Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА_МІСЬКА_РАДА


РІШЕННЯ

№ 9/13 від 2006-12-21

Про затвердження міської комплексної програми “Культура на 2007-2011 роки” (ВН. ЗМІН №45/28 ВІД 22.04.10) (ВН. ЗМІН. №18/4 ВІД 05.07.12)


ВН. ЗМІН
ВН. ЗМІН
З метою визначення перспектив і подальшого розвитку галузі “культура”, створення необхідних матеріальних та духовних умов для всебічного й гармонійного розвитку кожної людини, розкриття її здібностей та обдарувань, у зв’язку із введенням програмно-цільового методу формування бюджету, керуючись п.22 ч.1 ст.26, ч.1 ст.59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
 
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити міську комплексну програму “Культура на 2007-2011 роки” (далі – Програма) /додається/.
 
2. Вважати міську програму “Культура на 2005-2008 роки”, затверджену рішенням міської ради від 24.12.04 № 28/11, такою, що втратила чинність з 1 січня 2007 року.
 
3. Управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини (Гладун) щорічно до 25 грудня надавати міській раді інформацію про хід виконання міської програми “Культура на 2007-2011 роки»
           
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії міської ради: з питань освіти, культури, у справах сім'ї, молоді та спорту (Романовського), з питань економічної політики, планування, бюджету та фінансів (Бернацького).


Секретар міської радиВ.І.Коренюгін


Затверджено
рішенням міської ради
від 21 грудня 2006
№9/13




МІСЬКА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА
"КУЛЬТУРА НА 2007-2011 роки"
м. Миколаїв 2006 рік



1. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
 
Міська комплексна програма «Культура на 2007-2011 роки» (далі – Програма) визначає перспективи розвитку  галузі „культура” міста Миколаєва, враховує культурні потреби мешканців міста, сучасні світові тенденції в галузі “культура”, розвиток науково-інформаційних технологій, що обумовлено  Основами законодавства України про культуру,  Законами України „  Про бібліотеки і бібліотечну справу”, „Про природно-заповідний фонд України”, "Про позашкільну освіту", Програмою розвитку позашкільних навчальних закладів на 2002-2008 роки, Указами  Президента України “Про державну підтримку клубних  закладів”, “Про невідкладні заходи щодо розвитку бібліотек України”, іншими законодавчими та нормативними актами.
 
Основною метою Програми є  визначення перспектив розвитку культури міста на 2007-2011 роки, суттєве покращання матеріально-технічних та економічних умов розвитку культури в м.Миколаєві, відродження, збереження, розвиток  культури української нації та культурної самобутності національних меншин, що мешкають у місті, створення необхідних матеріальних та духовних умов для всебічного та гармонійного розвитку  мешканців міста, розкриття їхніх здібностей та обдарувань; підвищення іміджу міста Миколаєва, створення  правових, економічних та організаційних умов подальшого розвитку культурно-мистецької сфери, у тому числі реалізації творчого потенціалу різних верств населення, особливо дітей та молоді, спрямування їхнього духовного та культурного становлення засобами культурно-просвітницької роботи, підвищення ефективності існуючої системи закладів культури міста; організація дозвілля населення тощо.
 
Реалізація міської програми „Культура на 2005-2008 роки” у 2005 – 2006 роках дала змогу забезпечити достатній рівень творчої роботи закладів культури, провести низку заходів, спрямованих на покращення їхнього функціонування, зміцнення матеріально-технічної бази, збереження існуючої мережі закладів культури. На місцевому рівні  створено відповідні умови для функціонування закладів культури та підвищення  професійного рівня працівників галузі.
         
Реалізацію державної культурної політики в місті Миколаєві  забезпечує цілісний комплекс закладів та установ, підпорядкованих міському управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини.  Бібліотечно-інформаційну діяльність міста здійснюють 2 центральних  бібліотеки, 31 бібліотечна філія та 3 бібліотечні пункти; дозвілля мешканців міста організовують 5 будинків культури та Міський методичний центр,  культурно-ігровий комплекс „Дитяче містечко „Казка”, Муніципальний камерний оркестр, Миколаївський зоопарк, кінотеатри „Юність” та „Піонер”, комунальні підприємства “Миколаївські парки”, „Центр культури та дозвілля „Промінь”, Міський центр культури та дозвілля.
Сфера естетичного виховання перебуває на важливому етапі розвитку, переходу до більш якісного стану. Відповідно до Закону України „Про позашкільну освіту” з метою розвитку творчих здібностей і природних нахилів дітей в місті Миколаєві створена оптимальна мережа позашкільних навчальних закладів, а саме: функціонують 6 музичних шкіл, 3 школи мистецтв та художня школа. Завдання творчого росту професійної, виконавчої майстерності  талановитих дітей та юнацтва, вивчення, популяризації сучасного естрадного мистецтва покладено на Муніципальний театр-студію естрадної пісні для дітей, юнацтва та молоді.
 
Зусиллями органів місцевого самоврядування мережа закладів культури міста зазнала позитивних змін  - до комунальної власності територіальної громади міста  передано Кульбакинський будинок культури, комунальне підприємство „Культурно-ігровий комплекс „Дитяче містечко „Казка” набуло статусу бюджетної установи, бібліотеці-філії №10 Централізованої бібліотечної системи для дітей передано нове приміщення.
 
Основну увагу заклади та установи культури міста приділяють втіленню в життя вимог чинного законодавства України у сфері культури, Указів Президента України, постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів України щодо розвитку культури і мистецтва, реалізації відповідних розпоряджень міського голови та рішень Миколаївської міської ради. Надається підтримка мистецьким колективам, творчій молоді, майстрам народного мистецтва, відділенням та організаціям творчих спілок України.
Надзвичайно важливим чинником у формуванні духовності українського народу є підтримка молодіжної культури, оскільки  роль творчої молоді у культурному та громадському житті міста постійно підвищується. Адже у сучасній українській культурі і мистецтві, як і в інших галузях, відбувається об’єктивний процес зміни поколінь. Тому розвиток культури і мистецтва неможливий без активного залучення молоді до творчого процесу, без реалізації проектів творчої молоді в усіх культурно-мистецьких напрямах.
Однак сфера культури в місті перебуває у стані, що не повною мірою задовольняє потреби культурного та духовного життя мешканців міста.
Реалізація основних положень Програми стане запорукою обґрунтованого розв’язання нагальних проблем галузі „культура”, сприятиме вдосконаленню та стабілізації культурно-освітніх процесів.
Реалізація Програми  передбачає вирішення основних  завдань:
- забезпечення збереження та розвитку інфраструктури галузі (проведення капітальних та поточних ремонтів у закладах культури міста, реформування існуючих та створення нових закладів культури міста);
- технічне переоснащення галузі (заходи, спрямовані на оновлення матеріально-технічної бази закладів культури міста, створення та забезпечення функціонування бібліотечної комп'ютерної мережі міста);
- придбання комп'ютерної техніки для закладів культури міста, забезпечення сучасними засобами зв'язку;
- забезпечення повноцінного функціонування галузі шляхом відновлення та поповнення бібліотечних фондів, поновлення навчальної бази початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання), придбання концертних та театральних костюмів для закладів культури міста;
- забезпечення максимально сприятливих умов для естетичного виховання дітей та юнацтва  в позашкільних спеціалізованих мистецьких навчальних закладах (школах естетичного виховання). Збереження та розвиток мережі позашкільних навчальних закладів;
- збереження високого творчого потенціалу обдарованої учнівської молоді;
- підвищення ролі закладів та установ культури серед населення міста  шляхом проведення фестивалів, свят, конкурсів, організації культурно - дозвіллєвих програм до пам'ятних, ювілейних та святкових  дат, участі творчих колективів та окремих виконавців у міжнародних, обласних та всеукраїнських конкурсах та фестивалях;
- підвищення іміджу та соціального статусу працівників культури міста;
- удосконалення, підвищення ефективності культурно-просвітницької діяльності, пошук нових форм роботи;
- створення умов для забезпечення фундаментальної практичної професійної та наукової підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників культури, педагогічних працівників системи позашкільної освіти.
З метою реалізації основних положень Програми необхідно здійснення реформування законодавчо-правової бази на вищому рівні, прийняття низки рішень та актів, що стануть запорукою сучасних нововведень, обґрунтованого розв’язання нагальних проблем галузі і водночас сприятимуть стабілізації культурно-мистецького простору м. Миколаєва.
Програма передбачає виконання у своїх межах такихпідпрограм, пов’язаних з функціональним призначенням галузі у розвитку загальноміської соціально-економічної інфраструктури:
1. Забезпечення бібліотечно-інформаційними  послугами населення.
2. Сприяння культурному розвитку населення в клубах, будинках культури, творчих колективах.
3. Методологічне забезпечення виконання  культурно-освітніх програм.
4. Початкова естетична та музична освіта, побудова основ естетичного та музичного виховання дітей та підлітків.
5. Адміністрування програми культурно-мистецького спрямування.
6. Розвиток парків культури і відпочинку. 
7. Підтримка та збереження Миколаївського зоопарку.
8. Проведення загальноміських культурно-масових мистецьких заходів.
 
Програма фінансується в загальному обсязі бюджетних призначень відповідно до функціональної класифікації галузевих бюджетних підпрограм та у розрізі кодів економічної класифікації в складі кошторисів за функціями.
Обсяги бюджетних призначень будуть розглянуті при затвердженні місцевого бюджету на 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 роки.
 
2. ОПИС ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ГАЛУЗІ ТА ПІДПРОГРАМ
 
2.1. Підпрограма “Забезпечення бібліотечно-інформаційними  послугами населення”
 
2.1.1. Мета підпрограми:  забезпечення прав громадян на бібліотечне обслуговування, забезпечення загальної доступності до інформації та культурних цінностей, що збираються, зберігаються та надаються в тимчасове користування бібліотеками (Закон України “Про бібліотеки і бібліотечну справу” від 16.03.2000 №1561-ІІІ, „Основи законодавства  України про культуру” від 14.02.92  №2117-ХІІ )
 
2.1.2. Заходи, що здійснюються для виконання завдань в межах підпрограми
 
№ п/п
Заходи
Термін
Відповідальний
1
Забезпечити в 2007-2011 роках  поліпшення організації бібліотечного обслуговування населення м. Миколаєва
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини, ЦБС для дорослих,
 ЦБС для дітей
2
Забезпечити розвиток інфраструктури бібліотек, реформування існуючих та відкриття нових
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини, ЦБС для дорослих,
ЦБС для дітей
3
Забезпечити відновлення матеріально - технічної бази та технічне переоснащення бібліотек:
- проведення капітальних та  поточних ремонтів;
- забезпечення  функціонуван-ня бібліотечної комп’ютерної мережі міста;
- забезпечення сучасними  системами автоматизації основних бібліотечно-бібліографічних процесів;
- забезпечення сучасними засобами зв’язку, відео-, аудіовізуальною апаратурою;
- оновлення обладнання;
- придбання транспортних засобів:
           - ЦБС для дітей
           - ЦБС для дорослих
2007-2011рр.
2007р.
2007- 2008рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини, ЦБС для дорослих,
ЦБС для дітей
4
Поповнення бібліотечних фондів
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини, ЦБС для дорослих,
ЦБС для дітей
5
Удосконалення, підвищення ефективності культурно – просвітницької діяльності, пошук нових форм роботи:
- дослідження та вивчення інформаційних потреб користувачів, проведення соціологічних досліджень;
 - розробка нових комплексних програм та вдосконалення діючих;
- участь в конкурсах та проектах для публічних бібліотек;
- співробітництво та координація роботи з  громадськими, соціально-культурними, освітніми закладами та об’єднаннями;
- формування електронних ресурсів, поповнення та створення нових баз даних;
- створення нових читацьких клубів та аматорських об’єднань
 
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини, ЦБС для дорослих,
ЦБС для дітей
 
2.1.3.Завдання та показники виконання підпрограми:
 
1. Забезпечити в 2007-2011 роках  поліпшення організації бібліотечного обслуговування населення м. Миколаєва
 
2. Показники виконання:
 
- кількість бібліотечних установ – всього, од.;
 з них: централізовані бібліотеки ЦБС;
- кількість ставок – всього, од.;
- наявний обсяг фонду в бібліотеках міста, тис. од., у т.ч.:
- книжкового фонду;
- число читачів, тис. осіб;
- поповнення бібліотечного фонду, тис. примірників;
- кількість книговидач, од.;
- кількість книговидач на 1 працівника / ставку, од./
 
2.2. Підпрограма "Сприяння культурному розвитку населення в клубах, будинках культури, творчих колективах”
 
2.2.1. Мета підпрограми: відродження і розвиток культури української нації та культур національних меншин; реалізація прав громадян на доступ до культурних цінностей (“Основи законодавства  України про культуру” від 14.02.92 № 2117 – XII ). Збереження та  повноцінне функціонування клубних закладів, підвищення ролі клубних закладів, збереження й подальший розвиток культурної інфраструктури українського суспільства та створення сприятливих умов для задоволення культурних потреб громадян України ( Указ Президента України „Про  державну підтримку клубних закладів” від 21.03.2000 №485/2000).
 
2.2.2. Заходи, що здійснюються для виконання завдань в межах підпрограми
 
№ п/п
Заходи
Термін
Відповідальний
1
Збереження та  повноцінне функціонування клубних закладів, підвищення їхньої ролі
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини
2
Забезпечити розвиток та  реформування інфраструктури будинків культури
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
будинки культури,  центри культури та дозвілля
3
Забезпечити відновлення матеріально - технічної бази та технічне переоснащення клубних закладів, центрів культури та дозвілля:
- проведення капітальних та  поточних ремонтів;
- придбання комп’ютерної техніки;
- забезпечення сучасними  засобами зв’язку, відео -, аудіовізуальною апаратурою;
- оновлення сценічного обладнання, музичної апаратури, придбання реквізиту, концертних та театральних костюмів
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
будинки культури,  центри культури та дозвілля
4
Забезпечити участь творчих колективів та окремих виконавців міста у міських, всеукраїнських, обласних і міжнародних конкурсах, фестивалях, святах тощо
2007-2011рр.
виконком міської ради,
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини
5
Забезпечення проведення культурно-мистецьких заходів та роботи гуртків, секцій, аматорських колективів
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
будинки культури,  центри культури та дозвілля
6
Удосконалення, підвищення ефективності культурно – просвітницької діяльності, пошук нових форм роботи:
- співробітництво та координація роботи з  громадськими, соціально-культурними, освітніми закладами та об’єднаннями міста та області;
- створення нових клубних та аматорських об’єднань, гуртків;
- організація гастрольної діяльності;
- відновлення роботи музичних віталень з використанням  сучасних технічних засобів відео- та аудіовізуальної апаратури
 
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
будинки культури,  центри культури та дозвілля, Муніципальний  театр–студія естрадної пісні, Муніципальний камерний оркестр
7
Забезпечення часткового фінансування КП „Центр культури та дозвілля „Промінь”
2007-2011
виконком міської ради,
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
адміністрація Центрального району виконкому Миколаївської міської ради
2.2.3.Завдання та показники виконання підпрограми:
 
1. Забезпечити в 2007-2011 роках збереження та  повноцінне функціонування клубних закладів, підвищення їхньої ролі,  проведення культурно – мистецьких заходів та роботу гуртків, секцій, творчих колективів.
 
2. Показники виконання:
- кількість установ – всього, од.,
   з них: будинки культури
              центри культури та дозвілля;
- художні колективи, які носять звання “народний”, “зразковий”;
- постійно діючі клубні угрупування;
- кількість ставок: всього, од.;
- кількість творчих колективів, од.;
- кількість учасників (членів), од.;
- кількість дозвіллєвих об’єктів, од.;
- планова кількість заходів, од.;
- кількість постійно діючих протягом року клубних угрупувань, од.
 
2.3. Підпрограма “Методичне та кадрове забезпечення виконання  культурно - освітніх програм, сприяння розвитку професійної освіти”
 
         2.3.1. Мета підпрограми: здійснення методичного забезпечення виконання культурно – освітніх  програм, забезпечення закладів культури висококваліфікованими кадрами.
 
         2.3.2. Заходи, що здійснюються для виконання завдань в межах підпрограми
 
№ п/п
Заходи
Термін
Відповідальний
1
Надання постійної методичної та організаційної допомоги будинкам культури, культурно – ігровому комплексу „Дитяче містечко „Казка”, колективам художньої самодіяльності, закладам, установам, підприємствам, культури, громадським спілкам,  розробка методичних матеріалів по удосконаленню форм та методів естетичного виховання, організації відпочинку і культурного обслуговування населення
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
ММЦ
2
Забезпечити заклади культури висококваліфікованими кадрами, проведення атестації спеціалістів галузі, уміло використовувати їхній творчий потенціал у розв’язанні завдань соціально-економічного і духовного розвитку суспільства.
 
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини
 
3
Забезпечити поповнення бібліотечних фондів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) нотною, музичною,  навчальною та методичною літературою
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини
 
4
 Здійснювати заходи щодо морального та матеріального заохочення талановитих працівників галузі  та їхніх вихованців
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
ММЦ
5
Для обміну досвідом забезпечити участь фахівців галузі у регіональних, всеукраїнських, міжнародних конференціях, семінарах, симпозіумах тощо
 
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини; ММЦ
6
 
Забезпечити організацію семінарів, конференцій, практикумів, які спрямовані на підвищення рівня організації та проведення культурно - мистецьких заходів, кваліфікаційного рівня працівників культури
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини; ММЦ
 
7
Удосконалення, підвищення ефективності культурно – просвітницької діяльності, пошук нових форм роботи:
- розробка методичних матеріалів, посібників, сценаріїв,  рекомендацій, допомога установам культури, керівникам і учасникам творчих колективів;
- співробітництво та координація роботи з  громадськими, соціально-культурними, освітніми закладами та об’єднаннями міста, обласними будинками культури, будинками творчості, музеями, театрами
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
ММЦ
 
 
2.3.3.Завдання та показники виконання підпрограми:
 
           1.Забезпечити здійснення методичного забезпечення виконання культурно – освітніх  програм, забезпечення закладів культури висококваліфікованими кадрами.
 
2. Показники виконання:
- загальна кількість працівників галузі „Культура" м.Миколаєва, осіб;
- кількість ставок працівників міського методичного центру (ММЦ), осіб;
- кількість закладів культури на 1 працівника ММЦ, од.
 
2.4. Підпрограма "Початкова естетична та музична освіта, побудова основ естетичного та музичного виховання дітей та підлітків”
 
2.4.1. Мета підпрограми:
- відродження і розвиток культури української нації та культур національних меншин; реалізація прав громадян на доступ до культурних цінностей; створення умов для естетичного виховання дітей та юнацтва (“Основи законодавства  України про культуру” від 14.02. 92 № 2117-ХІІ).
 
- всебічний  розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу, підвищення освітнього рівня народу (Закон України "Про  освіту" від 23.05.91 № 1060 - XII);
- розвиток здібностей та обдарувань вихованців, учнів і  слухачів, задоволення  їхніх інтересів,  духовних запитів і потреб у професійному визначенні (Закон України “Про позашкільну освіту” від  22.06.2000 № 1841 – III ).
 
2.4.2. Заходи, що здійснюються для виконання завдань в межах підпрограми
 
№ з/п
Заходи
Термін
Відповідальний
1
Створити умови для функціонування  позашкільних спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного  виховання), недопущення їхнього перепрофілювання, реорганізації та ліквідації
 
2007-2011рр.
виконком міської ради,
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
школи естетичного виховання дітей
2
Технічне переоснащення шкіл естетичного виховання дітей, оновлення матеріально - технічної бази:
- проведення капітальних та  поточних ремонтів;
 
-  придбання комп’ютерної техніки;
-  забезпечення сучасними  засобами зв’язку, відео -, аудіовізуальною апаратурою,
- оновлення сценічного обладнання, музичної апаратури, придбання реквізиту, концертних та театральних костюмів,
 - поповнення фонотеки
2007-2011рр.
виконком міської ради,
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
школи естетичного виховання дітей
3
Удосконалення, підвищення ефективності культурно – просвітницької діяльності, пошук нових форм роботи:
- проведення атестації початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (згідно з графіком);
- організація концертної діяльності вихованців та викладачів шкіл естетичного виховання;
- співробітництво та координація роботи з  вищими навчальними закладами мистецького спрямування, громадськими, соціально-культурними, освітніми закладами та об’єднаннями міста;
- участь у науково-практичних конференціях, семінарах-практикумах з питань позашкільної освіти;
- проведення мистецьких акцій на базі міських позашкільних спеціалізованих мистецьких навчальних закладів
 
2007-2011рр.
 
 
 
2007-2008рр.
 
виконком міської ради,
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
школи естетичного виховання дітей
 
 
 
 
 
2.4.3. Завдання та показники виконання підпрограми:
 
1. Протягом 2007- 2011 років забезпечити надання позашкільної освіти,  естетичне виховання дітей та підлітків міста, розвиток творчих здібностей, набуття профільної, допрофесійної підготовки з метою вступу до вищих навчальних закладів в галузі культури та мистецтва.
 
 2. Показники виконання:
- кількість шкіл естетичного виховання, од.;
- кількість ставок, од.;
- кількість учнів загальноосвітніх шкіл, осіб;
- кількість учнів шкіл естетичного виховання, осіб;
- кількість педагогічних ставок, ст.;
- кількість педагогічних ставок на 1 учня, ст.
 
2.5. Підпрограма “Адміністрування програми культурно - мистецького спрямування ”
 
2.5.1. Мета підпрограми: забезпечення  контролю за ефективним витрачанням закладами культури матеріальних, трудових та фінансових ресурсів. Виконання завдань програми галузі.
 
2.5.2. Завдання та показники виконання підпрограми:
 
1. Протягом 2007-2011 років забезпечити бухгалтерський та фінансово-економічний облік в частині виконання Програми та оптимізації культурно-освітнього процесу м.Миколаєва.
 
2. Показники виконання:
- кількість підвідомчих установ, од., у т.ч.
        що обслуговуються ЦБ;
- кількість ставок – всього, од.;
- кількість особових рахунків, од.;
- кількість особових рахунків на одного працівника, од.;
- кількість установ  на одного працівника, од.
 
2.6. Підпрограма “Розвиток парків культури і відпочинку ”
 
2.6.1. Мета підпрограми: забезпечення  благоустрою та утримання в належному стані парків і скверів міста відповідно до вимог природно – заповідного режиму.
 
2.6.2. Заходи, що здійснюються для виконання завдань в межах підпрограми
№ п/п
Заходи
Термін
Відповідальний
1
Збереження та  повноцінне функціонування парків культури і відпочинку, культурно-ігрового комплексу „Дитяче містечко „Казка”
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
КП „Миколаївські парки”,
культурно-ігровий комплекс „Дитяче містечко „Казка”,
адміністрації районів міста
2
Забезпечити розвиток та модернізацію інфраструктури парків культури і відпочинку
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
КП „Миколаївські парки”,
культурно-ігровий комплекс „Дитяче містечко „Казка”,
адміністрації районів міста
3
Забезпечити зміцнення, розвиток та модернізацію матеріально – технічної бази,  технічне переоснащення парків культури та відпочинку, культурно-ігрового комплексу „Дитяче містечко „Казка”: 
- проведення капітальних та  поточних ремонтів, озеленення та благоустрою територій;
- придбання комп’ютерної техніки, музичної апаратури;
- реконструкція, ремонт та оновлення дозвіллєвих об’єктів, атракціонів;
- забезпечення якісної охорони території та об’єктів культурно-ігрового комплексу „Дитяче містечко „Казка”
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
КП „Миколаївські парки”,
культурно-ігровий комплекс „Дитяче містечко „Казка”,
адміністрації районів міста
4
Забезпечити організацію дозвілля дітей та дорослих, активного відпочинку і розваг, задоволення культурних потреб різновікових категорій мешканців міста, створення умов для відновлення фізичних, духовних сил, розвитку художньої і технічної творчості, виховання екологічної культури
2007-2011рр.
культурно-ігровий комплекс „Дитяче містечко „Казка”,
адміністрації районів міста
5
Забезпечення проведення культурно-мистецьких заходів в парках культури і відпочинку, культурно-ігровому комплексі „Дитяче містечко „Казка”
2007-2011рр.
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
КП „Миколаївські парки”,
культурно-ігровий комплекс „Дитяче містечко „Казка”,
адміністрації районів міста
6
Надання фінансової підтримки КП „Миколаївські парки” 
2007-2011рр.
виконком міської ради,
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
адміністрації районів міста
 
2.6.2. Завдання та показники виконання підпрограми:
 
1. Забезпечити в 2007-2011 роках благоустрій та утримання в належному стані парків і скверів міста, функціонування парків культури і відпочинку міста як центрів культури та дозвілля м.Миколаєва з метою здійснення різноманітних форм культурного обслуговування, створення умов для відпочинку та дозвілля населення.
 
2. Показники виконання:
- кількість парків та скверів – всього, од.;
- кількість ставок – всього, од.;
- загальна площа парків та скверів, га
     у т.ч., площа газонів, га;
- кількість об’єктів в парках культури і відпочинку, од.
      у т.ч.:
      кількість дерев – пам’яток природи, од.
      кількість атракціонів, од.;
- планова кількість культурно – мистецьких заходів, од.
 
 
2.7. Підпрограма “Підтримка та збереження  Миколаївського  зоопарку”
 
2.7.1. Мета підпрограми: створення та поповнення зоологічних колекцій з метою наукової, культурно – освітньої, навчально – виховної або естетичної діяльності (Закон України  „Про природно-заповідний фонд України” від 16.06.92 № 2456-ХІІ) .
 
2.7.2. Заходи, що здійснюються для виконання завдань в межах підпрограми
 
№ п/п
Заходи
Термін
Відповідальний
1
Забезпечити розвиток  та модернізацію інфраструктури  зоопарку,   технічне переоснащення оновлення матеріально - технічної бази
(проведення капітальних,  поточних ремонтів, відкриття нових вольєрів, благоустрій території)
2007-2011рр.
виконком міської ради, управління з питань  культури та охорони культурної спадщини, Миколаївський зоопарк
2
Формування та утримання колекцій тварин, збереження і відтворення в штучних умовах тварин, у першу чергу зникаючих, рідкісних, занесених до Червоної книги України та міжнародних Червоних списків.
2007-2011рр.
виконком міської ради, управління з питань  культури та охорони культурної спадщини, Миколаївський зоопарк
3
Проведення науково-дослідних робіт, поширення еколого-освітніх знань
2007-2011рр.
виконком міської ради, управління з питань  культури та охорони культурної спадщини, Миколаївський зоопарк
4
Проведення навчально-виховної та культурно-освітньої роботи в галузі екології, охорони природи, етології, зоології, мисливського і тваринного господарства:
- підтримка діяльності музею історії Миколаївського зоопарку;
-  проведення масових заходів екологічного спрямування (День екології, день Землі, фестиваль птахів та інш.)
2007-2011рр.
виконком міської ради, управління з питань  культури та охорони культурної спадщини, Миколаївський зоопарк
5
Здійснення обміну тваринами з іншими країнами в рамках міжнародних програм
2007-2011рр.
виконком міської ради, управління з питань  культури та охорони культурної спадщини, Миколаївський зоопарк
6
Надання фінансової підтримки Миколаївському зоопарку
2007-2011рр.
виконком міської ради,
управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
адміністрації районів міста
 
2.7.3. Завдання та показники виконання підпрограми:
 
1. Забезпечити протягом 2007-2011 років функціонування Миколаївського зоопарку з метою здійснення різноманітних форм культурного обслуговування, створення умов для відпочинку та дозвілля населення при збереженні умов утримання тварин.
 
2. Показники виконання:
- кількість установ – всього, од.;
- кількість ставок всього, од.;
- площа зоопарку, м. кв.;
- кількість особин в зоопарку, од.;
- кількість видів тварин, од.;
- кількість відвідувачів, осіб;
- середня вартість утримання однієї особини, тис. грн.
 
2.8. Підпрограма “Проведення загальноміських культурно – масових мистецьких заходів ”
 
2.8.1. Мета підпрограми: сприяння розвитку та консолідації територіальної громади, її історичної свідомості,  державотворчості, збереження національно – культурних традицій населення. Відродження і розвиток культури української нації та культур національних меншин; реалізація прав громадян на доступ до культурних цінностей (“Основи законодавства  України про культуру” від 14.02.92 № 2117 – XII ). 
 
2.8.2. Заходи, що здійснюються для виконання завдань в межах підпрограми
№ п/п
Заходи
Термін
Відповідальний
1
Забезпечити організацію та проведення державних, загальноміських, професійних  свят, культурно-масових заходів, відзначення пам'ятних та ювілейних дат закладів, установ та підприємств, діячів культури та мистецтв.
 
2007-2011рр.
виконком міської ради, управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
адміністрації районів міста,
департамент житлово-комунального господарства
2.
Забезпечити проведення міських фестивалів, свят, конкурсів, оглядів, виставок, концертів, днів національних культур, творчих звітів, семінарів, конференцій, вечорів працівників галузі, акцій, зборів, чемпіонатів з бальних танців, ювілейних заходів (згідно з окремим планом)
2007-2011рр.
виконком міської ради, управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
адміністрації районів міста
 
3
Розвивати міжнародні  культурні зв'язки, прямі контакти із зарубіжними закладами культури, громадськими організаціями. Організовувати співпрацю між діячами культури і мистецтва, культурний обмін виставковою та концертною діяльністю.
Забезпечити участь творчих колективів та окремих виконавців міста у міських, всеукраїнських, обласних і міжнародних конкурсах, фестивалях, святах тощо
2007-2011рр.
виконком міської ради, управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
адміністрації районів міста
4
Забезпечити відзначення пам'ятних дат м.Миколаєва та ювілейних закладів і діячів культури.
 
2007-2011рр.
виконком міської ради, управління з питань  культури та охорони культурної спадщини,
адміністрації районів міста,
департамент житлово-комунального господарства
 
2.8.3. Завдання та показники виконання підпрограми:
1. Забезпечити в  2007-2011 роках якісне проведення культурно – мистецьких заходів державного та місцевого значення
 
2. Показники виконання:
- видатки на проведення загальноміських заходів, тис. грн.;
- кількість культурно – мистецьких заходів, од.;
- чисельність населення міста, тис. осіб;
- витрати на проведення одного заходу, грн.;
- витрати на одного жителя міста на рік, тис. грн.
 
3. ВІДПОВІДАЛЬНІ ВИКОНАВЦІ МІСЬКОЇ КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ „КУЛЬТУРА НА 2007-2011 РОКИ”
 
 

п/п
Назва підпрограми
Відповідальний виконавець
1
Забезпечення бібліотечно – інформаційними  послугами населення
управління з питань культури та охорони культурної спадщини,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Фалєєвська,22
ЦБС для дітей,
юридична адреса: м. Миколаїв, пр.Леніна, 173-а
ЦБС для дорослих,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 143-а
2
Сприяння культурному розвитку населення в клубах, будинках культури, творчих колективах
 
управління з питань культури та охорони культурної спадщини,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Фалєєвська,22
Матвіївський будинок культури,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Леніна, 1
Тернівський будинок культури,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Іванова, 1
Великокорениський будинок культури,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Братів Неживих,4
Кульбакинський будинок культури,
юридична адреса: м.Миколаїв,  вул.Райдужна, 38
Муніципальний театр – студія естрадної пісні для дітей, юнацтва та молоді,
юридична адреса: м. Миколаїв,  вул. Спаська,46
Муніципальний камерний оркестр,
юридична адреса: м. Миколаїв, 
вул. Севастопольська, 2
Центр культури та дозвілля „Промінь”,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Веселинівська, 23
 
 
Малокорениський будинок культури,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Клубна, 1
3
Методичне забезпечення виконання  культурно - освітніх програм
управління з питань культури та охорони культурної спадщини,
юридична адреса: м. Миколаїв,
вул. Фалєєвська, 22
міський методичний центр,
юридична адреса: м. Миколаїв, 
вул. Фалєєвська, 22
4
Початкова естетична та музична освіта, побудова основ естетичного та музичного виховання дітей
та підлітків
 
управління з питань культури та охорони культурної спадщини,
юридична адреса: м. Миколаїв,
вул. Фалєєвська, 22
дитяча музична школа № 1,
юридична адреса: м. Миколаїв,
вул. Адміральська, 11
дитяча музична школа № 2,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Спаська, 46
дитяча музична школа № 3,
юридична адреса: м. Миколаїв, пр. Миру, 34-а
дитяча музична школа № 5,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Дачна, 50
дитяча музична школа № 6,
юридична адреса: м. Миколаїв,
пров. Південний, 16-а 
дитяча музична школа № 8,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Косіора, 1
дитяча  школа мистецтв № 1,
юридична адреса: м. Миколаїв,
вул. Тухачевського, 17
дитяча  школа мистецтв № 2,
юридична адреса: м. Миколаїв, 
пр. Жовтневий, 332
дитяча  школа мистецтв №3,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Лісова, 5
дитяча художня школа,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Спаська, 20
5
Адміністрування програми культурно-мистецького спрямування
управління з питань культури та охорони культурної спадщини,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Фалєєвська,22
централізована бухгалтерія,
юридична адреса: м. Миколаїв,
вул. Фалєєвська, 22
6
Розвиток парків культури і відпочинку 
управління з питань культури та охорони культурної спадщини,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Фалєєвська,22
КП „Миколаївські парки”,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20
культурно – ігровий комплекс „Дитяче містечко „Казка”,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Декабристів, 38-а
7
Підтримка та збереження Миколаївського зоопарку
управління з питань культури та охорони культурної спадщини,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Фалеєвська,22
Миколаївський зоопарк,
юридична адреса: м. Миколаїв, пр.Жовтневий, 2
8
 
 
Проведення загальноміських культурно-масових мистецьких заходів
управління з питань культури та охорони культурної спадщини,
юридична адреса: м. Миколаїв, вул.Фалеєвська,22
заклади культури міста
адміністрація Заводського району виконкому Миколаївської міської ради,
юридична адреса: м.Миколаїв, вул. Чигрина,9
адміністрація Корабельного району виконкому Миколаївської міської ради,
юридична адреса: м.Миколаїв, пр.Жовтневий, 314
адміністрація Ленінського району виконкому Миколаївської міської ради,
юридична адреса: м.Миколаїв, пр.Жовтневий,1
адміністрація Центрального району виконкому Миколаївської міської ради,
юридична адреса: м.Миколаїв, вул.Інженерна,1
департамент житлово-комунального господарства,
юридична адреса: м.Миколаїв, вул.Адмірала Макарова, 7

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: