МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
від 24 січня 2024 Миколаїв № 160
Про затвердження Порядку здійснення
реабілітації дітей з інвалідністю,
які потребують супровід
З метою забезпечення дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами, які не забезпечені путівками з державного бюджету , на виконання рішень міської ради від 23.12.2022 № 27/12 «Про бюджет Миколаївської міської територіальної громади на 2024 рік» та від 23.12.2023 № 27/1 «Про затвердження міської програми «Соціальний захист» на 2024-2026 роки», керуючись пп. 2 п. «б» ч. 1 ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради
ВИРІШИВ:
1.Затвердити Порядок здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, які потребують супровід (додається).
2. Рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 08.04.2020 № 320 «Про затвердження Порядку здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, які потребують супровід» визнати таким, що втратило чинність.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Петрова А.Л.
Міський голова О. СЄНКЕВИЧ
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконкому міської ради
від 24 січня 2024
№ 160
ПОРЯДОК
здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, які потребують супровід
1. Порядок здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, які потребують супровід (далі – Порядок) визначає механізм використання бюджетних коштів, передбачених п. 4 р. 4 переліку завдань та заходів програми «Соціальний захист» на 2024-2026 роки, затвердженої рішенням міської ради від 23.12.2023 № 27/1.
У цьому Порядку термін «реабілітація дітей з інвалідністю, які потребують супровід» вживається у значенні оздоровлення дітей з інвалідністю з курсом реабілітації (абілітації), з супроводом в санаторно-курортних та оздоровчих закладах (далі – послуги).
2. Право на отримання послуги мають діти з інвалідністю, які потребують супровід, які зареєстровані в місті Миколаєві та ті, які переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, - за фактичним місцем проживання та не забезпечуються путівками з державного бюджету.
За рахунок коштів місцевого бюджету послуга може надаватись один раз на календарний рік.
3. Головним розпорядником бюджетних коштів є департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (далі - департамент).
4. Пакет документів та заява приймається від законних представників дітей з інвалідністю у разі не перебування на черзі для отримання реабілітаційних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.09.2019 № 309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю».
Для отримання послуг один із батьків дитини чи її законний представник подає до районного управління соціальних виплат і компенсацій департаменту (далі – управління) заяву у довільній формі, разом з копіями:
- свідоцтва про народження дитини (віком до 14 років);
- паспорта громадянина України (віком з 14 років);
- паспорта одного з батьків, законних представників;
- довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (у разі потреби);
- документа, що підтверджує права представництва дитини (у разі потреби);
- індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
- медичного висновку або корінця про інвалідність;
- довідки лікарської консультативної комісії (ЛКК), що дитина потребує оздоровлення з курсом реабілітації із супроводом.
Зазначені документи подаються до управління за місцем реєстрації в оригіналах для звірки з копіями.
5. Районні управління соціальних виплат і компенсацій:
1) перевіряють наявність документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку;
2) інформують одного з батьків дитини чи її законного представника з переліком реабілітаційних установ, до яких можна звернутися з питань забезпечення дитини реабілітаційними послугами, надсилають до реабілітаційної установи запит щодо підтвердження строків проведення та вартості реабілітаційних послуг, готовності укласти договір;
3) підписаний договір зі сторони закладу із зазначеним строком перебування у закладі та вартості послуг та заявником передають до департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.
4) ведуть облік дітей, які в порядку черговості направляються для забезпечення реабілітаційними послугами.
6. Рішення про відмову у наданні послуги приймається районними управліннями соціальних виплат і компенсацій у разі:
- ненадання заявником повного пакета документів, зазначеного у пункті 4 цього Порядку;
- відсутності фінансування в бюджеті міста Миколаєва на відповідний рік;
- набуття статусу ВПО особами, які зареєстровані в місті Миколаєві.
7. Рішення про відмову повідомляється заявнику управлінням у письмовій формі.
8. Днем звернення одного з батьків дитини чи її законного представника до управління вважається дата надходження всіх документів, зазначених у пункті 4 цього Порядку.
9. Вартість реабілітаційних послуг для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації.
Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня, не може перевищувати 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень.
10. Отримання послуг розпочинається після підписання тристороннього договору з усіма сторонами в терміни, які зазначаються в договорі, для оздоровлення дітей з інвалідністю з супроводом.
11. Акт про надані послуги надається заявником після отримання послуг управлінню за місцем подачі заяви протягом 5 робочих днів з моменту закінчення строку перебування в санаторно-курортних чи оздоровчих закладах.
12. Відшкодування вартості наданих послуг здійснюється департаментом в межах коштів, затверджених бюджетом Миколаївської міської територіальної громади на поточний рік, шляхом їх безготівкового перерахування закладу як оплати за надані послуги відповідно до укладених договорів на підставі актів наданих послуг.
13. Складання і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються департаментом в установленому законодавством порядку.