Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА_МІСЬКА_РАДА


РІШЕННЯ

№ 36/2 від 2013-12-12

Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 21.04.2011 № 5/3 “Про затвердження Положень про виконавчі органи Миколаївської міської ради та апарат Миколаївської міської ради”


На виконання рішення міської ради від 17.10.2013 № 33/9 “Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 27.01.2011 № 3/10 “Про затвердження структури виконавчих органів Миколаївської міської ради та апарату Миколаївської міської ради”, з метою перерозподілу повноважень між виконавчими органами міської ради, керуючись п. 4 ст. 54, ч. 1 ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
 
ВИРІШИЛА:
 
1. Внести зміни та доповнення до рішення Миколаївської міської ради від 21.04.2011 № 5/3 “Про затвердження Положень про виконавчі органи Миколаївської міської ради та апарат Миколаївської міської ради” (зі змінами та доповненнями).
1.1. Викласти в новій редакцій такі Положення про виконавчі органи Миколаївської міської ради (додаються):
- Положення про адміністрацію Центрального району Миколаївської міської ради;
- Положення про адміністрацію Заводського району Миколаївської міської ради;
- Положення про адміністрацію Ленінського району Миколаївської міської ради;
- Положення про адміністрацію Корабельного району Миколаївської міської ради;
- Положення про департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради;
- Положення про департамент забезпечення діяльності виконавчих органів Миколаївської міської ради;
- Положення про управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради;
- Положення про управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради;
- Положення про відділ зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва Миколаївської міської ради;
- Положення про відділ з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Миколаївської міської ради.
1.2. У Положенні про відділ бухгалтерського обліку Миколаївської міської ради:
- у п. 1.1 ч. 1 слова “заступнику міського голови” замінити словами “керуючому справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради”;
- у п. 5.3 ч. 5 слова “заступнику міського голови” замінити словами “керуючому справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради”.
1.3. У Положенні про центр надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради:
- у п. 1.1 ч. 1 після слів “підзвітним та підконтрольним міській раді” доповнити словами “підпорядкованим міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю”;
- у п. 3.1 ч. 3 слова “безпосередньо підпорядкований міському голові, підконтрольний та підзвітний першому заступнику міського голови” замінити словами “підпорядкований, підконтрольний та підзвітний заступнику міського голови за підпорядкованістю”;
- у п. 3.3 ч. 3 слова “міський голова, за поданням начальника центру у порядку, визначеному законодавством” замінити словами “міський голова у порядку, визначеному законодавством”.
1.4. У Положенні про інспекцію з благоустрою Миколаївської міської ради:
- у п. 1.1 ч. 1 слова “першому заступнику міського голови” замінити словами “заступнику міського голови за підпорядкованістю”;
- у п. 3.1 ч. 3 слова “першому заступнику міського голови” замінити словами “заступнику міського голови за підпорядкованістю”.
1.5. У Положенні про управління з використання та розвитку комунальної власності Миколаївської міської ради:
- п. 2.1 ч. 2 доповнити абзацом шостим в наступній редакції:
“- готує проекти рішень міської ради про надання дозволу на укладання договорів позички про передачу об’єктів комунальної власності у користування юридичним та фізичним особам”;
- абзац 2 пункту 2.5 частини другої виключити.
1.6. У Положенні про сектор захисту інформації Миколаївської міської ради:
- у п. 1.1 ч. 1 виключити слова “та першому заступнику міського голови”.
1.7. У Положенні про управління архівної роботи та урочистих подій Миколаївської міської ради:
- у п. 1.1 ч. 1 слова “заступнику міського голови за підпорядкованістю” замінити словами “керуючому справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради”;
- у п. 3.1 ч. 3 слова “заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний” замінити словами “керуючому справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради, йому підконтрольний та підзвітний”;
- у п. 3.4.1 ч. 3 слова “та заступником міського голови” замінити словами “та керуючим справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради”.
1.8. У Положенні про службу у справах дітей Миколаївської міської ради:
- абзац третій пункту 4.4. частини четвертої „Компетенція служби” виключити.
 
2. Затвердити Положення про виконавчі органи Миколаївської міської ради (додаються):
- Положення про управління з розвитку споживчого ринку Миколаївської міської ради;
- Положення про відділ громадських зв’язків Миколаївської міської ради;
- Положення про відділ інформаційного забезпечення Миколаївської міської ради;
- Положення про відділ з впровадження електронного врядування Миколаївської міської ради;
- Положення про відділ координації розвитку міського господарства Миколаївської міської ради;
- Положення про господарсько-експлуатаційний відділ Миколаївської міської ради;
- Положення про технічно-транспортний відділ Миколаївської міської ради.
 
3. Визнати такими, що втратили чинність, Положення про такі виконавчі органи міської ради:
- управління громадських зв’язків Миколаївської міської ради;
- відділ підприємництва та регуляторної політики Миколаївської міської ради;
- відділ сфери послуг Миколаївської міської ради;
- відділ торгівлі Миколаївської міської ради.
 
4. Контроль за виконанням даного рішенням покласти на першого заступника міського голови Андрієнка Ю.Г.


Секретар міської радиЮ.І. Гранатуров



Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про адміністрацію Центрального району
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Адміністрація Центрального району Миколаївської міської ради (далі – адміністрація району) є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету та міському голові.
1.2. Адміністрація району у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про адміністрацію Центрального району Миколаївської міської ради (далі – Положення).
1.3. Адміністрація району є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Адміністрація району має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Адміністрація району:
- у межах своїх повноважень бере участь в реалізації політики органів місцевого самоврядування у відповідній галузі або сфері виконавчого органу;
- здійснює у встановленому порядку управління окремими галузями або сферами діяльності, зокрема у межах, визначених міською радою та її виконавчим комітетом, управління майном підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління адміністрації району;
- узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить їх на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.2010 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на неї завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Адміністрацію району очолює голова, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою в порядку, визначеному законодавством.
Голова адміністрації району безпосередньо підпорядкований міському голові, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру адміністрації району та штатну чисельність затверджує міський голова.
3.3. Голова адміністрації району має першого заступника та заступників, яких призначає на посади та звільняє з посад міський голова в порядку, визначеному законодавством.
Заступники голови адміністрації виконують функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених головою адміністрації.
Інших посадових осіб місцевого самоврядування адміністрації району призначає на посади і звільняє з посад міський голова в порядку, визначеному законодавством.
3.4. Голова адміністрації району:
3.4.1. Затверджує Положення про структурні підрозділи адміністрації району та функціональні обов’язки працівників адміністрації району.
3.4.2. Здійснює керівництво діяльністю адміністрації району, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради за виконання покладених на адміністрацію району завдань.
3.4.3.  Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників адміністрації району.
3.4.4. Підписує видані у межах компетенції адміністрації району розпорядження, накази, організовує перевірку їх виконання.
3.4.5. Розпорядження, накази голови адміністрації району набувають чинності з моменту підписання.
Розпорядження голови адміністрації району обов’язкові для виконання всіма громадянами і юридичними особами на території району.
Розпорядження голови адміністрації району, що суперечать діючому законодавству України і виходять за межі його повноважень, скасовуються Миколаївською міською радою, або у судовому порядку.
3.4.6. Вирішує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань.
3.4.7. Вносить клопотання міському голові про присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування – працівникам адміністрації району.
3.4.8. Подає пропозиції міському голові щодо штатного розпису з розрахунком кошторисів на утримання, у межах затвердженої штатної чисельності та витрат на утримання.
3.4.9. Вносить пропозиції міському голові щодо структури адміністрації району.
3.4.10. Організовує виконання розпоряджень міського голови, рішень міської ради та виконкому міської ради на території району.
3.4.11. Є головним розпорядником бюджетних коштів.
3.4.12. У межах своїх повноважень представляє адміністрацію району у відносинах з державними й громадськими організаціями, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та громадянами.
3.4.13. Організовує прийом громадян на території району, розглядає пропозиції, заяви і скарги з питань, віднесених до повноважень адміністрації району, приймає щодо них рішення і контролює їх виконання.
3.4.14. У межах своїх повноважень укладає договори й угоди з підприємствами й організаціями всіх форм власності.
3.4.15. Створює міжвідомчу комісію, яка виконує функції консультативно-дорадчого органу в районі.
3.4.16. Забезпечує інформування жителів району про діяльність адміністрації району.
3.4.17. Сприяє скликанню загальних зборів громадян за місцем проживання.
3.4.18. Звертається до суду з питань в межах наданих адміністрації повноважень та в порядку, встановленому чинним законодавством.
3.4.19. Сприяє діяльності депутатів усіх рівнів.
3.4.20. Вносить пропозиції міському голові про призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, організацій комунальної власності.
3.4.21. У межах своїх повноважень видає довіреності, відкриває банківські рахунки.
3.4.22. Керує цивільним захистом району.
3.4.23. Спрямовує та координує діяльність органів самоорганізації населення на території району.
3.4.24. Розробляє проекти нормативно-правових актів (рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови); проводить експертизу проектів, пов’язаних з виконанням завдань, покладених на адміністрацію району.
3.4.25. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішенням міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
3.4.26. Скасовує або змінює постанови про накладання адміністративних стягнень адміністративної комісії при адміністрації району.
3.4.27. Взаємодіє з виконавчими органами міської ради, які виконують свої повноваження на території району.
 
4. Компетенція адміністрації району
 
4.1. У галузі соціально-економічного і культурного розвитку, планування й обліку:
4.1.1. Сприяння забезпеченню збалансованого економічного та соціального розвитку території району, ефективному використанню закріплених матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
4.1.2. Підготовка пропозицій до програм соціально-економічного й культурного розвитку міста.
4.1.3. Залучення на договірних засадах підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, до участі в соціально-економічному розвитку району, координації цієї роботи на його території.
4.1.4. Забезпечення виконання вимог діючого законодавства про вибори депутатів усіх рівнів, Президента України, референдумів щодо забезпечення виборчих дільниць приміщеннями, матеріально-технічним обладнанням, засобами зв’язку, інвентарем, оргтехнікою, виборчими скриньками, кабінами для голосування, створення місць для розміщення агітаційних матеріалів.
Забезпечення збереження матеріальних цінностей після проведення виборчої кампанії.
4.1.5. Сприяння організації проведення зборів жителів за місцем проживання. Надання приміщень, скриньок для голосування, бланків бюлетенів, протоколів. Забезпечення проведення заходів щодо недопущення порушень громадського порядку під час проведення зборів.
Проведення перевірки відомостей, що містяться в поданих документах, на отримання дозволу на створення органу самоорганізації населення або на його реєстрацію, на відповідність вимогам законодавства та рішенням міської ради.
4.1.6. Розгляд клопотань підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і внесення у встановленому порядку до відповідних органів влади подання про нагородження державними нагородами України та нагородами і відзнаками місцевих органів влади.
4.1.7. Ведення Державного реєстру виборців району.
4.1.8. Складання списків виборців для проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Миколаївської обласної ради, депутатів Миколаївської міської ради, Миколаївського міського голови, всеукраїнських та місцевих референдумів.
4.1.9. Сприяння на території району діяльності комісії з проведення перепису населення.
4.1.10. Сприяння діяльності органів державної статистики й контролю, передача та отримання від них відомостей, необхідних для виконання повноважень адміністрації району в межах чинного законодавства.
4.1.11. Забезпечення розроблення заходів з питань цивільного захисту та готовності підприємств, які розташовані на території району, до роботи в умовах надзвичайних ситуацій.
4.1.12. Участь у підготовці інформації щодо виконання рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови з питань соціально-економічного розвитку міста.
4.1.13. Сприяння розвитку підприємництва, малого та середнього бізнесу на території району.
4.1.14. Видача довідок мешканцям Матвіївки, Тернівки, Варварівки про:
- склад сім’ї (форма 3) за місцем реєстрації;
- склад сім’ї – за місцем проживання;
- дійсне проживання у мікрорайоні конкретної особи;
- наявність зареєстрованих осіб при оформленні спадщини;
- наявність об’єктів господарювання;
- наявність пічного опалення;
- зміни у назвах та нумерації домоволодіння;
- наявність утриманців;
- проживання з особами похилого віку до їх смерті;
- наявність присадибних ділянок, на яких здійснюється бджільництво, вирощуються овочі, фрукти та квіти;
- фактичне проживання без реєстрації або непроживання з реєстрацією за тією чи іншою адресою (для укладання  договору на вивіз ТПВ, оформлення реструктуризації заборгованості тощо).
Видача характеристик за місцем проживання, засвідчення підписів під характеристиками.
Видача талонів для пільгової оплати питної води.
Видача пільгових талонів на проїзд річковим транспортом.
Засвідчення підписів заяв сусідів при приватизації земельних ділянок.
Засвідчення довіреностей за місцем проживання відповідно до п.2 ст.42 Цивільно-процесуального кодексу України та ч.4 ст.245 Цивільного кодексу України малозабезпеченим верствам населення для отримання компенсацій за вкладами в Ощадбанку СРСР, пенсій в Пенсійному фонді України тощо.
 
4.2. У галузі бюджету, фінансів і цін:
4.2.1. Участь у розробленні проекту бюджету міста Миколаєва і подання пропозицій виконавчому органу Миколаївської міської ради - департаменту фінансів Миколаївської міської ради.
4.2.2. Сприяння здійсненню, відповідно до законодавства, контролю за дотриманням зобов’язань щодо платежів до місцевого бюджету на підприємствах і в організаціях незалежно від форми власності.
4.2.3. Здійснення фінансування витрат, пов’язаних з виконанням повноважень, визначених даним Положенням; здійснення фінансування витрат, пов’язаних із організацією та проведенням виконавчих дій на території даного району щодо забезпечення примусового виконання органами державної виконавчої служби рішень судів, прийнятих на користь Миколаївської міської ради та її виконавчих органів.
4.2.4. Участь у залученні на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об’єктів соціальної інфраструктури та благоустрій району.
4.2.5. Участь у здійсненні контролю за дотриманням цін і тарифів на території району відповідно до вимог чинного законодавства.
 
 
4.3. У галузі побутового та торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку:
4.3.1. Виконання рішень міської ради, виконкому міської ради та розпоряджень міського голови з питань додержання законодавства щодо захисту прав споживачів, організації торгівлі, громадського харчування та надання послуг населенню.
4.3.2. Сприяння проведенню виставок, ярмарків, презентацій тощо на території району.
4.3.3. Участь представника адміністрації району в роботі Конкурсного комітету по перевезенню пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Миколаєві.
4.3.4. Внесення пропозицій щодо сприяння розвитку всіх форм торгівлі на території району.
           4.3.5. Погодження розміщення пересувних та стаціонарних тимчасових споруд у випадках, передбачених чинним законодавством.
4.3.6. Розробка заходів з питань харчування населення району в умовах надзвичайних ситуацій.
4.3.7. Реалізація державних і загальноміських програм з підтримки та розвитку підприємництва.
4.3.8. Сприяння проведенню державного контролю за здійсненням операцій з металобрухтом згідно з чинним законодавством.
4.3.9. Внесення пропозицій щодо відкриття нових та зміни діючих маршрутів автотранспорту по перевезенню пасажирів на території району. Проведення нарад з керівниками підприємств-перевізників щодо якості послуг з перевезення пасажирів та усунення виявлених порушень. Внесення пропозицій на координаційну раду з вищевикладених питань.
4.3.10. Попередній розгляд місць розміщення тимчасових споруд, пересувних тимчасових споруд (об’єктів сезонної роздрібної торгівлі, виносної торгівлі, об’єктів сфери послуг для здійснення підприємницької діяльності). Вжиття заходів реагування на розміщення тимчасових споруд з порушенням встановленого законодавством порядку та прийнятих рішень міської ради.
 
4.4. У галузі житлово-комунального господарства:
4.4.1. Участь у формуванні планів робіт по утриманню об’єктів ЖКГ на території району, у тому числі виконавчого органу Миколаївської міської ради - департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради.
4.4.2. Координація та контроль за виконанням робіт житлово-експлуатаційними підприємствами всіх форм власності згідно з діючими нормами з утримання, експлуатації  та ремонту  відомчого житлового фонду, ОСББ та ЖБК.
4.4.3. Контроль за організацією робіт з утримання, благоустрою та санітарного очищення території району.
4.4.4. Організація та контроль за дотриманням Правил благоустрою на території району.
4.4.5. Сприяння створенню органів самоорганізації населення на території району.
4.4.6. Видання розпоряджень адміністрації про закріплення допоміжних нежитлових приміщень за квартирами громадян, з метою поліпшення побутових умов, без права продажу та передачі в орендне користування, за умови погодження із співвласниками будинку.
4.4.7. Участь у роботі з приймання-передачі до комунальної власності міста об’єктів комунального призначення на території району.
4.4.8. Впровадження на території району державних і загальноміських програм по галузі ЖКГ.
4.4.9. Погодження контрактів з керівниками житлово-експлуатаційних підприємств та комунального господарства міської комунальної власності, які діють на території району.
Участь у комісіях по проведенню конкурсів з обслуговування житлового фонду міської комунальної власності та вибору виконавця послуг з вивезення ТПВ з території району.
4.4.10. Сприяння газифікації, прокладанню мереж водопостачання, якісного енергозбереження, будівництву доріг на території існуючого житлового фонду приватного сектору.
4.4.11. Координація робіт з експлуатації, підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, ліквідації наслідків стихійних явищ на об’єктах соціального, культурного та побутового призначення відомчого житлового фонду, ОСББ, ЖБК, розташованих на території району.
4.4.12. Розгляд скарг, заяв, звернень громадян та суб’єктів господарювання з питань благоустрою відповідно до компетенції адміністрації району.
4.4.13. Організація та контроль за розробкою відповідних документів щодо приймання-передачі до комунальної власності міста об’єктів та мереж, які не мають балансової належності, на території району, виконання функцій замовника з проведення необхідних ремонтних робіт на цих об’єктах, з наступною передачею їх на баланс спеціалізованим підприємствам.
4.4.14. Участь у розробленні цільових міських програм щодо охорони навколишнього середовища.
4.4.15. Ремонт внутрішньоквартальних проїздів, доріг та тротуарів приватного сектору.
4.4.16. Ліквідація несанкціонованих звалищ сміття та надання до виконкому міської ради пропозицій щодо розміщення об’єктів різного призначення на вивільнених територіях.
4.4.17. В окремих випадках, за рахунок коштів місцевого бюджету замовлення робіт з реконструкції, поточного та капітального ремонту житлового фонду, об’єктів соціальної сфери, доріг, інженерних мереж та споруд.
4.4.18. Виконання функцій:
- переведення багатоповерхових житлових будинків міської комунальної власності на автономне опалення у зв’язку з ліквідацією котелень та в інших випадках;
- забезпечення встановлення аншлагів вулиць міста та номерних знаків на будівлях всіх форм власності;
- приймання заяв від фізичних та юридичних осіб на знесення та обрізання аварійних, сухостійних та фаутних дерев та кущів на території району;
- організація та виконання робіт із знесення, кронування та санітарної обрізки дерев і кущів на території приватного сектору та на території, прилеглій до відомчого житлового фонду та житлових будинків комунальної власності;
- організація робіт по догляду за об’єктами благоустрою, закріпленими за адміністрацією району;
- ремонт існуючих та влаштування нових громадських зупиночних комплексів та передача їх на баланс комунальним підприємствам для подальшого обслуговування;
- забезпечення розробки проектно-кошторисної документації на будівництво розподільчих інженерних мереж та об’єктів комунального призначення у приватному секторі;
- капітальний та поточний ремонт інженерних мереж водопостачання, водовідведення, зливних каналізацій, дренажних мереж у приватному секторі.
4.4.19. Організація роботи з утримання, благоустрою, санітарного очищення житлового фонду приватного сектору.
4.4.20. Проведення організаційної роботи з населенням щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Розробка заходів з розширення досвіду діяльності ОСББ та допомога ініціативним групам у проведенні зборів співвласників багатоквартирного будинку для прийняття рішення про створення ОСББ.
4.4.21. Участь у роботі комісії по обстеженню житлового фонду та інших об’єктів незалежно від форм власності на території району.
4.4.22. Контроль за обладнанням пандусами, поручнями та іншими конструкціями входів у житлові будинки й інші будівлі для створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями на території району, крім житлових будинків міської комунальної власності.
4.4.23. Проведення організаційних заходів щодо створення органів самоорганізації населення на території району, захисту інтересів органів місцевого самоврядування при вирішенні  питань, пов’язаних з життєзабезпеченням мешканців.
4.4.24. Представлення органів місцевого самоврядування на території району при вирішенні всіх питань із забезпечення життєдіяльності об’єктів всіх форм власності.
4.4.25. Координація та контроль діяльності виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів на території району.
4.4.26. Здійснення розрахунків дотацій на вивезення рідких відходів з туалетів житлового фонду комунальної власності міста та їх виплати згідно з актами виконаних робіт, наданими житлово-комунальними підприємствами.
4.4.27. Замовлення робіт з проектування, будівництва, проведення поточного та капітального ремонту зовнішнього освітлення вулиць приватного сектору.
4.4.28. Ведення журналу обліку фізичних осіб, які мешкають на території району та мають право на отримання дотацій за поголів’я молодняку великої рогатої худоби.
4.4.29. Забезпечення своєчасного складання та подання до Миколаївської обласної державної адміністрації відомостей про нарахування дотацій за молодняк фізичним особам, які мешкають на території району та утримують молодняк великої рогатої худоби, а також довідок про підтвердження наявності на відповідну дату у зазначених в реєстрі фізичних осіб молодняку великої рогатої худоби, який утримується в їх господарствах.
4.4.30. Здійснення контролю за відновленням порушень благоустрою внаслідок проведених земельних робіт на території району.
4.4.31. Координація діяльності органів самоорганізації населення, ОСББ, ЖЕКів, відомчого житлового фонду та ін.
 
4.5. У галузі освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту:
4.5.1. Сприяння вирішенню питань про надання дітям, студентам та інвалідам прав на безкоштовне користування об’єктами культури, фізкультури і спорту.
4.5.2. Організація районних святкових, культурно-масових заходів.
4.5.3. Організація оздоровлення дітей пільгових категорій.
4.5.4. Організація дозвілля учнівської та студентської молоді у вільний від навчання час, підтримка творчої та обдарованої молоді.
4.5.5. Розроблення та виконання заходів щодо запобігання насильству в сім’ї.
4.5.6. Організація та проведення заходів щодо профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі. Пропаганда здорового способу життя серед дітей, молоді та сімей.
4.5.7. Підтримка діяльності молодіжних і жіночих громадських організацій та об’єднань.
4.5.8. Організація та проведення спортивно-масових і фізкультурно-оздоровчих заходів від районного до міжнародного рівнів.
4.5.9.  Підтримка діяльності спортивних та фізкультурно-оздоровчих установ і організацій району.
4.5.10. Участь у розробленні міських комплексних програм розвитку фізичної культури і спорту, окремих видів спорту та розробка аналогічних районних програм.
4.5.11. Визначення пріоритетних видів спорту в районі та підтримка їх розвитку.
4.5.12. Підтримка діяльності установ та організацій, в яких проводиться фізкультурно-оздоровча та спортивна робота серед інвалідів.
4.5.13. Ведення обліку та видача посвідчення батьків багатодітної сім’ї, посвідчення дитини з багатодітної сім’ї.
4.5.14. Організація нарад і конференцій, проведення інформаційно-просвітницьких семінарів, виготовлення методичних матеріалів з питань щодо молоді, культури, сім’ї та спорту.
4.5.15. Організація, проведення та узгодження дій і заходів на виконання комплексних програм, спрямованих на поліпшення становища сімей, жінок та дітей.
4.5.16. Ведення роботи з багатодітними матерями щодо підготовки документів на присвоєння почесного звання “Мати-героїня”.
4.5.17. Організація роботи з багатодітними сім’ями району (проведення роботи щодо обліку багатодітних сімей району, надання інформації про соціально-економічні та статистичні відомості щодо багатодітних сімей в районі).
4.5.18. Організація та проведення заходів щодо реалізації гендерної політики в районі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
4.5.19. Організація та проведення заходів з сучасною українською родиною щодо збереження сімейних традицій та цінностей, визначення пріоритетів розвитку сім’ї.
4.5.20. Організація та проведення роботи щодо обліку сімей з дітьми у районі.
4.5.21. Організація та проведення заходів із протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації в молодіжному середовищі.
 
4.6. У сфері соціального захисту населення:
4.6.1. Розгляд заяв громадян про надання адресної грошової допомоги, передача протоколів засідань районної комісії до департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради для підготовки проекту рішення виконавчого комітету.
4.6.2. Надання допомоги на поховання згідно з чинним законодавством.
4.6.3. Спільно з районним центром зайнятості організація проведення оплачуваних громадських робіт.
4.6.4. Виконання заходів міської програми зайнятості населення в частині організації роботи комісій по легалізації зайнятості та погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності, розташованих на території району, відповідно до чинного законодавства.
 
4.7. У галузі оборонної роботи:
4.7.1. Забезпечення на території району виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.
4.7.2. Своєчасне розроблення і відпрацювання документів мобілізаційного плану району, щорічне або за необхідністю проведення уточнення (коригування) документів мобілізаційного плану району.
4.7.3. Планування і організація мобілізаційної підготовки посадових осіб адміністрації району, здійснення контролю за мобілізаційною підготовкою підприємств, установ і організацій району (далі – підприємства), які залучаються до виконання мобілізаційних завдань в особливий період.
4.7.4. Організація теоретичного і практичного навчання органів управління мобілізаційними заходами в особливий період на території району.
4.7.5. Доведення розпоряджень міського голови на виконання мобілізаційних завдань до підприємств міста, організація роботи щодо укладення з ними договорів на виконання цих завдань в особливий період.
4.7.6. Здійснення постійного контролю за мобілізаційною готовністю підприємств – виконавців мобілізаційних завдань, які розташовані на території району, моніторингу їх виробничих можливостей, надання їм необхідної методичної та консультативної допомоги.
4.7.7. Здійснення під час оголошення мобілізації заходів щодо переведення адміністрації району та господарства району на режим роботи в умовах особливого періоду.
4.7.8. Планування заходів щодо нормованого забезпечення населення (далі – НЗН) району в особливий період, організація навчання і практичного тренування керівного складу органів управління нормованим забезпеченням населення, підготовка документації для органів управління НЗН.
4.7.9. Сприяння військовим комісаріатам міста в організації, забезпеченні і проведенні заходів мобілізаційної підготовки і мобілізації в мирний час та в особливий період.
4.7.10. Здійснення разом з районним військовим комісаріатом контролю за станом роботи на об’єктах господарства району щодо організації і ведення військового обліку та бронювання військовозобов’язаних і призовників, за виконанням військово-транспортного обов’язку, підготовкою транспортних засобів, призначених для передачі військовим формуванням в особливий період.
4.7.11. Участь під час мобілізації спільно з районним військовим комісаріатом у доведенні до підприємств, установ та організацій району незалежно від форм власності, які залучаються до мобілізаційних заходів, а також населення району наказу військового комісара про оголошення мобілізації.
4.7.12. Сприяння районному військовому комісаріату в організації своєчасного оповіщення та прибуття до районного військового комісаріату громадян, які призиваються на військову службу за мобілізацією, поставки техніки підприємствами та організаціями району на збірні пункти та у військові частини, надання за укладеними з підприємствами району договорами послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням відповідно до мобілізаційних планів і мобілізаційних завдань.
4.7.13. Сприяння організації і проведенню приписки громадян до призовної дільниці району, призову громадян на строкову військову та альтернативну (невійськову) службу, а також підготовці молоді до військової служби, організації навчальних (перевірочних) військових зборів.
4.7.14. Сприяння встановленню та розвитку шефських зв’язків між трудовими колективами підприємств, установ, організацій та закладів району і військовими частинами та установами військового гарнізону.
4.7.15. За зверненнями підшефних військових частин сприяння у межах наданих повноважень і компетенції у здійсненні заходів з вирішення їх адміністративних, соціально-побутових та інших проблем щодо забезпечення їх службової діяльності.
4.7.16. Здійснення заходів щодо військово-патріотичного виховання населення.
4.7.17. Участь за планом зонального штабу територіальної оборони у тренуваннях та спільних заходах з територіальної оборони міста, а також у навчаннях з цивільного захисту.
 
4.8. З питання забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян:
4.8.1. Організація взаємодії з правоохоронними органами району, участь у плануванні і проведенні спільних заходів на виконання положень міської і регіональної програм профілактики злочинності та забезпечення конституційних прав і свобод громадян, законів України, указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови та голови адміністрації району, інших нормативно-правових актів з питань боротьби зі злочинністю.
4.8.2. Узагальнення інформації, яка надходить до адміністрації району від установ, організацій, посадових осіб та громадян про факти правопорушень, вжиття заходів спільно з територіальним органом внутрішніх справ щодо поліпшення стану роботи з охорони громадського порядку, протидії росту злочинності на території району.
4.8.3. Координація роботи громадських формувань з охорони громадського порядку, зареєстрованих на території району (далі – громадські формування), сприяння у межах своєї компетенції їх кадровому забезпеченню, розгляд пропозицій зазначених формувань щодо поліпшення стану громадського порядку на території району та вжиття відповідних заходів реагування.
Перевірка роботи громадських пунктів з охорони громадського порядку на території району, визначення стану їх матеріально-технічного забезпечення.
4.8.4. Організація взаємодії та спільної діяльності з охорони громадського порядку територіального органу внутрішніх справ та громадських формувань району шляхом залучення членів громадських формувань до спільного патрулювання, інших спільних заходів на підставі затверджених планів.
Забезпечення участі громадських формувань району в охороні громадського порядку при проведенні загальноміських масових заходів за погодженими планами відділу з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Миколаївської міської ради.
4.8.5. Здійснення контролю за дотриманням громадськими формуваннями району вимог статутів (положень) громадських формувань, регулярне отримання від їх керівників планів роботи та звітів за встановленою формою, інших документів про проведені громадськими формуваннями заходи.
4.8.6. Участь в організації і проведенні спільних нарад з питань вдосконалення діяльності громадських формувань району, обміну досвідом роботи та визначення перспективних шляхів діяльності з профілактики злочинності за участю громадських формувань.
4.8.7. Складання протоколів та розгляд справ про адміністративні правопорушення в межах повноважень, установлених чинним законодавством. Забезпечення діяльності районної адміністративної комісії.
4.8.8. Організація роботи комісій і служб:
- адміністративної;
- у справах дітей;
- спостережної;
- інших, необхідних для здійснення повноважень.
4.8.9. Забезпечення здійснення на території району профілактичних заходів щодо виявлення та усунення причин і умов, які сприяють вчиненню дітьми правопорушень, та поширення бездоглядності серед підлітків.
4.8.10. Здійснення самостійно або разом з іншими виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їхнього соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей.
4.8.11. Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у спеціальних установах для дітей, організацією виховної роботи у навчальних закладах усіх форм власності та за місцем проживання.
4.8.12. Забезпечення у межах своєї компетенції контролю за виконанням законодавства щодо соціального захисту дітей, дотримання законодавства про працю дітей на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.
4.8.13. Організація правового соціально-психологічного консультування дітей та їхніх батьків, створення консультаційних пунктів.
4.8.14. Організація роботи щодо обліку дітей та підлітків шкільного віку відповідно до вимог чинного законодавства.
4.8.15. Забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
4.8.16. Підготовка рішень виконавчого комітету міської ради з питань опіки та піклування, відчуження майна.
 
4.9. У галузі будівництва:
4.9.1. Видання розпоряджень про приєднання внутрішньобудинкових місць загального користування до квартир, кімнат у гуртожитках з метою поліпшення житлових умов громадян з врахуванням згоди співвласника.
4.9.2. Видання розпоряджень про приєднання допоміжних приміщень до квартир, кімнат у гуртожитках громадян з метою поліпшення їхніх житлово-побутових умов з врахуванням згоди співвласника.
4.9.3. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання і перепланування жилих будинків (квартир), що належить громадянинові на праві приватної власності, та жилих і нежилих приміщень у жилих багатоквартирних будинках (гуртожитках) на підставі позитивних висновків відповідних органів.
4.9.4. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання та перепланування квартир, кімнат у гуртожитках без внесення змін у несучі конструкції, улаштування балконів та лоджій без додаткового надання земельної ділянки (з метою поліпшення житлових умов у багатоквартирних житлових будинках) на підставі позитивних висновків управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради та відповідних служб згідно з чинним законодавством.
4.9.5. Видання розпоряджень про дозвіл на знесення та зняття з обліку знесених житлових будинків, які знаходяться у приватній власності.
4.9.6. Підготовка та подання до суду від імені міської ради позовних заяв щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, розташованих на землях територіальної громади міста.
4.9.7. Підготовка матеріалів до суду щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, у разі відхилення від існуючого проекту та порушення будівельних норм і правил.
4.9.8. Видання розпоряджень про прийняття в експлуатацію переобладнаних та перепланованих квартир, що належать громадянам на праві приватної власності, жилих і нежилих приміщень у жилих багатоквартирних будинках (гуртожитках), у тому числі виконаних без отримання дозволу, на підставі позитивних висновків відповідних органів.
4.9.9. Видання розпоряджень про дозвіл на розміщення та перебудову господарських (присадибних) будівель (господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, вбиральні, душові, навіси, індивідуальні гаражі, вигрібні ями) без улаштування фундаментів в межах відведення земельних ділянок без зміни цільового та функціонального призначення при дотриманні чинного законодавства.
Перебудови будівель дозволяється виконувати без втручання в несучі конструкції.
4.9.10. Видання розпоряджень про прийняття в експлуатацію господарських (присадибних) будівель, які розміщені або перебудовані на підставі розпорядження, передбаченого п. 4.9.9 Положення.
4.10. Адміністрація району є орендодавцем усього нерухомого та індивідуально визначеного майна, що знаходиться на її балансі.
Контроль за дотриманням вимог чинного законодавства при передачі в оренду вищезазначеного комунального майна покладається на орендодавця.
 
5. Права адміністрації району
 
5.1. Адміністрація району має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до її компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до її компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до її компетенції;
- інші права, які належать до компетенції адміністрації району.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
адміністрації району
 
6.1. Адміністрація району утримується за рахунок коштів міського бюджету.
6.2. Працівники адміністрації району є посадовими особами місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб адміністрації району
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватись високої культури спілкування, не допускати дій та вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи адміністрації району несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб адміністрації району при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності адміністрації району здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
 
________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про адміністрацію Заводського району
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Адміністрація Заводського району Миколаївської міської ради (далі – адміністрація району) є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету та міському голові.
1.2. Адміністрація району у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про адміністрацію Заводського району Миколаївської міської ради (далі – Положення).
1.3. Адміністрація району є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Адміністрація району має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Адміністрація району:
- у межах своїх повноважень бере участь в реалізації політики органів місцевого самоврядування у відповідній галузі або сфері виконавчого органу;
- здійснює у встановленому порядку управління окремими галузями або сферами діяльності, зокрема у межах, визначених міською радою та її виконавчим комітетом, управління майном підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління адміністрації району;
- узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить їх на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.2010 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на неї завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Адміністрацію району очолює голова, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою в порядку, визначеному законодавством.
Голова адміністрації району безпосередньо підпорядкований міському голові, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру адміністрації району та штатну чисельність затверджує міський голова.
3.3. Голова адміністрації району має першого заступника та заступників, яких призначає на посади та звільняє з посад міський голова в порядку, визначеному законодавством.
Заступники голови адміністрації виконують функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених головою адміністрації.
Інших посадових осіб місцевого самоврядування адміністрації району призначає на посади і звільняє з посад міський голова в порядку, визначеному законодавством.
3.4. Голова адміністрації району:
3.4.1. Затверджує Положення про структурні підрозділи адміністрації району та функціональні обов’язки працівників адміністрації району.
3.4.2. Здійснює керівництво діяльністю адміністрації району, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради за виконання покладених на адміністрацію району завдань.
3.4.3.  Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників адміністрації району.
3.4.4. Підписує видані у межах компетенції адміністрації району розпорядження, накази, організовує перевірку їх виконання.
3.4.5. Розпорядження, накази голови адміністрації району набувають чинності з моменту підписання.
Розпорядження голови адміністрації району обов’язкові для виконання всіма громадянами і юридичними особами на території району.
Розпорядження голови адміністрації району, що суперечать діючому законодавству України і виходять за межі його повноважень, скасовуються Миколаївською міською радою, або у судовому порядку.
3.4.6. Вирішує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань.
3.4.7. Вносить клопотання міському голові про присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування – працівникам адміністрації району.
3.4.8. Подає пропозиції міському голові щодо штатного розпису з розрахунком кошторисів на утримання, у межах затвердженої штатної чисельності та витрат на утримання.
3.4.9. Вносить пропозиції міському голові щодо структури адміністрації району.
3.4.10. Організовує виконання розпоряджень міського голови, рішень міської ради та виконкому міської ради на території району.
3.4.11. Є головним розпорядником бюджетних коштів.
3.4.12. У межах своїх повноважень представляє адміністрацію району у відносинах з державними й громадськими організаціями, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та громадянами.
3.4.13. Організовує прийом громадян на території району, розглядає пропозиції, заяви і скарги з питань, віднесених до повноважень адміністрації району, приймає щодо них рішення і контролює їх виконання.
3.4.14. У межах своїх повноважень укладає договори й угоди з підприємствами й організаціями всіх форм власності.
3.4.15. Створює міжвідомчу комісію, яка виконує функції консультативно-дорадчого органу в районі.
3.4.16. Забезпечує інформування жителів району про діяльність адміністрації району.
3.4.17. Сприяє скликанню загальних зборів громадян за місцем проживання.
3.4.18. Звертається до суду з питань в межах наданих адміністрації повноважень та в порядку, встановленому чинним законодавством.
3.4.19. Сприяє діяльності депутатів усіх рівнів.
3.4.20. Вносить пропозиції міському голові про призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, організацій комунальної власності.
3.4.21. У межах своїх повноважень видає довіреності, відкриває банківські рахунки.
3.4.22. Керує цивільним захистом району.
3.4.23. Спрямовує та координує діяльність органів самоорганізації населення на території району.
3.4.24. Розробляє проекти нормативно-правових актів (рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови); проводить експертизу проектів, пов’язаних з виконанням завдань, покладених на адміністрацію району.
3.4.25. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішенням міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
3.4.26. Скасовує або змінює постанови про накладання адміністративних стягнень адміністративної комісії при адміністрації району.
3.4.27. Взаємодіє з виконавчими органами міської ради, які виконують свої повноваження на території району.
 
4. Компетенція адміністрації району
 
4.1. У галузі соціально-економічного і культурного розвитку, планування й обліку:
4.1.1. Сприяння забезпеченню збалансованого економічного та соціального розвитку території району, ефективному використанню закріплених матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
4.1.2. Підготовка пропозицій до програм соціально-економічного й культурного розвитку міста.
4.1.3. Залучення на договірних засадах підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, до участі в соціально-економічному розвитку району, координації цієї роботи на його території.
4.1.4. Забезпечення виконання вимог діючого законодавства про вибори депутатів усіх рівнів, Президента України, референдумів щодо забезпечення виборчих дільниць приміщеннями, матеріально-технічним обладнанням, засобами зв’язку, інвентарем, оргтехнікою, виборчими скриньками, кабінами для голосування, створення місць для розміщення агітаційних матеріалів.
Забезпечення збереження матеріальних цінностей після проведення виборчої кампанії.
4.1.5. Сприяння організації проведення зборів жителів за місцем проживання. Надання приміщень, скриньок для голосування, бланків бюлетенів, протоколів. Забезпечення проведення заходів щодо недопущення порушень громадського порядку під час проведення зборів.
Проведення перевірки відомостей, що містяться в поданих документах, на отримання дозволу на створення органу самоорганізації населення або на його реєстрацію, на відповідність вимогам законодавства та рішенням міської ради.
4.1.6. Розгляд клопотань підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і внесення у встановленому порядку до відповідних органів влади подання про нагородження державними нагородами України та нагородами і відзнаками місцевих органів влади.
4.1.7. Ведення Державного реєстру виборців району.
4.1.8. Складання списків виборців для проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Миколаївської обласної ради, депутатів Миколаївської міської ради, Миколаївського міського голови, всеукраїнських та місцевих референдумів.
4.1.9. Сприяння на території району діяльності комісії з проведення перепису населення.
4.1.10. Сприяння діяльності органів державної статистики й контролю, передача та отримання від них відомостей, необхідних для виконання повноважень адміністрації району в межах чинного законодавства.
4.1.11. Забезпечення розроблення заходів з питань цивільного захисту та готовності підприємств, які розташовані на території району, до роботи в умовах надзвичайних ситуацій.
4.1.12. Участь у підготовці інформації щодо виконання рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови з питань соціально-економічного розвитку міста.
4.1.13. Сприяння розвитку підприємництва, малого та середнього бізнесу на території району.
4.1.14. Видача довідок мешканцям Великої та Малої Коренихи, робітничого селища Ялти та Залізничного селища про:
- склад сім’ї (форма 3) за місцем реєстрації;
- склад сім’ї – за місцем проживання;
- дійсне проживання у мікрорайоні конкретної особи;
- наявність зареєстрованих осіб при оформленні спадщини;
- наявність об’єктів господарювання;
- наявність пічного опалення;
- зміни у назвах та нумерації домоволодіння;
- наявність утриманців;
- проживання з особами похилого віку до їх смерті;
- наявність присадибних ділянок, на яких здійснюється бджільництво, вирощуються овочі, фрукти та квіти;
- фактичне проживання без реєстрації або непроживання з реєстрацією за тією чи іншою адресою (для укладання  договору на вивіз ТПВ, оформлення реструктуризації заборгованості тощо.
Видача характеристик за місцем проживання, засвідчення підписів під характеристиками.
Видача талонів для пільгової оплати питної води.
Видача пільгових талонів на проїзд річковим транспортом.
Засвідчення підписів заяв сусідів при приватизації земельних ділянок.
Засвідчення довіреностей за місцем проживання відповідно до п.2 ст.42 Цивільно-процесуального кодексу України та ч.4 ст.245 Цивільного кодексу України малозабезпеченим верствам населення для отримання компенсацій за вкладами в Ощадбанку СРСР, пенсій в Пенсійному фонді України тощо.
 
4.2. У галузі бюджету, фінансів і цін:
4.2.1. Участь у розробленні проекту бюджету міста Миколаєва і подання пропозицій виконавчому органу Миколаївської міської ради - департаменту фінансів Миколаївської міської ради.
4.2.2. Сприяння здійсненню, відповідно до законодавства, контролю за дотриманням зобов’язань щодо платежів до місцевого бюджету на підприємствах і в організаціях незалежно від форми власності.
4.2.3. Здійснення фінансування витрат, пов’язаних з виконанням повноважень, визначених даним Положенням; здійснення фінансування витрат, пов’язаних із організацією та проведенням виконавчих дій на території даного району щодо забезпечення примусового виконання органами державної виконавчої служби рішень судів, прийнятих на користь Миколаївської міської ради та її виконавчих органів.
4.2.4. Участь у залученні на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об’єктів соціальної інфраструктури та благоустрій району.
4.2.5. Участь у здійсненні контролю за дотриманням цін і тарифів на території району відповідно до вимог чинного законодавства.
 
4.3. У галузі побутового та торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку:
4.3.1. Виконання рішень міської ради, виконкому міської ради та розпоряджень міського голови з питань додержання законодавства щодо захисту прав споживачів, організації торгівлі, громадського харчування та надання послуг населенню.
4.3.2. Сприяння проведенню виставок, ярмарків, презентацій тощо на території району.
4.3.3. Участь представника адміністрації району в роботі Конкурсного комітету по перевезенню пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Миколаєві.
4.3.4. Внесення пропозицій щодо сприяння розвитку всіх форм торгівлі на території району.
           4.3.5. Погодження розміщення пересувних та стаціонарних тимчасових споруд у випадках, передбачених чинним законодавством.
4.3.6. Розробка заходів з питань харчування населення району в умовах надзвичайних ситуацій.
4.3.7. Реалізація державних і загальноміських програм з підтримки та розвитку підприємництва.
4.3.8. Сприяння проведенню державного контролю за здійсненням операцій з металобрухтом згідно з чинним законодавством.
4.3.9. Внесення пропозицій щодо відкриття нових та зміни діючих маршрутів автотранспорту по перевезенню пасажирів на території району. Проведення нарад з керівниками підприємств-перевізників щодо якості послуг з перевезення пасажирів та усунення виявлених порушень. Внесення пропозицій на координаційну раду з вищевикладених питань.
4.3.10. Попередній розгляд місць розміщення тимчасових споруд, пересувних тимчасових споруд (об’єктів сезонної роздрібної торгівлі, виносної торгівлі, об’єктів сфери послуг для здійснення підприємницької діяльності). Вжиття заходів реагування на розміщення тимчасових споруд з порушенням встановленого законодавством порядку та прийнятих рішень міської ради.
 
4.4. У галузі житлово-комунального господарства:
4.4.1. Участь у формуванні планів робіт по утриманню об’єктів ЖКГ на території району, у тому числі виконавчого органу Миколаївської міської ради - департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради.
4.4.2. Координація та контроль за виконанням робіт житлово-експлуатаційними підприємствами всіх форм власності згідно з діючими нормами з утримання, експлуатації  та ремонту  відомчого житлового фонду, ОСББ та ЖБК.
4.4.3. Контроль за організацією робіт з утримання, благоустрою та санітарного очищення території району.
4.4.4. Організація та контроль за дотриманням Правил благоустрою на території району.
4.4.5. Сприяння створенню органів самоорганізації населення на території району.
4.4.6. Видання розпоряджень адміністрації про закріплення допоміжних нежитлових приміщень за квартирами громадян, з метою поліпшення побутових умов, без права продажу та передачі в орендне користування, за умови погодження із співвласниками будинку.
4.4.7. Участь у роботі з приймання-передачі до комунальної власності міста об’єктів комунального призначення на території району.
4.4.8. Впровадження на території району державних і загальноміських програм по галузі ЖКГ.
4.4.9. Погодження контрактів з керівниками житлово-експлуатаційних підприємств та комунального господарства міської комунальної власності, які діють на території району.
Участь у комісіях по проведенню конкурсів з обслуговування житлового фонду міської комунальної власності та вибору виконавця послуг з вивезення ТПВ з території району.
4.4.10. Сприяння газифікації, прокладанню мереж водопостачання, якісного енергозбереження, будівництву доріг на території існуючого житлового фонду приватного сектору.
4.4.11. Координація робіт з експлуатації, підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, ліквідації наслідків стихійних явищ на об’єктах соціального, культурного та побутового призначення відомчого житлового фонду, ОСББ, ЖБК, розташованих на території району.
4.4.12. Розгляд скарг, заяв, звернень громадян та суб’єктів господарювання з питань благоустрою відповідно до компетенції адміністрації району.
4.4.13. Організація та контроль за розробкою відповідних документів щодо приймання-передачі до комунальної власності міста об’єктів та мереж, які не мають балансової належності, на території району, виконання функцій замовника з проведення необхідних ремонтних робіт на цих об’єктах, з наступною передачею їх на баланс спеціалізованим підприємствам.
4.4.14. Участь у розробленні цільових міських програм щодо охорони навколишнього середовища.
4.4.15. Ремонт внутрішньоквартальних проїздів, доріг та тротуарів приватного сектору.
4.4.16. Ліквідація несанкціонованих звалищ сміття та надання до виконкому міської ради пропозицій щодо розміщення об’єктів різного призначення на вивільнених територіях.
4.4.17. В окремих випадках, за рахунок коштів місцевого бюджету замовлення робіт з реконструкції, поточного та капітального ремонту житлового фонду, об’єктів соціальної сфери, доріг, інженерних мереж та споруд.
4.4.18. Виконання функцій:
- переведення багатоповерхових житлових будинків міської комунальної власності на автономне опалення у зв’язку з ліквідацією котелень та в інших випадках;
- забезпечення встановлення аншлагів вулиць міста та номерних знаків на будівлях всіх форм власності;
- приймання заяв від фізичних та юридичних осіб на знесення та обрізання аварійних, сухостійних та фаутних дерев та кущів на території району;
- організація та виконання робіт із знесення, кронування та санітарної обрізки дерев і кущів на території приватного сектору та на території, прилеглій до відомчого житлового фонду та житлових будинків комунальної власності;
- організація робіт по догляду за об’єктами благоустрою закріпленими за адміністрацією району;
- ремонт існуючих та влаштування нових громадських зупиночних комплексів та передача їх на баланс комунальним підприємствам для подальшого обслуговування;
- забезпечення розробки проектно-кошторисної документації на будівництво розподільчих інженерних мереж та об’єктів комунального призначення у приватному секторі;
- капітальний та поточний ремонт інженерних мереж водопостачання, водовідведення, зливних каналізацій, дренажних мереж у приватному секторі.
4.4.19. Організація роботи з утримання, благоустрою, санітарного очищення житлового фонду приватного сектору.
4.4.20. Проведення організаційної роботи з населенням щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Розробка заходів з розширення досвіду діяльності ОСББ та допомога ініціативним групам у проведенні зборів співвласників багатоквартирного будинку для прийняття рішення про створення ОСББ.
4.4.21. Участь у роботі комісії по обстеженню житлового фонду та інших об’єктів незалежно від форм власності на території району.
4.4.22. Контроль за обладнанням пандусами, поручнями та іншими конструкціями входів у житлові будинки й інші будівлі для створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями на території району, крім житлових будинків міської комунальної власності.
4.4.23. Проведення організаційних заходів щодо створення органів самоорганізації населення на території району, захисту інтересів органів місцевого самоврядування при вирішенні  питань, пов’язаних з життєзабезпеченням мешканців.
4.4.24. Представлення органів місцевого самоврядування на території району при вирішенні всіх питань із забезпечення життєдіяльності об’єктів всіх форм власності.
4.4.25. Координація та контроль діяльності виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів на території району.
4.4.26. Здійснення розрахунків дотацій на вивезення рідких відходів з туалетів житлового фонду комунальної власності міста та їх виплати згідно з актами виконаних робіт, наданими житлово-комунальними підприємствами.
4.4.27. Замовлення робіт з проектування, будівництва, проведення поточного та капітального ремонту зовнішнього освітлення вулиць приватного сектору.
4.4.28. Ведення журналу обліку фізичних осіб, які мешкають на території району та мають право на отримання дотацій за поголів’я молодняку великої рогатої худоби.
4.4.29. Забезпечення своєчасного складання та подання до Миколаївської обласної державної адміністрації відомостей про нарахування дотацій за молодняк фізичним особам, які мешкають на території району та утримують молодняк великої рогатої худоби, а також довідок про підтвердження наявності на відповідну дату у зазначених в реєстрі фізичних осіб молодняку великої рогатої худоби, який утримується в їх господарствах.
4.4.30. Здійснення контролю за відновленням порушень благоустрою внаслідок проведених земельних робіт на території району.
4.4.31. Координація діяльності органів самоорганізації населення, ОСББ, ЖЕКів, відомчого житлового фонду та ін.
 
 
4.5. У галузі освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту:
4.5.1. Сприяння вирішенню питань про надання дітям, студентам та інвалідам прав на безкоштовне користування об’єктами культури, фізкультури і спорту.
4.5.2. Організація районних святкових, культурно-масових заходів.
4.5.3. Організація оздоровлення дітей пільгових категорій.
4.5.4. Організація дозвілля учнівської та студентської молоді у вільний від навчання час, підтримка творчої та обдарованої молоді.
4.5.5. Розроблення та виконання заходів щодо запобігання насильству в сім’ї.
4.5.6. Організація та проведення заходів щодо профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі. Пропаганда здорового способу життя серед дітей, молоді та сімей.
4.5.7. Підтримка діяльності молодіжних і жіночих громадських організацій та об’єднань.
4.5.8. Організація та проведення спортивно-масових і фізкультурно-оздоровчих заходів від районного до міжнародного рівнів.
4.5.9.  Підтримка діяльності спортивних та фізкультурно-оздоровчих установ і організацій району.
4.5.10. Участь у розробленні міських комплексних програм розвитку фізичної культури і спорту, окремих видів спорту та розробка аналогічних районних програм.
4.5.11. Визначення пріоритетних видів спорту в районі та підтримка їх розвитку.
4.5.12. Підтримка діяльності установ та організацій, в яких проводиться фізкультурно-оздоровча та спортивна робота серед інвалідів.
4.5.13. Ведення обліку та видача посвідчення батьків багатодітної сім’ї, посвідчення дитини з багатодітної сім’ї.
4.5.14. Організація нарад і конференцій, проведення інформаційно-просвітницьких семінарів, виготовлення методичних матеріалів з питань щодо молоді, культури, сім’ї та спорту.
4.5.15. Організація, проведення та узгодження дій і заходів на виконання комплексних програм, спрямованих на поліпшення становища сімей, жінок та дітей.
4.5.16. Ведення роботи з багатодітними матерями щодо підготовки документів на присвоєння почесного звання “Мати-героїня”.
4.5.17. Організація роботи з багатодітними сім’ями району (проведення роботи щодо обліку багатодітних сімей району, надання інформації про соціально-економічні та статистичні відомості щодо багатодітних сімей в районі).
4.5.18. Організація та проведення заходів щодо реалізації гендерної політики в районі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
4.5.19. Організація та проведення заходів з сучасною українською родиною щодо збереження сімейних традицій та цінностей, визначення пріоритетів розвитку сім’ї.
4.5.20. Організація та проведення роботи щодо обліку сімей з дітьми у районі.
4.5.21. Організація та проведення заходів із протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації в молодіжному середовищі.
 
4.6. У сфері соціального захисту населення:
4.6.1. Розгляд заяв громадян про надання адресної грошової допомоги, передача протоколів засідань районної комісії до департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради для підготовки проекту рішення виконавчого комітету.
4.6.2. Надання допомоги на поховання згідно з чинним законодавством.
4.6.3. Спільно з районним центром зайнятості організація проведення оплачуваних громадських робіт.
4.6.4. Виконання заходів міської програми зайнятості населення в частині організації роботи комісій по легалізації зайнятості та погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності, розташованих на території району, відповідно до чинного законодавства.
 
4.7. У галузі оборонної роботи:
4.7.1. Забезпечення на території району виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.
4.7.2. Своєчасне розроблення і відпрацювання документів мобілізаційного плану району, щорічне або за необхідністю проведення уточнення (коригування) документів мобілізаційного плану району.
4.7.3. Планування і організація мобілізаційної підготовки посадових осіб адміністрації району, здійснення контролю за мобілізаційною підготовкою підприємств, установ і організацій району (далі – підприємства), які залучаються до виконання мобілізаційних завдань в особливий період.
4.7.4. Організація теоретичного і практичного навчання органів управління мобілізаційними заходами в особливий період на території району.
4.7.5. Доведення розпоряджень міського голови на виконання мобілізаційних завдань до підприємств міста, організація роботи щодо укладення з ними договорів на виконання цих завдань в особливий період.
4.7.6. Здійснення постійного контролю за мобілізаційною готовністю підприємств – виконавців мобілізаційних завдань, які розташовані на території району, моніторингу їх виробничих можливостей, надання їм необхідної методичної та консультативної допомоги.
4.7.7. Здійснення під час оголошення мобілізації заходів щодо переведення адміністрації та господарства району на режим роботи в умовах особливого періоду.
4.7.8. Планування заходів щодо нормованого забезпечення населення (далі – НЗН) району в особливий період, організація навчання і практичного тренування керівного складу органів управління нормованим забезпеченням населення, підготовка документації для органів управління НЗН.
4.7.9. Сприяння військовим комісаріатам міста в організації, забезпеченні і проведенні заходів мобілізаційної підготовки і мобілізації в мирний час та в особливий період.
4.7.10. Здійснення разом з районним військовим комісаріатом контролю за станом роботи на об’єктах господарства району щодо організації і ведення військового обліку та бронювання військовозобов’язаних і призовників, за виконанням військово-транспортного обов’язку, підготовкою транспортних засобів, призначених для передачі військовим формуванням в особливий період.
4.7.11. Участь під час мобілізації спільно з районним військовим комісаріатом у доведенні до підприємств, установ та організацій району незалежно від форм власності, які залучаються до мобілізаційних заходів, а також населення району наказу військового комісара про оголошення мобілізації.
4.7.12. Сприяння районному військовому комісаріату в організації своєчасного оповіщення та прибуття до районного військового комісаріату громадян, які призиваються на військову службу за мобілізацією, поставки техніки підприємствами та організаціями району на збірні пункти та у військові частини, надання за укладеними з підприємствами району договорами послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням відповідно до мобілізаційних планів і мобілізаційних завдань.
4.7.13. Сприяння організації і проведенню приписки громадян до призовної дільниці району, призову громадян на строкову військову та альтернативну (невійськову) службу, а також підготовці молоді до військової служби, організації навчальних (перевірочних) військових зборів.
4.7.14. Сприяння встановленню та розвитку шефських зв’язків між трудовими колективами підприємств, установ, організацій та закладів району і військовими частинами та установами військового гарнізону.
4.7.15. За зверненнями підшефних військових частин сприяння у межах наданих повноважень і компетенції у здійсненні заходів з вирішення їх адміністративних, соціально-побутових та інших проблем щодо забезпечення їх службової діяльності.
4.7.16. Здійснення заходів щодо військово-патріотичного виховання населення.
4.7.17. Участь за планом зонального штабу територіальної оборони у тренуваннях та спільних заходах з територіальної оборони міста, а також у навчаннях з цивільного захисту.
 
4.8. З питання забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян:
4.8.1. Організація взаємодії з правоохоронними органами району, участь у плануванні і проведенні спільних заходів на виконання положень міської і регіональної програм профілактики злочинності та забезпечення конституційних прав і свобод громадян, законів України, указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови та голови адміністрації району, інших нормативно-правових актів з питань боротьби зі злочинністю.
4.8.2. Узагальнення інформації, яка надходить до адміністрації району від установ, організацій, посадових осіб та громадян про факти правопорушень, вжиття заходів спільно з територіальним органом внутрішніх справ щодо поліпшення стану роботи з охорони громадського порядку, протидії росту злочинності на території району.
4.8.3. Координація роботи громадських формувань з охорони громадського порядку, зареєстрованих на території району (далі – громадські формування), сприяння у межах своєї компетенції їх кадровому забезпеченню, розгляд пропозицій зазначених формувань щодо поліпшення стану громадського порядку на території району та вжиття відповідних заходів реагування.
Перевірка роботи громадських пунктів з охорони громадського порядку на території району, визначення стану їх матеріально-технічного забезпечення.
4.8.4. Організація взаємодії та спільної діяльності з охорони громадського порядку територіального органу внутрішніх справ та громадських формувань району шляхом залучення членів громадських формувань до спільного патрулювання, інших спільних заходів на підставі затверджених планів.
Забезпечення участі громадських формувань району в охороні громадського порядку при проведенні загальноміських масових заходів за погодженими планами відділу з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Миколаївської міської ради.
4.8.5. Здійснення контролю за дотриманням громадськими формуваннями району вимог статутів (положень) громадських формувань, регулярне отримання від їх керівників планів роботи та звітів за встановленою формою, інших документів про проведені громадськими формуваннями заходи.
4.8.6. Участь в організації і проведенні спільних нарад з питань вдосконалення діяльності громадських формувань району, обміну досвідом роботи та визначення перспективних шляхів діяльності з профілактики злочинності за участю громадських формувань.
4.8.7. Складання протоколів та розгляд справ про адміністративні правопорушення в межах повноважень, установлених чинним законодавством. Забезпечення діяльності районної адміністративної комісії.
4.8.8. Організація роботи комісій і служб:
- адміністративної;
- у справах дітей;
- спостережної;
- інших, необхідних для здійснення повноважень.
4.8.9. Забезпечення здійснення на території району профілактичних заходів щодо виявлення та усунення причин і умов, які сприяють вчиненню дітьми правопорушень, та поширення бездоглядності серед підлітків.
4.8.10. Здійснення самостійно або разом з іншими виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їхнього соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей.
4.8.11. Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у спеціальних установах для дітей, організацією виховної роботи у навчальних закладах усіх форм власності та за місцем проживання.
4.8.12. Забезпечення у межах своєї компетенції контролю за виконанням законодавства щодо соціального захисту дітей, дотримання законодавства про працю дітей на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.
4.8.13. Організація правового соціально-психологічного консультування дітей та їхніх батьків, створення консультаційних пунктів.
4.8.14. Організація роботи щодо обліку дітей та підлітків шкільного віку відповідно до вимог чинного законодавства.
4.8.15. Забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
4.8.16. Підготовка рішень виконавчого комітету міської ради з питань опіки та піклування, відчуження майна.
 
4.9. У галузі будівництва:
4.9.1. Видання розпоряджень про приєднання внутрішньобудинкових місць загального користування до квартир, кімнат у гуртожитках з метою поліпшення житлових умов громадян з врахуванням згоди співвласника.
4.9.2. Видання розпоряджень про приєднання допоміжних приміщень до квартир, кімнат у гуртожитках громадян з метою поліпшення їхніх житлово-побутових умов з врахуванням згоди співвласника.
4.9.3. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання і перепланування жилих будинків (квартир), що належить громадянинові на праві приватної власності, та жилих і нежилих приміщень у жилих багатоквартирних будинках (гуртожитках) на підставі позитивних висновків відповідних органів.
4.9.4. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання та перепланування квартир, кімнат у гуртожитках без внесення змін у несучі конструкції, улаштування балконів та лоджій без додаткового надання земельної ділянки (з метою поліпшення житлових умов у багатоквартирних житлових будинках) на підставі позитивних висновків управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради та відповідних служб згідно з чинним законодавством.
4.9.5. Видання розпоряджень про дозвіл на знесення та зняття з обліку знесених житлових будинків, які знаходяться у приватній власності.
4.9.6. Підготовка та подання до суду від імені міської ради позовних заяв щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, розташованих на землях територіальної громади міста.
4.9.7. Підготовка матеріалів до суду щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, у разі відхилення від існуючого проекту та порушення будівельних норм і правил.
4.9.8. Видання розпоряджень про прийняття в експлуатацію переобладнаних та перепланованих квартир, що належать громадянинові на праві приватної власності, жилих і нежилих приміщень у жилих багатоквартирних будинках (гуртожитках), у тому числі виконаних без отримання дозволу, на підставі позитивних висновків відповідних органів.
4.9.9. Видання розпоряджень про дозвіл на розміщення та перебудову господарських (присадибних) будівель (господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, вбиральні, душові, навіси, індивідуальні гаражі, вигрібні ями) без улаштування фундаментів в межах відведення земельних ділянок без зміни цільового та функціонального призначення при дотриманні чинного законодавства.
Перебудови будівель дозволяється виконувати без втручання в несучі конструкції.
4.9.10. Видання розпоряджень про прийняття в експлуатацію господарських (присадибних) будівель, які розміщені або перебудовані на підставі розпорядження, передбаченого п. 4.9.9 Положення.
4.10. Адміністрація району є орендодавцем усього нерухомого та індивідуально визначеного майна, що знаходиться на її балансі.
Контроль за дотриманням вимог чинного законодавства при передачі в оренду вищезазначеного комунального майна покладається на орендодавця.
 
5. Права адміністрації району
 
5.1. Адміністрація району має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до її компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до її компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до її компетенції;
- інші права, які належать до компетенції адміністрації району.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
адміністрації району
 
6.1. Адміністрація району утримується за рахунок коштів міського бюджету.
6.2. Працівники адміністрації району є посадовими особами місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб адміністрації району
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватись високої культури спілкування, не допускати дій та вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи адміністрації району несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб адміністрації району при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності адміністрації району здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
 
________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про адміністрацію Ленінського району
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Адміністрація Ленінського району Миколаївської міської ради (далі – адміністрація району) є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету та міському голові.
1.2. Адміністрація району у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про адміністрацію Ленінського району Миколаївської міської ради (далі – Положення).
1.3. Адміністрація району є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Адміністрація району має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Адміністрація району:
- у межах своїх повноважень бере участь в реалізації політики органів місцевого самоврядування у відповідній галузі або сфері виконавчого органу;
- здійснює у встановленому порядку управління окремими галузями або сферами діяльності, зокрема у межах, визначених міською радою та її виконавчим комітетом, управління майном підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління адміністрації району;
- узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить їх на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.2010 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на неї завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Адміністрацію району очолює голова, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою в порядку, визначеному законодавством.
Голова адміністрації району безпосередньо підпорядкований міському голові, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру адміністрації району та штатну чисельність затверджує міський голова.
3.3. Голова адміністрації району має першого заступника та заступників, яких призначає на посади та звільняє з посад міський голова в порядку, визначеному законодавством.
Заступники голови адміністрації виконують функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених головою адміністрації.
Інших посадових осіб місцевого самоврядування адміністрації району призначає на посади і звільняє з посад міський голова в порядку, визначеному законодавством.
3.4. Голова адміністрації району:
3.4.1. Затверджує Положення про структурні підрозділи адміністрації району та функціональні обов’язки працівників адміністрації району.
3.4.2. Здійснює керівництво діяльністю адміністрації району, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради за виконання покладених на адміністрацію району завдань.
3.4.3.  Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників адміністрації району.
3.4.4. Підписує видані у межах компетенції адміністрації району розпорядження, накази, організовує перевірку їх виконання.
3.4.5. Розпорядження, накази голови адміністрації району набувають чинності з моменту підписання.
Розпорядження голови адміністрації району обов’язкові для виконання всіма громадянами і юридичними особами на території району.
Розпорядження голови адміністрації району, що суперечать діючому законодавству України і виходять за межі його повноважень, скасовуються Миколаївською міською радою, або у судовому порядку.
3.4.6. Вирішує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань.
3.4.7. Вносить клопотання міському голові про присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування – працівникам адміністрації району.
3.4.8. Подає пропозиції міському голові щодо штатного розпису з розрахунком кошторисів на утримання, у межах затвердженої штатної чисельності та витрат на утримання.
3.4.9. Вносить пропозиції міському голові щодо структури адміністрації району.
3.4.10. Організовує виконання розпоряджень міського голови, рішень міської ради та виконкому міської ради на території району.
3.4.11. Є головним розпорядником бюджетних коштів.
3.4.12. У межах своїх повноважень представляє адміністрацію району у відносинах з державними й громадськими організаціями, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та громадянами.
3.4.13. Організовує прийом громадян на території району, розглядає пропозиції, заяви і скарги з питань, віднесених до повноважень адміністрації району, приймає щодо них рішення і контролює їх виконання.
3.4.14. У межах своїх повноважень укладає договори й угоди з підприємствами й організаціями всіх форм власності.
3.4.15. Створює міжвідомчу комісію, яка виконує функції консультативно-дорадчого органу в районі.
3.4.16. Забезпечує інформування жителів району про діяльність адміністрації району.
3.4.17. Сприяє скликанню загальних зборів громадян за місцем проживання.
3.4.18. Звертається до суду з питань в межах наданих адміністрації повноважень та в порядку, встановленому чинним законодавством.
3.4.19. Сприяє діяльності депутатів усіх рівнів.
3.4.20. Вносить пропозиції міському голові про призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, організацій комунальної власності.
3.4.21. У межах своїх повноважень видає довіреності, відкриває банківські рахунки.
3.4.22. Керує цивільним захистом району.
3.4.23. Спрямовує та координує діяльність органів самоорганізації населення на території району.
3.4.24. Розробляє проекти нормативно-правових актів (рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови); проводить експертизу проектів, пов’язаних з виконанням завдань, покладених на адміністрацію району.
3.4.25. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішенням міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
3.4.26. Скасовує або змінює постанови про накладання адміністративних стягнень адміністративної комісії при адміністрації району.
3.4.27. Взаємодіє з виконавчими органами міської ради, які виконують свої повноваження на території району.
 
4. Компетенція адміністрації району
 
4.1. У галузі соціально-економічного і культурного розвитку, планування й обліку:
4.1.1. Сприяння забезпеченню збалансованого економічного та соціального розвитку території району, ефективному використанню закріплених матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
4.1.2. Підготовка пропозицій до програм соціально-економічного й культурного розвитку міста.
4.1.3. Залучення на договірних засадах підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, до участі в соціально-економічному розвитку району, координації цієї роботи на його території.
4.1.4. Забезпечення виконання вимог діючого законодавства про вибори депутатів усіх рівнів, Президента України, референдумів щодо забезпечення виборчих дільниць приміщеннями, матеріально-технічним обладнанням, засобами зв’язку, інвентарем, оргтехнікою, виборчими скриньками, кабінами для голосування, створення місць для розміщення агітаційних матеріалів.
Забезпечення збереження матеріальних цінностей після проведення виборчої кампанії.
4.1.5. Сприяння організації проведення зборів жителів за місцем проживання. Надання приміщень, скриньок для голосування, бланків бюлетенів, протоколів. Забезпечення проведення заходів щодо недопущення порушень громадського порядку під час проведення зборів.
Проведення перевірки відомостей, що містяться в поданих документах, на отримання дозволу на створення органу самоорганізації населення або на його реєстрацію, на відповідність вимогам законодавства та рішенням міської ради.
4.1.6. Розгляд клопотань підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і внесення у встановленому порядку до відповідних органів влади подання про нагородження державними нагородами України та нагородами і відзнаками місцевих органів влади.
4.1.7. Ведення Державного реєстру виборців району.
4.1.8. Складання списків виборців для проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Миколаївської обласної ради, депутатів Миколаївської міської ради, Миколаївського міського голови, всеукраїнських та місцевих референдумів.
4.1.9. Сприяння на території району діяльності комісії з проведення перепису населення.
4.1.10. Сприяння діяльності органів державної статистики й контролю, передача та отримання від них відомостей, необхідних для виконання повноважень адміністрації району в межах чинного законодавства.
4.1.11. Забезпечення розроблення заходів з питань цивільного захисту та готовності підприємств, які розташовані на території району, до роботи в умовах надзвичайних ситуацій.
4.1.12. Участь у підготовці інформації щодо виконання рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови з питань соціально-економічного розвитку міста.
4.1.13. Сприяння розвитку підприємництва, малого та середнього бізнесу на території району.
4.1.14. Засвідчення довіреностей за місцем проживання відповідно до п.2 ст.42 Цивільно-процесуального кодексу України та ч.4 ст.245 Цивільного кодексу України малозабезпеченим верствам населення для отримання компенсацій за вкладами в Ощадбанку СРСР, пенсій в Пенсійному фонді України тощо.
 
4.2. У галузі бюджету, фінансів і цін:
4.2.1. Участь у розробленні проекту бюджету міста Миколаєва і подання пропозицій виконавчому органу Миколаївської міської ради - департаменту фінансів Миколаївської міської ради.
4.2.2. Сприяння здійсненню, відповідно до законодавства, контролю за дотриманням зобов’язань щодо платежів до місцевого бюджету на підприємствах і в організаціях незалежно від форми власності.
4.2.3. Здійснення фінансування витрат, пов’язаних з виконанням повноважень, визначених даним Положенням; здійснення фінансування витрат, пов’язаних із організацією та проведенням виконавчих дій на території даного району щодо забезпечення примусового виконання органами державної виконавчої служби рішень судів, прийнятих на користь Миколаївської міської ради та її виконавчих органів.
4.2.4. Участь у залученні на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об’єктів соціальної інфраструктури та благоустрій району.
4.2.5. Участь у здійсненні контролю за дотриманням цін і тарифів на території району відповідно до вимог чинного законодавства.
 
4.3. У галузі побутового та торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку:
4.3.1. Виконання рішень міської ради, виконкому міської ради та розпоряджень міського голови з питань додержання законодавства щодо захисту прав споживачів, організації торгівлі, громадського харчування та надання послуг населенню.
4.3.2. Сприяння проведенню виставок, ярмарків, презентацій тощо на території району.
4.3.3. Участь представника адміністрації району в роботі Конкурсного комітету по перевезенню пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Миколаєві.
4.3.4. Внесення пропозицій щодо сприяння розвитку всіх форм торгівлі на території району.
           4.3.5. Погодження розміщення пересувних та стаціонарних тимчасових споруд у випадках, передбачених чинним законодавством.
4.3.6. Розробка заходів з питань харчування населення району в умовах надзвичайних ситуацій.
4.3.7. Реалізація державних і загальноміських програм з підтримки та розвитку підприємництва.
4.3.8. Сприяння проведенню державного контролю за здійсненням операцій з металобрухтом згідно з чинним законодавством.
4.3.9. Внесення пропозицій щодо відкриття нових та зміни діючих маршрутів автотранспорту по перевезенню пасажирів на території району. Проведення нарад з керівниками підприємств-перевізників щодо якості послуг з перевезення пасажирів та усунення виявлених порушень. Внесення пропозицій на координаційну раду з вищевикладених питань.
4.3.10. Попередній розгляд місць розміщення тимчасових споруд, пересувних тимчасових споруд (об’єктів сезонної роздрібної торгівлі, виносної торгівлі, об’єктів сфери послуг для здійснення підприємницької діяльності). Вжиття заходів реагування на розміщення тимчасових споруд з порушенням встановленого законодавством порядку та прийнятих рішень міської ради.
 
4.4. У галузі житлово-комунального господарства:
4.4.1. Участь у формуванні планів робіт по утриманню об’єктів ЖКГ на території району, у тому числі виконавчого органу Миколаївської міської ради - департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради.
4.4.2. Координація та контроль за виконанням робіт житлово-експлуатаційними підприємствами всіх форм власності згідно з діючими нормами з утримання, експлуатації  та ремонту  відомчого житлового фонду, ОСББ та ЖБК.
4.4.3. Контроль за організацією робіт з утримання, благоустрою та санітарного очищення території району.
4.4.4. Організація та контроль за дотриманням Правил благоустрою на території району.
4.4.5. Сприяння створенню органів самоорганізації населення на території району.
4.4.6. Видання розпоряджень адміністрації району про закріплення допоміжних нежитлових приміщень за квартирами громадян, з метою поліпшення побутових умов, без права продажу та передачі в орендне користування, за умови погодження із співвласниками будинку.
4.4.7. Участь у роботі з приймання-передачі до комунальної власності міста об’єктів комунального призначення на території району.
4.4.8. Впровадження на території району державних і загальноміських програм по галузі ЖКГ.
4.4.9. Погодження контрактів з керівниками житлово-експлуатаційних підприємств та комунального господарства міської комунальної власності, які діють на території району.
Участь у комісіях по проведенню конкурсів з обслуговування житлового фонду міської комунальної власності та вибору виконавця послуг з вивезення ТПВ з території району.
4.4.10. Сприяння газифікації, прокладанню мереж водопостачання, якісного енергозбереження, будівництву доріг на території існуючого житлового фонду приватного сектору.
4.4.11. Координація робіт з експлуатації, підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, ліквідації наслідків стихійних явищ на об’єктах соціального, культурного та побутового призначення відомчого житлового фонду, ОСББ, ЖБК, розташованих на території району.
4.4.12. Розгляд скарг, заяв, звернень громадян та суб’єктів господарювання з питань благоустрою відповідно до компетенції адміністрації району.
4.4.13. Організація та контроль за розробкою відповідних документів щодо приймання-передачі до комунальної власності міста об’єктів та мереж, які не мають балансової належності, на території району, виконання функцій замовника з проведення необхідних ремонтних робіт на цих об’єктах, з наступною передачею їх на баланс спеціалізованим підприємствам.
4.4.14. Участь у розробленні цільових міських програм щодо охорони навколишнього середовища.
4.4.15. Ремонт внутрішньоквартальних проїздів, доріг та тротуарів приватного сектору.
4.4.16. Ліквідація несанкціонованих звалищ сміття та надання до виконкому міської ради пропозицій щодо розміщення об’єктів різного призначення на вивільнених територіях.
4.4.17. В окремих випадках, за рахунок коштів місцевого бюджету замовлення робіт із реконструкції, поточного та капітального ремонту житлового фонду, об’єктів соціальної сфери, доріг, інженерних мереж та споруд.
4.4.18. Виконання функцій:
- переведення багатоповерхових житлових будинків міської комунальної власності на автономне опалення у зв’язку з ліквідацією котелень та в інших випадках;
- забезпечення встановлення аншлагів вулиць міста та номерних знаків на будівлях всіх форм власності;
- приймання заяв від фізичних та юридичних осіб на знесення та обрізання аварійних, сухостійних та фаутних дерев та кущів на території району;
- організація та виконання робіт із знесення, кронування та санітарної обрізки дерев і кущів на території приватного сектору та на території, прилеглій до відомчого житлового фонду та житлових будинків комунальної власності;
- організація робіт по догляду за об’єктами благоустрою, закріпленими за адміністрацією району;
- ремонт існуючих та влаштування нових громадських зупиночних комплексів та передача їх на баланс комунальним підприємствам для подальшого обслуговування;
- забезпечення розробки проектно-кошторисної документації на будівництво розподільчих інженерних мереж та об’єктів комунального призначення у приватному секторі;
- капітальний та поточний ремонт інженерних мереж водопостачання, водовідведення, зливних каналізацій, дренажних мереж у приватному секторі.
4.4.19. Організація роботи з утримання, благоустрою, санітарного очищення житлового фонду приватного сектору.
4.4.20. Проведення організаційної роботи з населенням щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Розробка заходів з розширення досвіду діяльності ОСББ та допомога ініціативним групам у проведенні зборів співвласників багатоквартирного будинку для прийняття рішення про створення ОСББ.
4.4.21. Участь у роботі комісії по обстеженню житлового фонду та інших об’єктів незалежно від форм власності на території району.
4.4.22. Контроль за обладнанням пандусами, поручнями та іншими конструкціями входів у житлові будинки й інші будівлі для створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями на території району, крім житлових будинків міської комунальної власності.
4.4.23. Проведення організаційних заходів щодо створення органів самоорганізації населення на території району, захисту інтересів органів місцевого самоврядування при вирішенні  питань, пов’язаних з життєзабезпеченням мешканців.
4.4.24. Представлення органів місцевого самоврядування на території району при вирішенні всіх питань із забезпечення життєдіяльності об’єктів всіх форм власності.
4.4.25. Координація та контроль діяльності виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів на території району.
4.4.26. Здійснення розрахунків дотацій на вивезення рідких відходів з туалетів житлового фонду комунальної власності міста та їх виплати згідно з актами виконаних робіт, наданими житлово-комунальними підприємствами.
4.4.27. Замовлення робіт з проектування, будівництва, проведення поточного та капітального ремонту зовнішнього освітлення вулиць приватного сектору.
4.4.28. Ведення журналу обліку фізичних осіб, які мешкають на території району та мають право на отримання дотацій за поголів’я молодняку великої рогатої худоби.
4.4.29. Забезпечення своєчасного складання та подання до Миколаївської обласної державної адміністрації відомостей про нарахування дотацій за молодняк фізичним особам, які мешкають на території району та утримують молодняк великої рогатої худоби, а також довідок про підтвердження наявності на відповідну дату у зазначених в реєстрі фізичних осіб молодняку великої рогатої худоби, який утримується в їх господарствах.
4.4.30. Здійснення контролю за відновленням порушень благоустрою внаслідок проведених земельних робіт на території району.
4.4.31. Координація діяльності органів самоорганізації населення, ОСББ, ЖЕКів, відомчого житлового фонду та ін.
 
4.5. У галузі освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту:
4.5.1. Сприяння вирішенню питань про надання дітям, студентам та інвалідам прав на безкоштовне користування об’єктами культури, фізкультури і спорту.
4.5.2. Організація районних святкових, культурно-масових заходів.
4.5.3. Організація оздоровлення дітей пільгових категорій.
4.5.4. Організація дозвілля учнівської та студентської молоді у вільний від навчання час, підтримка творчої та обдарованої молоді.
4.5.5. Розроблення та виконання заходів щодо запобігання насильству в сім’ї.
4.5.6. Організація та проведення заходів щодо профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі. Пропаганда здорового способу життя серед дітей, молоді та сімей.
4.5.7. Підтримка діяльності молодіжних і жіночих громадських організацій та об’єднань.
4.5.8. Організація та проведення спортивно-масових і фізкультурно-оздоровчих заходів від районного до міжнародного рівнів.
4.5.9.  Підтримка діяльності спортивних та фізкультурно-оздоровчих установ і організацій району.
4.5.10. Участь у розробленні міських комплексних програм розвитку фізичної культури і спорту, окремих видів спорту та розробка аналогічних районних програм.
4.5.11. Визначення пріоритетних видів спорту в районі та підтримка їх розвитку.
4.5.12. Підтримка діяльності установ та організацій, в яких проводиться фізкультурно-оздоровча та спортивна робота серед інвалідів.
4.5.13. Ведення обліку та видача посвідчення батьків багатодітної сім’ї, посвідчення дитини з багатодітної сім’ї.
4.5.14. Організація нарад і конференцій, проведення інформаційно-просвітницьких семінарів, виготовлення методичних матеріалів з питань щодо молоді, культури, сім’ї та спорту.
4.5.15. Організація, проведення та узгодження дій і заходів на виконання комплексних програм, спрямованих на поліпшення становища сімей, жінок та дітей.
4.5.16. Ведення роботи з багатодітними матерями щодо підготовки документів на присвоєння почесного звання “Мати-героїня”.
4.5.17. Організація роботи з багатодітними сім’ями району (проведення роботи щодо обліку багатодітних сімей району, надання інформації про соціально-економічні та статистичні відомості щодо багатодітних сімей в районі).
4.5.18. Організація та проведення заходів щодо реалізації гендерної політики в районі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
4.5.19. Організація та проведення заходів з сучасною українською родиною щодо збереження сімейних традицій та цінностей, визначення пріоритетів розвитку сім’ї.
4.5.20. Організація та проведення роботи щодо обліку сімей з дітьми у районі.
4.5.21. Організація та проведення заходів із протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації в молодіжному середовищі.
 
4.6. У сфері соціального захисту населення:
4.6.1. Розгляд заяв громадян про надання адресної грошової допомоги, передача протоколів засідань районної комісії до департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради для підготовки проекту рішення виконавчого комітету.
4.6.2. Надання допомоги на поховання згідно з чинним законодавством.
4.6.3. Спільно з районним центром зайнятості організація проведення оплачуваних громадських робіт.
4.6.4. Виконання заходів міської програми зайнятості населення в частині організації роботи комісій по легалізації зайнятості та погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності, розташованих на території району, згідно з чинним законодавством.
 
4.7. У галузі оборонної роботи:
4.7.1. Забезпечення на території району виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.
4.7.2. Своєчасне розроблення і відпрацювання документів мобілізаційного плану району, щорічне або за необхідністю проведення уточнення (коригування) документів мобілізаційного плану району.
4.7.3. Планування і організація мобілізаційної підготовки посадових осіб адміністрації району, здійснення контролю за мобілізаційною підготовкою підприємств, установ і організацій району (далі – підприємства), які залучаються до виконання мобілізаційних завдань в особливий період.
4.7.4. Організація теоретичного і практичного навчання органів управління мобілізаційними заходами в особливий період на території району.
4.7.5. Доведення розпоряджень міського голови на виконання мобілізаційних завдань до підприємств міста, організація роботи щодо укладення з ними договорів на виконання цих завдань в особливий період.
4.7.6. Здійснення постійного контролю за мобілізаційною готовністю підприємств – виконавців мобілізаційних завдань, які розташовані на території району, моніторингу їх виробничих можливостей, надання їм необхідної методичної та консультативної допомоги.
4.7.7. Здійснення під час оголошення мобілізації заходів щодо переведення адміністрації району та господарства району на режим роботи в умовах особливого періоду.
4.7.8. Планування заходів щодо нормованого забезпечення населення (далі – НЗН) району в особливий період, організація навчання і практичного тренування керівного складу органів управління нормованим забезпеченням населення, підготовка документації для органів управління НЗН.
4.7.9. Сприяння військовим комісаріатам міста в організації, забезпеченні і проведенні заходів мобілізаційної підготовки і мобілізації в мирний час та в особливий період.
4.7.10. Здійснення разом з районним військовим комісаріатом контролю за станом роботи на об’єктах господарства району щодо організації і ведення військового обліку та бронювання військовозобов’язаних і призовників, за виконанням військово-транспортного обов’язку, підготовкою транспортних засобів, призначених для передачі військовим формуванням в особливий період.
4.7.11. Участь під час мобілізації спільно з районним військовим комісаріатом у доведенні до підприємств, установ та організацій району незалежно від форм власності, які залучаються до мобілізаційних заходів, а також населення району наказу військового комісара про оголошення мобілізації.
4.7.12. Сприяння районному військовому комісаріату в організації своєчасного оповіщення та прибуття до районного військового комісаріату громадян, які призиваються на військову службу за мобілізацією, поставки техніки підприємствами та організаціями району на збірні пункти та у військові частини, надання за укладеними з підприємствами району договорами послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням відповідно до мобілізаційних планів і мобілізаційних завдань.
4.7.13. Сприяння організації і проведенню приписки громадян до призовної дільниці району, призову громадян на строкову військову та альтернативну (невійськову) службу, а також підготовці молоді до військової служби, організації навчальних (перевірочних) військових зборів.
4.7.14. Сприяння встановленню та розвитку шефських зв’язків між трудовими колективами підприємств, установ, організацій та закладів району і військовими частинами та установами військового гарнізону.
4.7.15. За зверненнями підшефних військових частин сприяння у межах наданих повноважень і компетенції у здійсненні заходів з вирішення їх адміністративних, соціально-побутових та інших проблем щодо забезпечення їх службової діяльності.
4.7.16. Здійснення заходів щодо військово-патріотичного виховання населення.
4.7.17. Участь за планом зонального штабу територіальної оборони у тренуваннях та спільних заходах з територіальної оборони міста, а також у навчаннях з цивільного захисту.
 
4.8. З питання забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян:
4.8.1. Організація взаємодії з правоохоронними органами району, участь у плануванні і проведенні спільних заходів на виконання положень міської і регіональної програм профілактики злочинності та забезпечення конституційних прав і свобод громадян, законів України, указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови та голови адміністрації району, інших нормативно-правових актів з питань боротьби зі злочинністю.
4.8.2. Узагальнення інформації, яка надходить до адміністрації району від установ, організацій, посадових осіб та громадян про факти правопорушень, вжиття заходів спільно з територіальним органом внутрішніх справ щодо поліпшення стану роботи з охорони громадського порядку, протидії росту злочинності на території району.
4.8.3. Координація роботи громадських формувань з охорони громадського порядку, зареєстрованих на території району (далі – громадські формування), сприяння у межах своєї компетенції їх кадровому забезпеченню, розгляд пропозицій зазначених формувань щодо поліпшення стану громадського порядку на території району та вжиття відповідних заходів реагування.
Перевірка роботи громадських пунктів з охорони громадського порядку на території району, визначення стану їх матеріально-технічного забезпечення.
4.8.4. Організація взаємодії та спільної діяльності з охорони громадського порядку територіального органу внутрішніх справ та громадських формувань району шляхом залучення членів громадських формувань до спільного патрулювання, інших спільних заходів на підставі затверджених планів.
Забезпечення участі громадських формувань району в охороні громадського порядку при проведенні загальноміських масових заходів за погодженими планами відділу з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Миколаївської міської ради.
4.8.5. Здійснення контролю за дотриманням громадськими формуваннями району вимог статутів (положень) громадських формувань, регулярне отримання від їх керівників планів роботи та звітів за встановленою формою, інших документів про проведені громадськими формуваннями заходи.
4.8.6. Участь в організації і проведенні спільних нарад з питань вдосконалення діяльності громадських формувань району, обміну досвідом роботи та визначення перспективних шляхів діяльності з профілактики злочинності за участю громадських формувань.
4.8.7. Складання протоколів та розгляд справ про адміністративні правопорушення в межах повноважень, установлених чинним законодавством. Забезпечення діяльності районної адміністративної комісії.
4.8.8. Організація роботи комісій і служб:
- адміністративної;
- у справах дітей;
- спостережної;
- інших, необхідних для здійснення повноважень.
4.8.9. Забезпечення здійснення на території району профілактичних заходів щодо виявлення та усунення причин і умов, які сприяють вчиненню дітьми правопорушень, та поширення бездоглядності серед підлітків.
4.8.10. Здійснення самостійно або разом з іншими виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їхнього соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей.
4.8.11. Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у спеціальних установах для дітей, організацією виховної роботи у навчальних закладах усіх форм власності та за місцем проживання.
4.8.12. Забезпечення у межах своєї компетенції контролю за виконанням законодавства щодо соціального захисту дітей, дотримання законодавства про працю дітей на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.
4.8.13. Організація правового соціально-психологічного консультування дітей та їхніх батьків, створення консультаційних пунктів.
4.8.14. Організація роботи щодо обліку дітей та підлітків шкільного віку відповідно до вимог чинного законодавства.
4.8.15. Забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
4.8.16. Підготовка рішень виконавчого комітету міської ради з питань опіки та піклування, відчуження майна.
 
4.9. У галузі будівництва:
4.9.1. Видання розпоряджень про приєднання внутрішньобудинкових місць загального користування до квартир, кімнат у гуртожитках з метою поліпшення житлових умов громадян з врахуванням згоди співвласника.
4.9.2. Видання розпоряджень про приєднання допоміжних приміщень до квартир, кімнат у гуртожитках громадян з метою поліпшення їхніх житлово-побутових умов з врахуванням згоди співвласника.
4.9.3. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання і перепланування жилих будинків (квартир), що належить громадянинові на праві приватної власності, та жилих і нежилих приміщень у жилих багатоквартирних будинках ( гуртожитках) на підставі позитивних висновків відповідних органів.
4.9.4. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання та перепланування квартир, кімнат у гуртожитках без внесення змін у несучі конструкції, улаштування балконів та лоджій без додаткового надання земельної ділянки (з метою поліпшення житлових умов у багатоквартирних житлових будинках) на підставі позитивних висновків управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради та відповідних служб згідно з чинним законодавством.
4.9.5. Видання розпоряджень про дозвіл на знесення та зняття з обліку знесених житлових будинків, які знаходяться у приватній власності.
4.9.6. Підготовка та подання до суду від імені міської ради позовних заяв щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, розташованих на землях територіальної громади міста.
4.9.7. Підготовка матеріалів до суду щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, у разі відхилення від існуючого проекту та порушення будівельних норм і правил.
4.9.8. Видання розпоряджень про прийняття в експлуатацію переобладнаних та перепланованих квартир, що належать громадянам на праві приватної власності, жилих і нежилих приміщень у жилих багатоквартирних будинках (гуртожитках), у тому числі виконаних без отримання дозволу, на підставі позитивних висновків відповідних органів.
4.9.9. Видання розпоряджень про дозвіл на розміщення та перебудову господарських (присадибних) будівель (господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, вбиральні, душові, навіси, індивідуальні гаражі, вигрібні ями) без улаштування фундаментів в межах відведення земельних ділянок без зміни цільового та функціонального призначення при дотриманні чинного законодавства.
Перебудови будівель дозволяється виконувати без втручання в несучі конструкції.
4.9.10. Видання розпоряджень про прийняття в експлуатацію господарських (присадибних) будівель, які розміщені або перебудовані на підставі розпорядження, передбаченого п. 4.9.9 Положення.
4.10. Адміністрація району є орендодавцем усього нерухомого та індивідуально визначеного майна, що знаходиться на її балансі.
Контроль за дотриманням вимог чинного законодавства при передачі в оренду вищезазначеного комунального майна покладається на орендодавця.
 
5. Права адміністрації району
 
5.1. Адміністрація району має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до її компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до її компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до її компетенції;
- інші права, які належать до компетенції адміністрації району.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
адміністрації району
 
6.1. Адміністрація району утримується за рахунок коштів міського бюджету.
6.2. Працівники адміністрації району є посадовими особами місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб адміністрації району
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватись високої культури спілкування, не допускати дій та вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи адміністрації району несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб адміністрації району при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності адміністрації району здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про адміністрацію Корабельного району
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Адміністрація Корабельного району Миколаївської міської ради (далі – адміністрація району) є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету та міському голові.
1.2. Адміністрація району у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про адміністрацію Корабельного району Миколаївської міської ради (далі – Положення).
1.3. Адміністрація району є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Адміністрація району має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Адміністрація району:
- у межах своїх повноважень бере участь в реалізації політики органів місцевого самоврядування у відповідній галузі або сфері виконавчого органу;
- здійснює у встановленому порядку управління окремими галузями або сферами діяльності, зокрема у межах, визначених міською радою та її виконавчим комітетом, управління майном підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління адміністрації району;
- узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить їх на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.2010 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на неї завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Адміністрацію району очолює голова, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою в порядку, визначеному законодавством.
Голова адміністрації району безпосередньо підпорядкований міському голові, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру адміністрації району та штатну чисельність затверджує міський голова.
3.3. Голова адміністрації району має першого заступника та заступників, яких призначає на посади та звільняє з посад міський голова в порядку, визначеному законодавством.
Заступники голови адміністрації виконують функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених головою адміністрації.
Інших посадових осіб місцевого самоврядування адміністрації району призначає на посади і звільняє з посад міський голова в порядку, визначеному законодавством.
3.4. Голова адміністрації району:
3.4.1. Затверджує Положення про структурні підрозділи адміністрації району та функціональні обов’язки працівників адміністрації району.
3.4.2. Здійснює керівництво діяльністю адміністрації району, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради за виконання покладених на адміністрацію району завдань.
3.4.3.  Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників адміністрації району.
3.4.4. Підписує видані у межах компетенції адміністрації району розпорядження, накази, організовує перевірку їх виконання.
3.4.5. Розпорядження, накази голови адміністрації району набувають чинності з моменту підписання.
Розпорядження голови адміністрації району обов’язкові для виконання всіма громадянами і юридичними особами на території району.
Розпорядження голови адміністрації району, що суперечать діючому законодавству України і виходять за межі його повноважень, скасовуються Миколаївською міською радою, або у судовому порядку.
3.4.6. Вирішує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань.
3.4.7. Вносить клопотання міському голові про присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування – працівникам адміністрації району.
3.4.8. Подає пропозиції міському голові щодо штатного розпису з розрахунком кошторисів на утримання, у межах затвердженої штатної чисельності та витрат на утримання.
3.4.9. Вносить пропозиції міському голові щодо структури адміністрації району.
3.4.10. Організовує виконання розпоряджень міського голови, рішень міської ради та виконкому міської ради на території району.
3.4.11. Є головним розпорядником бюджетних коштів.
3.4.12. У межах своїх повноважень представляє адміністрацію району у відносинах з державними й громадськими організаціями, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та громадянами.
3.4.13. Організовує прийом громадян на території району, розглядає пропозиції, заяви і скарги з питань, віднесених до повноважень адміністрації району, приймає щодо них рішення і контролює їх виконання.
3.4.14. У межах своїх повноважень укладає договори й угоди з підприємствами й організаціями всіх форм власності.
3.4.15. Створює міжвідомчу комісію, яка виконує функції консультативно-дорадчого органу в районі.
3.4.16. Забезпечує інформування жителів району про діяльність адміністрації району.
3.4.17. Сприяє скликанню загальних зборів громадян за місцем проживання.
3.4.18. Звертається до суду з питань в межах наданих адміністрації повноважень та в порядку, встановленому чинним законодавством.
3.4.19. Сприяє діяльності депутатів усіх рівнів.
3.4.20. Вносить пропозиції міському голові про призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, організацій комунальної власності.
3.4.21. У межах своїх повноважень видає довіреності, відкриває банківські рахунки.
3.4.22. Керує цивільним захистом району.
3.4.23. Спрямовує та координує діяльність органів самоорганізації населення на території району.
3.4.24. Розробляє проекти нормативно-правових актів (рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови); проводить експертизу проектів, пов’язаних з виконанням завдань, покладених на адміністрацію району.
3.4.25. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішенням міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
3.4.26. Скасовує або змінює постанови про накладання адміністративних стягнень адміністративної комісії при адміністрації району.
3.4.27. Взаємодіє з виконавчими органами міської ради, які виконують свої повноваження на території району.
 
4. Компетенція адміністрації району
 
4.1. У галузі соціально-економічного і культурного розвитку, планування й обліку:
4.1.1. Сприяння забезпеченню збалансованого економічного та соціального розвитку території району, ефективному використанню закріплених матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
4.1.2. Підготовка пропозицій до програм соціально-економічного й культурного розвитку міста.
4.1.3. Залучення на договірних засадах підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, до участі в соціально-економічному розвитку району, координації цієї роботи на його території.
4.1.4. Забезпечення виконання вимог діючого законодавства про вибори депутатів усіх рівнів, Президента України, референдумів щодо забезпечення виборчих дільниць приміщеннями, матеріально-технічним обладнанням, засобами зв’язку, інвентарем, оргтехнікою, виборчими скриньками, кабінами для голосування, створення місць для розміщення агітаційних матеріалів.
Забезпечення збереження матеріальних цінностей після проведення виборчої кампанії.
4.1.5. Сприяння організації проведення зборів жителів за місцем проживання. Надання приміщень, скриньок для голосування, бланків бюлетенів, протоколів. Забезпечення проведення заходів щодо недопущення порушень громадського порядку під час проведення зборів.
Проведення перевірки відомостей, що містяться в поданих документах, на отримання дозволу на створення органу самоорганізації населення або на його реєстрацію, на відповідність вимогам законодавства та рішенням міської ради.
4.1.6. Розгляд клопотань підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і внесення у встановленому порядку до відповідних органів влади подання про нагородження державними нагородами України та нагородами і відзнаками місцевих органів влади.
4.1.7. Ведення Державного реєстру виборців району.
4.1.8. Складання списків виборців для проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Миколаївської обласної ради, депутатів Миколаївської міської ради, Миколаївського міського голови, всеукраїнських та місцевих референдумів.
4.1.9. Сприяння на території району діяльності комісії з проведення перепису населення.
4.1.10. Сприяння діяльності органів державної статистики й контролю, передача та отримання від них відомостей, необхідних для виконання повноважень адміністрації району в межах чинного законодавства.
4.1.11. Забезпечення розроблення заходів з питань цивільного захисту та готовності підприємств, які розташовані на території району, до роботи в умовах надзвичайних ситуацій.
4.1.12. Участь у підготовці інформації щодо виконання рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови з питань соціально-економічного розвитку міста.
4.1.13. Сприяння розвитку підприємництва, малого та середнього бізнесу на території району.
4.1.14. Видача довідок мешканцям про:
- наявність присадибних ділянок, на яких здійснюється бджільництво, вирощуються овочі, фрукти та квіти;
 
- про підтвердження наявності на відповідну дату зазначених в реєстрі фізичних осіб молодняку великої рогатої худоби, який утримується в їх господарствах.
 
4.2. У галузі бюджету, фінансів і цін:
4.2.1. Участь у розробленні проекту бюджету міста Миколаєва і подання пропозицій виконавчому органу Миколаївської міської ради - департаменту фінансів Миколаївської міської ради.
4.2.2. Сприяння здійсненню, відповідно до законодавства, контролю за дотриманням зобов’язань щодо платежів до місцевого бюджету на підприємствах і в організаціях незалежно від форми власності.
4.2.3. Здійснення фінансування витрат, пов’язаних з виконанням повноважень, визначених даним Положенням; здійснення фінансування витрат, пов’язаних із організацією та проведенням виконавчих дій на території даного району щодо забезпечення примусового виконання органами державної виконавчої служби рішень судів, прийнятих на користь Миколаївської міської ради та її виконавчих органів.
4.2.4. Участь у залученні на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об’єктів соціальної інфраструктури та благоустрій району.
4.2.5. Участь у здійсненні контролю за дотриманням цін і тарифів на території району відповідно до вимог чинного законодавства.
 
4.3. У галузі побутового та торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку:
4.3.1. Виконання рішень міської ради, виконкому міської ради та розпоряджень міського голови з питань додержання законодавства щодо захисту прав споживачів, організації торгівлі, громадського харчування та надання послуг населенню.
4.3.2. Сприяння проведенню виставок, ярмарків, презентацій тощо на території району.
4.3.3. Участь представника адміністрації району в роботі Конкурсного комітету по перевезенню пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Миколаєві.
4.3.4. Внесення пропозицій щодо сприяння розвитку всіх форм торгівлі на території району.
           4.3.5. Погодження розміщення пересувних та стаціонарних тимчасових споруд у випадках, передбачених чинним законодавством.
4.3.6. Розробка заходів з питань харчування населення району в умовах надзвичайних ситуацій.
4.3.7. Реалізація державних і загальноміських програм з підтримки та розвитку підприємництва.
4.3.8. Сприяння проведенню державного контролю за здійсненням операцій з металобрухтом згідно з чинним законодавством.
4.3.9. Внесення пропозицій щодо відкриття нових та зміни діючих маршрутів автотранспорту по перевезенню пасажирів на території району. Проведення нарад з керівниками підприємств-перевізників щодо якості послуг з перевезення пасажирів та усунення виявлених порушень. Внесення пропозицій на координаційну раду з вищевикладених питань.
4.3.10. Попередній розгляд місць розміщення тимчасових споруд, пересувних тимчасових споруд (об’єктів сезонної роздрібної торгівлі, виносної торгівлі, об’єктів сфери послуг для здійснення підприємницької діяльності). Вжиття заходів реагування на розміщення тимчасових споруд з порушенням встановленого законодавством порядку та прийнятих рішень міської ради.
 
4.4. У галузі житлово-комунального господарства:
4.4.1. Участь у формуванні планів робіт з утримання об’єктів ЖКГ на території району, у тому числі виконавчого органу Миколаївської міської ради - департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради.
4.4.2. Координація та контроль за виконанням робіт житлово-експлуатаційними підприємствами всіх форм власності згідно з діючими нормами з утримання, експлуатації  та ремонту  відомчого житлового фонду, ОСББ та ЖБК.
4.4.3. Контроль за організацією робіт з утримання, благоустрою та санітарного очищення території району.
4.4.4. Організація та контроль за дотриманням Правил благоустрою на території району.
4.4.5. Сприяння створенню органів самоорганізації населення на території району.
4.4.6. Видання розпоряджень адміністрації про закріплення допоміжних нежитлових приміщень за квартирами громадян, з метою поліпшення побутових умов, без права продажу та передачі в орендне користування, за умови погодження із співвласниками будинку.
4.4.7. Участь у роботі з приймання-передачі до комунальної власності міста об’єктів комунального призначення на території району.
4.4.8. Впровадження на території району державних і загальноміських програм по галузі ЖКГ.
4.4.9. Погодження контрактів з керівниками житлово-експлуатаційних підприємств та комунального господарства міської комунальної власності, які діють на території району.
Участь у комісіях по проведенню конкурсів з обслуговування житлового фонду міської комунальної власності та вибору виконавця послуг з вивезення ТПВ з території району.
4.4.10. Сприяння газифікації, прокладанню мереж водопостачання, якісного енергозбереження, будівництву доріг на території існуючого житлового фонду приватного сектору.
4.4.11. Координація робіт з експлуатації, підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, ліквідації наслідків стихійних явищ на об’єктах соціального, культурного та побутового призначення відомчого житлового фонду, ОСББ, ЖБК, розташованих на території району.
4.4.12. Розгляд скарг, заяв, звернень громадян та суб’єктів господарювання з питань благоустрою відповідно до компетенції адміністрації району.
4.4.13. Організація та контроль за розробкою відповідних документів щодо приймання-передачі до комунальної власності міста об’єктів та мереж, які не мають балансової належності, на території району, виконання функцій замовника з проведення необхідних ремонтних робіт на цих об’єктах, з наступною передачею їх на баланс спеціалізованим підприємствам.
4.4.14. Участь у розробленні цільових міських програм щодо охорони навколишнього середовища.
4.4.15. Ремонт внутрішньоквартальних проїздів, доріг та тротуарів приватного сектору.
4.4.16. Ліквідація несанкціонованих звалищ сміття та надання до виконкому міської ради пропозицій щодо розміщення об’єктів різного призначення на вивільнених територіях.
4.4.17. В окремих випадках, за рахунок коштів місцевого бюджету замовляння робіт з реконструкції, поточного та капітального ремонту житлового фонду, об’єктів соціальної сфери, доріг, інженерних мереж та споруд.
4.4.18. Виконання функцій:
- переведення багатоповерхових житлових будинків міської комунальної власності на автономне опалення у зв’язку з ліквідацією котелень та в інших випадках;
- забезпечення встановлення аншлагів вулиць міста та номерних знаків на будівлях всіх форм власності;
- приймання заяв від фізичних та юридичних осіб на знесення та обрізання аварійних, сухостійних та фаутних дерев та кущів на території району;
- організація та виконання робіт із знесення, кронування та санітарної обрізки дерев і кущів на території приватного сектору та на території, прилеглій до відомчого житлового фонду та житлових будинків комунальної власності;
- організація робіт по догляду за об’єктами благоустрою закріпленими за адміністрацією району;
- ремонт існуючих та влаштування нових громадських зупиночних комплексів та передача їх на баланс комунальним підприємствам для подальшого обслуговування;
- забезпечення розробки проектно-кошторисної документації на будівництво розподільчих інженерних мереж та об’єктів комунального призначення у приватному секторі;
- капітальний та поточний ремонт інженерних мереж водопостачання, водовідведення, зливних каналізацій, дренажних мереж у приватному секторі.
4.4.19. Організація роботи з утримання, благоустрою, санітарного очищення житлового фонду приватного сектору.
4.4.20. Проведення організаційної роботи з населенням щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Розробка заходів з розширення досвіду діяльності ОСББ та допомога ініціативним групам у проведенні зборів співвласників багатоквартирного будинку для прийняття рішення про створення ОСББ.
4.4.21. Участь у роботі комісії по обстеженню житлового фонду та інших об’єктів незалежно від форм власності на території району.
4.4.22. Контроль за обладнанням пандусами, поручнями та іншими конструкціями входів у житлові будинки й інші будівлі для створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями на території району, крім житлових будинків міської комунальної власності.
4.4.23. Проведення організаційних заходів щодо створення органів самоорганізації населення на території району, захисту інтересів органів місцевого самоврядування при вирішенні  питань, пов’язаних з життєзабезпеченням мешканців.
4.4.24. Представлення органів місцевого самоврядування на території району при вирішенні всіх питань із забезпечення життєдіяльності об’єктів всіх форм власності.
4.4.25. Координація та контроль діяльності виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів на території району.
4.4.26. Здійснення розрахунків дотацій на вивезення рідких відходів з туалетів житлового фонду комунальної власності міста та їх виплати згідно з актами виконаних робіт, наданими житлово-комунальними підприємствами.
4.4.27. Замовлення робіт з проектування, будівництва, проведення поточного та капітального ремонту зовнішнього освітлення вулиць приватного сектору.
4.4.28. Ведення журналу обліку фізичних осіб, які мешкають на території району та мають право на отримання дотацій за поголів’я молодняку великої рогатої худоби.
4.4.29. Забезпечення своєчасного складання та подання до Миколаївської обласної державної адміністрації відомостей про нарахування дотацій за молодняк фізичним особам, які мешкають на території району та утримують молодняк великої рогатої худоби, а також довідок про підтвердження наявності на відповідну дату у зазначених в реєстрі фізичних осіб молодняку великої рогатої худоби, який утримується в їх господарствах.
4.4.30. Здійснення контролю за відновленням порушень благоустрою внаслідок проведених земельних робіт на території району.
4.4.31. Координація діяльності органів самоорганізації населення, ОСББ, ЖЕКів, відомчого житлового фонду та ін.
 
4.5. У галузі освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту:
4.5.1. Сприяння вирішенню питань про надання дітям, студентам та інвалідам прав на безкоштовне користування об’єктами культури, фізкультури і спорту.
4.5.2. Організація районних святкових, культурно-масових заходів.
4.5.3. Організація оздоровлення дітей пільгових категорій.
4.5.4. Організація дозвілля учнівської та студентської молоді у вільний від навчання час, підтримка творчої та обдарованої молоді.
4.5.5. Розроблення та виконання заходів щодо запобігання насильству в сім’ї.
4.5.6. Організація та проведення заходів щодо профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі. Пропаганда здорового способу життя серед дітей, молоді та сімей.
4.5.7. Підтримка діяльності молодіжних і жіночих громадських організацій та об’єднань.
4.5.8. Організація та проведення спортивно-масових і фізкультурно-оздоровчих заходів від районного до міжнародного рівнів.
4.5.9.  Підтримка діяльності спортивних та фізкультурно-оздоровчих установ і організацій району.
4.5.10. Участь у розробленні міських комплексних програм розвитку фізичної культури і спорту, окремих видів спорту та розробка аналогічних районних програм.
4.5.11. Визначення пріоритетних видів спорту в районі та підтримка їх розвитку.
4.5.12. Підтримка діяльності установ та організацій, в яких проводиться фізкультурно-оздоровча та спортивна робота серед інвалідів.
4.5.13. Ведення обліку та видача посвідчення батьків багатодітної сім’ї, посвідчення дитини з багатодітної сім’ї.
4.5.14. Організація нарад і конференцій, проведення інформаційно-просвітницьких семінарів, виготовлення методичних матеріалів з питань щодо молоді, культури, сім’ї та спорту.
4.5.15. Організація, проведення та узгодження дій і заходів на виконання комплексних програм, спрямованих на поліпшення становища сімей, жінок та дітей.
4.5.16. Ведення роботи з багатодітними матерями щодо підготовки документів на присвоєння почесного звання “Мати-героїня”.
4.5.17. Організація роботи з багатодітними сім’ями району (проведення роботи щодо обліку багатодітних сімей району, надання інформації про соціально-економічні та статистичні відомості щодо багатодітних сімей в районі).
4.5.18. Організація та проведення заходів щодо реалізації гендерної політики в районі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
4.5.19. Організація та проведення заходів з сучасною українською родиною щодо збереження сімейних традицій та цінностей, визначення пріоритетів розвитку сім’ї.
4.5.20. Організація та проведення роботи щодо обліку сімей з дітьми у районі.
4.5.21. Організація та проведення заходів із протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації в молодіжному середовищі.
 
4.6. У сфері соціального захисту населення:
4.6.1. Розгляд заяв громадян про надання адресної грошової допомоги, передача протоколів засідань районної комісії до департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради для підготовки проекту рішення виконавчого комітету.
4.6.2. Надання допомоги на поховання згідно з чинним законодавством.
4.6.3. Спільно з районним центром зайнятості організація проведення оплачуваних громадських робіт.
4.6.4. Виконання заходів міської програми зайнятості населення в частині організації роботи комісій по легалізації зайнятості та погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності, розташованих на території району, згідно з чинним законодавством.
 
4.7. У галузі оборонної роботи:
4.7.1. Забезпечення на території району виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.
4.7.2. Своєчасне розроблення і відпрацювання документів мобілізаційного плану району, щорічне або за необхідністю проведення уточнення (коригування) документів мобілізаційного плану району.
4.7.3. Планування і організація мобілізаційної підготовки посадових осіб адміністрації району, здійснення контролю за мобілізаційною підготовкою підприємств, установ і організацій району (далі – підприємства), які залучаються до виконання мобілізаційних завдань в особливий період.
4.7.4. Організація теоретичного і практичного навчання органів управління мобілізаційними заходами в особливий період на території району.
4.7.5. Доведення розпоряджень міського голови на виконання мобілізаційних завдань до підприємств міста, організація роботи щодо укладення з ними договорів на виконання цих завдань в особливий період.
4.7.6. Здійснення постійного контролю за мобілізаційною готовністю підприємств – виконавців мобілізаційних завдань, які розташовані на території району, моніторингу їх виробничих можливостей, надання їм необхідної методичної та консультативної допомоги.
4.7.7. Здійснення під час оголошення мобілізації заходів щодо переведення адміністрації району та господарства району на режим роботи в умовах особливого періоду.
4.7.8. Планування заходів щодо нормованого забезпечення населення (далі – НЗН) району в особливий період, організація навчання і практичного тренування керівного складу органів управління нормованим забезпеченням населення, підготовка документації для органів управління НЗН.
4.7.9. Сприяння військовим комісаріатам міста в організації, забезпеченні і проведенні заходів мобілізаційної підготовки і мобілізації в мирний час та в особливий період.
4.7.10. Здійснення разом з районним військовим комісаріатом контролю за станом роботи на об’єктах господарства району щодо організації і ведення військового обліку та бронювання військовозобов’язаних і призовників, за виконанням військово-транспортного обов’язку, підготовкою транспортних засобів, призначених для передачі військовим формуванням в особливий період.
4.7.11. Участь під час мобілізації спільно з районним військовим комісаріатом у доведенні до підприємств, установ та організацій району незалежно від форм власності, які залучаються до мобілізаційних заходів, а також населення району наказу військового комісара про оголошення мобілізації.
4.7.12. Сприяння районному військовому комісаріату в організації своєчасного оповіщення та прибуття до районного військового комісаріату громадян, які призиваються на військову службу за мобілізацією, поставки техніки підприємствами та організаціями району на збірні пункти та у військові частини, надання за укладеними з підприємствами району договорами послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням відповідно до мобілізаційних планів і мобілізаційних завдань.
4.7.13. Сприяння організації і проведенню приписки громадян до призовної дільниці району, призову громадян на строкову військову та альтернативну (невійськову) службу, а також підготовці молоді до військової служби, організації навчальних (перевірочних) військових зборів.
4.7.14. Сприяння встановленню та розвитку шефських зв’язків між трудовими колективами підприємств, установ, організацій та закладів району і військовими частинами та установами військового гарнізону.
4.7.15. За зверненнями підшефних військових частин сприяння у межах наданих повноважень і компетенції у здійсненні заходів з вирішення їх адміністративних, соціально-побутових та інших проблем щодо забезпечення їх службової діяльності.
4.7.16. Здійснення заходів щодо військово-патріотичного виховання населення.
4.7.17. Участь за планом зонального штабу територіальної оборони у тренуваннях та спільних заходах з територіальної оборони міста, а також у навчаннях з цивільного захисту.
 
4.8. З питання забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян:
4.8.1. Організація взаємодії з правоохоронними органами району, участь у плануванні і проведенні спільних заходів на виконання положень міської і регіональної програм профілактики злочинності та забезпечення конституційних прав і свобод громадян, законів України, указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови та голови адміністрації району, інших нормативно-правових актів з питань боротьби зі злочинністю.
4.8.2. Узагальнення інформації, яка надходить до адміністрації району від установ, організацій, посадових осіб та громадян про факти правопорушень, вжиття заходів спільно з територіальним органом внутрішніх справ щодо поліпшення стану роботи з охорони громадського порядку, протидії росту злочинності на території району.
4.8.3. Координація роботи громадських формувань з охорони громадського порядку, зареєстрованих на території району (далі – громадські формування), сприяння у межах своєї компетенції їх кадровому забезпеченню, розгляд пропозицій зазначених формувань щодо поліпшення стану громадського порядку на території району та вжиття відповідних заходів реагування.
Перевірка роботи громадських пунктів з охорони громадського порядку на території району, визначення стану їх матеріально-технічного забезпечення.
4.8.4. Організація взаємодії та спільної діяльності з охорони громадського порядку територіального органу внутрішніх справ та громадських формувань району шляхом залучення членів громадських формувань до спільного патрулювання, інших спільних заходів на підставі затверджених планів.
Забезпечення участі громадських формувань району в охороні громадського порядку при проведенні загальноміських масових заходів за погодженими планами відділу з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Миколаївської міської ради.
4.8.5. Здійснення контролю за дотриманням громадськими формуваннями району вимог статутів (положень) громадських формувань, регулярне отримання від їх керівників планів роботи та звітів за встановленою формою, інших документів про проведені громадськими формуваннями заходи.
4.8.6. Участь в організації і проведенні спільних нарад з питань вдосконалення діяльності громадських формувань району, обміну досвідом роботи та визначення перспективних шляхів діяльності з профілактики злочинності за участю громадських формувань.
4.8.7. Складання протоколів та розгляд справ про адміністративні правопорушення в межах повноважень, установлених чинним законодавством. Забезпечення діяльності районної адміністративної комісії.
4.8.8. Організація роботи комісій і служб:
- адміністративної;
- у справах дітей;
- спостережної;
- інших, необхідних для здійснення повноважень.
4.8.9. Забезпечення здійснення на території району профілактичних заходів щодо виявлення та усунення причин і умов, які сприяють вчиненню дітьми правопорушень, та поширення бездоглядності серед підлітків.
4.8.10. Здійснення самостійно або разом з іншими виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їхнього соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей.
4.8.11. Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у спеціальних установах для дітей, організацією виховної роботи у навчальних закладах усіх форм власності та за місцем проживання.
4.8.12. Забезпечення у межах своєї компетенції контролю за виконанням законодавства щодо соціального захисту дітей, дотримання законодавства про працю дітей на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.
4.8.13. Організація правового соціально-психологічного консультування дітей та їхніх батьків, створення консультаційних пунктів.
4.8.14. Організація роботи щодо обліку дітей та підлітків шкільного віку відповідно до вимог чинного законодавства.
4.8.15. Забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
4.8.16. Підготовка рішень виконавчого комітету міської ради з питань опіки та піклування, відчуження майна.
 
4.9. У галузі будівництва:
4.9.1. Видання розпоряджень про приєднання внутрішньобудинкових місць загального користування до квартир, кімнат у гуртожитках з метою поліпшення житлових умов громадян з врахуванням згоди співвласника.
4.9.2. Видання розпоряджень про приєднання допоміжних приміщень до квартир, кімнат у гуртожитках громадян з метою поліпшення їхніх житлово-побутових умов з врахуванням згоди співвласника.
4.9.3. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання і перепланування жилих будинків (квартир), що належить громадянам на праві приватної власності, та жилих і нежилих приміщень у жилих багатоквартирних будинках (гуртожитках) на підставі позитивних висновків відповідних органів.
4.9.4. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання та перепланування квартир, кімнат у гуртожитках без внесення змін у несучі конструкції, улаштування балконів та лоджій без додаткового надання земельної ділянки (з метою поліпшення житлових умов у багатоквартирних житлових будинках) на підставі позитивних висновків управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради та відповідних служб згідно з чинним законодавством.
4.9.5. Видання розпоряджень про дозвіл на знесення та зняття з обліку знесених житлових будинків, які знаходяться у приватній власності.
4.9.6. Підготовка та подання до суду від імені міської ради позовних заяв щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, розташованих на землях територіальної громади міста.
4.9.7. Підготовка матеріалів до суду щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, у разі відхилення від існуючого проекту та порушення будівельних норм і правил.
4.9.8. Видання розпоряджень про прийняття в експлуатацію переобладнаних та перепланованих квартир, що належать громадянинові на праві приватної власності, жилих і нежилих приміщень у жилих багатоквартирних будинках (гуртожитках), у тому числі виконаних без отримання дозволу, на підставі позитивних висновків відповідних органів.
4.9.9. Видання розпоряджень про дозвіл на розміщення та перебудову господарських (присадибних) будівель (господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, вбиральні, душові, навіси, індивідуальні гаражі, вигрібні ями) без улаштування фундаментів в межах відведення земельних ділянок без зміни цільового та функціонального призначення при дотриманні чинного законодавства.
Перебудови будівель дозволяється виконувати без втручання в несучі конструкції.
4.9.10. Видання розпоряджень про прийняття в експлуатацію господарських (присадибних) будівель, які розміщені або перебудовані на підставі розпорядження, передбаченого п. 4.9.9 Положення.
4.10. Адміністрація району є орендодавцем усього нерухомого та індивідуально визначеного майна, що знаходиться на її балансі.
Контроль за дотриманням вимог чинного законодавства при передачі в оренду вищезазначеного комунального майна покладається на орендодавця.
 
5. Права адміністрації району
 
5.1. Адміністрація району має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до її компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до її компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до її компетенції;
- інші права, які належать до компетенції адміністрації району.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
адміністрації району
 
6.1. Адміністрація району утримується за рахунок коштів міського бюджету.
6.2. Працівники адміністрації району є посадовими особами місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб адміністрації району
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватись високої культури спілкування, не допускати дій та вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи адміністрації району несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб адміністрації району при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності адміністрації району здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про департамент житлово-комунального господарства
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради (скорочена назва – департамент ЖКГ, далі – департамент) є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові, та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.2. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради (далі – Положення).
1.3. Департамент є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Департамент має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Департамент у межах своєї компетенції забезпечує комплексний розвиток житлового та комунального господарства міста, об’єктів водо-, тепло- та електрозабезпечення для найбільш повного задоволення потреб населення у житлово-комунальних послугах, поліпшення їхньої якості та культури обслуговування, організації і здійснення контролю за дотриманням законодавчих та нормативно-правових актів у сфері благоустрою і санітарного стану міста.
2.2. Вивчає передові методи утримання житлово-комунального господарства та вносить пропозиції щодо їхнього впровадження у місті Миколаєві.
2.3. Розробляє інвестиційні проекти і загальноміські програми у сфері житлово-комунального господарства. Контролює їх впровадження.
2.4. Вживає необхідних заходів щодо ліквідації наслідків екологічних катастроф, стихійного лиха, епідемій, інших надзвичайних ситуацій.
2.5. Проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).
2.6. Проводить збір, узагальнення та аналіз матеріалів з розрахунків за житлово-комунальні послуги, спожиті енергоносії підприємствами, установами та організаціями, що належать до комунальної власності міста, та населенням (за погодженням ЖБК, ОСББ, балансоутримувачів відомчого житла) та вживає заходів щодо ліквідації заборгованості.
2.7. Впроваджує сучасні методи щодо розрахунків за житлово-комунальні послуги через МІРЦ.
2.8. Розробляє проекти цільових міських програм з охорони навколишнього природного середовища, благоустрою та санітарного стану міста.
2.9. Забезпечує реалізацію державної та міської політики з питань енергетики та енергозбереження у місті.
2.10. Забезпечує реалізацію державної та міської політики з питань охорони природного навколишнього середовища у місті.
2.11. Забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.2010 № 47/21.
2.12. Оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Департамент очолює директор департаменту ЖКГ, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою в порядку, визначеному законодавством.
3.2. Структуру, штатну чисельність та положення про структурні підрозділи департаменту затверджує міський голова.
3.3. У складі департаменту діє управління з контролю за ремонтом, реконструкцією, будівництвом, газифікацією комунальних об’єктів та житла, яке утримується за рахунок відрахувань від бюджетних витрат на ремонт, реконструкцію та будівництво (до 2,5 відсотка).
3.4. Директор департаменту ЖКГ має заступника (заступників), який (які) призначається (призначаються) на посаду та звільняється (звільняються) з посади міським головою в порядку, визначеному законодавством.
Інших посадових осіб місцевого самоврядування департаменту призначає та звільняє з посади міський голова в порядку, визначеному законодавством.  
3.5. Директор департаменту ЖКГ:
3.5.1. Здійснює керівництво діяльністю департаменту, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, заступником міського голови за підпорядкованістю, виконавчим комітетом міської ради за виконання покладених на нього завдань.
3.5.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників департаменту, притягує їх до дисциплінарної відповідальності згідно з чинним законодавством.
3.5.3. Затверджує посадові інструкції керівників і спеціалістів департаменту.
3.5.4. Затверджує штатний розпис працівників технічного нагляду за ремонтом, реконструкцією, будівництвом, газифікацією комунальних об’єктів та житла, річний розпис видатків на їхнє утримання за рахунок 2,5 відсотка відрахувань від бюджетних витрат на ремонт, реконструкцію та будівництво.
3.5.5. Надає оперативні завдання керівникам підприємств, що знаходяться у комунальній власності, та керівникам, які працюють у галузі житлово-комунального господарства.
3.5.6. Вносить пропозиції щодо укладання контрактів з керівниками підприємств, що знаходяться у комунальній власності та працюють у галузі житлово-комунального господарства, притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Має право представляти їх до нагородження.
3.5.7. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.5.8. Підписує видані у межах своєї компетенції та департаменту акти, накази, організовує перевірку їх виконання.
3.5.9. Списує з балансу застаріле та непридатне для подальшого використання обладнання згідно з діючим законодавством.
3.5.10. Представляє без доручення департамент у взаємовідносинах з фізичними і юридичними особами.
3.5.11. Має право:
- відкривати і закривати рахунки в органах Державного казначейства України;
- першого підпису на банківських документах.
3.5.12. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція департаменту
 
4.1. Здійснює управління об’єктами житлово-комунального господарства та водо-, тепло-, електропостачання, що знаходяться у комунальній власності міста та підпорядковані департаменту.
4.2. Розробляє та вносить пропозиції щодо впровадження державних та міських програм, здійснення радикальних економічних реформ у галузі, нових методів господарювання, прогресивних форм організації та стимулювання праці згідно з діючим законодавством.
4.3. Готує проекти рішень міської ради та виконкому міської ради, розпоряджень міського голови, які стосуються покращання роботи житлово-комунального господарства міста.
4.4. Вносить пропозиції щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств, які працюють у галузі житлово-комунального господарства.
4.5. Здійснює залучення на договірних засадах коштів підприємств, організацій, установ, незалежно від форм власності, розташованих на території міста, до участі в комплексному соціально-економічному розвитку міста.
4.6. Виконує функції замовника з будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту, а також газифікації житлового фонду і утримання об’єктів комунального призначення згідно із затвердженими міськими програмами, державним і міським бюджетним фінансуванням.
4.7. Здійснює, в установленому порядку, підготовку проектів рішень з питань визнання житлових будинків (квартир), що знаходяться в комунальній власності міста, непридатними для проживання згідно з діючим законодавством.
4.8. Готує проекти рішень виконкому міської ради про прийняття окремих квартир до комунальної власності міста.
4.9. Здійснює контроль за організацією робіт житлово-комунальними підприємствами міста згідно з діючими нормами з:
- утримання та виконання ремонту житлового фонду;
- технічного обслуговування житлового фонду;
- підготовки об’єктів житлово-комунального призначення до експлуатації в осінньо-зимовий період;
- експлуатації, ліквідації наслідків стихійних явищ та підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період;
- утримання ліфтового господарства;
- експлуатації димо-, вентканалів;
- аварійного обслуговування житлового фонду;
- експлуатації будинків підвищеної поверховості;
- утримання та ремонту об’єктів благоустрою (доріг, тротуарів, штучних споруд, технічних засобів організації дорожнього руху, мереж зовнішнього освітлення) та кладовищ;
- та інше.
4.10. Координує питання щодо організації роботи з охорони праці, пожежної безпеки на житлово-комунальних підприємствах та вносить пропозиції щодо покращання цієї роботи.
4.11. Проводить капітальний ремонт житла пільгової категорії громадян згідно із законодавством.
4.12. Координує питання щодо:
- залучення коштів трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення в рамках діючого законодавства для відновлення благоустрою, санітарного стану та ліквідації надзвичайних ситуацій;
- благоустрою закріплених територій, організації озеленення міста;
- поводження з безпритульними та домашніми собаками і котами у місті;
- поводження з побутовими відходами.
4.13. Проводить аналіз господарсько-фінансової діяльності підприємств ЖКГ та вживає заходів щодо поліпшення їхньої роботи.
4.14. Приймає статистичну та бухгалтерську звітність від підприємств, що знаходяться в комунальній власності міста, складає зведені звіти та забезпечує своєчасне їхнє подання відповідним органам.
4.15. Організовує роботу комісії з обстеження зелених насаджень.
4.16. Готує в установленому законодавством порядку за зверненням адміністрацій районів Миколаївської міської ради, громадян, підприємств та організацій такі документи:
- акти обстеження зелених насаджень на земельній ділянці;
- довідки щодо наявності зелених насаджень;
- проекти рішень виконавчого комітету Миколаївської міської ради про видалення зелених насаджень на об’єктах будівництва, реконструкції та благоустрою.
4.17. Визначає у встановленому порядку розміри компенсаційної (відновленої) вартості зелених насаджень.
4.18. Здійснює контроль за виконанням відновлення зеленої зони після завершення будівництва, реконструкції тощо та відповідності робіт до проекту благоустрою на закріпленій за департаментом території.
4.19. Утримує об’єкти благоустрою зеленого господарства на закріплених за департаментом об’єктах відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради.
4.20. Взаємодіє з адміністраціями районів Миколаївської міської ради, виконавчими органами міської ради для вирішення питань життєдіяльності житлово-комунального господарства міста та належного санітарного стану.
4.21. Узагальнює пропозиції районів по реконструкції та капітальному ремонту об’єктів благоустрою та санітарного очищення.
4.22. Розміщує на договірних засадах замовлення на виробництво продукції, виконання необхідних робіт (послуг) на підприємствах, в установах та організаціях.
4.23. Здійснює контроль за реконструкцією, будівництвом, ремонтом та утриманням об’єктів житлово-комунального господарства, освоєнням виділених бюджетних коштів та ефективним їхнім використанням за призначенням.
4.24. Бере участь у підготовці відповідних документів щодо приймання-передачі до комунальної власності міста об’єктів, які не мають балансоутримувача на території міста, крім тих, що розташовані на території приватного сектору.
4.25. Готує в установленому порядку проекти рішень щодо надання та зміни адрес об’єктам нерухомості у місті Миколаєві.
4.26. Впроваджує в порядку і межах, визначених законодавством, тарифи на житлово-комунальні послуги.
4.27. Розглядає в установленому порядку пропозиції, заяви, скарги громадян, вживає заходів щодо усунення причин, які їх викликають.
 
5. Права департаменту
 
5.1. Права департаменту:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції;
- припиняти виконання несанкціонованих робіт, що порушують санітарний стан та благоустрой міста, на об’єктах закріплених за департаментом;
- перевіряти у виконавців робіт наявність необхідних ліцензій та, у разі порушення правил благоустрою (більше двох разів), порушувати питання до відповідних органів про вилучення або припинення дій ліцензій на підприємницьку й інші види діяльності;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності департаменту
 
6.1. Департамент утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники департаменту є посадовими особами місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб департаменту
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи департаменту несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб департаменту при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності департаменту здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
 
________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про департамент забезпечення діяльності виконавчих органів
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Департамент забезпечення діяльності виконавчих органів Миколаївської міської ради (скорочена назва – департамент забезпечення діяльності виконавчих органів, далі – департамент) є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету Миколаївської міської ради, міському голові та керуючому справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради.
1.2. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету Миколаївської міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про департамент забезпечення діяльності виконавчих органів
Миколаївської міської ради (далі – Положення).
 
2. Основні завдання
 
2.1. Департамент:
- у межах своєї компетенції бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування у відповідній сфері діяльності виконавчого органу;
- здійснює організаційно-технічне та господарське забезпечення діяльності міської ради та її виконавчих органів;
- виконує відповідно до законодавства контрольні функції у відповідній сфері діяльності;
- здійснює реєстраційні функції щодо листів, звернень, пропозицій, заяв, скарг  фізичних та юридичних осіб;
- узагальнює практику застосування нормативно-правових актів, розробляє пропозиції щодо їх удосконалення і вносить на розгляд міського голови, виконавчого комітету Миколаївської міської ради, міської ради;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Департамент очолює директор, який має заступника (заступників).
3.2. Директор департаменту безпосередньо підпорядкований керуючому справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради, йому підконтрольний та підзвітний.
3.3. Директор департаменту, заступник (заступники) директора та працівники департаменту призначаються на посади та звільняються з посад міським головою в порядку, визначеному законодавством.
Заступник директора департаменту виконує функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених директором департаменту.
3.4. Структуру, штатну чисельність та положення про структурні підрозділи департаменту затверджує міський голова.
3.5. Директор департаменту:
3.5.1. Здійснює керівництво діяльністю департаменту, несе персональну відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства за виконання покладених на департамент завдань.
3.5.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності керівників структурних підрозділів департаменту.
3.5.3. Затверджує посадові інструкції працівників департаменту.
3.5.4. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.5.5. Розробляє проекти нормативно-правових актів (рішення міської ради, виконавчого комітету міської ради, розпорядження міського голови).
3.5.6. Візує аркуш погодження проектів рішень виконавчого комітету міської ради, розпоряджень міського голови.
3.5.7. Розглядає кореспонденцію, що надійшла до департаменту, організовує роботу по виконанню даних по ній доручень.
3.5.8. Бере участь у роботі з впровадження електронного документообігу в діяльність виконавчих органів Миколаївської міської ради.
3.5.9. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція департаменту
 
4.1. Здійснення організаційного та технічного забезпечення проведення пленарних засідань міської ради, виконкому міської ради, нарад, інших засідань, урочистих заходів, які проводить міська рада, виконком міської ради та міський голова, офіційних візитів до виконкому міської ради тощо.
4.2. Підготовка засідань виконкому міської ради, а також ведення і оформлення протоколів пленарних засідань міської ради та виконкому міської ради.
4.3. Реєстрація, оформлення, облік і зберігання в установлені терміни рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови та інших документів, визначення складу осіб аркуша погодження проектів рішень виконкому міської ради та розпоряджень міського голови.
4.4. Редагування, друкування, розмноження рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови, листів та інших документів, своєчасне доведення їх до виконавчих органів ради, установ, організацій, посадових осіб і громадян, у разі необхідності надання копій, витягів з прийнятих актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
4.5. Надання методичної та практичної допомоги виконавчим органам міської ради у підготовці проектів рішень міської ради, виконавчого комітету міської ради, розпоряджень міського голови.
4.6. Підготовка проектів нормативно-правових актів (рішень міської ради, рішень виконавчого комітету міської ради, розпоряджень міського голови) та їх аналіз.
4.7. Приймання, реєстрація і своєчасне передання за призначенням вхідної кореспонденції, внутрішньої документації міської ради та її виконавчих органів, реєстрація і відправлення вихідної кореспонденції.
4.8. Приймання і первинне опрацювання письмових звернень громадян, реєстрація звернень, вивчення їх змісту та своєчасне передання на розгляд міському голові, секретарю міської ради, заступникам міського голови та керуючому справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради.
4.9. Реєстрація електронних звернень громадян та інформаційних запитів, аналіз та здійснення контролю за їх виконанням, а також реєстрація, опрацювання, облік та систематизація звернень громадян, які телефонують на урядову телефонну гарячу лінію державної установи „Урядовий контактний центр”.
4.10. Організація функціонування щоденної гарячої лінії та телефону довіри інформаційно-консультативного характеру з питань надання роз’яснень щодо реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом.
4.11. Приймання, реєстрація і своєчасне передання за призначенням документів з грифом обмеження доступу “ДСК”, проведення перевірок стану організації роботи з документами, що мають гриф “ДСК”, у виконавчих органах міської ради.
4.12. Ведення обліку та оформлення передплати періодичних видань.
4.13. Обробка на ПК кореспонденції, у тому числі звернень громадян, та інформаційного архіву.
4.14. Підготовка графіків проведення особистих прийомів громадян міським головою, його заступниками, керуючим справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради та секретарем міської ради, забезпечення належної організації особистих прийомів, підготовка матеріалів для особистих прийомів, отримання від виконавчих органів міської ради довідок, пояснень та інших матеріалів, необхідних для здійснення прийому громадян.
4.15. Підготовка графіків особистих доповідей керівників виконавчих органів міської ради перед міським головою на апаратних нарадах про стан роботи зі зверненнями громадян.
4.16. Консультування громадян про порядок вирішення порушених питань.
4.17. Здійснення контролю за своєчасним розглядом пропозицій, заяв і скарг громадян виконавчими органами міської ради, організаціями та установами міста.
4.18. Проведення аналізу письмових, усних та повторних звернень громадян до міського голови, його заступників, керуючого справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради та секретаря міської ради, інформування керівництва про стан цієї роботи.
4.19. Здійснення перевірок стану діловодства у виконавчих органах міської ради, а також додержання законодавства про звернення громадян, відповідно до своїх повноважень, у виконавчих органах міської ради, організаціях та установах міста, надання методичної та практичної допомоги в організації й проведенні роботи з документами та пропозиціями, заявами і скаргами громадян.
4.20. Підготовка щомісячних, щоквартальних та щорічних звітів щодо стану діловодства та роботи зі зверненнями громадян.
4.21. Інформування міського голови, його заступників, керуючого справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради та секретаря міської ради про факти порушення виконавської дисципліни й формального ставлення до розгляду звернень громадян у виконавчих органах міської ради, організаціях та установах міста.
4.22. Забезпечення оприлюднення у засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті міської ради узагальнених інформацій про роботу зі зверненнями громадян.
4.23. Складання та погодження зведеної номенклатури справ міської ради та виконкому міської ради, перевірка відповідності формування документів у справи затвердженій номенклатурі. Приймання на зберігання в установленому порядку архівних документів постійного терміну зберігання від виконавчих органів міської ради, забезпечення зберігання в архіві виконкому міської ради згідно з діючими інструкціями та положеннями, підготовка документів Національного архівного фонду для передавання до архівного відділу виконкому Миколаївської міської ради.
4.24. Забезпечення роботи ЕК виконкому міської ради, надання методичної допомоги у проведенні експертизи цінності документів.
4.25. Підготовка апаратних нарад з керівниками виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств, установ та організацій, ведення та оформлення протоколів апаратних нарад.
4.26. Підготовка щомісячних планів заходів, що проводяться Миколаївською міською радою та її виконавчими органами за участю міського голови, секретаря міської ради та заступників міського голови.
4.27. Здійснення контролю за виконанням доручень міського голови, наданих на апаратних нарадах та засіданнях виконкому міської ради, а також за виконанням планів заходів.
4.28. Підготовка інформації міському голові щодо виконання вищевказаних доручень та планів заходів, чергувань посадових осіб місцевого самоврядування.
4.29. Участь в організації та підготовці святкових заходів, які проводяться міською радою, виконкомом міської ради та міським головою, підготовка телеграм для привітання з днями народження, іншими визначними датами.
4.30. Організація проведення апаратних навчань посадових осіб органів місцевого самоврядування.
4.31. Здійснення контролю за строками виконання документів, завдань, а також по суті вирішення питань та виконання доручень.
4.32. Відстеження руху й фіксація фактичного виконання контрольних вхідних, вихідних та внутрішніх документів, що мають важливе значення, а також доручень керівництва.
4.33. Здійснення контролю за виконанням резолюцій міського голови, секретаря міської ради, заступників міського голови та керуючого справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради згідно з установленими термінами на документах.
4.34. Здійснення контролю за вчасним виконанням законів України, актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, протоколів облдержадміністрації, рішень Миколаївської обласної ради, рішень колегій облдержадміністрації, розпоряджень і доручень голови облдержадміністрації, рішень виконкому міської ради, розпоряджень міського голови.
4.35. Аналіз причин виникнення порушень строків виконання зазначених документів та внесення пропозицій керівництву щодо їх усунення.
4.36. Узагальнення відомостей, одержаних під час відстеження процесу руху документів, про хід і результати їх виконання, доведення цих відомостей до керівництва.
4.37. Внесення пропозицій про зняття з контролю чи продовження термінів виконання контрольних документів, притягнення в установленому порядку до відповідальності посадових осіб за їх невиконання або неналежне виконання.
4.38. Вироблення та внесення пропозицій щодо прискорення виконання документів, підвищення якості виконавської дисципліни, удосконалення організації контролю й управління в цілому.
4.39. Забезпечення організаційно-технічної підготовки під час проведення виборів міського голови, депутатів міської ради, Всеукраїнського та місцевих референдумів.
4.40. Розроблення та впровадження нормативних та методичних документів щодо вдосконалення роботи з документами та організації розгляду пропозицій, заяв і скарг громадян, їх особистого прийому в міській раді та її виконавчих органах, впровадження в роботу з документами новітніх інформаційних технологій.
 
5. Права департаменту
 
5.1. Департамент має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- надавати виконавчим органам міської ради методичні рекомендації з питань, що належать до компетенції департаменту;
- вносити керівництву пропозиції з питань удосконалення роботи департаменту;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності департаменту
 
6.1. Департамент утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівниками департаменту є посадові особи місцевого самоврядування. Основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб департаменту
 
7.1. Посадові особи департаменту повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи департаменту несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб департаменту при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності департаменту здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про управління містобудування та архітектури
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради (скорочена назва – управління містобудування та архітектури, далі – управління) створюється Миколаївською міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Управління є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету Миколаївської міської ради, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.3. Управління є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Управління має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
1.4. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради (далі – Положення).
1.5. Методичне керівництво та нормативне забезпечення діяльності управління здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури, а також управлінням містобудування та архітектури Миколаївської обласної державної адміністрації.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Управління у межах своєї компетенції:
- бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування у сфері містобудування та архітектури;
- здійснює координацію діяльності суб’єктів містобудування щодо комплексного розвитку і забудови міста, поліпшення його архітектурного вигляду;
- забезпечує дотримання законодавства у сфері містобудування, державних стандартів, норм і правил, затвердженої  містобудівної документації;
- узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- здійснює аналіз стану містобудування на території міста, організовує розробку, експертизу і подання на затвердження в установленому законодавством порядку містобудівних програм, генерального плану міста, іншої містобудівної документації;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.2010 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами, є Робочим органом по регулюванню діяльності з розміщення зовнішньої реклами в м. Миколаєві;
- веде бухгалтерський та податковий облік коштів, які надходять від рекламорозповсюджувачів за тимчасове користування місцями, для розміщення зовнішньої реклами, з оформленням відповідних документів згідно з діючим законодавством;
- розробляє проекти рішень нормативно-правових актів з питань містобудування та архітектури;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради – головний архітектор міста (далі – начальник управління), який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою в порядку, визначеному законодавством.
Начальник управління безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Начальник управління має заступника (заступників), який (які) призначається (призначаються) на посаду та звільняється (звільняються) з посади міським головою в порядку, визначеному законодавством.
Заступник (заступники) начальника управління виконує (виконують) функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених начальником управління.
3.3. Інших посадових осіб місцевого самоврядування управління призначає на посади та звільняє з посад міський голова в порядку, визначеному законодавством.
3.4. Структуру, штатну чисельність та положення про структурні підрозділи управління затверджує міський голова.
3.5. Начальник управління:
- здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови за своєчасне та якісне виконання покладених на управління завдань, а також за стан трудової, виконавської дисципліни, роботу з кадрами в управлінні;
- організовує роботу та визначає міру відповідальності заступника (заступників) начальника управління, керівників структурних підрозділів та інших працівників управління;
- розробляє штатний розпис управління в межах граничної чисельності та фонду оплати праці і подає для затвердження міському голові;
- розподіляє повноваження між працівниками управління;
- затверджує посадові інструкції керівників і спеціалістів управління;
- підписує видані у межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їхнє виконання;
- розпоряджається коштами в межах затвердженого єдиного кошторису доходів і видатків на утримання управління.
3.6. Для погодження вирішення питань, що належать до компетенції управління, в управлінні може створюватися колегія у складі начальника управління (голова колегії), заступника начальника управління за посадою, а також інших працівників управління. До складу колегії можуть входити керівники інших виконавчих органів міської ради. Склад колегії затверджується міським головою за поданням начальника управління.
3.7. Для розгляду містобудівних, архітектурних та інженерних проектних рішень об’єктів архітектури, а також (у разі необхідності) основних положень містобудівних умов і обмежень, забудови земельної ділянки, при управлінні утворюється архітектурно-містобудівна рада, можуть утворюватися науково-технічна і художня ради.
Архітектурно-містобудівна рада здійснює свою діяльність відповідно до типового Положення про архітектурно-містобудівну раду, затвердженого центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури.
Склад рад і положення про них затверджуються в порядку, визначеному законодавством.
 
4. Компетенція управління
 
У відповідності до покладених завдань до компетенції управління належать:
4.1. Підготовка рішень щодо планування території на місцевому рівні.
4.2. Організація розроблення, внесення змін до генерального плану міста, іншої містобудівної документації.
4.3. Внесення пропозицій щодо встановлення та зміни межі міста.
4.4. У межах компетенції, на підставі проектних рішень містобудівної документації, участь у підготовці пропозицій щодо удосконалення адміністративно-територіального устрою, щодо будівництва житлово-цивільних, комунальних, промислових та інших об’єктів, розгляд і погодження містобудівного та архітектурного рішення конкретних об`єктів архітектури.
4.5. Сприяння інвестиційній діяльності на території міста.
4.6. Здійснення моніторингу забудови та іншого використання територій.
4.7. Надання пропозицій щодо:
4.7.1. Програм соціального-економічного розвитку відповідної території і подання їх на розгляд міської ради.
4.7.2. Проекту відповідного місцевого бюджету на наступний рік або про внесення змін до бюджету на поточний рік щодо потреби у розробленні містобудівної документації.
4.7.3. Розроблення комплексних схем розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста.
4.7.4. Питань присвоєння поштових адрес об’єктам містобудування органом місцевого самоврядування.
4.7.5. Сприяння дотриманню законодавства у сфері містобудування та архітектури, державних стандартів, норм і правил при реалізації затвердженої містобудівної документації.
4.7.6. Звернень до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування та архітектури, щодо визначення державних інтересів для їх урахування під час розроблення генерального плану міста.
4.7.7. Сприяння розробленню, проведенню експертизи містобудівної документації.
4.7.8. Інформування населення про плани розміщення найважливіших містобудівних, промислових, енергетичних і транспортних комплексів, інженерних мереж, здійснення збору та обліку інформації про початок виконання підготовчих робіт, будівельних робіт та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів. Інформування через засоби масової інформації населення про початок замовниками виконання будівельних робіт на об`єктах будівництва, що належать до IV і V категорії складності, на території міста.
4.8. Здійснення координації діяльності:
4.8.1. Суб’єктів містобудування щодо комплексного розвитку і забудови міста поліпшення їх архітектурного вигляду, збереження традиційного характеру середовища і об’єктів архітектурної та містобудівної спадщини. Сприяння в межах повноважень охороні, реєстрації та використанню пам’яток архітектури і містобудування.
4.8.2. Підприємств, установ та організацій, які виконують роботи, надають послуги у сфері містобудування та архітектури.
4.9. Надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.
4.10. Надання будівельного паспорта забудови земельної ділянки.
4.11. Оформлення паспорта прив’язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності.
4.12. Організація розроблення та ведення містобудівного кадастру території.
4.13. Сприяння створенню та оновленню картографічної основи території міста.
4.14. Забезпечення виконання робіт з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів, містобудівної документації, топографо-геодезичних матеріалів.
4.15. Співпраця з органами державного архітектурно-будівельного контролю з питань самочинно збудованих об’єктів містобудування.
4.16. Організація проведення в установленому порядку архітектурних та містобудівних конкурсів.
4.17. Сприяння діяльності місцевих організацій творчих спілок у сфері містобудування та архітектури.
4.18. Підготовка пропозицій на розгляд міської ради та її виконавчого комітету щодо розгляду питань, пов`язаних з проектуванням об`єктів містобудування незалежно від форм власності та призначення, щодо регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами.
4.19. Надання міській раді: висновків щодо визначення території, вибору, вилучення, приватизації та надання земель для містобудівних потреб відповідно до законодавства, участь у забезпеченні контролю за їхнім використанням і забудовою, а також здійснення на них запланованої містобудівної діяльності; надання пропозиції щодо планів і програм будівництва, ремонту та реконструкції об’єктів житла, соціально-побутового і комунального призначення на території міста, незалежно від форм власності.
4.20. Підготовка відповідних проектів рішень виконкому міської ради щодо переведення житлових приміщень у нежитлові, надання та анулювання дозволів на розміщення рекламних конструкцій.
4.21. Участь у визначенні доцільності розроблення ескізних проектів, застосування індивідуальних проектів будинків і споруд, їхньої поверховості, внесення змін до цих проектів, стадійності проектування.
4.22. Координація проектування, будівництва, ремонту магістральних мереж і споруд комунального призначення (теплопостачання; водопостачання; водовідведення; зливова каналізація та очисні споруди зливової каналізації; електропостачання; газопостачання; зв’язок).
4.23. Участь у роботі комісій щодо надійності та безпечності будинків і споруд, незалежно від форм власності, у районах, що зазнають впливу небезпечних природних і техногенних явищ і процесів (підтоплення територій міста).
4.24. Підготовка інформації та виконання контрольних звітів до розпорядчих документів державного, регіонального та міського рівня. Надання статистичних звітів.
4.25. Розгляд звернень громадян, інших суб`єктів містобудування з питань, що належать до його компетенції, приймання  відповідних рішень.
4.26. Взаємодія, у процесі виконання покладених на нього завдань, з іншими виконавчими органами міської ради, представницькими органами, а також підприємствами, установами й організаціями, об’єднаннями громадян.
4.27. Участь у веденні Реєстру топонімів міста Миколаєва, затвердженого рішенням міської ради від 03.09.2009 № 36/27 “Про затвердження реєстру топонімів міста Миколаєва”.
4.28. Здійснення регулювання діяльності з пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.
4.29. Надання адміністративних послуг згідно із законодавством.
4.30. Забезпечення доступу до публічної інформації, розпорядником якої є управління згідно із законодавством.
4.31. Інші функції у сфері містобудування та архітектури, визначені законодавчими та нормативно-правовими актами.
 
5. Права управління
 
5.1. Управління має право:
- залучати інших спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, об`єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) до розгляду питань, що належать до його компетенції;
- одержувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, документи та інші матеріали, а від міських органів державної статистики – безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
- скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету.
6.2. Працівники управління є посадовими особами місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Посадові особи управління повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб управління при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законом порядку.
 
8. Критерії оцінки роботи управління
 
8.1. Критерії оцінки роботи управління визначаються шляхом аналізу своєчасного та якісного виконання рішень міської ради та її виконкому, розпоряджень міського голови, ходу виконання завдань, які поставлені перед управлінням, відповідністю прийнятих рішень основним положенням генерального плану міста та програмам соціально-економічного розвитку міста, затвердженим міською радою.
 
9. Заключні положення
 
9.1. Припинення діяльності управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
9.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
______________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про управління з питань надзвичайних ситуацій
та цивільного захисту населення
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради (скорочена назва - управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, далі - управління) є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету міської ради, начальнику цивільного захисту (ЦЗ) м. Миколаєва, заступнику міського голови, а з питань здійснення делегованих повноважень - підзвітним управлінню з питань надзвичайних ситуацій Миколаївської облдержадміністрації.
1.2. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, Кодексом цивільного захисту України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради (далі - Положення).
1.3. Управління є юридичною особою, укладає від свого імені угоди, в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Управління має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Реалізація державної політики у сфері цивільного захисту на території м. Миколаєва.
2.2. Забезпечення сталого функціонування Миколаївської міської ланки Миколаївської територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту (ЄДС ЦЗ).
2.3. Розроблення і здійснення заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, реагування на них, ліквідації їх наслідків, захисту та життєзабезпечення постраждалого населення.
2.4. Розроблення і здійснення заходів щодо підтримання готовності органів управління та сил ЦЗ до дій за призначенням у мирний час та в особливий період.
2.5. Впровадження в практику досягнень науки і техніки з питань запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, зменшення впливу негативних наслідків та проведення робіт з їх ліквідації.
2.6. Участь в організації підготовки органів управління та сил ЦЗ, населення до дій у надзвичайних ситуаціях у мирний час та в особливий період.
2.7. Визначення, у межах своїх повноважень, рівня надзвичайної ситуації та надання експертного висновку на розгляд комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Миколаєва.
2.8. Здійснення збору, накопичення, обробки і аналізу інформації про стан техногенної та природної безпеки, забезпечення оперативного інформування міського голови.
2.9. Подання пропозицій щодо включення до проекту міського бюджету витрат на розвиток та функціонування систем захисту населення і території від надзвичайних ситуацій та їх наслідків.
2.10. Організація роботи із забезпечення готовності системи зв’язку та централізованого оповіщення.
2.11. Забезпечення оповіщення керівного складу цивільного захисту, населення про загрозу та виникнення надзвичайної ситуації, інформування про обстановку, яка склалася, та заходи, що вживаються.
2.12. Участь у розробленні, разом з іншими організаціями, прогнозів імовірності виникнення надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.
2.13. Участь у наданні допомоги населенню, яке постраждало внаслідок надзвичайних ситуацій.
2.14. Забезпечення контролю за накопиченням, збереженням та цільовим використанням фінансових резервів і матеріально-технічних ресурсів, які призначені для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій та їхніх наслідків у порядку, встановленому законодавством.
2.15. Участь у створенні комунальних аварійно-рятувальних служб, контроль за діяльністю аварійно-рятувальних служб та формувань.
2.16. Забезпечення підготовки, у межах своїх повноважень, проектів рішень міської ради, виконавчого комітету міської ради, а також розпоряджень міського голови.
2.17. Забезпечення, у межах своїх повноважень, реалізації державної політики щодо державної таємниці, встановлення контролю за її збереженням в апараті управління.
2.18. Здійснення відповідно до діючого законодавства комплексних перевірок стану ЦЗ підприємств, установ, закладів, які розташовані на території міста.
2.19. Організація та планування заходів щодо проведення навчань, тренувань з питань ЦЗ на підприємствах, в установах і закладах усіх форм власності.
2.20. Участь у розробленні та організації здійснення заходів з евакуації населення із зон надзвичайних ситуацій та в особливий період, контроль за готовністю евакуаційних органів.
2.21. Координація діяльності органів місцевого самоврядування та об’єктів з питань евакуації населення у надзвичайних ситуаціях.
2.22. Здійснення контролю щодо утримання підприємствами, установами та організаціями систем оповіщення населення на випадок НС.
2.23. Подання виконавчому комітету міської ради пропозицій щодо утворення та складу спеціальних комісій з ліквідації надзвичайних ситуацій, участь в їх роботі.
2.24. Участь в підготовці пропозицій щодо розподілу коштів резервного фонду міського бюджету для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
2.25. Участь в організації відновлювальних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, залучення спеціалізованих та невоєнізованих формувань ЦЗ до виконання завдань за призначенням.
2.26. Організація роботи з планування укриття населення у захисних спорудах ЦЗ, облік та контроль за станом утримання таких споруд, участь у роботі комісій з питань визначення їх стану.
2.27. Здійснення розрахунків та надання пропозицій щодо потреби в засобах радіаційного і хімічного захисту для забезпечення непрацюючого населення та населення, яке проживає в зонах можливого та прогнозованого хімічного забруднення.
2.28. Організація своєчасного отримання з обласних пунктів видачі засобів індивідуального захисту для непрацюючого населення та доставки його на кустові та об’єктові пункти видачі.
2.29. Організація та здійснення радіаційно-хімічного контролю і спостереження.
2.30. Здійснення організаційного, інформаційного та методичного забезпечення роботи комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Миколаєва.
2.31. Забезпечення розміщення, зберігання, складського обслуговування, видачі та поповнення міського матеріального резерву.
2.32. Доведення до органів місцевого самоврядування розпоряджень про переведення міської ланки територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ у вищі ступені готовності.
2.33. Утримання міського запасного пункту управління.
2.34. Розроблення заходів з підвищення сталої роботи об’єктів життєзабезпечення в особливий період.
2.35. Участь в наданні, з використанням сил і засобів ЦЗ, оперативної допомоги населенню у разі виникнення несприятливих побутових або нестандартних ситуацій.
2.36. Перевірка наявності і готовності до використання за призначенням засобів колективного та індивідуального захисту, майна цивільного захисту, їхнього утримання та ведення обліку.
2.37. Участь в розробленні міських нормативно-правових актів, необхідних для функціонування міської ланки територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ.
2.38. Організація комплексного освоєння підземного простору, підвальних та інших заглиблених приміщень, з урахуванням їх пристосування і використання для укриття населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
2.39. Розроблення і впровадження цільових і науково-технічних програм, спрямованих на запобігання надзвичайним ситуаціям, зменшення можливих матеріальних втрат у разі їх виникнення.
2.40. Прогнозування й оцінка соціально-економічних наслідків надзвичайних ситуацій.
2.41. Участь у плануванні та розробленні заходів інженерного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
2.42. Контроль за організацією і здійсненням заходів щодо пристосування об’єктів побутового обслуговування і транспортних підприємств для проведення санітарної обробки людей та спеціальної обробки одягу, майна і транспорту.
2.43. Сприяння впровадженню засобів та методів виявлення та оцінки масштабів і наслідків аварій на радіаційно та хімічно небезпечних об’єктах міста.
2.44. Забезпечення виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.2010 № 47/21.
2.45. Оперативне надання до уповноваженого органу міської ради якісних інформаційних матеріалів про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою в порядку, визначеному законодавством.
Начальник управління безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру, штатну чисельність та положення про структурні підрозділи управління затверджує міський голова.
3.3. Начальник управління має заступника (заступників), який призначається (призначаються) на посаду та звільняється (звільняються) з посади міським головою в порядку, визначеному законодавством.
Інших посадових осіб місцевого самоврядування управління призначає на посади та звільняє з посад міський голова в порядку, визначеному законодавством.
3.4. Управління, відділи з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення в районах міста є постійними органами управління міської та районних ланок єдиної державної системи цивільного захисту.
3.5. Відділи з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення в районах міста безпосередньо підпорядковуються начальнику управління, а з питань виконання делегованих повноважень підзвітні начальнику ЦЗ відповідного району міста.
3.6. Управління, в процесі виконання покладених на нього завдань, взаємодіє з виконавчими органами міської ради, а також з підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм власності і підпорядкування, об’єднаннями громадян.
3.7. Начальник управління:
3.7.1. Здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність перед міською радою, виконавчим комітетом міської ради та міським головою за виконання покладених на управління завдань, визначає ступінь відповідальності заступника начальника управління, керівників структурних підрозділів.
3.7.2. Організовує діяльність управління, спрямовану на розроблення і здійснення заходів щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації.
3.7.3. Розробляє штатний розпис управління в межах граничної чисельності та фонду оплати праці і подає для затвердження міському голові.
3.7.4. Розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису, доходів і видатків на утримання управління.
3.7.5. Затверджує посадові інструкції працівників управління.
3.7.6. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.7.7. Керує всіма видами підготовки підпорядкованих йому працівників.
3.7.8. Видає, в межах своєї компетенції, накази, організовує і контролює їх виконання.
3.7.9. Розглядає листи, звернення громадян, інших суб’єктів господарювання з питань, що належать до компетенції управління.
3.7.10. Вносить пропозиції відповідним органам щодо обмеження, а у разі потреби припинення роботи підприємств, об’єктів господарської діяльності, окремих виробництв, цехів тощо щодо усунення порушень, які можуть призвести до виникнення НС.
3.7.11. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція управління
 
4.1. Реалізація державної політики у сфері цивільного захисту, згідно з делегованими повноваженнями, наданими органам місцевого самоврядування, організація і впровадження заходів щодо захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, попередження їх виникнення та мінімізації збитків від їх наслідків.
 
5. Права управління
 
5.1. Управління має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
- одержувати безоплатно від виконавчих органів міської ради, статистичних органів, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію, необхідну для виконання завдань, які покладені на управління;
- заслуховувати інформацію посадових осіб підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності і підпорядкування про хід виконання завдань і заходів у сфері цивільного захисту, в установленому законодавством порядку надавати їм обов’язкові для виконання розпорядження про усунення виявлених порушень;
- відповідно до діючого законодавства проводити перевірку стану готовності до дій у надзвичайних ситуаціях органів управління сил і засобів підприємств, установ та організацій, незалежно від форми власності і підпорядкування;
- залучати до проведення заходів, пов’язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій, та у разі їх виникнення, сили і засоби цивільного захисту, згідно з планами взаємодії, а також окремих спеціалістів за погодженням з їх керівниками;
- скликає, в установленому порядку, наради з питань, що належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету.
6.2. Працівники управління є посадовими особами місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби, чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб управління, при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
_______________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про управління з розвитку споживчого ринку
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Управління з розвитку споживчого ринку Миколаївської міської ради (скорочена назва – управління з розвитку споживчого ринку, далі – управління) створюється Миколаївською міською радою та є її виконавчим органом.
1.2. Управління є підзвітним, підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.3. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про управління з розвитку споживчого ринку Миколаївської міської ради (далі – Положення).
 
2. Основні завдання
 
2.1. Здійснення контролю за додержанням законодавства щодо захисту прав споживачів, у сфері торгівлі, громадського харчування, надання послуг населенню, розвитку легкої та переробної промисловості, забезпечення здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в межах наданих повноважень та у спосіб, передбачений ст. 27 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
2.2. Реалізація політики органів місцевого самоврядування та запровадження на території міста Миколаєва вимог нормативно-правових актів у сфері господарської діяльності, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування та надання послуг населенню, розвитку легкої і переробної промисловості.
2.3. Сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в місті Миколаєві. Надання інформаційної і методичної допомоги суб’єктам підприємницької діяльності.
2.4. Забезпечення виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.2010 № 47/21.
2.5. Оперативне надання до уповноваженого органу міської ради якісних інформаційних матеріалів про діяльність управління для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці управління.
2.6. Здійснення інших функцій, пов’язаних з покладеними на нього завданнями.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник управління з розвитку споживчого ринку Миколаївської міської ради (далі – начальник управління), який має заступника.
Начальник управління безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Начальник управління, заступник начальника та працівники управління призначаються на посади і звільняються з посад міським головою в порядку, визначеному законодавством.
3.3. Структуру, штатну чисельність та положення про структурні підрозділи управління затверджує міський голова.
3.4. Начальник управління:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови за підпорядкованістю за своєчасне та якісне виконання покладених на управління завдань.
3.4.2. Затверджує посадові інструкції керівників і спеціалістів управління.
3.4.3. Організовує роботу та визначає міру відповідальності керівників структурних підрозділів управління.
3.4.4. Розподіляє повноваження між працівниками управління.
3.4.5. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.4.6. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція управління
 
Управління відповідно до покладених на нього завдань:
4.1. Розробляє проекти нормативно-правових актів (рішень міської ради, виконавчого комітету міської ради, розпоряджень міського голови тощо), пов’язаних з виконанням покладених на управління функцій.
4.2. Здійснює розробку та виконання напрямків Програм соціально-економічного розвитку міста, спрямованих на поліпшення торговельного та побутового обслуговування населення.
4.3. Сприяє організації і проведенню виставок, ярмарків, презентацій товарів, що виготовляються підприємствами міста, участі підприємств міста у виставках і ярмарках.
4.4. Готує і вносить на розгляд міського голови і виконавчого комітету міської ради пропозиції з напрямів підприємницької діяльності.
4.5. Бере участь у комісіях та виїзних контрольних перевірках суб’єктів підприємницької діяльності.
4.6. Взаємодіє з підрозділами центральних органів та органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, постійними комісіями, іншими підприємствами і організаціями з питань, пов’язаних із забезпеченням виконання покладених обов’язків.
4.7. Здійснює контроль за виконанням виконавчими органами міської ради, комунальними підприємствами, установами, організаціями відповідно до вимог Законів України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, “Про захист прав споживачів”.
 
5. Права управління
 
5.1. Управління має право:
- залучати інших спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, об`єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) до розгляду питань, що належать до його компетенції;
- одержувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
- скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету.
6.2. Працівники управління є посадовими особами місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Посадові особи управління повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб виконавчого органу при здійсненні ним своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законом порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про відділ зовнішньоекономічної діяльності
та міжнародного співробітництва
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Відділ зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва Миколаївської міської ради (далі – відділ) є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету міської ради, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про відділ зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва Миколаївської міської ради (далі – Положення).
1.3. Відділ має свій бланк.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Основними завданнями відділу є:
2.1.1. Робота, пов’язана зі встановленням та розвитком співробітництва між містом Миколаєвом та міжнародними організаціями, муніципалітетами міст з країн близького та дальнього зарубіжжя, дипломатичними представництвами іноземних держав в Україні та дипломатичними представництвами України за кордоном.
2.1.2. Організація роботи прийому іноземних делегацій, груп, окремих представників, які прибувають на запрошення міської ради, вищих органів або з ініціативи гостей. Документальна підготовка офіційних візитів й закордонних відряджень делегацій виконавчих органів Миколаївської міської ради.
2.1.3. Надання допомоги у межах компетенції відділу під час організації та проведення в Україні та за кордоном презентацій, семінарів, конференцій, виставок з питань, що відносяться до сфери компетенції виконавчих органів міської ради та сприяють створенню позитивного іміджу міста.
2.1.4. Залучення підприємств, установ, організацій різних організаційно-правових форм, суб’єктів підприємницької діяльності до роботи зі встановлення ділових контактів з іноземними партнерами, організації та проведення міжнародних зустрічей; сприяння участі підприємств міста у міжнародних виставках і ярмарках, які проводяться в інших країнах.
2.1.5. Надання методичної допомоги у межах компетенції відділу виконавчим органам міської ради, що беруть участь у проектах, які фінансуються через Програми міжнародного співробітництва на території України.
2.1.6. Підготовка та представлення на розгляд міського голови та виконавчих органів міської ради пропозицій з напрямів міжнародного співробітництва, а також участь у підготовці проектів договорів про партнерство та співробітництво або побратимство між містом Миколаєвом та зацікавленими містами.
2.1.7. Забезпечення міської ради, виконавчого комітету міської ради і міського голови інформацією про зовнішньоекономічну діяльність та міжнародне співробітництво у місті.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Відділ очолює начальник, який безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Начальник відділу та працівники відділу призначаються на посади та звільняються з посад міським головою в порядку, визначеному законодавством.
3.3. Структуру та штатну чисельність  відділу затверджує міський голова.
3.4. Начальник відділу:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю виконавчого органу, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови за виконання покладених на відділ завдань.
3.4.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників відділу.
3.4.3. Затверджує посадові інструкції працівників відділу.
3.4.4. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.4.5. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція відділу
 
До компетенції відділу входить:
- планування програм перебування у місті офіційних закордонних делегацій та іноземних гостей міста й переговорів з ними, участь у переговорах;
- здійснення контактів з міжнародними організаціями, що зацікавлені у розвитку співробітництва з містом Миколаєвом, муніципалітетами зарубіжних міст-побратимів та міст-партнерів, дипломатичними місіями іноземних держав в Україні та їх представництвами, а також дипломатичними представництвами України за кордоном, Міністерством закордонних справ України та його представництвами;
- опрацювання інформації, що надходить до міського голови, його заступників та секретаря міської ради іноземними мовами, забезпечення закордонного листування міського голови, його заступників та секретаря міської ради;
- надання методичної допомоги з питань міжнародного співробітництва управлінням, відділам, іншим виконавчим органам міської ради;
- підготовка та надання на розгляд міському голові пропозицій стосовно встановлення нових партнерських та побратимських зв’язків;
- забезпечення міського голови та виконавчих органів міської ради інформацією про міжнародне співробітництво у місті;
- внесення пропозицій щодо придбання, виготовлення необхідної протокольної атрибутики.
 
5. Права відділу
 
5.1. Відділ має право:
5.1.1. Залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
5.1.2. Брати участь у заходах, спрямованих на встановлення зовнішньоекономічних зв’язків та розвиток міжнародного співробітництва, які проводяться в місті.
5.1.3. Здійснювати прямі інформаційні зв’язки з містами-партнерами, міжнародними організаціями та іншими іноземними партнерами, а також дипломатичними представництвами та засобами масової інформації.
5.1.4. Одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на відділ завдань.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності відділу
 
6.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники відділу є посадовими особами місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб відділу
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб відділу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Ліквідацію та реорганізацію відділу проводить міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про відділ з організації оборонної і мобілізаційної роботи
та взаємодії з правоохоронними органами
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Положення про відділ з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Миколаївської міської ради (далі – Положення) визначає основні завдання, функції, права і відповідальність відділу з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Миколаївської міської ради (далі – відділ), а також взаємовідносини з іншими виконавчими органами міської ради та критерії оцінки його роботи.
1.2. Відділ утворюється рішенням міської ради і є її виконавчим органом.
1.3. Відділ як мобілізаційний підрозділ є складовою частиною системи управління мобілізаційною підготовкою виконавчих органів Миколаївської міської ради.
1.4. Відділ є підзвітним і підконтрольним міській раді та підпорядкованим з питань мобілізаційної підготовки безпосередньо міському голові, з інших питань – міському голові та першому заступнику міського голови.
1.5. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією і Законами України, постановами Верховної Ради України, Указами і Розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голови облдержадміністрації, міського голови, рішеннями міської ради, виконкому міської ради, прийнятими в межах їх компетенції, а також цим Положенням.
1.6. Структуру та штатну чисельність  відділу затверджує міський голова.
1.7. Відділ очолює начальник відділу, який повинен мати повну вищу освіту, практичний стаж роботи, пов’язаної з мобілізаційною підготовкою господарства чи підрозділів і частин Збройних Сил України, не менш як три роки, та відповідний допуск до державної таємниці.
Начальник відділу організовує роботу відділу та несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань.
Начальник відділу та працівники відділу призначаються на посади та звільняються з посад міським головою в порядку, визначеному законодавством.
1.8. На посади працівників відділу призначаються особи, які мають повну вищу освіту, досвід роботи у сфері мобілізаційної підготовки та відповідний допуск до державної таємниці. Права, обов’язки та конкретні освітньо-кваліфікаційні вимоги до начальника і працівників відділу визначаються згідно із Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, цим Положенням та посадовими інструкціями, затвердженими у встановленому порядку.
1.9. Утримання відділу здійснюється за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті міста Миколаєва.
1.10. Відділ розміщується в окремому, спеціально обладнаному згідно з Інструкцією, затвердженою Держкомсекретів України для роботи з картами, мобілізаційними, іншими таємними документами, приміщенні. Відділ забезпечується технічним, канцелярським, іншим господарським приладдям і майном, телефонним зв’язком, захищеною оргтехнікою.
1.11. Робота відділу з мобілізаційними документами здійснюється з дотриманням режиму таємності відповідно до законодавства.
1.12. Друкування документів відділу з обмеженим грифом доступу здійснює у встановленому порядку спеціаліст загального відділу департаменту забезпечення діяльності виконавчих органів Миколаївської міської ради, який має відповідний допуск до роботи з таємними документами і захищену згідно з вимогами Держкомсекретів України оргтехніку.
1.13. Працівники відділу мають службові посвідчення встановленого зразка.
1.14. У своїй діяльності відділ співпрацює з іншими виконавчими органами міської ради зі службових питань.
 
2. Основні функції та завдання
 
2.1. З питань мобілізаційної і оборонної роботи:
2.1.1. Планування і організація мобілізаційної підготовки виконавчих органів міської ради у мирний час, здійснення контролю за мобілізаційною підготовкою підприємств, установ і організацій міста (далі – підприємства), які залучаються до виконання мобілізаційних завдань в особливий період.
2.1.2. Розроблення і відпрацювання документів Мобілізаційного плану міста, довгострокових програм та перспективних планів мобілізаційної підготовки і вжиття заходів щодо забезпечення їх виконання.
2.1.3. Визначення потреби (обсягів) фінансування заходів мобілізаційної підготовки виконавчих органів міської ради. Внесення за необхідності на розгляд міської ради пропозицій щодо фінансування заходів довготермінових програм мобілізаційної підготовки.
2.1.4. Методичне забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації виконавчих органів міської ради та підприємств, які залучаються виконавчим комітетом Миколаївської міської ради до виконання мобілізаційних завдань.
2.1.5. Організація навчання керівного складу виконавчих органів міської ради з питань мобілізаційної підготовки, проведення практичних тренувань органів управління заходами мобілізації в особливий період.
2.1.6. Здійснення заходів щодо забезпечення на території міста виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації у мирний час та в особливий період.
2.1.7. Доведення розпоряджень міського голови на виконання мобілізаційних завдань до підприємств, установ і організацій міста та організація роботи щодо укладення з ними договорів на виконання цих завдань в особливий період. Здійснення постійного контролю за мобілізаційною готовністю підприємств – виконавців мобілізаційних завдань, моніторингу їх виробничих можливостей, надання їм необхідної методичної та консультативної допомоги.
2.1.8. Планування і вжиття заходів щодо забезпечення виконання мобілізаційних завдань підприємствами, установами і організаціями міста, які залучаються до виконання цих завдань, в особливий період. У разі ліквідації (реорганізації) зазначених підприємств, установ та організацій або неможливості виконання ними встановлених мобілізаційних завдань з об’єктивних причин, надання пропозицій у вищий мобілізаційний орган щодо передачі встановлених раніше мобілізаційних завдань іншим підприємствам, установам та організаціям.
2.1.9. Планування заходів щодо нормованого забезпечення населення міста в особливий період, організація навчання і практичного тренування керівного складу органів управління нормованим забезпеченням населення.
2.1.10. Планування та контроль за здійсненням під час оголошення мобілізації заходів щодо переведення виконавчих органів міської ради, підприємств, установ та організацій міста на режим роботи в умовах особливого періоду.
2.1.11. Сприяння військовим комісаріатам міста в організації, забезпеченні і проведенні заходів мобілізаційної підготовки і мобілізації в мирний час та в особливий період.
2.1.12. Здійснення разом з військовими комісаріатами міста контролю за станом роботи у виконавчих органах міської ради та на об’єктах господарства міста щодо військового обліку та бронювання військовозобов’язаних і призовників.
2.1.13. Здійснення разом з обласним військовим комісаріатом контролю за виконанням військово-транспортного обов’язку на підприємствах, в установах та організаціях міста, підготовкою транспортних засобів, призначених для передачі військовим формуванням в особливий період.
2.1.14. Участь під час мобілізації в організації в установленому законодавством порядку своєчасного оповіщення та прибуття громадян, які призиваються на військову службу, техніки на збірні пункти та у військові частини, виділення будівель, приміщень, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і надання послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням відповідно до мобілізаційних планів і мобілізаційних завдань.
2.1.15. Щорічне або за необхідністю уточнення (коригування) документів Мобілізаційного плану міста.
Надання в установлені строки у вищий мобілізаційний орган щорічної доповіді про стан мобілізаційної готовності виконавчих органів міської ради, господарства міста до виконання завдань особливого періоду та про хід виконання довгострокових програм і річних планів мобілізаційної підготовки.
2.1.16. Сприяння втіленню державної політики та виконанню законодавства з питань оборонної роботи, здійсненню заходів військово-патріотичного виховання, підготовки молоді до виконання військового обов’язку, проведенню військових навчальних зборів та проходженню громадянами військової служби у резерві Збройних Сил України.
2.1.17. Участь в організації і контроль за виконанням заходів, що вживаються виконавчими органами міської ради з приписки юнаків до призовних дільниць районних військових комісаріатів міста та призову громадян на військову службу.
Участь у роботі міської комісії з питань альтернативної (невійськової) служби.
2.1.18. Сприяння встановленню та розвитку шефських зв’язків між трудовими колективами підприємств, установ, організацій та закладів міста і військовими частинами та установами військового гарнізону.
2.1.19. Встановлення і підтримка робочих зв’язків з командуванням військового гарнізону, військових частин і установ, сприяння за їх зверненнями у здійсненні заходів щодо вирішення адміністративних, соціальних, побутових та інших проблем щодо забезпечення їх службової діяльності у межах наданих повноважень і компетенції.
2.1.20. Участь в організації спільної роботи з правоохоронними органами та військовим командуванням під час проведення державних і міських святкових та урочистих заходів, інших масових заходів.
2.1.21. Участь за планом зонального штабу територіальної оборони у тренуваннях та спільних заходах з територіальної оборони міста.
2.2. Організація і координація роботи виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств, установ і організацій міста з планування і вжиття заходів мобілізаційної підготовки та мобілізації, розроблення документів мобілізаційних планів на особливий період, здійснення контролю і перевірки стану їх мобілізаційної підготовки.
За підсумками перевірок відділ визначає рівень мобілізаційної готовності виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств, установ і організацій міста, звітує і надає пропозиції міському голові щодо поліпшення мобілізаційної підготовки.
2.3. Для розробки оперативно-мобілізаційних документів і проведення заходів мобілізаційної підготовки, залучення за необхідності керівників та працівників виконавчих органів міської ради на підставі відповідних розпоряджень (доручень) міського голови.
2.4. Підготовка і доведення до керівників виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств, установ та організацій міста, які залучаються до проведення заходів мобілізаційної підготовки та мобілізації, вказівок щодо виконання законодавчих актів, нормативних документів, рішень і розпоряджень з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, контроль за їх виконанням, здійснення збору та узагальнення відпрацьованих документів.
2.5. Забезпечення додержання режиму секретності під час розробки мобілізаційних документів та здійснення заходів мобілізаційної підготовки.
2.6. Вжиття заходів щодо підвищення кваліфікації працівників відділу, у тому числі шляхом проведення навчань.
2.7. Виконання інших функцій з питань оборонної та мобілізаційної роботи за розпорядженнями (дорученнями) міського голови.
2.8. З питань взаємодії з правоохоронними органами:
2.8.1. Організація взаємодії з правоохоронними органами та участь у плануванні і проведенні спільних заходів щодо виконання положень міської і регіональної програм профілактики злочинності та забезпечення конституційних прав і свобод громадян, Законів України, Указів Президента України, постанов Верховної Ради і Кабінету Міністрів України, рішень обласної і міської рад, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови, інших нормативно-правових актів з питань боротьби зі злочинністю.
2.8.2. Узагальнення інформації, що надходить до міського голови від правоохоронних органів про стан злочинності у місті, а також підприємств, установ, організацій, посадових осіб та громадян міста стосовно фактів правопорушень, підготовка за дорученням міського голови пропозицій щодо заходів реагування.
2.8.3. Сприяння роботі громадських організацій міста з питань попередження правопорушень громадянами та протидії незаконної діяльності суб’єктами підприємництва та господарювання міста, організація роботи щодо вжиття відповідних заходів реагування.
2.8.4. Підготовка для розгляду на засіданнях міської ради та виконкому міської ради проектів рішень щодо профілактики злочинності у місті, поліпшення стану матеріально-технічного забезпечення підрозділів органів внутрішніх справ міста.
2.8.5. Координація роботи громадських формувань з охорони громадського порядку міста (далі – громадські формування), сприяння у межах своєї компетенції їх кадровому і матеріально-технічному забезпеченню, розгляд у встановленому порядку пропозицій зазначених формувань щодо поліпшення стану громадського порядку у місті та вжиття відповідних заходів реагування.
2.8.6. Організація взаємодії та спільної діяльності з охорони громадського порядку органів внутрішніх справ та громадських формувань шляхом залучення їх членів до проведення патрулювання, інших спільних заходів на підставі затверджених планів.
2.8.7. Здійснення контролю за дотриманням громадськими формуваннями вимог статутів (положень) громадських формувань.
Моніторинг повсякденної діяльності громадських формувань, регулярне отримання від їх керівників планів роботи та звітів за встановленою формою, інших документів про проведені громадськими формуваннями заходи.
2.8.8. Участь в організації і проведенні спільних нарад з питань вдосконалення діяльності громадських формувань, обміну досвідом роботи та визначення перспективних шляхів профілактики злочинності за участю громадських формувань.
2.8.9. Перевірка документів, що надають кандидати до вступу у громадські формування з охорони громадського порядку міста.
Оформлення посвідчень для членів громадських формувань, ведення їх обліку за номерами, прізвищами і датами видачі.
2.8.10. Проведення звірки кількісного складу громадських формувань на під ставі інформації керівників формувань про виключених з їх складу членів.
Інформування органів внутрішніх справ міста про членів громадських формувань, що були виключені зі складу формувань.
2.8.11. Перевірка роботи громадських пунктів з охорони громадського порядку міста, стану їх матеріально-технічного забезпечення, наявності та якості ведення документації.
2.8.12. Організація роботи із забезпечення служби дільничних інспекторів міста службовими приміщеннями, необхідним  обладнанням і майном.
2.8.13. Вжиття заходів щодо забезпечення виконання розділів програми соціально-економічного розвитку міста у частині стосовно охорони громадського порядку.
2.8.14. Участь у розробці та виконанні міських програм, рішень координаційних рад, доручень голови облдержадміністрації та міського голови, протокольних доручень облдержадміністрації та інших документів, що стосуються питань вдосконалення боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку у місті.
2.8.15. За дорученнями міського голови та його заступників розгляд звернень громадян, підприємств, установ та організацій з питань охорони правопорядку, підготовка проектів відповідей заявникам.
2.9. Інші завдання:
2.9.1. Виконання завдань згідно із встановленими для відділу делегованими повноваженнями.
2.9.2. Розгляд листів, заяв, скарг і пропозицій громадян за резолюціями міського голови та його заступників, вжиття заходів щодо вирішення питань, які надходять від громадян. Здійснення прийому громадян з питань, які відносяться до компетенції відділу.
2.9.3. Виконання за дорученнями міського голови та його заступників інших завдань у межах компетенції і повноважень відділу.
 
3. Права
 
3.1. Відділ має право:
3.1.1. Готувати і доводити іншим виконавчим органам міської ради обов’язкові для виконання вказівки щодо впровадження в життя рішень з питань планування та здійснення заходів мобілізаційної підготовки міста.
3.1.2. Визначати ефективність заходів інших виконавчих органів ради щодо розв’язання поточних проблем оборонного характеру та мобілізаційної підготовки.
3.1.3. Залучати спеціалістів інших виконавчих органів міської ради, підприємств, установ і організацій (за погодженням з їхніми керівниками) для участі у розробленні оперативно-мобілізаційних документів у встановленому законодавством порядку з додержанням режиму секретності.
3.1.4. Одержувати від інших виконавчих органів міської ради, представницьких органів, підприємств, установ та організацій інформацію, документи, інші матеріали, а від місцевих органів державної статистики безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
3.1.5. Скликати наради з питань, що належать до його компетенції.
3.1.6. Подавати міському голові пропозиції щодо заохочення працівників, які брали участь у розробці, підготовці та проведенні заходів військової та мобілізаційної підготовки, а також накладення стягнення на осіб, які припустилися порушень вимог законодавства, розпоряджень міського голови.
3.1.7. Виносити на розгляд на засіданнях міської ради, виконкому міської ради питання службової діяльності, що потребують вирішення у встановленому регламентом і законодавством порядку.
3.2. Начальник відділу має право:
3.2.1. Вносити пропозиції щодо змін до Положення у визначеному порядку.
3.2.2. Залучати за необхідності фахівців інших виконавчих органів міської ради для здійснення окремих завдань і функцій, закріплених за відділом.
3.2.3. Надавати міському голові пропозиції щодо заохочення або накладення стягнення на працівників відділу та працівників інших виконавчих органів міської ради за результатами виконання завдань мобілізаційної підготовки.
 
4. Відповідальність
 
4.1. Відділ несе відповідальність:
4.1.1. За своєчасне і повне виконання покладених на відділ функцій, здійснення контролю за виконанням завдань, доручених іншим виконавчим органам міської ради в межах своїх повноважень і відповідальності.
4.1.2. За своєчасне інформування міського голови, першого заступника міського голови про причини невиконання або несвоєчасного виконання відділом, іншими виконавчими органами міської ради доручень, завдань і обов’язків стосовно мобілізаційної підготовки, надання пропозицій та вжиття заходів щодо усунення виявлених недоліків.
4.1.3. За своєчасну підготовку проектів рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови, інших нормативно-правових документів в межах своїх повноважень.
4.1.4. Працівники відділу несуть відповідальність за невжиття необхідних заходів щодо виконання покладених на нього функцій і завдань.
4.1.5. За виконання Положення про відділ.
4.2. Начальник відділу відповідає:
4.2.1. За ефективне керівництво діяльністю відділу, виконання покладених на відділ функцій і завдань, визначення ступені відповідальності працівників відділу.
4.2.2. За стан трудової та виконавської дисципліни, навчання і професійну підготовку підлеглих.
4.2.3. За організацію роботи, якісне відпрацювання документації відділу, контроль за своєчасним виконанням контрольних документів, додержанням вимог чинного законодавства  щодо роботи із зверненнями громадян.
4.2.4. За додержання вимог режиму секретності під час роботи з мобілізаційними документами.
4.2.5. За роботу щодо протидії корупційним проявам серед працівників відділу.
 
5. Критерій оцінки
 
5.1. Критеріями оцінки роботи відділу є:
5.1.1. Стан роботи з виконання Указів Президента України, законодавства України, підзаконних актів, рішень міської ради та виконкому міської ради, розпоряджень голови облдержадміністрації та міського голови з питань мобілізаційної, оборонної роботи та організації взаємодії з правоохоронними органами міста.
5.1.2. Якість і повнота розроблення Мобілізаційного плану міста, стан підготовки органів управління заходами мобілізації.
5.1.3. Стан мобілізаційної підготовки виконавчих органів міської ради, організація навчання керівного складу виконавчих органів міської ради з питань мобілізаційної підготовки.
5.1.4. Стан оборонної і військово-шефської роботи у виконавчих органах міської ради.
5.1.5. Стан взаємодії з правоохоронними органами та ефективність спільних заходів з питань охорони громадського порядку, координації діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку, виконання положень міської і регіональної програм профілактики злочинності.
5.1.6. Якість виконання працівниками відділу даного Положення, своїх функціональних обов’язків, делегованих повноважень, розпоряджень міського голови, доручень першого заступника міського голови, рішень міської ради та її виконавчого комітету, законів України та інших нормативно-правових актів, що стосуються діяльності відділу.
________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про відділ громадських зв’язків
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Відділ громадських зв’язків Миколаївської міської ради (далі – відділ) є виконавчим органом Миколаївської міської ради.
1.2. Відділ є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, першому заступнику міського голови.
1.3. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади, актами органів та посадових осіб місцевого самоврядування та Положенням про відділ громадських зв’язків Миколаївської міської ради (далі – Положення).
 
2. Основні завдання
 
2.1. Відділ у межах своєї компетенції:
- сприяє органам місцевого самоврядування у здійсненні ефективної взаємодії з громадськими об’єднаннями, політичними партіями, релігійними організаціями, органами самоорганізації населення, представниками громадського активу міста;
- здійснює аналіз соціально-політичної ситуації у місті;
- забезпечує виконання вимог чинного законодавства щодо участі громадськості у формуванні та реалізації місцевої політики.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Відділ очолює начальник, який безпосередньо підпорядкований першому заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Начальник відділу та працівники відділу призначаються на посади та звільняються з посад міським головою в порядку, визначеному законодавством.
3.3. Структуру та штатну чисельність  відділу затверджує міський голова.
3.4. Начальник відділу:
3.4.1. Спрямовує, координує, планує роботу відділу, вживає заходів щодо підвищення ефективності його діяльності.
3.4.2. Затверджує посадові інструкції працівників відділу.
3.4.3. Несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та першим заступником міського голови за виконання покладених на відділ завдань.
3.4.4. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників відділу.
3.4.5. Погоджує питання щодо заохочення або притягнення до відповідальності працівників, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.4.6. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція відділу
 
Відділ у межах своєї компетенції:
4.1. Забезпечує дотримання вимог Конституції України, законів України, інших нормативно-правових актів щодо взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськими об’єднаннями, політичними партіями, релігійними організаціями, органами самоорганізації населення; виконує рішення Миколаївської міської ради та її виконкому, розпорядження міського голови, доручення керівників, що стосуються компетенції відділу.
4.2. Одержує, аналізує та узагальнює інформацію довідково-аналітичного характеру з питань взаємодії з громадськими об’єднаннями, політичними партіями, релігійними організаціями, органами самоорганізації населення, представниками громадського активу міста від виконавчих органів міської ради.
4.3. Інформує міського голову та апарат міської ради про суспільно-політичну ситуацію та найважливіші події в місті (за надходженням).
4.4. Організує та бере участь у проведенні нарад, конференцій, семінарів, круглих столів тощо із залученням представників громадських об’єднань, політичних партій, релігійних організацій, органів самоорганізації населення, для обговорення питань їхньої взаємодії з органами місцевого самоврядування.
4.5. Бере участь у підготовці аналітичних довідок та рекомендацій щодо проектів рішень міської ради й виконкому міської ради, розпоряджень міського голови з питань громадських зв’язків; розробляє рішення міської ради та виконкому міської ради, розпорядження міського голови в межах компетенції відділу.
4.6. Здійснює методичну допомогу з питань реєстрації (легалізації) у встановленому законодавством порядку громадських формувань, органів  самоорганізації населення.
4.7. Здійснює розгляд та перевірку документів, поданих для реєстрації (легалізації) органів самоорганізації населення до виконавчого комітету міської ради.
4.8. Здійснює підготовку проектів рішень міської ради та її виконавчого комітету про надання дозволу на створення, легалізацію (реєстрацію), делегування повноважень (якщо такі надаються з боку міської ради) органів самоорганізації населення.
4.9. Здійснює контроль за легалізацією органів самоорганізації населення шляхом повідомлення про їх заснування.
4.10. Здійснює контроль за додержанням органами самоорганізації населення відповідних статутів, положень, а також делегованих повноважень (якщо такі надаються з боку міської ради).
4.11. Забезпечує виконання делегованих повноважень виконавчих органів міської ради відповідно до чинного законодавства з питань проведення зборів, мітингів, маніфестацій та демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів.
4.12. Взаємодіє з постійними комісіями міської ради, управліннями, відділами та іншими виконавчими органами міської ради, громадськими об’єднаннями, політичними партіями, релігійними організаціями, органами самоорганізації населення під час вирішення питань, що належать до компетенції відділу.
4.13. Вносить пропозиції щодо розроблення проектів рішень міської ради та її виконкому, розпоряджень міського голови, від яких залежить розвиток соціального партнерства з організаціями, які представляють громаду міста.
4.14. Взаємодіє з постійними комісіями міської ради, управліннями, відділами та іншими виконавчими органами у забезпеченні виконання рішень міської ради та її виконкому, розпоряджень міського голови.
4.15. Розглядає звернення, листи (заяви) і скарги громадян з питань, які відносяться до компетенції відділу, та вживає заходи щодо усунення причин, що викликають скарги.
4.16. Залучає (у межах своїх повноважень) інституції громадянського суспільства та представників громадського активу до участі в реалізації міських соціально-економічних, культурних та інших програм і партнерських проектів.
4.17. Здійснює наповнення актуальною інформацією розділів, закріплених за відділом, на офіційному Інтернет-порталі Миколаївської міської ради.
 
5. Права відділу
 
Відділ має право:
5.1. Направляти працівників для участі у засіданнях виконкому міської ради, пленарних засіданнях ради (за запрошенням), нарадах тощо.
5.2. Залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
5.3. Здійснювати контроль, проводити перевірки та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції.
5.4. Одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань.
5.5. Скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції.
5.6. Інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Критерій оцінки роботи відділу
 
6.1. Критерієм оцінки роботи відділу є своєчасне та якісне виконання покладених на відділ завдань та функціональних обов’язків.
 
7. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності відділу
 
7.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
7.2. Працівники відділу є посадовими особами місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
8. Відповідальність посадових осіб відділу
 
8.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, з пошаною ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
8.2. Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
 
9. Прикінцеві положення
 
9.1. Ліквідацію та реорганізацію відділу проводить міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
9.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про відділ інформаційного забезпечення
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Відділ інформаційного забезпечення Миколаївської міської ради (далі – відділ) є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим міському голові.
1.2. Відділ під час виконання покладених на нього завдань і функцій взаємодіє з виконавчими органами міської ради.
1.3. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про відділ інформаційного забезпечення Миколаївської міської ради (далі – Положення).
1.4. Відділ має свій бланк.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Висвітлення діяльності міського голови, Миколаївської міської ради та її виконавчих органів.
2.2. Формування позитивного іміджу міського голови, Миколаївської міської ради та її виконавчих органів шляхом цілеспрямованої комунікаційної діяльності.
2.3. Створення інформаційних умов для побудови високого рівня довіри до міської влади з боку міської громади.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Відділ очолює начальник, який безпосередньо підпорядкований міському голові, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Начальник відділу та працівники відділу призначаються на посади та звільняються з посад міським головою в порядку, визначеному законодавством.
3.3. Структуру та штатну чисельність  відділу затверджує міський голова.
3.4. Начальник відділу:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою за виконання покладених на відділ завдань.
3.4.2. Організовує роботу та розподіляє обов’язки між працівниками  відділу.
3.4.3. Складає посадові інструкції працівників відділу та надає їх міському голові на затвердження.
3.4.4. Вносить пропозиції міському голові щодо преміювання працівників відділу.
3.4.5. Погоджує питання надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.4.6. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями Миколаївської міської ради, рішеннями виконавчого комітету Миколаївської міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція відділу
 
4.1. Відділ у межах своєї компетенції здійснює:
- організацію та проведення прес-конференцій, брифінгів, зустрічей керівництва та посадових осіб виконавчих органів Миколаївської міської ради з представниками засобів масової інформації;
- організацію інформаційного супроводу заходів за участю міського голови, керівників виконавчих органів Миколаївської міської ради;
- підготовку та оперативне розповсюдження прес-релізів та інформаційних повідомлень з актуальних питань діяльності Миколаївської міської ради та її виконавчих органів серед засобів масової інформації;
- формування концепції Інтернет-порталу “Миколаївська міська рада” та сприяння його розвитку;
- підготовку інформаційних матеріалів для розділу “Новини” Інтернет-порталу “Миколаївська міська рада”;
- організацію та підготовку інтерв’ю, коментарів керівництва виконавчих органів Миколаївської міської ради для засобів масової інформації;
- організацію спільно з виконавчими органами міської ради оперативного реагування на факти поширення у засобах масової інформації неправдивих даних про діяльність органів місцевого самоврядування;
- підготовку виступів, пам’ятних адрес;
- співпрацю з місцевими та всеукраїнськими ЗМІ, використання їх можливостей для висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування
м. Миколаєва;
- взаємодію з постійними комісіями міської ради, управліннями, відділами та іншими виконавчими органами міської ради при вирішенні питань, що належать до компетенції відділу;
- підготовку проектів рішень міської ради та виконкому Миколаївської міської ради, розпоряджень міського голови, інших документів з питань, віднесених до компетенції відділу;
- взаємодію з прес-службами організацій та установ, співпрацю з підрозділами органів виконавчої влади з питань, віднесених до компетенції відділу;
- підтримку робочих контактів з головними редакторами газет і журналів, керівниками телерадіокомпаній, інформаційних агентств, а також кореспондентськими пунктами зарубіжних засобів масової інформації, акредитованими в Україні.
 
5. Права відділу
 
5.1. Відділ має право:
- запитувати та одержувати в установленому порядку від виконавчих органів міської ради інформацію та документи, потрібні для виконання покладених на відділ завдань;
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції;
- виступати ініціатором, а також брати участь у заходах, спрямованих на створення відкритої та прозорої роботи міської влади;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності відділу
 
6.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники відділу є посадовими особами місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування“ та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб відділу
 
7.1. Посадові особи відділу повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб відділу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Ліквідацію та реорганізацію відділу проводить міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
_______________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про відділ з впровадження електронного врядування
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Відділ з впровадження електронного врядування Миколаївської міської ради (далі – відділ) є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету Миколаївської міської ради, міському голові та керуючому справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради.
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету Миколаївської міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про відділ з впровадження електронного врядування Миколаївської міської ради (далі – Положення).
 
2. Основні завдання
 
2.1. Відділ:
- у межах своєї компетенції бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування у відповідній сфері діяльності виконавчого органу;
- визначає пріоритетні напрямки, заходи і завдання щодо інформатизації міста;
- здійснює впровадження сучасних інформаційних технологій, елементів електронного урядування, у тому числі системи електронного документообігу у виконавчих органах міської ради;
- здійснює супроводження та підтримку впроваджених програмних продуктів;
- здійснює підготовку проектів нормативно-правових актів (рішень міської ради, рішень виконавчого комітету міської ради, розпоряджень міського голови) з питань, що належать до компетенції відділу;
- узагальнює практику застосування нормативно-правових актів з питань інформатизації та електронного врядування, розробляє пропозиції щодо їх удосконалення і вносить на розгляд міського голови, виконавчого комітету Миколаївської міської ради, міської ради;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Відділ очолює начальник, який безпосередньо підпорядкований керуючому справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Начальник відділу та працівники відділу призначаються на посади та звільняються з посад міським головою в порядку, визначеному законодавством.
3.3. Структуру та штатну чисельність  відділу затверджує міський голова.
3.4. Начальник відділу:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства за виконання покладених на відділ завдань.
3.4.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників відділу, виконання розпорядчих документів органу місцевого самоврядування у сфері інформаційних технологій та інформаційно-телекомунікаційного забезпечення.
3.4.3. Затверджує посадові інструкції працівників відділу.
3.4.4. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.4.5. Розробляє проекти нормативно-правових актів (рішення міської ради, виконавчого комітету міської ради, розпорядження міського голови).
3.4.6. Розглядає кореспонденцію, що надійшла до відділу, організовує роботу з виконання даних по ній доручень.
3.4.7. Здійснює інші повноваження, передбачені чинним законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція відділу
 
4.1. Визначення необхідних та достатніх потреб Миколаївської міської ради та її виконавчих органів, міського голови, комунальних підприємств та установ в обладнанні, технічних та програмних засобах, комп’ютерній техніці, комунікаційних сервісах тощо, встановлення доцільності їх придбання відповідно до встановлених правил та положень.
4.2. Впровадження елементів електронного врядування для забезпечення максимально простого та доступного спілкування громадян з органом місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами, громадськими організаціями.
4.3. Створення механізмів надання послуг фізичним та юридичним особам в режимі реального часу.
4.4. Спрощення адміністративних та управлінських процедур за рахунок впровадження новітніх інформаційних технологій, електронного документообігу.
4.5. Організація, координація та контроль за формуванням і виконанням міських програм, пов’язаних з інформатизацією в місті.
4.6. Здійснення інформаційного та методичного забезпечення, організація та виконання робіт за програмами та проектами інформатизації, участь у проведенні їх експертизи.
4.7. Формування єдиного інформаційного простору між виконавчими органами міської ради, комунальними підприємствами та установами Миколаївської міської ради та громадою міста.
4.8. Формування умов залучення до міста високотехнологічних компаній та розробників програмного забезпечення. Взаємодія та координація зусиль підприємств та установ усіх форм власності щодо належного розвитку інформаційно-телекомунікаційної сфери міста для задоволення потреб громади.
4.9. Провадження єдиної політики управління інформаційно-телекомунікаційною сферою виконавчих органів, комунальних підприємств та установ Миколаївської міської ради.
4.10. Організація заходів з розробки, придбання, супроводу, адаптації програмного забезпечення, інформаційних систем та інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури виконавчих органів Миколаївської міської ради. Підготовка пропозицій щодо ефективного використання інформаційних і телекомунікаційних ресурсів.
4.11. Організація впровадження засобів та систем електронного документообігу для реєстрації, обробки документів та контролю за виконанням документів, що подані юридичними та фізичними особами, громадськими організаціями.
4.12. Забезпечення впровадження єдиної поштової системи, системи електронного документообігу, інформаційних ресурсів, що забезпечують колективну роботу посадових осіб виконавчих органів Миколаївської міської ради.
4.13. Участь у забезпеченні створення і розвитку геоінформаційної системи м. Миколаєва.
4.14. Участь у конкурсах, виставках, форумах та інших заходах у сфері використання інформаційно-комунікаційних технологій.
4.15. Участь у межах своєї компетенції в організації навчання посадових осіб виконавчих органів міської ради по роботі з інформаційними технологіями.
4.16. Організація зустрічей, нарад, конференцій, що направлені на розвиток та взаємодію між виконавчими органами міської ради та органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями в частині впровадження інформаційних технологій.
4.17. Підготовка проектів нормативно-правових актів (рішення міської ради, виконавчого комітету міської ради, розпорядження міського голови) у межах своєї компетенції.
5. Права відділу
 
5.1. Відділ має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- надавати виконавчим органам міської ради методичні рекомендації з питань, що належать до компетенції відділу;
- вносити керівництву пропозиції з питань удосконалення роботи відділу;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції;
- ініціювати створення робочих груп та комісій по забезпеченню впровадження проектів в сфері інформаційних технологій, телекомунікацій та зв’язку;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності відділу
 
6.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівниками відділу є посадові особи місцевого самоврядування. Основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб відділу
 
7.1. Посадові особи відділу повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб відділу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності відділу здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
 
________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про відділ координації розвитку міського господарства
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Відділ координації розвитку міського господарства Миколаївської міської ради (далі – відділ) є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету Миколаївської міської ради, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкуванням.
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету Миколаївської міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про відділ координації розвитку міського господарства Миколаївської міської ради (далі – Положення).
 
2. Основні завдання відділу
 
2.1. Сприяння заступнику міського голови за підпорядкуванням у здійсненні його повноважень.
2.2. Забезпечення координації діяльності виконавчих органів міської ради, що підпорядковані заступнику міського голови за такими напрямками: житлово-комунальне господарство, благоустрій та санітарний стан міста, містобудування та архітектура, земельні питання.
2.3. Узагальнення практики застосування нормативно-правових актів відповідної сфери діяльності, розробка пропозицій щодо їх удосконалення і внесення на розгляд заступника міського голови.
2.4. У межах своєї компетенції участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування у відповідній сфері діяльності виконавчого органу.
2.5. Здійснення контролю за дорученнями заступника міського голови, наданими підпорядкованим виконавчим органам міської ради, щодо якісного надання адміністративних послуг, виконання вимог законодавства України у сфері житлово-комунального господарства, благоустрою і санітарного стану міста, містобудування та архітектури, земельних відносин. 
2.6. У межах своєї компетенції створення системи взаємодії відповідних виконавчих органів міської ради для забезпечення комплексного розвитку міської інфраструктури.
2.7. Оперативне надання до уповноваженого органу міської ради якісних інформаційних матеріалів про діяльність виконавчого органу міської ради для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради.
2.8. Підготовка інформаційно-аналітичних матеріалів для заступника міського голови за підпорядкуванням.
2.9. Забезпечення здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції.
2.10. Участь відповідно до законодавства у вирішенні питань, порушених у зверненнях фізичних та юридичних осіб, за напрямками діяльності заступника міського голови за підпорядкуванням.
2.11. Здійснення інших функцій, що випливають з покладених на нього завдань.
2.12. Забезпечення виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.2010 № 47/21.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Відділ очолює начальник відділу, який безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Начальник відділу та працівники відділу призначаються на посади та звільняються з посад міським головою в порядку, визначеному законодавством.
3.3. Структуру та штатну чисельність  відділу затверджує міський голова.
3.4. Начальник відділу:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, заступником міського голови за виконання покладених на відділ завдань.
3.4.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників відділу.
3.4.3. Складає посадові інструкції працівників відділу та надає заступнику міського голови на затвердження.
3.4.4. Вносить пропозиції щодо преміювання працівників відділу.
3.4.5. Погоджує питання надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.4.6. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція відділу
 
4.1. Забезпечення реалізації повноважень виконавчих органів міської ради, що підпорядковані заступнику міського голови, з питань надання житлово-комунальних послуг, утримання та розвитку об’єктів життєзабезпечення міста, містобудування та архітектури, земельних відносин.
4.2. Надання методичної та практичної допомоги виконавчим органам міської ради, що підпорядковані заступнику міського голови, у підготовці проектів рішень міської ради, виконавчого комітету міської ради, розпоряджень міського голови та аналіз їх взаємоузгодженості на предмет комплексного вирішення питань розвитку міського господарства.
4.3. Контроль за виконанням діючих нормативно-правових актів (рішень міської ради, рішень виконавчого комітету міської ради, розпоряджень міського голови) за напрямками діяльності заступника міського голови за підпорядкуванням.
4.4. Підготовка нарад, ведення їх протоколів та контроль за виконанням наданих доручень заступника міського голови за підпорядкуванням.
4.5. Здійснення контролю, аналіз та відпрацювання окремих питань, порушених у вхідній та вихідній кореспонденції, в електронних зверненнях громадян, інформаційних запитах, внутрішній документації міської ради та її виконавчих органів, що надходять до заступника міського голови за підпорядкуванням.
4.6. Здійснення контролю за виконанням доручень міського голови, наданих на апаратних нарадах та засіданнях виконкому міської ради, а також за виконанням планів заходів.
4.7. Здійснення контролю за строками виконання документів, завдань, а також по суті вирішення питань та виконання доручень.
4.8. Інформування заступника міського голови про факти порушення виконавської дисципліни й формального ставлення до розгляду звернень фізичних та юридичних осіб виконавчими органами міської ради, підпорядкованих заступнику міського голови.
4.9. Участь за дорученням заступника міського голови за підпорядкуванням в особистих прийомах громадян, прямих ефірах на телебаченні.
4.10. Вироблення та внесення пропозицій щодо прискорення виконання документів, підвищення якості виконавської дисципліни, удосконалення організації контролю й управління в цілому.
4.11. Консультування громадян про порядок вирішення порушених питань.
 
5. Права відділу
 
5.1. Відділ має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- вносити керівництву пропозиції з питань удосконалення роботи відділу;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності відділу
 
6.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівниками відділу є посадові особи місцевого самоврядування. Основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб відділу
 
7.1. Посадові особи відділу повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб відділу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності відділу здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
 
______________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про господарсько-експлуатаційний відділ
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Господарсько-експлуатаційний відділ Миколаївської міської ради (далі – відділ) є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету Миколаївської міської ради, міському голові та керуючому справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради.
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням  про господарсько-експлуатаційний відділ Миколаївської міської ради  (далі – Положення).
 
 
2. Основні завдання
 
2.1. Відділ:
- у межах своєї компетенції бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування у відповідній сфері діяльності виконавчого органу;
- здійснює господарське та технічне забезпечення діяльності міської ради та її виконавчих органів;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Відділ очолює начальник, який має заступника.
Начальник відділу безпосередньо підпорядкований керуючому справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Начальник відділу, заступник начальника та працівники відділу призначаються на посади та звільняються з посад міським головою в порядку, визначеному законодавством.
3.3. Заступник начальника відділу виконує функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених начальником відділу.
3.4. Структуру та штатну чисельність  відділу затверджує міський голова.
3.5. Начальник відділу:
3.5.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства за виконання покладених на відділ завдань.
3.5.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників відділу.
3.5.3. Розглядає кореспонденцію, яка направляється відділу, організовує роботу з виконання наданих по ній доручень.
3.5.4. Планує роботу відділу, складає список осіб, зарахованих до кадрового резерву відділу, а також звіт про роботу відділу за рік.
3.5.5. Погоджує посадові інструкції працівників відділу.
3.5.6. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.5.7. Підписує документи на видачу матеріальних цінностей.
3.5.8. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція відділу
 
4.1. Здійснення господарського та технічного забезпечення проведення сесій міської ради, засідань виконкому міської ради, нарад, інших засідань, урочистих заходів, які проводить міський голова, міська рада та виконком міської ради, офіційних візитів до виконкому міської ради тощо.
4.2. Забезпечення квітковою продукцією заходів за участю керівництва міської ради та виконкому міської ради з нагоди державних свят, урочистих подій міста тощо.
4.3. Вжиття заходів щодо раціональної організації робочих місць і обладнання службових приміщень, забезпечення міської ради та її виконавчих органів меблями, папером, канцелярським приладдям, оргтехнікою та іншим інвентарем, забезпечення довідковою літературою.
4.4. Забезпечення належної роботи телефонного зв’язку, утримання в належному технічному стані телефонного обладнання, теле-, радіоапаратури.
4.5. Утримання в належному технічному, санітарному та протипожежному стані службових приміщень та обладнання, забезпечення своєчасного проведення їхнього ремонту.
4.6. Здійснення контролю за санітарним та технічним станом території, прилеглої до будівлі виконкому міської ради, у тому числі керування роботами з упорядкування, озеленення та прибирання вказаної території, святкового художнього оформлення фасаду будівлі тощо.
4.7. Здійснення контролю за експлуатацією адміністративних будівель, їхніх опалювальних систем, котелень, систем водопостачання, електропостачання, каналізації та вивозом сміття.
4.8. Розроблення річних та перспективних планів ремонтних робіт, участь у підготовці договірної документації на виконання ремонтних робіт з підрядними організаціями, здійснення нагляду за якістю їх виконання.
4.9. Складання річного плану заходів по виконанню необхідних робіт та виготовлення прогнозного кошторису на виконання вказаних робіт, у тому числі на поточний або капітальний ремонт.
4.10. Контроль за відповідністю фактично виконаних робіт обсягам, поданим до оплати в актах виконаних робіт, за необхідності участь в оформленні дефектних актів на ремонт об’єктів.
4.11. Контроль за належним утриманням державної символіки у службових приміщеннях (Державний прапор України, зображення Державного герба України тощо).
4.12. Контроль за належним утриманням та експлуатацією кондиціонерів, комп’ютерної техніки та іншого обладнання, що знаходиться у використанні працівників міської ради та її виконавчих органів.
4.13. Забезпечення належного утримання копіювальної та розмножувальної техніки, її ремонту, забезпечення витратними матеріалами та запасними частинами.
4.14. Забезпечення розміщення стендів у виконкомі міської ради та здійснення контролю за виготовленням штампів, печаток, факсиміле тощо.
4.15. Організація обліку товарно-матеріальних цінностей та забезпечення їхнього правильного використання й збереження.
4.16. Спільно з відділом бухгалтерського обліку Миколаївської міської ради проведення щорічної інвентаризації матеріальних цінностей, що знаходяться в користуванні працівників міської ради та виконкому міської ради, списання використаних матеріальних цінностей.
4.17. Участь у вжитті заходів щодо охорони службових приміщень та майна.
4.18. Підготовка і подання необхідних заявок-вимог на розгляд комітету з конкурсних торгів за бюджетні кошти для потреб діяльності міської ради та виконкому міської ради.
 
5. Права відділу
 
5.1. Відділ має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
- проводити аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- надавати виконавчим органам міської ради рекомендації, що входять до компетенції відділу;
- вимагати від виконавчих органів міської ради дотримання норм і правил пожежної безпеки, промсанітарії;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності відділу
 
6.1. Відділ утримується за рахунок місцевого бюджету.
6.2. Працівники відділу є посадовими особами місцевого самоврядування. Основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами, технічних працівників – чинним законодавством.
 
7. Відповідальність посадових осіб та технічних працівників відділу
 
7.1. Посадові особи та технічні працівники відділу повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи та технічні працівники відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб або технічних працівників відділу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Ліквідацію та реорганізацію відділу проводить міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 12 грудня 2013
№ 36/2




ПОЛОЖЕННЯ
про технічно-транспортний відділ
Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Технічно-транспортний відділ Миколаївської міської ради (далі – відділ) є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету Миколаївської міської ради, міському голові та керуючому справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради.
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та  Положенням про технічно-транспортний відділ Миколаївської міської ради (далі – Положення).
 
2. Основні завдання
 
2.1. Відділ:
- виконує завдання, що стоять перед міською радою та її виконавчими органами у сфері транспортного забезпечення;
- узагальнює практику застосування нормативно-правових актів, розробляє пропозиції щодо їх удосконалення і вносить на розгляд керуючого справами виконкому Миколаївської міської ради;
- забезпечує фіксування в документах достовірної та в повному обсязі інформації про господарські операції та результати діяльності, необхідні для оперативного управління бюджетними призначеннями (асигнуваннями) і фінансовими, матеріальними (нематеріальними) ресурсами;
- у межах своєї компетенції бере участь у розробленні структури відділу, вносить пропозиції щодо штатної чисельності.
 
3. Структура відділу
 
3.1. Відділ очолює начальник, який має заступника.
Начальник відділу безпосередньо підпорядкований керуючому справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Начальник відділу, заступник начальника та працівники відділу призначаються на посади та звільняються з посад міським головою в порядку, визначеному законодавством.
3.3. Заступник начальника відділу виконує функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених начальником відділу.
3.4. У разі тимчасової відсутності начальника відділу (відрядження, відпустки, тимчасової втрати працездатності тощо) виконання його обов’язків покладається на заступника начальника відділу.
3.5. Структуру та штатну чисельність  відділу затверджує міський голова.
3.6. Начальник відділу:
3.6.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства за виконання покладених на відділ завдань.
3.6.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників відділу.
3.6.3. Розглядає кореспонденцію, яка направляється відділу, організовує роботу з виконання наданих по ній доручень.
3.6.4. Погоджує посадові інструкції працівників відділу.
3.6.5. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.6.6. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та  цим Положенням.
 
4. Компетенція відділу
 
4.1. Управління об’єктами транспорту, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації.
4.2. Виконання завдань, що стоять перед міською радою та її виконавчими органами у сфері транспортного забезпечення виконавчих органів Миколаївської міської ради.
4.3. Забезпечення за дорученням міського голови транспортом під час виборів міського голови та міської ради.
4.4. Організація централізованих міжорганізаційних та внутрішньоорганізаційних перевезень.
4.5. Розробка та затвердження графіків робіт, обсягів перевезень з урахуванням конкретних умов.
4.6. Забезпечення контролю за раціональним використанням транспортних засобів відповідно до встановлених норм.
4.7. Участь у підготовці проектів наказів, інструкцій, а також кошторисів, договорів й інших документів, пов’язаних з діяльністю відділу.
4.8. Оформлення транспортної документації, утримання рухомого складу транспортних засобів у технічно справному стані.
4.9. Ремонт і технічне обслуговування транспортних засобів.
4.10. Придбання і створення запасів паливно-мастильних матеріалів, їхнє збереження і відпуск відповідно до встановленого порядку.
4.11. Придбання запасних частин до автомобілів та їхнє раціональне використання.
 
5. Права відділу
 
5.1. Відділ має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- представляти Миколаївську міську раду та її виконавчі органи, в установленому порядку з питань, що відносяться до компетенції транспортного обслуговування;
- вносити керуючому справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради пропозиції щодо удосконалення порядку  та діяльності технічно-транспортного відділу у сфері транспортного забезпечення.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення відділу
 
6.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівниками відділу є посадові особи місцевого самоврядування, водії та технічні працівники. Посадовими особами є начальник відділу, заступник начальника відділу та завідувач сектору із забезпечення господарсько-експлуатаційної діяльності. Основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами, водіїв та технічних працівників – чинним законодавством.
 
7. Відповідальність посадових осіб, водіїв
та технічних працівників відділу
 
7.1. Посадові особи, водії та технічні працівники відділу повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи, водії та технічні працівники відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб, водіїв або технічних працівників відділу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Ліквідацію та реорганізацію відділу проводить міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
 
______________________________________________________


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: