 |
Додаток 7
до прогнозу бюджету
Граничні показники видатків бюджету Миколаївської міської територіальної громади за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету
1454900000
(код бюджету)
(грн)
Код | Найменування показника | 2024 рік (звіт) | 2025 рік (затверджено) | 2026 рік (план) | 2027 рік (план) | 2028 рік (план) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
0100 | Державне управління, у тому числі: | 512 866 386 | 562 364 561 | 587 547 260 | 640 771 221 | 640 771 221 |
Х | загальний фонд | 474 047 631 | 542 697 678 | 587 512 260 | 640 736 221 | 640 736 221 |
Х | спеціальний фонд | 38 818 755 | 19 666 883 | 35 000 | 35 000 | 35 000 |
1000 | Освіта, у тому числі: | 2 313 407 348 | 2 204 284 467 | 2 289 448 787 | 2 613 590 022 | 2 701 713 925 |
Х | загальний фонд | 2 072 531 397 | 1 925 459 031 | 2 239 214 620 | 2 562 338 965 | 2 649 522 865 |
Х | спеціальний фонд | 240 875 951 | 278 825 436 | 50 234 167 | 51 251 057 | 52 191 060 |
2000 | Охорона здоров’я, у тому числі: | 232 397 504 | 257 770 591 | 142 180 376 | 182 180 376 | 182 180 376 |
Х | загальний фонд | 133 751 045 | 140 491 591 | 142 180 376 | 182 180 376 | 182 180 376 |
Х | спеціальний фонд | 98 646 459 | 117 279 000 | |||
3000 | Соціальний захист та соціальне забезпечення, у тому числі: | 343 178 777 | 310 202 412 | 236 721 087 | 366 285 450 | 366 212 626 |
Х | загальний фонд | 212 095 235 | 236 439 756 | 234 414 312 | 363 842 576 | 363 640 275 |
Х | спеціальний фонд | 131 083 542 | 73 762 656 | 2 306 775 | 2 442 874 | 2 572 351 |
4000 | Культура i мистецтво, у тому числі: | 140 994 482 | 148 228 126 | 143 887 747 | 168 049 379 | 168 147 481 |
Х | загальний фонд | 135 513 233 | 138 466 481 | 142 537 670 | 166 607 570 | 166 616 806 |
Х | спеціальний фонд | 5 481 249 | 9 761 645 | 1 350 077 | 1 441 809 | 1 530 675 |
5000 | Фiзична культура i спорт, у тому числі: | 181 952 796 | 203 167 209 | 192 902 810 | 245 441 108 | 245 854 851 |
Х | загальний фонд | 170 737 918 | 171 877 295 | 186 042 903 | 238 042 903 | 238 042 903 |
Х | спеціальний фонд | 11 214 878 | 31 289 914 | 6 859 907 | 7 398 205 | 7 811 948 |
6000 | Житлово-комунальне господарство, у тому числі: | 937 754 076 | 672 386 564 | 594 620 560 | 982 019 305 | 982 500 712 |
Х | загальний фонд | 611 692 885 | 498 993 638 | 594 620 560 | 982 019 305 | 982 500 712 |
Х | спеціальний фонд | 326 061 191 | 173 392 926 | |||
7000 | Економічна діяльність, у тому числі: | 1 503 529 693 | 1 743 237 564 | 611 816 388 | 937 859 949 | 934 907 854 |
Х | загальний фонд | 561 844 571 | 584 654 891 | 604 789 568 | 921 115 149 | 929 575 594 |
Х | спеціальний фонд | 941 685 122 | 1 158 582 673 | 7 026 820 | 16 744 800 | 5 332 260 |
8000 | Інша діяльність, у тому числі: | 185 547 589 | 191 525 490 | 171 418 920 | 194 776 282 | 194 352 771 |
Х | загальний фонд | 133 125 652 | 186 713 861 | 170 204 962 | 193 519 877 | 193 084 526 |
Х | спеціальний фонд | 52 421 937 | 4 811 629 | 1 213 958 | 1 256 405 | 1 268 245 |
9000 | Міжбюджетні трансферти, у тому числі: | 97 887 115 | 42 500 000 | 333 898 800 | ||
Х | загальний фонд | 97 887 115 | 42 500 000 | 333 898 800 | ||
Х | спеціальний фонд | |||||
Х | УСЬОГО, у тому числі: | 6 449 515 766 | 6 335 666 984 | 4 970 543 935 | 6 330 973 092 | 6 750 540 617 |
Х | загальний фонд | 4 603 226 682 | 4 468 294 222 | 4 901 517 231 | 6 250 402 942 | 6 679 799 078 |
Х | спеціальний фонд | 1 846 289 084 | 1 867 372 762 | 69 026 704 | 80 570 150 | 70 741 539 |
1 Без урахування розділу «Кредитування» (код Типової програмної класифікації видатків та кредитування 8800).
Додаток 8
до прогнозу бюджету
Граничні показники кредитування бюджету Миколаївської міської територіальної громади
за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету
1454900000
(код бюджету)
(грн)
Код | Найменування показника | 2024 рік (звіт) | 2025 рік (затверджено) | 2026 рік (план) | 2027 рік (план) | 2028 рік (план) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Повернення кредитів, у тому числі: | -7 884 513 | -7 429 000 | -8 952 100 | -13 888 050 | -18 646 830 | |
Х | загальний фонд | |||||
8822 | Повернення пільгових довгострокових кредитів, наданих молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво/реконструкцію/придбання житла | |||||
Х | спеціальний фонд | -7 884 513 | -7 429 000 | -8 952 100 | -13 888 050 | -18 646 830 |
8822 | Повернення пільгових довгострокових кредитів, наданих молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво/реконструкцію/придбання житла | -7 884 513 | -7 429 000 | -8 952 100 | -13 888 050 | -18 646 830 |
Надання кредитів, у тому числі: | 17 018 643 | 255 266 560 | 255 440 203 | 315 853 047 | 370 903 527 | |
Х | загальний фонд | 12 746 807 | 9 592 671 | |||
8821 | Надання пільгових довгострокових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво/реконструкцію/придбання житла | 12 746 807 | 9 592 671 | |||
8881 | Надання коштів для забезпечення гарантійних зобов'язань за позичальників, що отримали кредити під місцеві гарантії | |||||
Х | спеціальний фонд | 4 271 836 | 245 673 889 | 255 440 203 | 315 853 047 | 370 903 527 |
8821 | Надання пільгових довгострокових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво/реконструкцію/придбання житла | 4 271 836 | 11 555 293 | 9 152 100 | 14 068 050 | 18 806 830 |
8881 | Надання коштів для забезпечення гарантійних зобов'язань за позичальників, що отримали кредити під місцеві гарантії | 234 118 596 | 246 288 103 | 301 784 997 | 352 096 697 | |
8800 | Кредитування (результат), у тому числі: | 9 134 130 | 247 837 560 | 246 488 103 | 301 964 997 | 352 256 697 |
Х | загальний фонд | 12 746 807 | 9 592 671 | |||
Х | спеціальний фонд | -3 612 677 | 238 244 889 | 246 488 103 | 301 964 997 | 352 256 697 |
Додаток 9
до прогнозу бюджету
Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій Миколаївської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки
1454900000
(код бюджету)
(грн)
№ п/п | Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету | Галузь (сектор), в т.ч. основні (пріоритетні) напрями публічних інвестицій | Найменування документа стратегічного планування (програмного документа) | Загальний обсяг публічних інвестицій в розрізі галузей (секторів) | 2024 рік (звіт) | 2025 рік (затверджено) | 2026 рік (план) | 2027 рік (план) | 2028 рік (план) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
Х | УСЬОГО | Х | Х | 322 457 445 | 509 799 613 | 502 046 073 |
Додаток 10
до прогнозу бюджету
Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів
1454900000
(код бюджету)
(грн)
Код Класифікації доходу бюджету / код бюджету | Найменування трансферту / найменування бюджету – надавача міжбюджетного трансферту | 2024 рік (звіт) | 2025 рік (затверджено) | 2026 рік (план) | 2027 рік (план) | 2028 рік (план) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
I. Трансферти до загального фонду бюджету
41020100 | Базова дотація | 4 539 500 | 4 771 000 | 4 771 000 | 4 771 000 | 4 771 000 |
9900000000 | Державний бюджет України | 4 539 500 | 4 771 000 | 4 771 000 | 4 771 000 | 4 771 000 |
41021400 | Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації | 630 910 400 | 478 094 800 | |||
9900000000 | Державний бюджет України | 630 910 400 | 478 094 800 | |||
41032800 | Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на облаштування безпечних умов у закладах, що надають загальну середню освіту (облаштування укриттів), зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеях, ліцеях із посиленою військово- фізичною підготовкою | 7 646 797 | 31 103 993 | |||
9900000000 | Державний бюджет України | 7 646 797 | 31 103 993 | |||
41033300 | Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти | 842 532 | ||||
9900000000 | Державний бюджет України | 842 532 | ||||
41033500 | Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою | 7 615 127 | 33 280 000 | |||
9900000000 | Державний бюджет України | 7 615 127 | 33 280 000 | |||
41033800 | Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на модернізацію майстерень і лабораторій закладів професійної та фахової передвищої освіти, забезпечення енергоефективності, безпеки та інклюзивності освітнього простору | 4 561 866 | ||||
9900000000 | Державний бюджет України | 4 561 866 | ||||
41033900 | Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам | 794 886 500 | 518 301 300 | 850 831 800 | 918 015 700 | 985 199 600 |
9900000000 | Державний бюджет України | 794 886 500 | 518 301 300 | 850 831 800 | 918 015 700 | 985 199 600 |
41035400 | Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами | 6 270 100 | ||||
9900000000 | Державний бюджет України | 6 270 100 | ||||
41036000 | Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» | 9 542 000 | ||||
9900000000 | Державний бюджет України | 9 542 000 | ||||
41036300 | Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти | 30 407 000 | ||||
9900000000 | Державний бюджет України | 30 407 000 | ||||
41040400 | Інші дотації з місцевого бюджету | 367 381 | 157 288 | |||
1410000000 | Обласний бюджет Миколаївської області | 367 381 | 157 288 | |||
41050100 | Субвенція з місцевого бюджету на реалізацію публічного інвестиційного проекту із забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету | 7 641 000 | ||||
1410000000 | Обласний бюджет Миколаївської області | 7 641 000 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
41050200 | Субвенція з місцевого бюджету на реалізацію публічного інвестиційного проекту із виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб, визначених пунктами 2–5 частини першої статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для осіб з інвалідністю I–II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, визначених пунктами 11– 14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та які потребують поліпшення житлових умов, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету | 62 754 873 | ||||
1410000000 | Обласний бюджет Миколаївської області | 62 754 873 | ||||
41050400 | Субвенція з місцевого бюджету на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб, визначених пунктами 2 – 5 частини першої статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для осіб з інвалідністю I – II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, визначених пунктами 11 – 14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та які потребують поліпшення житлових умов за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету | 39 757 549 | ||||
1410000000 | Обласний бюджет Миколаївської області | 39 757 549 | ||||
41050500 | Субвенція з місцевого бюджету на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей учасників бойових дій на території інших держав, визначених у абзаці першому пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для осіб з інвалідністю I-II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов'язаних з перебуванням у цих державах, визначених пунктом 7 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та які потребують поліпшення житлових умов за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету | 1 899 794 | ||||
1410000000 | Обласний бюджет Миколаївської області | 1 899 794 | ||||
41050600 | Субвенція з місцевого бюджету на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11 - 14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19 - 21 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та які потребують поліпшення житлових умов за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету | 73 401 384 | ||||
1410000000 | Обласний бюджет Миколаївської області | 73 401 384 | ||||
41051000 | Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції | 12 628 416 | 8 953 164 | |||
1410000000 | Обласний бюджет Миколаївської області | 12 628 416 | 8 953 164 | |||
41051400 | Субвенція з місцевого бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету | 7 755 943 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
1410000000 | Обласний бюджет Миколаївської області | 7 755 943 | ||||
41051700 | Субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, що утворився на початок бюджетного періоду | 3 607 956 | ||||
1410000000 | Обласний бюджет Миколаївської області | 3 607 956 | ||||
41053900 | Інші субвенції з місцевого бюджету | 5 485 321 | 7 252 674 | 6 917 787 | 6 908 711 | 6 895 359 |
1410000000 | Обласний бюджет Миколаївської області | 5 485 321 | 7 252 674 | 6 917 787 | 6 908 711 | 6 895 359 |
41057700 | Субвенція з місцевого бюджету на виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту «Активні парки - локації здорової України» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету | 114 338 | ||||
1410000000 | Обласний бюджет Миколаївської області | 114 338 | ||||
41059300 | Субвенція з місцевого бюджету на забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб та окремі заходи з підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету | 3 626 050 | ||||
1410000000 | Обласний бюджет Миколаївської області | 3 626 050 |
II. Трансферти до спеціального фонду бюджету
41031700 | Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на відновлення об’єктів критичної інфраструктури в рамках спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Проект розвитку міської інфраструктури – 2» | 211 585 381 | 10 152 800 | |||
9900000000 | Державний бюджет України | 211 585 381 | 10 152 800 | |||
41033300 | Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти | 16 661 200 | ||||
9900000000 | Державний бюджет України | 16 661 200 | ||||
41051100 | Субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів освітньої субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду | 2 305 196 | 6 839 544 | |||
1410000000 | Обласний бюджет Миколаївської області | 2 305 196 | 6 839 544 | |||
Х | РАЗОМ за розділами I, II, у тому числі: | 1 826 572 581 | 1 219 147 586 | 862 520 587 | 929 695 411 | 996 865 959 |
Х | загальний фонд | 1 596 020 804 | 1 202 155 242 | 862 520 587 | 929 695 411 | 996 865 959 |
Х | спеціальний фонд | 230 551 777 | 16 992 344 |
Додаток 11
до прогнозу бюджету
Показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам
1454900000
(код бюджету)
(грн)
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету / код бюджету | Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету | Найменування трансферту / найменування бюджету – отримувача міжбюджетного трансферту | 2024 рік (звіт) | 2025 рік (затверджено) | 2026 рік (план) | 2027 рік (план) | 2028 рік (план) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
I. Трансферти із загального фонду бюджету
3719110 | 9110 | Реверсна дотація | 333 898 800 | ||||
9900000000 | Державний бюджет України | 333 898 800 | |||||
0219770 | 9770 | Інші субвенції з місцевого бюджету | 50 481 626 | 22 500 000 | |||
1410000000 | Обласний бюджет Миколаївської області | 50 481 626 | 22 500 000 | ||||
0219800 | 9800 | Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів | 47 405 489 | 20 000 000 | |||
9900000000 | Державний бюджет України | 47 405 489 | 20 000 000 | ||||
Х | Х | РАЗОМ за розділами I, II, у тому числі: | 97 887 115 | 42 500 000 | 333 898 800 | ||
Х | Х | загальний фонд | 97 887 115 | 42 500 000 | 333 898 800 | ||
Х | Х | спеціальний фонд |
II. Трансферти із спеціального фонду бюджету
ОПУБЛІКОВАНО 01.09.2025