Мапа порталу

 

МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

 

РІШЕННЯ

 

Миколаїв 

від 23 грудня 2023                                                                                  № 27/8

 

Про затвердження міської Програми розвитку
комунального автобусного транспорту міста Миколаєва на 2024-2026 роки

 

 

З метою створення належних умов для надання населенню міста доступних і якісних послуг з перевезення пасажирів, підвищення ефективності та надійності функціонування громадського транспорту, відповідно до чинного законодавства, керуючись п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити міську Програму розвитку комунального автобусного транспорту міста Миколаєва на 2024-2026 роки (далі – Програма, додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії міської ради: з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку, підприємництва, наповнення бюджету та використання бюджетних коштів (Панченка), з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, благоустрою міста, промисловості, транспорту, енергозбереження, зв’язку, інформаційних технологій та діджиталізації (Іванова), заступника міського голови Андрієнка Ю.Г.

 

 

 

Міський голова                                                                                   О. СЄНКЕВИЧ

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення міської ради

від 23 грудня 2023

№ 27/8

 

 

ПРОГРАМА

РОЗВИТКУ КОМУНАЛЬНОГО АВТОБУСНОГО

ТРАНСПОРТУ МІСТА МИКОЛАЄВА

НА 2024-2026 роки

 

ВСТУП

 

Автомобільний міський пасажирський транспорт загального користування міста Миколаєва у цілому задовольняє потреби населення та суспільного виробництва в автомобільних перевезеннях.

Соціально значущими послугами автомобільного транспорту загального користування є послуги з перевезення пасажирів автобусними маршрутами загального користування за визначеними маршрутами уповноваженими органами тарифами та на пільгових умовах відповідно до чинного законодавства.

Основну частку пасажирських перевезень автомобільним транспортом, за результатами проведених виконавчим комітетом Миколаївської міської ради конкурсів, виконують приватні перевізники.

 

1. Загальні положення

 

Автомобільний пасажирський транспорт загального користування – важлива складова частина виробничої інфраструктури міста, яка забезпечує життєдіяльність суспільства у виробничій і невиробничій сферах.

Основні положення Програми направлені на розвиток пасажирських перевезень у місті, підвищення їх якості, задоволення потреб мешканців міста у загальних та пільгових перевезеннях.

Організація перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування здійснюється виконавчим комітетом Миколаївської міської ради.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень сприяють створенню сталих умов роботи міського автомобільного транспорту загального користування. Його стійке і ефективне функціонування є необхідною умовою стабілізації економіки, покращання умов рівня життя та соціального добробуту населення.

З метою забезпечення потреб мешканців міста в наданні якісних послуг у сфері пасажирських перевезень транспортом загального користування та розв’язання соціально важливих проблем перевезення пільгової категорії населення в місті Миколаєві розроблено Програму розвитку комунального автобусного транспорту міста Миколаєва на 2024-2026 роки (далі – Програма).

Програму розроблено на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України, Законів України «Про автомобільний транспорт» та «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 № 176 «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту».

У Програмі визначаються шляхи розв’язання проблем подальшого розвитку перевезень пасажирів міським автомобільним транспортом, виходячи з нових завдань, що постали перед міським транспортом в умовах відновлення реального сектору економіки.

 

2. Проблемні питання в сфері пасажирських перевезень на автотранспорті в місті Миколаєві, на розв’язання яких спрямована Програма

 

Основними проблемними питаннями у сфері пасажирських перевезень на автотранспорті міста Миколаєва є наступне.

Структура парку автобусів є недосконалою. Більшість транспортних засобів не відповідає сучасним вимогам, майже 90% рухомого складу є технічно і морально застарілими. Майже 85% рухомого складу приватних перевізників – це автобуси місткістю не більше 22 пасажирів, що експлуатуються більше ніж 10 років.

Відсутність достатньої кількості сучасних великогабаритних, зокрема низько підлогових, транспортних засобів для задоволення потреб споживачів транспортних послуг, в т.ч. з обмеженими можливостями, що проживають у віддалених районах міста.

Проблемними є питання у модернізації господарства в автотранспортному депо комунального підприємства, а саме відсутність власного заправного комплексу, мийного комплексу та будівель і допоміжних споруд, що підлягають використанню із розширенням автобусного парку.

Нестабільні показники графікованості приватних перевізників на відміну від муніципального комунального транспорту.

Як наслідок, розвиватиметься практично необоротний процес заміни громадського транспорту особистими автомобілями, що призведе до загострення екологічних проблем, росту втрат від дорожньо-транспортних пригод, нестачі вулично-шляхової мережі.

 

  1. Мета і завдання Програми

 

Метою Програми є створення належних умов для надання населенню міста доступних і якісних послуг з перевезення пасажирів, підвищення ефективності та надійності функціонування громадського транспорту відповідно до чинного законодавства.

 

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, строки та етапи виконання Програми

 

Досягнення визначеної мети Програми можливе шляхом придбання нового рухомого складу (автобусів) у кількості 26 одиниць загальною вартістю 258 750 тис.грн, модернізації господарства в автобусному депо КП ММР «Миколаївпастранс» з побудовою заправного та мийного комплексу, капітальним ремонтом території, адміністративних та допоміжних будівель і споруд у розмірі 240 000 тис.грн, з них: у 2025 році – 100 000 тис.грн, у 2026 році – 140 000 тис.грн.

 

5. Фінансове забезпечення реалізації Програми

 

Джерелами фінансування заходів Програми є:

-  кошти, передбачені в міському бюджеті;

-  кошти підприємства, залучені на реалізацію Програми розвитку;

-  інші джерела, не заборонені законодавством.

 

6. Координація та контроль за ходом виконання Програми

 

Відповідальним виконавцем Програми є управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради.

Управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради до 25 лютого надає звіти за кожний рік про хід виконання Програми постійній комісії міської ради з питань промисловості, транспорту, енергозбереження, сфери послуг, підприємництва та торгівлі.

 

7. Додатки до Програми

 

Додаток 1. Паспорт Програми розвитку комунального автобусного транспорту міста Миколаєва на 2024 – 2026 роки.

Додаток 2. Перелік завдань і заходів Програми розвитку комунального автобусного транспорту міста Миколаєва на 2024 – 2026 роки.

Додаток 3. Результативні показники Програми розвитку комунального автобусного транспорту міста Миколаєва на 2024 – 2026 роки.

 

_____________________________________________________

 

 

Додаток 1

до Програми

 

ПАСПОРТ

Програми розвитку комунального автобусного транспорту міста Миколаєва

на 2024 – 2026 роки

 

1.

Програму затверджено рішенням міської ради

від _____________ № ______

 

2.

Ініціатор розроблення Програми

Управління транспортного комплексу зв’язку та телекомунікацій  Миколаївської міської ради

3.

Розробник Програми

Управління транспортного комплексу зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради

4.

Співрозробники

-

5.

Відповідальний виконавець Програми

Управління транспортного комплексу зв’язку та телекомунікацій  Миколаївської міської ради

6.

Співвиконавці

Виконавчий комітет Миколаївської міської ради

7.

Термін виконання

2024 – 2026 роки

8.

Обсяги та джерела фінансування

 

 

 

Джерела фінансування

Обсяг фінансування, тис.грн

У тому числі за роками, тис.грн

2024

2025

2026

Кошти Миколаївської міської територіальної громади  

498 750,00

258 750,00

100 000,00

140 000,00

Кошти підприємства, залучені на реалізацію Програми розвитку

За наявності

За наявності

За наявності

За наявності

Інші джерела, не заборонені законодавством

За наявності

За наявності

За наявності

За наявності

 

 

 

 

Додаток 2

до Програми

 

ПЕРЕЛІК

завдань і заходів Програми розвитку комунального автобусного транспорту міста Миколаєва на 2024 – 2026 роки

№ з/п

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

Перелік заходів Програми

Строк вико-нання заходу

Виконавці

Орієнтовні обсяги фінансування (тис.грн)

Очікуваний результат

Всього

У тому числі за роками

 

2024

2025

2026

 

1

Забезпечення потреб населення у громадському автомобільному транспорті

Придбання нового рухомого складу (автобуси)

2024

Виконавчий комітет Миколаївсь-кої міської ради

(управління транспортно-го комплексу, зв’язку та телекомуні-кацій)

Всього

258 750,0

-

-

Збільшення кількості комунального транспорту

у тому числі кошти Мико-лаївської міської терито-ріальної громади

258 750,0

-

-

Інші джерела фінансу-вання

-

-

-

2

Належне утримання рухомого складу міського пасажирського транспорту

Модернізація госпо-дарства в автобусному депо

2025-2026

Виконавчий комітет Миколаївсь-кої міської ради

(управління транспортно-го комплексу, зв’язку та телекомуні-кацій)

Всього

-

100 000,0

140 000,0

Отримання сучасного автопарку для забезпечення безперебійної роботи підприємства

у тому числі кошти Микола-ївської міської терито-ріальної громади

-

100 000,0

140 000,0

Інші джерела фінансу-вання

-

-

-

 

 

Додаток 3

до Програми

 

РЕЗУЛЬТАТИВНІ ПОКАЗНИКИ

Програми розвитку комунального автобусного транспорту

міста Миколаєва на 2024 – 2026 роки

 

Назва показника

Одиниця виміру

2024

2025

2026

1. Придбання нового рухомого складу (автобуси)

затрат

 

 

 

 

придбання автобусів

тис.грн

258 750,00

 

 

продукту

 

 

 

 

кількість автобусів

од.

26

 

 

ефективності

 

 

 

 

вартість одного автобуса

тис.грн

9 951,9

 

 

якості

 

 

 

 

відсоток виконання за Програмою

%

100

 

 

2. Модернізація господарства в автобусному депо

затрат

 

 

 

 

модернізація господарства в автобусному депо

тис.грн

 

100 000,00

140 000,00

продукту

 

   

модернізація будівель

од.

 

1

1

ефективності

 

   

вартість будівлі

тис.грн

 

100 000,00

140 000,00

якості

 

   

відсоток виконання за Програмою

%

 

42

100

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: