МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
від 09 липня 2025 Миколаїв № 982
Про затвердження Умов проведення конкурсів
з перевезення пасажирів на міських автобусних
маршрутах загального користування у м. Миколаєві
З метою створення безпечних умов для перевезення пасажирів автомобільним транспортом, покращання якості та доступності пасажирських перевезень, створення конкурентного середовища, обмеження монополізму на ринку пасажирських транспортних послуг, забезпечення оновлення рухомого складу, підвищення рівня безпеки перевезень пасажирів у м. Миколаєві, відповідно до статей 7, 43-46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» (зі змінами і доповненнями) (далі – Порядок), керуючись статтею 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради
ВИРІШИВ:
1. Затвердити Умови проведення конкурсів з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Миколаєві (додаються).
2. Затвердити кошторис витрат, пов’язаних з підготовкою та проведенням конкурсів з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Миколаєві для перевізників-претендентів (додається).
3. Рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 12.02.2020 № 107 «Про затвердження Умов проведення конкурсів з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Миколаєві» визнати таким, що втратило чинність.
4. Департаменту міського голови Миколаївської міської ради опублікувати це рішення на офіційному вебсайті Миколаївської міської ради та в друкованих медіа.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Андрієнка Ю.Г.
Перший заступник
міського голови В. ЛУКОВ
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконкому міської ради
від 09 липня 2025
№ 982
УМОВИ
проведення конкурсів з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Миколаєві
1. Загальні положення
1.1. Умови проведення конкурсів з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Миколаєві (далі – Умови) розроблені відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про автомобільний транспорт», постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» (зі змінами і доповненнями) і є обов’язковими до виконання підприємствами (організаціями), залученими на договірних умовах для організації забезпечення проведення конкурсів, конкурсним комітетом та автомобільними перевізниками м. Миколаєва.
Умови визначають встановлені організатором вимоги до автотранспортних засобів, режиму їх роботи («звичайний» та «маршрутне таксі») при обслуговуванні об’єктів конкурсу і процедури підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Миколаєві (далі – конкурс).
1.2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
- конкурсна пропозиція – умови обслуговування пасажирів, що пропонуються перевізником-претендентом, які зазначені у поданих на конкурс документах;
- конкурсний комітет – постійний або тимчасовий орган, утворений організатором для розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу;
- організатор – виконавчий комітет Миколаївської міської ради;
- перевізник-претендент – автомобільний перевізник, який в установленому порядку подав заяву та документи для участі в конкурсі;
- робочий орган – підприємство (організація), що має фахівців у галузі автомобільного транспорту, матеріальні ресурси та технології, а також досвід роботи не менш як три роки з питань організації пасажирських перевезень, яке у разі потреби залучається організатором на конкурсних умовах за договором для організації проведення конкурсу;
- умови конкурсу – встановлені організатором (обов’язкові та додаткові) умови перевезень пасажирів, які повинні виконувати автомобільні перевізники, визначені на відповідному об’єкті конкурсу.
1.3. Організацію проведення конкурсу забезпечує організатор або робочий орган.
1.4. Метою визначення автомобільного перевізника на конкурсних засадах є:
- реалізація основних напрямів розвитку галузі автомобільного транспорту;
- створення безпечних умов для перевезення пасажирів автомобільним транспортом;
- покращання якості та доступності пасажирських перевезень;
- створення конкурентного середовища;
- забезпечення оновлення рухомого складу;
- підвищення рівня безпеки перевезень пасажирів;
- забезпечення виконання соціально значущих перевезень.
1.5. Об’єктом конкурсу може бути:
- окремий міський автобусний маршрут (кілька маршрутів) загального користування,
- сукупність оборотних рейсів міського автобусного сполучення за умови, що кількість таких рейсів на об’єкті конкурсу має становити не менше як 50 на день.
Об’єкт конкурсу визначається організатором перевезень відповідно до встановленого порядку як самостійно, так і за зверненням підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також фізичних осіб-підприємців і громадян. Перелік об’єктів конкурсу затверджується рішенням виконкому Миколаївської міської ради.
1.6. Переможця чи переможців конкурсу визначає організатор перевезень на підставі рішення конкурсного комітету окремо щодо кожного об’єкта конкурсу.
У разі коли щодо одного чи кількох об’єктів конкурсу встановлено, що рішення конкурсного комітету прийнято з порушенням законодавства, організатор перевезень приймає рішення про скасування такого рішення конкурсного комітету щодо цих об’єктів та виносить його для повторного розгляду на наступному засіданні конкурсного комітету.
1.7. До участі у конкурсі допускаються претенденти-перевізники, якімають ліцензію на той вид послуг, що виносять на конкурс, на законних підставах використовують у достатній кількості сертифіковані автобуси відповідного класу, відповідають вимогам, викладеним у статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме:
- утримують транспортні засоби в належному технічному й санітарному стані та забезпечують їх зберігання у спеціально пристосованих для цього приміщеннях, гаражах, на майданчиках, забезпечених засобами охорони;
- забезпечують контроль технічного та санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут;
- забезпечують проведення медичного контролю стану здоров’я водіїв;
- організовують проведення періодичного навчання методам надання домедичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод;
- забезпечують умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства;
- забезпечують проведення стажування та інструктажу водіїв у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту;
- забезпечують безпеку дорожнього руху;
- забезпечують водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.
Автомобільні перевізники з кількістю транспортних засобів десять і більше зобов’язані організовувати підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів автомобільного транспорту, діяльність яких пов’язана з наданням послуг автомобільного транспорту, у термін один раз на п’ять років, а з питань безпеки перевезень, охорони праці та пожежної безпеки – у термін один раз на три роки.
Достатня кількість транспортних засобів визначається як кількість автобусів, необхідних для виконання перевезень, та кількість резервних транспортних засобів, яка становить 10 відсотків необхідної кількості автобусів для виконання перевезень.
1.8. У разі відсутності у перевізників-претендентів автобусів, що відповідають умовам конкурсу, вони мають право подавати до конкурсного комітету заяву на участь у конкурсі та документи, що містять характеристику наявних автобусів, які перевізник-претендент пропонує використовувати на цьому маршруті, а також інвестиційний проєкт-зобов’язання щодо оновлення парку автобусів на цьому маршруті на визначений період до п’яти років.
У разі відсутності перевізників-претендентів, які мають автобуси, що відповідають умовам конкурсу, конкурс проводиться серед претендентів, які пропонують використовувати на цьому маршруті автобуси, що відповідають вимогам безпеки, але не відповідають умовам конкурсу за класом, пасажиромісткістю, параметрами комфортності, з урахуванням поданих інвестиційних проєктів-зобов’язань щодо оновлення парку автобусів, які будуть повністю відповідати всім вимогам, у термін до п’яти років.
1.9. До участі в конкурсі не допускаються автомобільні перевізники, які:
- визнані банкрутами або щодо яких порушено справу про банкрутство чи ліквідацію як суб’єкта господарювання;
- подали до участі в конкурсі документи, що містять недостовірну інформацію;
- не відповідають вимогам статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт»;
- відповідно до вимог частини другої статті 45 Закону України «Про автомобільний транспорт» пропонує для використання на маршруті автобуси, переобладнані з вантажних автомобілів (інформація про призначення транспортного засобу надана заводом-виробником (його офіційним представництвом в Україні) та Головним сервісним центром МВС);
- не мають достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, затвердженої обов?язковими умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватись відповідно до чинних договорів;
- мають несплачені штрафні санкції, накладені Укртрансбезпекою, або водії, які мають несплачені штрафи, накладені відповідно до статті 130 КУПАП неоскаржені у судовому порядку, що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу;
- подали конкурсну пропозицію, що не відповідає обов’язковим та додатковим умовам конкурсу, крім випадків, передбачених частиною третьою статті 44 Закону України «Про автомобільний транспорт»;
- у разі запровадження автоматичної системи обліку оплати проїзду не забезпечують можливість оплати проїзду з використанням електронного квитка, який підключається до банківської карти отримувача послуг на безоплатній основі, особам, які відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» мають право на безоплатний проїзд;
- подали до участі в конкурсі більшу кількість автобусів, ніж це передбачено умовами конкурсу.
1.10. Якщо перевізником-претендентом на один чи кілька об’єктів конкурсу є тільки один автомобільний перевізник, він визнається переможцем у разі його відповідності вимогам статей 45 і 46 Закону України «Про автомобільний транспорт».
1.11. Договір з переможцем конкурсу або дозвіл, що відповідає умовам конкурсу, укладають (або надають) на термін від одного року до п’яти років.
1.12. Договір з переможцем конкурсу або дозвіл у разі відсутності у нього автобусів, що відповідають умовам конкурсу, укладається або надається на один рік.
2. Утворення та основні засади діяльності конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників
2.1. Персональний склад конкурсного комітету затверджується організатором, який призначає голову, його заступника та секретаря. Секретар конкурсного комітету призначається організатором з числа представників організатора або робочого органу і включається до складу конкурсного комітету без права голосу.
2.2. До складу конкурсного комітету входять представники відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, відділу державного нагляду (контролю) у Миколаївській області, державної служби України з безпеки на транспорті, Національної поліції, регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях та громадських організацій, зокрема тих, що представляють інтереси осіб з інвалідністю та ветеранів війни (за згодою).При цьому кількість представників громадських організацій, діяльність яких пов’язана з автомобільним транспортом, повинна становити не менш як 50 відсотків загальної кількості представників громадських організацій.
2.3. До складу конкурсного комітету не можуть входити представники суб’єктів господарювання – автомобільних перевізників, які є перевізниками-претендентами, або які провадять діяльність на ринку перевезень пасажирів, а також представляють інтереси окремих автомобільних перевізників.
2.4. Чисельність складу конкурсного комітету визначається організатором за поданням наведених у пункті 2.2 цих Умов органів та організацій. Із складу конкурсного комітету 50% – представники органів виконавчої влади та (або) органів місцевого самоврядування, решта – представники громадських організацій.
2.5. Організатор та робочий орган можуть для здійснення своїх повноважень залучати відповідних фахівців та експертів за їх згодою.
2.6. Члени конкурсного комітету:
- беруть участь в обговоренні, розгляді оцінки пропозицій за бальною системою та зіставленні конкурсних пропозицій перевізників-претендентів і забезпечують прийняття рішення щодо результатів конкурсу на таких маршрутах та подають організатору перевезень пропозицію щодо переможця конкурсу;
- мають право на ознайомлення з усіма матеріалами, що стосуються проведення оцінки за бальною системою пропозицій перевізників-претендентів, а також на відображення своєї окремої думки у протоколі засідання комітету на підставі інформації, що підтверджена документально та врахування якої не порушуватиме процедуру проведення конкурсу;
- зобов’язані дотримуватися норм законодавства, цих Умов, об’єктивно та неупереджено розглядати конкурсні пропозиції перевізників-претендентів.
3. Оголошення про проведення конкурсу на визначення автомобільного перевізника
3.1. Організатор або робочий орган публікує в друкованих медіа не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку конкурсу оголошення про конкурс (крім друкованих медіа, оголошення може бути розміщено також в інших медіа), яке повинне містити таку інформацію:
- найменування організатора та робочого органу;
- порядковий номер та основні характеристики кожного об’єкта конкурсу: номер маршруту, найменування кінцевих зупинок, кількість оборотних рейсів або кількість автобусів для забезпечення перевезень, режим руху та інтервал, особливості періодичності виконання перевезень;
- умови конкурсу;
- порядок одержання необхідної інформації про об’єкт конкурсу;
- кінцевий строк прийняття документів для участі в конкурсі;
- найменування організації, режим роботи та адреса, за якою подаються документи для участі в конкурсі;
- місце та дата одержання бланків документів для участі в конкурсі;
- місце, дата та час початку проведення засідання конкурсного комітету;
- розмір плати за участь у конкурсі;
- контактні дані: номери телефона, електронна адреса (адреса офіційної сторінки в інтернеті (за наявністю).
4. Подання документів для участі у конкурсі
4.1. Для участі в конкурсі автомобільний перевізник подає окремо щодо кожного об’єкта конкурсу документи, визначені статтею 46 Закону України «Про автомобільний транспорт» за формою згідно з додатками 1-4 до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081 (зі змінами і доповненнями), а саме:
- заяву претендента встановленого зразка із зазначенням автобусного маршруту загального користування, на якому має намір працювати претендент;
- відомості за підписом суб’єкта господарювання про автобуси, які будуть використовуватися на автобусному маршруті із зазначенням підстав для їх використання перевізником;
- відомості про додаткові умови обслуговування маршруту;
- документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі;
- відомості про автобуси, які будуть використовуватися на маршруті, разом з копіями сертифікатів відповідності та екологічності, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (за наявності - тимчасових реєстраційних талонів).
У разі відсутності в перевізників-претендентів автобусів, що відповідають умовам конкурсу, вони мають право подавати до конкурсного комітету заяву на участь у конкурсі та документи, що містять характеристику наявних автобусів, які перевізник-претендент пропонує використовувати на даному маршруті, а також інвестиційний проєкт-зобов’язання щодо оновлення парку автобусів на цьому маршруті на визначений період до п’яти років.
У разі відсутності перевізників-претендентів, які мають автобуси, що відповідають умовам конкурсу, конкурс проводиться серед претендентів, які пропонують використовувати на даному маршруті автобуси, що відповідають вимогам безпеки, але не відповідають умовам конкурсу за класом, пасажиромісткістю, параметрами комфортності, з урахуванням поданих інвестиційних проєктів-зобов’язань щодо оновлення парку автобусів, які будуть повністю відповідати всім вимогам, у термін до п’яти років.
4.2. Документи, подані перевізником-претендентом для участі в конкурсі в паперовій формі, пронумеровуються, прошнуровуються, підписуються автомобільним перевізником або уповноваженою особою автомобільного перевізника із зазначенням кількості сторінок цифрами і словами.
4.3. Документи для участі в конкурсі в паперовій формі подаються перевізником-претендентом у двох закритих конвертах (пакетах).
Конверт (пакет) з позначкою «№ 1», який містить документи для участі в конкурсі, відкривається наступного дня після закінчення строку їх прийняття.
Конверт (пакет) з позначкою «№ 2», що містить документи з інформацією про те, на який об’єкт конкурсу подає документи перевізник-претендент, відкривається під час засідання конкурсного комітету.
У разі подання перевізником-претендентом документів для участі в кількох конкурсах, що проводяться на одному засіданні, ним робиться однакова відмітка на конвертах № 1 і № 2, які стосуються одного і того ж конкурсу, що дасть змогу визначити приналежність їх одне одному.
У разі подання перевізником-претендентом документів для участі у конкурсі у паперовій формі перевізник-претендент зобов’язаний подати у конверті (пакеті) з позначкою «№ 2», інформацію про об’єкт конкурсу, який відкривається під час конкурсного комітету. До того ж у разі подання документів для участі у кількох конкурсах необхідно на конвертах (пакетах) з позначкою «№ 2» ставити відповідні відмітки, які в подальшому дали змогу ідентифікувати об’єкт конкурсу з поданими на нього документами.
Кінцевий строк прийняття документів для участі в конкурсі визначається організатором і не може становити менше як 10 робочих днів до дати проведення конкурсу.
4.4. Документи, що безпосередньо стосуються конкурсу, які надійшли до організатора у зазначений в оголошенні про проведення конкурсу строк від підприємств, установ та організацій, які не є перевізниками-претендентами, подаються на розгляд конкурсного комітету.
4.5. Документи, які надійшли до організатора після встановленого строку, не розглядаються.
4.6. Якщо перевізник-претендент бере участь у кількох конкурсах, які проводяться на одному засіданні конкурсного комітету, а подані ним пропозиції достатні для виконання перевезень тільки на частині об’єктів конкурсів, він повинен визначити пріоритети щодо визнання його переможцем у конкурсах, про що робиться запис в пункті 1 заяви на участь у конкурсі. У разі визнання перевізника-претендента переможцем у конкурсі (конкурсах) з вищим пріоритетом до участі в інших конкурсах він не допускається. При цьому плата за участь у конкурсах не повертається щодо тих об’єктів, в яких він не став переможцем конкурсу.
4.7. За роз’ясненнями щодо оформлення документів для участі в конкурсі перевізник-претендент має право звернутися до організатора або робочого органу, які зобов’язані надати їх в усній чи письмовій формі протягом трьох днів.
4.8. Інформація про будь-яку зміну Умов конкурсу повинна бути доведена до відома всіх перевізників-претендентів не менш як за 20 днів до дати проведення конкурсу шляхом опублікування у медіа, в яких було розміщено оголошення про конкурс.
4.9. Достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 4.1 цих Умов, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу.
4.10. Під час приймання документів організатор або робочий орган повинен створити умови для одержання перевізником-претендентом детальної інформації про характеристики об’єкта конкурсу.
4.11. Подані на конкурс документи реєструються організатором або робочим органом у журналі обліку. Документи, подані несвоєчасно, не реєструються і повертаються автомобільному перевізникові з повідомленням про спосіб повернення коштів, внесених за участь в конкурсі.
5. Проведення конкурсу та визначення переможця
5.1. Під час проведення конкурсу конкурсний комітет розглядає пропозиції претендентів на підставі інформації, поданої ними відповідно до вимог, зазначених пунктами 4.1-4.6 цих Умов.
5.2. Під час проведення конкурсу представники організатора та органів державного контролю, які входять до складу конкурсного комітету, відповідно до їх компетенції надають інформацію про діяльність перевізника-претендента.
Представники органів державного контролю несуть персональну відповідальність за достовірність поданої інформації відповідно до законодавства.
5.3. У разі коли на один з об’єктів конкурсу з перевезення пасажирів претендує два або більше перевізників-претендентів, конкурсний комітет визнає переможця з використанням бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів та подає пропозиції організатору перевезень.
Сумарна кількість балів, одержаних кожним перевізником-претендентом, є підставою для подання пропозицій організатору перевезень для визначення переможця конкурсу.
5.4. Під час проведення конкурсу з перевезення пасажирів запрошуються перевізники-претенденти, у присутності яких оголошуються конкурсні пропозиції. Претендентам надається право на обґрунтування запропонованих ними конкурсних пропозицій. Під час проведення конкурсу додаткові пропозиції від перевізників-претендентів не приймаються.
5.5. У разі відсутності керівника перевізника-претендента на конкурсі його інтереси може представляти особа, яка має довіреність, видану перевізником-претендентом.
5.6. У разі відсутності на конкурсі представника перевізника-претендента конкурсний комітет розглядає конкурсні пропозиції, викладені в поданих претендентом документах.
5.7. Організатор перевезень визнає переможцем конкурсу з перевезення пасажирів того перевізника-претендента, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів, підготовлених конкурсним комітетом.
Організатор перевезень визнає перевізником-претендентом на конкурсі з перевезення пасажирів, який посів друге місце, того перевізника-претендента, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів, підготовлених конкурсним комітетом, без урахування показника переможця конкурсу.
У разі коли перевізники-претенденти під час участі у конкурсі з перевезення пасажирів набрали однакову кількість балів, переможець конкурсу визначається шляхом голосування.
Перевізника-претендента, визнаного переможцем конкурсу з перевезення пасажирів, може бути визнано таким, лише у разі, коли набрана ним за окремим об’єктом конкурсу кількість балів вища за нуль.
5.8. Рішення про результати конкурсу приймається конкурсним комітетом на закритому засіданні в присутності не менш як половини його складу, у тому числі голови конкурсного комітету або його заступника, простою більшістю голосів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого, а або за його відсутності - голос заступника голови конкурсного комітету.
5.9. Під час проведення засідання конкурсного комітету здійснюється аудіозапис. Аудіоматеріали та протоколи проведення конкурсу зберігаються в організатора протягом 5 років з дня проведення засідання конкурсного комітету.
5.10. Рішення про результати конкурсу оформляється протоколом, який підписується головуючим, секретарем та присутніми членами конкурсного комітету і подається організатору перевезень протягом п’яти робочих днів.
Організатор перевезень протягом десяти робочих днів від дати надходження протоколу конкурсного комітету опрацьовує матеріали проведеного конкурсу з перевезення пасажирів та у разі відсутності зауважень до умов проведення конкурсу приймає рішення окремо за кожним об’єктом щодо переможця чи переможців конкурсу, а також того, хто посів друге місце у разі проведення конкурсу з перевезення пасажирів на внутрішньообласних маршрутах та маршрутах у межах території однієї територіальної громади.
За наявності підстав вважати рішення конкурсного комітету про результати конкурсу такими, що прийняті з порушенням законодавства, приймається обґрунтоване рішення із зазначенням змісту порушень про скасування рішення конкурсного комітету щодо результатів конкурсу або скасування свого рішення як за окремими об’єктами конкурсу, так і в цілому всього конкурсу.
Протокол засідання конкурсного комітету повинен містити інформацію про:
- дату, час та місце проведення засідання конкурсного комітету;
- прізвища, імена та по батькові членів конкурсного комітету, які присутні на засіданні;
- номери та назви об’єктів конкурсу;
- найменування перевізників-претендентів;
- результати поіменного голосування членів конкурсного комітету та/або результати, отримані за бальною системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів за кожним критерієм оцінки;
- рішення про результати конкурсу.
5.11. Рішення про результати конкурсу та визначення переможців та протокол засідання конкурсного комітету організатор перевезень опубліковує на своєму офіційному вебсайтіпротягом п’яти робочих днів з дня прийняття такого рішення.
5.12. Витяги з протоколу засідання конкурсного комітету подаються на підставі письмової заяви перевізника-претендента протягом 5 днів з дня її надходження. У разі надходження письмової заяви перевізника-претендента до моменту оформлення протоколу строк подання витягів з протоколу засідання конкурсного комітету відраховується з моменту оформлення протоколу відповідно до пункту 5.10 цих Умов.
5.13. Організатор перевезень не пізніше десяти робочих днів з дня опублікування свого рішення на офіційному вебсайті укладає з переможцем конкурсу договір згідно з обов’язковими та додатковими умовами конкурсу обслуговування маршруту, наданими перевізником-претендентом.
У разі письмової відмови перевізника-претендента, який став переможцем конкурсу з перевезення пасажирів, від укладення з організатором перевезень договору, такий договір укладається з перевізником-претендентом, який посів друге місце. У разі відсутності перевізника-претендента, який посів друге місце, рейс (маршрут) включається до об’єкта іншого конкурсу.
У разі коли перевізник-претендент, який став переможцем конкурсу, письмово відмовився від виконання перевезень, або з ним припинено/розірвано дію договору, організатор перевезень приймає рішення щодо визнання переможцем конкурсу перевізника-претендента, який посів друге місце, а у разі його відсутності – приймає рішення щодо проведення нового конкурсу за цим об’єктом.
У разі коли перевізник-претендент, який став переможцем конкурсу, не звернувся за отриманням дозволу (не уклав договір) і не відмовився від перевезень, організатор перевезень протягом 30 робочих днів з дня опублікування свого рішення приймає рішення щодо визнання переможцем конкурсу перевізника-претендента, який посів друге місце, а у разі його відсутності – приймає рішення щодо проведення нового конкурсу за цим об’єктом.
У договорі або дозволі визначаються умови перевезень на маршруті (маршрутах) відповідно до визначеного об’єкта конкурсу.
Якщо перевізник-претендент брав участь у конкурсі і визнаний переможцем у кількох конкурсах, договір укладається (дозвіл видається) окремо на кожний об’єкт конкурсу. Строк дії договору (дозволу), який укладається (видається) за результатами конкурсу, становить п’ять років.
Строк дії договору (дозволу) продовжується один раз на три роки за рішенням організатора перевезень за наявності заяви автомобільного перевізника – переможця попереднього конкурсу, яку він подає за формою згідно з додатком 7 до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081 (зі змінами та доповненнями), в якій, зокрема, зазначається інформація про підтверджене інвестування коштів на придбання більш нових та/або комфортабельних автобусів стосовно тих, які використовувались автомобільним перевізником на об’єкті конкурсу, а також у відсутності у зазначеного автомобільного перевізника, що здійснював перевезення за цим маршрутом протягом попереднього періоду порушень умов укладеного попереднього договору, строк дії якого становить від одного до п’яти років.
Договір може бути достроково розірвано (анульовано) організатором перевезень в частині відносин щодо обслуговування усього (усіх) маршруту (маршрутів) та/або виконання окремих рейсів з підстав, визначених підпунктом 2 пункту 5.14 цих Умов.
Організатор перевезень зобов’язаний провести конкурс не пізніше ніж за 45 календарних днів до дня закінчення строку дії договору або дозволу, укладеного (виданого) попередньому переможцю конкурсу. У такому разі дія договору або дозволу укладеного (виданого) за результатами конкурсу, починається після закінчення строку дії договору (дозволу) на перевезення укладеного (виданого) відповідно до результатів попереднього конкурсу на цьому об’єкті.
5.14. Організатор зобов’язаний:
1) забезпечити за заявою автомобільного перевізника продовження строку дії договору, але не більше одного разу і не більше ніж на три роки у разі виникнення підстав, визначених абзацом 8 пункту 5.13 цих Умов;
2) забезпечити дострокове розірвання договору з автомобільним перевізником – переможцем конкурсу у разі:
- наявності фактів порушення ним умов договору в частині незабезпечення регулярності перевезень з вини перевізника (менш як 90 відсотків за місяць),
- використання автобусів, що не відповідають зазначеним умовам за пасажиромісткістю, класом, технічними та екологічним показниками,
- відправлення автобусів з місць, що не передбачені розкладом руху.
Розірвання договору здійснюється не раніше ніж через 30 календарних днів після надісланого організатором попередження такому перевізникові про недопущення порушення умов договору та встановлення повторного факту такого порушення (попередження не застосовується у разі настання транспортної події з вини водія автобуса з потерпілими та/або загиблими, яка спричинена діяльністю перевізника).
У такому разі для роботи автобусному маршруті загального користування призначається організатором конкурсу автомобільний перевізник, який за результатами конкурсу визнаний таким, що посів друге місце, на строк до закінчення строку дії договору, який було розірвано (анульовано).
У разі відсутності автомобільного перевізника, який за результатами конкурсу визнаний таким, що посів друге місце, призначається організатором конкурсу до проведення конкурсу інший автомобільний перевізник, транспортні засоби якого відповідають за параметрами, класом, категорією, комфортністю і пасажиромісткістю вимогам, передбаченим для відповідного виду перевезень, один раз на строк не більш як три місяці;
- підтвердження інформації про факт подання перевізником-претендентом недостовірних відомостей для участі у конкурсі з перевезення пасажирів;
- ліквідації юридичної особи, припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, смерті фізичної особи-підприємця;
3) укладення договору з автомобільним перевізником, який за результатами проведення конкурсу визнаний таким, що посів друге місце, у разі:
- настання обставин, передбачених підпунктом 2 цього пункту, на строк дії договору, який було розірвано;
- настання обставин, передбачених абзацами 2, 3, 4 пункту 5.13 цих Умов. У разі відсутності переможця, а також перевізника, що посів друге місце, організатор приймає рішення щодо проведення нового конкурсу за об’єктом;
4) у разі зупинення судом рішення щодо результатів конкурсного комітету до моменту укладення з переможцем договору призначити на час дії відповідної ухвали суду автомобільного перевізника для виконання перевезень, передбачених об’єктом конкурсу;
5) у разі скасування судом рішення щодо результатів конкурсного комітету провести повторний розгляд конкурсних пропозицій перевізників-претендентів за об’єктом (об’єктами), за яким, (якими) було прийнято таке рішення суду, на наступному засіданні конкурсного комітету;
6) зупинити дію договору з автомобільним перевізником, який за результатами проведення конкурсу визнаний переможцем та з яким укладено відповідний договір, та який в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду не забезпечує можливість оплати проїзду з використанням електронного квитка, який підключається до банківської картки отримувача послуг за рішенням відповідних державних органів на безоплатній основі, особам, які відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» мають право на безоплатний проїзд, до усунення зазначеної перешкоди.
5.15. Контроль за виконанням умов договору здійснює організатор та інші органи виконавчої влади згідно з компетенцією, за наявності відповідного звернення або доручення організатора.
6. Фінансування проведення конкурсу та розгляд спорів
6.1. Фінансування проведення конкурсу здійснюється виконкомом Миколаївської міської ради за рахунок коштів, внесених перевізниками-претендентами як плата за участь у конкурсі, а також за рахунок власних коштів.
6.2. Розмір плати за участь у конкурсі встановлюється організатором на підставі кошторису витрат і не може перевищувати 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на дату подання заяви про участь у конкурсі. Кошторис може розроблятися окремо за видами об’єктів конкурсу з урахуванням таких характеристик:
- кількість маршрутів в одному об’єкті конкурсу;
- наявність в об’єкті конкурсу нових та/або діючих маршрутів.
6.3. Перевізник-претендент, який бере участь у кількох конкурсах, вносить плату за участь у кожному конкурсі окремо.
6.4. Кошторис витрат, пов’язаних з підготовкою та проведенням конкурсу, включає витрати з:
- підготовки пропозицій щодо об’єктів та умов конкурсу;
- розміщення інформації про об’єкти та умови конкурсу в засобах масової інформації;
- організації приймання документів;
- перевірки достовірності одержаної від перевізника-претендента інформації;
- аналізу та оцінки відповідності пропозицій перевізника-претендента умовам конкурсу;
- підготовки інформаційних матеріалів для членів конкурсного комітету;
- доведення результатів конкурсу до відома перевізників-претендентів;
- подання перевізникам-претендентам інформації про участь у конкурсі;
- технічного забезпечення конкурсу, оренди або утримання приміщень для його проведення;
- виготовлення паспортів автобусних маршрутів.
Кошторис затверджує організатор.
6.5. Затверджений організатором кошторис є підставою для визначення суми, яку сплачує перевізник-претендент за участь у конкурсі. У разі коли сума одержаних від перевізників-претендентів коштів за участь у конкурсі менша ніж сума, передбачена кошторисом, різницю оплачує організатор конкурсу.
6.6. Плата за участь у конкурсі вноситься перевізником-претендентом на рахунок робочого органу у розмірі, встановленому організатором для відповідного об’єкта конкурсу.
6.7. Кошти, сплачені за участь у конкурсі, повертаються повністю у разі, коли конкурс не відбувся або переможця не було визначено з вини організатора – виконкому Миколаївської міської ради (робочого органу). Для повернення коштів перевізник-претендент подає заяву організатору перевезень або робочому органу в довільній формі.
6.8. Перевізникам-претендентам, які не стали переможцями конкурсу або не допущені до участі у конкурсі, плата за участь у конкурсі не повертається і використовується на покриття витрат, пов’язаних з підготовкою матеріалів щодо умов конкурсу, паспортів маршрутів загального користування, аналізу одержаних пропозицій та їх оцінки, аналізу виконання перевізниками, які стали переможцями попередніх (попереднього) конкурсів (конкурсу) з перевезення пасажирів, умов укладених (наданих) договорів та інших матеріалів.
6.9. У разі, коли перевізник-претендент до початку проведення конкурсу офіційно відмовився від участі у конкурсі, йому повертається частина суми, сплаченої за участь у конкурсі:
- за умови відкликання заяви до завершення приймання документів – 80 відсотків плати;
- за умови відкликання заяви після завершення приймання документів, але до проведення конкурсу – 60 відсотків плати.
6.10. Скарги за результатами конкурсу можуть подаватися протягом 10 днів з дати його проведення та розглядатися організатором протягом 30 днів з дня надходження скарги від перевізника-претендента. Не врегульовані виконкомом Миколаївської міської ради спори розв’язуються в установленому порядку. Скарги, що надійшли з порушенням установленого строку, не розглядаються.
6.11. Документи та зазначена в них інформація, що подані автомобільними перевізниками-претендентами для участі у конкурсі, повинні бути достовірними станом на дату подання таких документів на конкурс і на дату проведення самого конкурсу.
7. Обов’язкові та додаткові умови конкурсу
7.1. На конкурс виносяться маршрути із затвердженими паспортами.
7.2. До обов’язкових умов конкурсу на перевезення пасажирів належать:
- обґрунтована структура парку автобусів, що працюють на маршруті загального користування, за пасажиромісткістю, технічними та екологічними показниками, у тому числі щодо категорії, класу автобусів та року їх виготовлення;
- державні соціальні нормативи у сфері транспортного обслуговування населення;
- на міських автобусних маршрутах загального користування у місті Миколаїв (загальна чисельність населення понад 250 тисяч осіб) кількість електробусів, оснащених двигунами внутрішнього згорання з іскровим запалюванням, що працюють виключно нас стисненому природному газі метані, зрідженому природному газі метані або біогазі, та/або автобусів з водневим паливним елементом (коміркою) у відсотковій частці серед парку автобусів повинна становити не менше ніж 25 відсотків на 1 січня 2030 року, не менше ніж 50 відсотків на 1 січня 2033 року, якщо рішення щодо інших часток та/або інших термінів не було ухвалено органами місцевого самоврядування. Органи місцевого самоврядування міста Миколаєва можуть ухвалити рішення щодо зміни часток, але не більше ніж наполовину. Органи місцевого самоврядування міста Миколаєва можуть ухвалити рішення щодо зміни термінів, але не більше ніж на два роки;
- забезпечення можливості отримання послуг проїзду на пільгових умовах, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – електронного квитка, який підключається до банківської карти отримувача послуг за рішенням відповідних державних органів на безоплатній основі, особам, які відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» мають право на безоплатний проїзд, та проїзд за яким зареєстрований у зазначений системі;
- забезпечення роботи на об’єкті конкурсу транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, у кількості до 70 відсотків загальної кількості автобусів на міських автобусних маршрутах загального користування. Такі транспортні засоби повинні бути пристосовані для користування особами з інвалідністю по зору, слуху та з порушенням опорно-рухомого апарату, а також передбачати можливість встановлення зовнішніх звукових інформаторів номера і кінцевих зупинок маршруту, тестових і звукових систем у салоні для оголошення зупинок.
7.3. До додаткових умов конкурсу на перевезення пасажирів належать:
- забезпечення наявності у перевізника GPS-системи, встановленої на транспортних засобах, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті загального користування;
- забезпечення виконання вимог до якості транспортного обслуговування та транспортних засобів;
- забезпечення роботи рухомого складу на маршрутах за визначеними та затвердженими схемами та розкладами руху згідно з паспортами автобусних маршрутів;
- забезпечення роботи рухомого складу на маршрутах за визначеним розкладами руху з відповідною організацією диспетчерського управління;
- забезпечення умов праці та відпочинку водіїв, їх навчання та стажування, проведення відповідних інструктажів з безпеки руху, пожежної безпеки та охорони праці згідно з вимогами чинного законодавства;
- забезпечення виконання водієм автобуса під час виконання перевезення пасажирів соціальних норм (охайно одягненим) та мовного етикету (чемно поводитися з пасажирами);
- забезпечення під час роботи на маршруті – оголошення зупинок та інформування пасажирів щодо можливих пересадок на інші маршрути громадського транспорту;
- забезпечення відповідно до договору, обладнання автобусів трафаретами, а також згідно з вимогами законодавства їх підсвітку, належну експлуатацію, оновлення, заміну тощо;
- забезпечення зберігання автобусів, що використовуються для пасажирських перевезень, у спеціально пристосованих для цього приміщеннях, гаражах, на майданчиках, стоянках, забезпечених засобами охорони. Не допускається зберігання автобусів у житлових зонах поза спеціально відведених для цього місць;
- забезпечення щомісяця інформування організатора про обсяги перевезень пасажирів, у тому числі і пільгових категорій;
- забезпечення підтримки належного стану салонів автобусів, у разі потреби здійснювати своєчасний ремонт або заміну сидінь, поручнів, внутрішню обшивку салону тощо;
- забезпечення прибирання місць відстою та розвороту транспортних засобів на кінцевих зупинках міського пасажирського транспорту та прилеглих до них територій, у радіусі 15 метрів, за допомогою сторонніх організацій чи осіб на умовах, передбачених чинним законодавством.
7.4. Інформування організатора про дорожньо-транспортні пригоди протягом 3-х годин, якщо ті сталися за участі транспортних засобів, що пропонуються для обслуговування маршрутів, незалежно від того, чи знаходився транспортний засіб на лінії.
_____________________________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконкому міської ради
від 09 липня 2025
№ 982
КОШТОРИС
витрат, пов’язаних з підготовкою та проведенням конкурсів з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Миколаєві для перевізників-претендентів
№ з/п | Найменування витрат | Вартість, |
1 | Підготовка пропозицій щодо об’єктів та умов конкурсу | 355,00 |
2 | Розміщення інформації про об’єкти та умови конкурсу в друкованих та електронних медіа | 990,00 |
3 | Організація прийняття документів | 355,00 |
4 | Перевірка достовірності одержаної від перевізника-претендента інформації | 355,00 |
5 | Аналіз та оцінка відповідності пропозицій перевізника-претендента умовам конкурсу | 355,00 |
6 | Підготовка інформаційних матеріалів для членів конкурсного комітету | 360,00 |
7 | Доведення результатів конкурсу до відома перевізників-претендентів | 341,00 |
8 | Подання перевізникам-претендентам інформації про участь у конкурсі | 341,00 |
9 | Технічне забезпечення конкурсу | 798,00 |
10 | Виготовлення паспорта автобусного маршруту | 0,00 |
Загальна вартість: | 4250,00 | |
в т.ч. ПДВ | 850,00 | |
ВСЬОГО з ПДВ: | 5100,00 | |
Приймається до сплати | 5100,00 |
ОПУБЛІКОВАНО 11.07.2025