РІШЕННЯ
№ 28/10 від 2013-05-16
Про внесення змін та доповнень дорішення Миколаївської міської радивід 19.04.07 № 12/21 “Про затвердженняПравил благоустрою, санітарногоутримання територій, забезпеченнячистоти і порядку в м. Миколаєві”
З метою приведення Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві до вимог чинного законодавства у зв’язку із змінами, внесеними до деяких законодавчих актів України, та для подальшого покращання санітарного стану і благоустрою міста, відповідно до ст.ст. 10, 34 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, ст. 17 Закону України “Про відходи”, керуючись пп. 44 п. 1 ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни та доповнення до рішення Миколаївської міської ради від 19.04.07 № 12/21 “Про затвердження Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві”, виклавши Правила благоустрою санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві у новій редакції (далі – Правила, додаються).
2. Виконавчим органам Миколаївської міської ради і контролюючим органам забезпечити реалізацію та контроль за виконанням відповідних положень Правил.
3. Управлінню громадських зв’язків Миколаївської міської ради (Ухмановській) розмістити рішення на Інтернет-порталі “Миколаївська міська рада” та організувати роботу щодо висвітлення основних положень Правил в місцевих засобах масової інформації.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії міської ради: з питань житлово-комунального господарства та благоустрою міста (Бурова), з питань підприємництва, інвестицій, торгівлі, побутового обслуговування та захисту прав споживачів (Женжеруху), з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин (Дробота), з питань екологічної політики, охорони навколишнього середовища та ресурсозбереження (Крісенка).
Секретар міської ради | В.І.Коренюгін |
Затверджено
рішенням міської ради
від 16 травня 2013
№ 28/10
ПРАВИЛА
благоустрою, санітарного утримання територій,
забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Правила благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві (далі – Правила) регулюють права й обов’язки учасників правовідносин в галузі благоустрою території міста, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку в місті.
1.2. Правовою основою Правил є Конституція України, Закони України та інші нормативно-правові акти:
- “Про благоустрій населених пунктів”;
- “Про місцеве самоврядування в Україні”;
- “Про охорону навколишнього природного середовища”;
- “Про відходи”;
- “Про охорону атмосферного повітря”;
- “Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності”;
- “Про охорону культурної спадщини”;
- “Про рекламу”;
- “Про дорожній рух”;
- “Про внесення змін до Закону України “Про карантин рослин”;
- “Про житлово-комунальні послуги”;
- “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”;
- Постанова Верховної Ради України від 29.10.1992 № 2751 “Про затвердження порядку обмеження, тимчасової заборони (зупинення) чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій і об’єктів у разі порушення ними законодавства про охорону навколишнього природного середовища”;
- постанова Кабінету Міністрів України від 10.12.08 № 1070 “Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів”;
- постанова Кабінету Міністрів України від 04.03.04 № 265 “Про затвердження Програми поводження з твердими побутовими відходами”;
- постанова Кабінету Міністрів України від 08.04.1999 № 559 “Про такси для обчислення розміру збитку, заподіяного зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів”;
- постанова Кабінету Міністрів України від 01.08.06 № 1045 “Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах”;
- постанова Кабінету Міністрів України від 15.06.06 № 826 “Про затвердження Порядку визначення відновної вартості об’єктів благоустрою”;
- наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.06 № 105 “Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України”;
- наказ Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 01.12.10 № 435 “Про затвердження Правил експлуатації полігонів побутових відходів”;
- наказ Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.05 № 76 “Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій ”;
- наказ Міністерства охорони здоров’я України від 17.03.11 № 145 “Про затвердження Державних санітарних норм та правил утримання територій населених міст”;
- інші закони та нормативні акти України, які регулюють правовідносини у сфері благоустрою;
- рішення Миколаївської міської ради та її виконавчого комітету.
1.3. Учасниками правовідносин у питаннях благоустрою згідно з цими Правилами є керівники та інші посадові особи підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності і відомчого підпорядкування, фізичні особи, органи самоорганізації населення, а також посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за станом благоустрою.
1.4. Координацію діяльності міських служб у галузі благоустрою і санітарного утримання територій, забезпечення чистоти й порядку в м. Миколаєві здійснює заступник міського голови – директор департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.
1.5. Організація і контроль за роботами із благоустрою, прибирання і санітарного утримання територій по підтримці чистоти і порядку покладається на адміністрації районів Миколаївської міської ради (далі – адміністрації районів).
1.6. Контроль і нагляд за виконанням вимог даних Правил здійснюють:
- департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради (далі – департамент житлово-комунального господарства);
- адміністрації районів;
- інспекція з благоустрою Миколаївської міської ради;
- усі інші органи згідно з повноваженнями та чинним законодавством.
1.7. Усі відомчі інструкції та інші акти, які прийняті з питань санітарного утримання, організації прибирання і забезпечення чистоти та порядку на території міста не повинні суперечити вимогам дійсних Правил.
1.8. Внесення змін до Правил здійснюється органами місцевого самоврядування у встановленому законодавством порядку при змінах у чинному законодавстві.
2. БЛАГОУСТРІЙ ТА УТРИМАННЯ ТЕРИТОРІЙ
ОБ’ЄКТІВ БЛАГОУСТРОЮ
2.1. Дійсними Правилами визначається порядок благоустрою міста, його санітарний стан – утримання дворових і внутріквартальних територій, територій, прилеглих до приватних домоволодінь, проїзної частини вулиць, доріг, мостів, шляхопроводів і набережних, трамвайних шляхів, павільйонів на зупинках міського транспорту, парків, садів, скверів, бульварів, газонів, привокзальних територій, територій навколо підприємств торгівлі і громадського харчування, територій, що прилягають до будівельних майданчиків, виробничих територій, пустирів, об’єктів культурної спадщини, пляжів, кладовищ та інших об’єктів благоустрою відповідно до чинного законодавства.
2.2. Управління у сфері благоустрою міста здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
2.3. Балансоутримувачі об’єктів благоустрою комунальної власності, у тому числі мостів, шляхопроводів, доріг, об’єктів зовнішнього освітлення, зеленого господарства, міського полігона відходів, пляжів, кладовищ та інших, призначаються розпорядженням управління з використання та розвитку комунальної власності Миколаївської міської ради.
Об’єкти благоустрою утримуються за рахунок бюджетних коштів, згідно з виділеними лімітами на їх утримання та іншими джерелами надходжень.
При розташуванні на цих об’єктах будівель та споруд торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення їх власники зобов’язані забезпечити належне утримання наданої їм у встановленому порядку земельної ділянки, а також на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем, забезпечують належне утримання іншої закріпленої за ними території (прилеглої території) та/або брати пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою. Обсяги пайової участі визначає власник об’єкта благоустрою згідно з нормативами, затвердженими у встановленому порядку.
Утримання інших територій міста виконується їх власниками, підприємствами, організаціями, установами різних форм власності, фізичними та юридичними особами відповідно до цих Правил.
2.4. Благоустрій та утримання земельної ділянки і прилеглої до неї території містять у собі:
- постійне утримання у чистоті та порядку власних, орендованих і прилеглих територій;
- утримання у належному стані під’їзних шляхів до житлових, громадських, промислових і виробничих будинків підприємств, організацій і установ усіх форм власності. Під’їзні шляхи повинні бути вільними для руху, вирівняні, не мати вибоїн, ям, мати тверде покриття, у т.ч. і пішохідні підходи;
- забезпечення належного утримання територій в осінньо-зимовий період з метою запобігання травматизму людей – власники будинків і споруд, балансоутримувачі, орендарі (юридичні і фізичні особи) повинні забезпечити своєчасний відкол бурульок з дахів, балконів та інших виступаючих частин будинків, очищення дахів від снігу (при висоті сніжного покриву більше 10 см), очищення від льоду й снігу ґанків і сходинок входу в будинки і споруди, тротуарів, пішохідних доріжок, під’їзних шляхів та посипання їх піском;
- забезпечення зовнішнього освітлення міських територій, дворів, штучного освітлення під’їздів;
- своєчасне прибирання в літній період від піску, сміття і бур’янистої рослинності, а в зимовий період від снігу і льоду проїздів, тротуарів та пішохідних доріжок та їхній своєчасний ремонт відповідно до складених графіків та потреб;
- облаштування, ремонт і очищення відкритих водостоків та власної зливової каналізації до місця підключення до міських мереж;
- своєчасне санітарне прибирання й очищення зелених зон і насаджень відповідно до технологічної карти їх утримання;
- облаштування, ремонт і щорічне фарбування огороджень, флагштоків, турнікетів, малих архітектурних форм (фонтанів, альтанок, устаткування спортивних і дитячих майданчиків, лавок, урн тощо);
- облаштування, ремонт, полив та своєчасний покіс газонів і прибирання квітників;
- висадка, догляд за зеленими насадженнями, знесення аварійних і сухостійних дерев;
- ремонт, своєчасне прибирання й очищення окремо розташованих і вбудовано-прибудованих громадських та дворових туалетів;
- періодичний ремонт і фарбування фасадів будинків, торговельних павільйонів і кіосків, у тому числі розташованих на зупинкових пунктах громадського транспорту, споруд, парканів, малих архітектурних форм та утримання їх відповідно до паспортів опорядження фасадів, які затверджені у встановленому законодавством порядку;
- постійна ліквідація карантинних рослин на територіях дворів житлових будинків усіх форм власності, вулицях, у парках та скверах.
2.5. Підприємства, установи, організації, незалежно від відомчої належності, громадяни, що мають будинки на правах приватної власності, юридичні і фізичні особи зобов’язані вчасно виконувати прибирання, очищення від снігу, наледі, забезпечувати посипання протиожеледними матеріалами прилеглих та закріплених за ними земельних ділянок, дотримуватися чистоти і підтримувати порядок на всій території міста, утримувати в чистоті і порядку багатоквартирні житлові будинки й інші об’єкти соціального призначення. За невиконання даних вимог порушники несуть відповідальність відповідно до законодавства, Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”.
При виконанні робіт з прибирання прилеглих і закріплених ділянок юридичні та фізичні особи користуються вимогами розділів 7, 8 даних Правил.
Посадові особи та громадяни забезпечують належний стан вказаних територій незалежно від того, працюють чи не працюють підприємства, установи та підприємницькі об’єкти, а громадяни-власники будинків незалежно від проживання.
2.6. На території міста не допускається складування побутових відходів і будівельного сміття, відходів виробництва, тари, спилу дерев, опалого листя, снігу в невстановлених для цього місцях.
На час ремонту будинків або квартир в багатоповерхових будинках особи, що проводять ремонт, узгоджують з балансоутримувачем, а власники приватних домоволодінь – з адміністрацією району, місце для тимчасового складування будівельних матеріалів і будівельного сміття на час проведення ремонту з періодичністю вивозу не рідше 1 разу на тиждень.
2.7. Підприємства, організації й установи всіх форм власності, суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані випускати на лінію та експлуатувати транспортні засоби в чистому вигляді.
2.8. За псування рухливого складу громадського транспорту (тролейбусів, трамваїв, автобусів), об’єктів благоустрою, малих архітектурних форм (лавок, урн, скульптур, огороджень, устаткування пляжів, парків, скверів та інших), технічних засобів регулювання дорожнього руху (дорожніх знаків, покажчиків світлофорів), винні несуть відповідальність згідно з діючим законодавством.
2.9. Розміщення тимчасових об’єктів обслуговування населення, малих архітектурних форм, гаражів, опор тощо повинно здійснюватися у встановленому законом порядку.
2.10. Установка і розміщення об’єктів торгівлі, автотранспорту з метою торгівлі, а також торгівля з рук, машин або іншим способом може здійснюватись тільки при наявності документів дозвільного характеру.
Під час продажу товарів і після закінчення виїзної (виносної) торгівлі суб’єкт господарювання зобов’язаний вжити заходів для дотримання чистоти на місці торгівлі та навколо нього.
2.11. Зміна зображень (плакатів) на рекламних конструкціях повинна здійснюватись без заїзду автотранспорту на газони та квітники.
2.12. Перевезення сипучих матеріалів повинно здійснюватись на спеціально обладнаних для цього автомобілях.
2.13. Здійснення будь-яких змін у балконах, лоджіях будинків дозволяється тільки за узгодженням з управлінням містобудування та архітектури Миколаївської міської ради.
2.14. Інформаційні таблички, пам’ятні дошки, розташовані на фасадах будинків, споруджень, житлових будинків, і вивіски повинні утримуватися в справному стані.
2.15. Розміщення дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки фарбою здійснюється за узгодженням з Державтоінспекцією відповідно до вимог законодавства та рішень органів державної влади про дорожній рух і його безпеку.
Визначення суб’єктів господарювання для утримання та догляду за дорожніми знаками, світлофорними об’єктами, направляючими пішохідними парканами, нанесення та оновлення дорожньої розмітки на вулицях м. Миколаєва здійснюється відповідно до законодавства.
2.16. Розведення мостів у м. Миколаєві виконується з 12:00 до 13:00. Заява на розведення мостів подається за 5 діб і погоджується в установленому порядку, за винятком виникнення аварійних ситуацій.
2.17. Порушення тиші на вулицях, площах, у парках, гуртожитках, житлових будинках та інших громадських місцях у заборонений час (з 22:00 до 8:00), а також порушення громадського спокою використанням гучномовців, потужних освітлювальних приладів, феєрверків не допускається.
2.18. Проведення усіх видів земельних, будівельних, монтажних робіт повинно здійснюватись при наявності відповідного дозволу.
2.19. Розміщення місцевої каналізації (вигрібних ям) дозволяється тільки при відсутності можливості підключення до міської централізованої каналізаційної мережі та за згодою відповідних органів.
Скидання стічних вод з каналізації житлових будинків у зливову каналізацію забороняється. Підключення виробничої і побутової мережі до міської каналізації без відповідного дозволу підприємств і організацій не допускається. Категорично забороняється розміщення зливових ям на прилеглих територіях до приватних домоволодінь.
Вигрібні ями повинні бути віддалені від меж земельних ділянок навчальних та лікувально-профілактичних закладів, стін житлових і громадських будівель та споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення на відстань не менше 20 м.
В умовах нецентралізованого водопостачання вигрібні ями на території присадибної ділянки повинні бути віддалені від індивідуальних колодязів і каптажів джерел на відстань не менше 20 м. Вигрібна яма повинна бути водонепроникною та мати щільно прилягаючу кришку.
Скид рідких відходів або стічних вод будь-якого походження з асенізаційних машин у міські комунальні мережі каналізації (господарсько-побутову та зливову) категорично забороняється.
Скид рідких відходів або стічних вод здійснюється у спеціально відведених місцях, визначених договором між перевізником рідких відходів або стічних вод та підприємством, яке надає послуги з централізованого водовідведення.
2.20. Переміщення існуючих комунікаційних споруд без проектів і погоджень із власниками зазначених мереж не допускається.
2.21. Департамент житлово-комунального господарства, керівники житлових організацій, підприємств і установ, навчальних закладів, підприємств торгівлі й громадського харчування, медичних, дитячих установ та інших підприємств зобов’язані забезпечувати відповідно до санітарних норм проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних, інших протиепідемічних та дезактиваційних заходів шляхом укладення угод з підприємствами, що мають ліцензії на ці види робіт.
2.22. Підприємства, організації й установи усіх форм власності, суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані здійснювати прибирання прилеглої території власними силами у встановленому даними Правилами порядку або укладати договори на санітарне очищення зі спеціалізованими організаціями.
2.23. Підприємства, організації й установи усіх форм власності, суб’єкти підприємницької діяльності, які експлуатують об’єкти торгівлі і громадського харчування, громадські будівлі, офіси, повинні забезпечити наявність аншлагу і флагштока, наявність урни біля кожного входу у підприємство, проводити її очищення по мірі накопичення, але не рідше 1 разу на день.
2.24. Виробники відходів – суб’єкти господарювання, установи і організації, домовласники або зареєстровані мешканці домоволодінь, зобов’язані укладати договори типової форми на послуги з вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення ) з виконавцем послуг з вивезення відходів, визначеним згідно з чинним законодавством.
Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації і використання відходів тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену Кодексом України “Про адміністративні правопорушення”.
2.25. Власники гаражів, розташованих на прибудинковій території, зобов’язані утримувати дані об’єкти в чистоті і порядку, здійснювати їхнє фарбування та прибирання прилеглої території.
2.26. Власники квартир та приватних домоволодінь при здачі нерухомості в оренду для підприємницької діяльності зобов’язані оформити зміну призначення приміщення з житлового на нежитлове.
2.27. Адміністрація КП ММР “Миколаївелектротранс” зобов’язана:
- випускати на лінію автотранспорт і рухомий склад (трамваї, тролейбуси) чистими та у технічно справному стані;
- робити прибирання та мийку рухомого складу міського транспорту перед виїздом на лінію і протягом дня в міру необхідності;
- виконувати роботи із санітарного очищення і благоустрою майданчиків і павільйонів очікування на кінцевих зупинках міського пасажирського транспорту в радіусі кільця розвороту транспортних засобів, а також у радіусі 10 метрів від окремо розташованого приміщення диспетчерської і зупинкових павільйонів;
- у зимовий період робити механізоване очищення від снігу, а восени – прибирання від листя трамвайного полотна;
- у літній період робити скошування бур’янів поміж коліями і поблизу них на відстані не менше 1,5 м;
- утримувати в належному санітарному стані підвідомчі об’єкти і прилеглі до них території, опорне господарство, таблички – покажчики маршрутів і знаки дорожньої безпеки;
- утримувати в належному технічному стані покриття частини міжрейкового простору трамвайної колії на проїзній ділянці вулиці.
2.28. Утримання домашніх собак і котів в м. Миколаєві здійснюється відповідно до Правил утримання домашніх собак і котів у м. Миколаєві, які затверджені рішенням міської ради від 03.09.09 № 36/8 зі змінами та доповненнями.
3. ОРГАНІЗАЦІЯ УТРИМАННЯ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ
НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА
3.1. Утримання зелених насаджень міста всіма балансоутримувачами та користувачами здійснюється відповідно до Правил, затверджених центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
3.2. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження на території міста.
3.3. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень, а також видалення дерев на об’єктах благоустрою за рахунок бюджетних коштів виконується балансоутримувачем чи спеціалізованим підприємством на умовах договору з останнім, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування, згідно з чинним законодавством – за рахунок коштів їх власників, власними силами або відповідно до укладеної угоди зі спеціалізованими підприємствами згідно з нормативами, затвердженими у встановленому порядку.
Відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:
- на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об’єктів;
- на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, підприємства, організації;
- на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, і прилеглих територіях до них – забудовники чи власники цих територій;
- на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.
3.4. Видалення дерев, кущів, газонів та квітників (далі – зелені насадження) в місті Миколаєві здійснюється в порядку, установленому постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.06 № 1045 та рішенням виконкому міської ради від 25.01.13 № 77.
3.5. У процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійних та надзвичайних ситуацій, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров’ю громадян чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення пошкоджених дерев або кущів (їх частин) може здійснюватися підприємствами, організаціями, установами різних форм власності на власній та закріпленій території негайно власними силами або спеціалізованими підприємствами згідно із замовленням та оплатою за виконані роботи при реєстрації у службі оперативного реагування департаменту житлово-комунального господарства та з подальшим оформленням акта обстеження зелених насаджень.
3.6. На об’єктах благоустрою зеленого господарства, що належать на праві постійного користування, власники земельної ділянки проводять облік зелених насаджень за видовим складом та віком згідно з діючим порядком зі щорічним внесенням в облікові документи змін, які відбулися на об’єктах чи земельних ділянках, де розташовані зелені насадження.
Усі власники зелених насаджень повинні мати паспорт на кожний зелений об’єкт відповідно до наказу Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 24.12.01 № 226 “Про затвердження інструкції з інвентаризації зелених насаджень у населених пунктах України”.
3.7. За пошкодження зелених насаджень або самовільне знесення, а також невжиття заходів з охорони та утримання винні особи притягуються до відповідальності згідно зі ст. 153 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення” та рішенням виконкому міської ради від 25.01.13 № 77.
Накладення штрафу не звільняє винних від обов’язків сплати за нанесені збитки згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.02 № 1789 та п. 3 ст. 42 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”.
3.8. Оперативний контроль за утриманням та благоустроєм зелених насаджень, проведення обліку, планування озеленення і благоустрою виконують адміністрації районів та департамент житлово-комунального господарства у порядку визначеному чинним законодавством.
3.9. Координація робіт зі створення, утримання та експлуатації зелених насаджень районів та міста в цілому покладається на департамент житлово-комунального господарства.
3.10. Охорона зелених насаджень міста Миколаєва є громадським обов’язком кожного жителя. Усі громадяни, які відвідують лісопарки, парки, сквери, бульвари, набережні та інші місця масового відпочинку, повинні підтримувати чистоту, порядок, бережливо відноситися до зелених насаджень.
3.11. З метою забезпечення чистоти та порядку в місті, належного утримання зелених насаджень, розміщених на об’єктах благоустрою та рекреаційних зонах, забороняється:
- захаращувати пішохідні тротуари, газони, квітники тимчасовими об’єктами обслуговування населення;
- складувати будь-які матеріали;
- створювати звалища сміття, брудного снігу і льоду;
- посипати кухонною сіллю сніг та лід на тротуарах;
- влаштовувати зупинки пасажирського транспорту, паркувати автотранспортні засоби і розміщувати торговельне обладнання, якщо це призводить до пошкодження зелених насаджень, квітників, газонів;
- здійснювати будь-яке будівництво, у тому числі й павільйонів для торгівлі, розміщення малих архітектурних форм без дозволу, виданого в установленому порядку;
- використовувати малі архітектурні форми не за їхнім призначенням;
- організовувати ігри на газонах, кататися на ковзанах, санчатах, за винятком місць спеціально для цього відведених і обладнаних;
- випалювати суху рослинність, листя, розпалювати багаття й порушувати інші правила протипожежної безпеки;
- видобувати з дерев сік, смолу, живицю, робити надрізи, наносити інші механічні пошкодження;
- білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми;
- випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин за межами встановлених для цього місць;
- псувати дерева, чагарники, квітники, зривати бруньки, листя, квіти, забивати в дерева скоби, обв’язувати дерева дротом, робити написи, розміщувати на деревах рекламні щити, електропроводи та електрогірлянди;
- згрібати листя до комлевої частини дерев, чагарників;
- самовільно висаджувати дерева, кущі, влаштовувати городи, на міській території, за винятком територій приватного домоволодіння, якщо це не передбачено проектом впорядкування і не суперечить нормам і правилам;
- проводити висадку дерев, чагарників в межах охоронних зон інженерних мереж;
- вивозити і звалювати сміття, будівельні, господарські, побутові, харчові відходи, відходи виробництва, траву, листя, гілки, сніг в невстановлених для цих цілей місцях;
- мити проїжджу частину доріг шляхом вибивання струменем води ґрунту і сміття на тротуари, газони, майданчики для зупинки міського транспорту;
- проводити господарську і підприємницьку діяльність без погодження документації в установленому порядку;
- незаконно вирубувати і пошкоджувати дерева та чагарники, а також знищувати і пошкоджувати природний трав’яний покрив, газони, квітники;
- їздити верхи, в’їзд і проїзд всіх видів транспортних засобів, крім спеціалізованого автотранспорту та випадків проведення господарських заходів, пов’язаних із забезпеченням функціонування зазначених об’єктів і здійснення природоохоронних заходів;
- самовільно встановлювати мангали, а також спалювати чи захоронювати деревину та інші матеріали;
- знищувати або пошкоджувати інформаційно-охоронні щити, межові, охоронні і господарські знаки, пошкоджувати алеї, стежки, малі архітектурні форми;
- викидати сміття з балконів, лоджій, вікон, розвішувати килими, білизну на балконах і вікнах, фасадах будівель, що виходять на вулицю, у садах, скверах, а також захаращувати балкони різними предметами вжитку;
- випускати тварин та іншу домашню живність на територію парків, скверів, бульварів та інших місць масового перебування людей; розміщати домашніх тварин у підвалах, на балконах, лоджіях та у дворах будинків, що мають два і більше поверхів;
- використовувати без відповідного дозволу під городи вільні земельні ділянки, розташовані поблизу житлових будинків і в межах міста, та влаштовувати на них огорожі;
- застосовувати пестициди, псувати та забруднювати землі хімічними і радіоактивними речовинами, паливно-мастильними матеріалами, неочищеними стічними водами та іншими відходами;
- залишати дерева та гілки з механічними пошкодженнями, а також деревину та порубкові залишки на термін більше 3 днів після проведення робіт з догляду за зеленими насадженнями;
- будь-яка діяльність, що може негативно вплинути на стан зелених насаджень на територіях об’єктів благоустрою та рекреаційних зон.
4. УТРИМАННЯ ТА РЕМОНТ ТИМЧАСОВИХ ОБ’ЄКТІВ ОБСЛУГОВУВАННЯ
НАСЕЛЕННЯ, МАЛИХ АРХІТЕКТУРНИХ ФОРМ
4.1. Розміщення й установка малих архітектурних форм і елементів зовнішнього благоустрою, установка декоративного підсвічування будинків і пам’ятників, опорних стовпів допускається за узгодженням з управлінням містобудування та архітектури Миколаївської міської ради, а на археологічних територіях, що охороняються, у межах зон охорони пам’яток, історичного ареалу (історичної частини) міста – за дозволом органів охорони культурної спадщини місцевого самоврядування; за дозволом облдержадміністрації – для об’єктів культурної спадщини та об’єктів (крім пам’яток археології), які розміщені в зонах охорони пам’яток, історичному ареалі (історичній частині) міста.
4.2. Розміщення кіосків, павільйонів, наметів, тимчасових ринків, відкритих літніх майданчиків, павільйонів на зупинках транспорту й інших тимчасових об’єктів обслуговування, що вимагають оформлення правовстановлюючих документів, здійснюється у встановленому порядку.
4.3. Суб’єкти, що хазяюють, зобов’язані тримати в зразковому порядку тимчасові об’єкти обслуговування населення і малі архітектурні форми, постійно проводити їхній поточний ремонт і фарбування, відповідно до затвердженого проекту або паспорта оздоблення фасадів, узгодженого управлінням містобудування та архітектури Миколаївської міської ради, також органами охорони культурної спадщини місцевого самоврядування та облдержадміністрації.
4.4. Фарбування тимчасових об’єктів обслуговування населення і малих архітектурних форм, покажчиків зупинок транспорту і переходів повинно здійснюватись не менш одного разу на рік або, у випадку втрати об’єктом належного зовнішнього вигляду, по мірі необхідності.
4.5. Біля кожної малої архітектурної форми повинно бути штучне освітлення, а також упритул до неї покриття удосконаленого типу. Біля малої архітектурної форми їхні власники встановлюють урну для сміття.
4.6. Фарбування залізобетонних і металевих огорож, опор, металевих воріт повинно здійснюватись не рідше одного разу на рік.
4.7. Власники тимчасових об’єктів обслуговування населення зобов’язані:
- робити очищення скла і вітрин не рідше одного разу на два тижні у літній період, не рідше одного разу на місяць у зимовий період, у випадку більш інтенсивного забруднення – по мірі необхідності;
- установити урни і робити їхнє очищення по мірі забруднення, але не рідше одного разу на день;
- укласти договір з визначеним виконавцем послуг на вивезення ТПВ;
- по мірі забруднення, але не рідше одного разу, на день робити прибирання власної і прилеглої території;
- власники кафе, відкритих літніх майданчиків, ринків зобов’язані установити в необхідній кількості туалети і обслуговувати їх.
5. УТРИМАННЯ ФАСАДІВ І ПОКРІВЕЛЬ
5.1. Керівники підприємств, установ, організацій, приватні підприємці, у володінні або на балансі яких знаходяться будинки і споруди, зобов’язані забезпечити своєчасне проведення робіт по реставрації, ремонту і фарбуванню фасадів зазначених об’єктів і їхніх окремих елементів (балконів, лоджій, ринв тощо), а також підтримувати в чистоті і справному стані розташовані на фасадах інформаційні таблички, пам’ятні дошки тощо в межах виділених бюджетних коштів.
5.2. Забороняється самовільне переустаткування фасадів будинків і їхніх конструктивних елементів. Балансоутримувачам багатоквартирних житлових будинків вживати заходи щодо недопущення самовільної зміни фасадів будинку власниками квартир при проведенні робіт з утеплення квартир, розміщення елементів кондиціонерів та супутникових антен. Місця розміщення на будинку таких елементів необхідно погоджувати в управлінні містобудування та архітектури Миколаївської міської ради.
5.3. Житлові, адміністративні, виробничі і громадські будинки повинні бути обладнані будинковими знаками, а житлові будинки, крім того, покажчиками номерів під’їздів і квартир, що повинні утримуватися в чистоті і справному стані.
5.4. У зимовий час власниками, балансоутримувачами повинно бути організовано своєчасне очищення покрівель від снігу, льоду і бурульок.
5.5. Очищення покрівель будинків на сторонах, що виходять на пішохідні зони, від утвореного льоду повинно здійснюватися негайно в міру його утворення з попередньою установкою огородження на небезпечних ділянках.
5.6. Очищення дахів будинків здійснюється в денний час доби. Перед скиданням снігу й льоду необхідно вжити попереджувальних заходів для забезпечення безпеки руху пішоходів.
6. ХУДОЖНЄ ОФОРМЛЕННЯ І РЕКЛАМА
6.1. Засоби зовнішньої реклами й інформації повинні розміщуватися й утримуватися в чистоті (підсвічуватися в темний час доби) відповідно до встановленого порядку. Відповідальність за їхнє утримання несуть юридичні особи, на яких оформлена дозвільна документація.
6.2. Включення підсвічування окремо встановлених рекламних конструкцій, підсвічування вітрин і вивісок здійснюється відповідно до графіка включення пристроїв зовнішнього освітлення.
Рекламні конструкції розміром 6.0 х 3.0 м розміщуються з дотриманням інтервалу не менше 60.0 м.
Рекламні конструкції розміром 6.0 х 3.0 м над проїжджою частиною вулиць і доріг розміщуються з дотриманням інтервалу не менше 80.0 м.
Світлові рекламні конструкції площею 1.2 х 1.8 м виконуються двосторонніми і розміщуються з дотриманням інтервалу не менше 25 м.
Рекламні конструкції розміром 2.0 х 3.0 м виконуються двосторонніми і розміщуються з дотриманням інтервалу не менше 40.0 м.
Рекламні конструкції розміром 4.0 х 3.0 м розміщуються з дотриманням інтервалу не менше 60.0 м.
Фундамент окремо встановлених рекламних конструкцій повинен заглиблюватися до рівня землі, в окремих випадках, коли фундамент наземної конструкції виступає над поверхнею землі, він повинен бути декоративно оформлений згідно з ескізним проектом, узгодженим з робочим органом.
6.3. Після монтажу (демонтажу) рекламної конструкції рекламорозповсюджувач у 10-денний термін зобов’язаний відновити благоустрій прилеглої території (поновити газон, відгороджуючі конструкції, покриття тротуару плиткою, асфальтом тощо).
6.4. Забороняється виконувати зміну зображень (плакатів) на рекламних конструкціях із заїздом автотранспорту на газони, залишати на газонах сміття від заміни рекламної продукції.
Забороняється виконувати обрізання дерев при встановленні засобів зовнішньої реклами будь-якого вигляду на території міста без узгодження з управлінням охорони навколишнього природного середовища та благоустрою департаменту житлово-комунального господарства.
6.5. Забороняється наклеювання і розвішування на будинках, парканах, зупинкових павільйонах міського пасажирського транспорту, опорах освітлення, стійках світлофорів, дорожніх знаків, деревах будь-яких оголошень й інших інформаційних повідомлень.
6.6. Організація робіт з видалення самовільно розташованих рекламних й інших оголошень, написів і зображень із всіх об’єктів (фасадів будинків і споруд, магазинів, опор контактної мережі і зовнішнього освітлення тощо) незалежно від їхньої відомчої належності покладається на адміністрації районів, а також на балансоутримувачів або орендарів зазначених об’єктів, а окремо розташована реклама – на власника реклами або рекламне агентство, контроль – на адміністрації районів.
6.7. Демонтажу підлягають рекламні конструкції, які встановлені самовільно (без отримання дозвільної документації), термін дії дозволу на розміщення яких закінчився або скасований до закінчення строку дії, а також рекламні конструкції, що створюють у разі їх неналежної експлуатації загрозу життю або здоров’ю людей та (або) заподіянню шкоди майну третіх осіб.
У разі виявлення рекламної конструкції, яка підлягає демонтажу, Робочим органом по регулюванню діяльності з розміщення зовнішньої реклами направляється лист попередження власнику рекламної конструкції (якщо він відомий) про необхідність здійснення демонтажу з визначенням строку для його проведення.
У випадку невиконання власником рекламної конструкції попередження, демонтаж проводиться спеціально визначеною організацією за рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради, яке готує та виносить на засідання Робочий орган по регулюванню діяльності з розміщення зовнішньої реклами.
7. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИБИРАННЯ ТЕРИТОРІЇ МІСТА
7.1. Прибиральні роботи в місті організовуються відповідно до вимог дійсних Правил. Відповідальність та контроль за організацію прибирання покладається на адміністрації районів.
7.2. Визначення меж санітарного прибирання прилеглих та прибудинкових територій між організаціями, підприємствами, установами, власниками, балансоутримувачами, орендарями, організаціями, що експлуатують житлові й офісні будинки, замовниками будівельних об’єктів здійснюється адміністраціями районів.
Адміністрації районів мають право здійснювати закріплення територій або об’єктів благоустрою з метою утримання за юридичними і фізичними особами за згодою сторін.
Територія, що передбачена для передачі юридичним або фізичним особам з метою оформлення правовстановлюючих документів на землю, а також прилегла до неї територія, підлягають обов’язковому санітарному утриманню даною юридичною або фізичною особою.
7.2.1. У разі, якщо територія між декількома житловими будинками не закріплена за жодним із будинків (шляхом рівномірного розподілу між даними будинками або закріплення за одним із будинків) та прибирання цієї території не передбачено тарифом на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, для зазначених будинків, виконавчі органи Миколаївської міської ради мають право в порядку, передбаченому чинним законодавством, використовувати дану територію з метою пошуку власників або користувачів даної земельної ділянки для подальшого її утримання та прибирання з урахуванням містобудівної ситуації та у відповідності із затвердженим Генеральним планом м. Миколаєва.
7.3. Підприємства, організації, установи, власники будівель та споруд торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення, власники або користувачі присадибних ділянок можуть укладати договір на утримання прилеглої території з адміністрацією району, в якому знаходиться даний об’єкт (форма договору додається).
Відсутність договору на утримання прилеглої території не звільняє суб’єктів господарювання від відповідальності за неналежне утримання цієї території.
7.4. Проект договору адміністрація району направляє керівникові організації, підприємства, установи, орендареві, власникові або користувачеві з пропозицією підписати його протягом 10 днів з моменту одержання.
7.5. При укладанні договору по утриманню території підприємства, організації, установи власники будівель та споруд торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення, власники або користувачі присадибних ділянок за своїм розсудом можуть самостійно виконувати прибирання і утримання території або доручити спеціалізованим службам із внесенням за виконані послуги відповідної оплати. Розмір оплати визначається, виходячи з фактичної вартості прибирання 1 кв.м, у встановленому порядку.
7.6. Власники й орендарі об’єктів на відведеній і прилеглій територіях зобов’язані проводити роботи з їх належного утримання і в наступних межах.
7.6.1. Кіоски, торговельні зупинкові комплекси, павільйони, інші об’єкти роздрібної торгівлі, побутового обслуговування, розташовані:
- на житлових територіях – відведену і прилеглу території в межах до 25 м у кожний бік (визначається комісійно з урахуванням впливу здійснюваної діяльності на санітарний стан прилеглої території);
- на території загального користування – прилеглу територію в межах до 15 м у кожний бік;
- на виробничих територіях – прилеглу територію в межах до 10 м у кожний бік;
- на посадкових майданчиках міського громадського транспорту – прилеглу територію в межах до 15 метрів у кожний бік, а також 0,5 м частини дороги від бордюру;
- на інших територіях – відведену і прилеглу території в межах до 10 м у кожний бік.
Межі території, що обслуговується, уточнюються відповідно до пункту 7.2 даного розділу.
7.6.2. На території житлової забудови:
- по довжині – на довжину будинку плюс половина санітарного розриву із сусідніми будинками, у випадку відсутності сусідніх будинків – не більш 25 м;
- по ширині – від фасаду будинку до бордюру проїзної частини, розташованого не далі 50 м від лінії забудови.
Нежилі приміщення в житлових будинках, розташовані в підвалах, цокольних і перших поверхах:
- по довжині – у створі по довжині займаних приміщень з фасадної сторони не більш 10 метрів у кожний бік, якщо є розрив між сусідніми орендарями (власниками).
У випадку наявності місцевого проїзду, що супроводжує основну проїзну частину вулиці, до найближчого до будинку бордюру місцевого проїзду, розташованого не далі 50 м від фасаду будинку.
У випадку влаштування на магістралях бульварів – до далекого бордюру ближнього до будинку тротуару, розташованого не далі 50 м від фасаду будинку.
У випадку влаштування навколо будинку протипожежного проїзду з технічним тротуаром – до далекого бордюру протипожежного проїзду.
Власники індивідуальних будівель утримують прилеглу територію в належному санітарному стані.
У разі утримання в індивідуальних забудовах великої рогатої худоби, кіз тощо, відповідальність за санітарний стан міських доріг в місцях прогону худоби покладається на власників тварин.
При наявності природних меж (водойми, дороги, стінки тощо) прибирання здійснюється до цих меж.
Категорично забороняється складування сміття і змету на прилеглій території і прилотковій частині. Відповідальність за чистоту даної території несуть власники домоволодінь.
7.6.3. АЗС, гаражні кооперативи, автостоянки – на відстані 50 м по периметру споруд.
7.6.4. Трансформаторні підстанції – прилеглу територію в межах 10 м у кожний бік.
7.6.5. Автомобільні дороги – згідно з паспортом дороги; у разі відсутності паспорта – 25 м від брівки покриття дороги.
7.6.6. Колії залізничного транспорту загального і промислового призначення – 100 метрів від осі крайньої залізничної колії. Утримання і ремонт залізничних переїздів на перетинаннях із проїзною частиною доріг здійснюється відповідними підприємствами – власниками.
7.6.7. Трамвайні колії – у межах балансової приналежності, відокремлені трамвайні колії – у ширину смуги земельного відводу.
7.6.8. Промислові об’єкти – відведену і прилеглу території до проїзної частини магістралі, під’їзні колії підприємства, санітарно – захисні зони промислових об’єктів 1-5 класів санітарної класифікації, а у випадку відсутності забудови санітарно-захисної зони об’єкта – у межах, визначених у встановленому порядку, і відповідно до пункту 7.2 даного розділу.
При наявності забудови в межах санітарно-захисних зон межі обслуговування визначаються по об’єктах відповідно до діючих Правил.
7.6.9. Відповідальність за належний санітарний стан прилеглої території несуть власники, балансоутримувачі, орендарі. Орендарі несуть відповідальність за належний санітарний стан прилеглої території, якщо дана умова передбачена договором з балансоутримувачем, власником.
Кошти, що надходять від стягування збору за парковку автотранспорту, використовуються цільовим засобом для проведення заходів щодо будівництва, ремонту й утримання міських об’єктів зовнішнього благоустрою.
7.7. Час проведення прибиральних робіт з 15 квітня по 15 листопада:
а) перше прибирання вулиць усередині дворових і прилеглих територій закінчувати до 7:00, друге проводити з 13:00 до 15:00;
б) вивіз сміття здійснювати з 6:00 до 15:00.
7.8. Час проведення прибиральних робіт з 15 листопада по 15 квітня:
7.8.1. Перше прибирання вулиць усередині дворових і прилеглих територій закінчувати до 8:00, друге проводити з 13:00 до 15:00.
7.8.2. Вивіз сміття здійснювати з 7:00 до 16:00.
7.9. Прибирання місць масового перебування людей – підходів до вокзалів, території ринків, торговельних зон тощо здійснюється протягом усього робочого дня.
7.10. Механізоване прибирання дорожнього полотна на магістралях і вулицях з інтенсивним рухом транспорту проводиться в нічний час таким чином: з 15 квітня по 15 листопада з 22:00 до 6:00, з 15 листопада по 15 квітня з 22:00 до 8:00.
7.11. Прибирання та утримання проїзної частини по всій ширині доріг, площ, вулиць, трамвайних шляхів, розташованих в одному рівні з проїзною частиною, здійснюють підприємства, на балансі яких знаходяться дорожні покриття або зазначені об’єкти.
7.12. Механізоване прибирання проїзної частини вулиць, площ у літній час проводиться планово за узгодженням з адміністраціями районів і в межах виділених лімітів підприємствами, з якими укладені відповідні договори.
7.13. Ручне прибирання доріг протягом усього року здійснюють спеціалізовані підприємства відповідно до договорів з адміністраціями районів або департаментом житлово-комунального господарства в межах виділених лімітів та згідно з графіками, погодженими двома сторонами. Крім того, ручне прибирання частини вулиць шириною 0,3 м від бордюру проїзної частини дороги здійснюють підприємства та організації на прилеглих та закріплених територіях.
Ручне прибирання магістральних вулиць, мостів та шляхопроводів з підвищеною інтенсивністю руху автотранспорту проводити в світлий час доби.
7.14. Негайне ручне прибирання дороги після дорожньо-транспортної аварії здійснюється спеціалізованим підприємством. При цьому:
- працівники ДАІ після здійснення невідкладних дій на місці ДТП за потребою вживають заходів по виклику через відділи комунального господарства адміністрацій районів спеціалізованого підприємства для виконання необхідних робіт з прибирання;
- оплата за прибирання і за заподіяний збиток дорозі, об’єктам благоустрою, технічним засобам регулювання дорожнього руху здійснюється власником автотранспорту, що визнаний винуватцем ДТП, відповідно до акта виконаних робіт, наданого спеціалізованим підприємством.
7.15. Прибирання вулиць, площ, набережних, пляжів, прибережних смуг, водоохоронних зон, мостів, тротуарів, парків, скверів, бульварів, територій ринків із прилеглими до них вільними земельними ділянками, неорганізованих санітарно-захисних зон, пам’яток, об’єктів монументального мистецтва здійснюється підприємствами, організаціями, установами, орендарями і забудовниками будь-якої форми власності, у веденні яких вони знаходяться або за ким вони закріплені в межах:
- тротуари, зелені зони на всій ділянці будинку, спорудження;
- проїзні частини вулиць на всій ділянці власної або закріпленої території шириною 1 м від бордюру проїзної частини дороги;
- ділянки будинків, споруджень, що виходять на проїзди, що примикають до бульварів і скверів, або вихідні на набережну. При цьому прибирання проїзних частин здійснюється на всю ширину дороги, а тротуарів – уздовж будинків і набережної.
7.16. Житлово-експлуатаційні організації, незалежно від відомчої підпорядкованості, власники будинків незалежно від форм власності здійснюють прибирання:
- внутрішньоквартальних і дворових територій;
- тротуарів на всіх ділянках домоволодінь;
- проїзних частин вулиць протягом усіх ділянок домоволодінь шириною 0,3 м від бордюру проїзної частини дороги;
- ділянок домоволодінь, що виходять на проїзди, які примикають до бульварів і скверів, або які виходять на набережні. При цьому прибирання проїзних частин здійснюється на всю ширину, а тротуарів – уздовж домоволодінь і набережної;
- території трамвайних, тролейбусних і автобусних зупинок, розташованих навпроти житлових будинків, згідно з відповідними договорами.
7.17. Підприємства, установи й організації, а також власники приватних домоволодінь зобов’язані щодня прибирати прилеглі території.
7.18. Вважати відповідальними за утримання в чистоті міських об’єктів і дотримання встановленого санітарного порядку:
7.18.1. На ділянках житлових будинків місцевих рад, відомств, дворових територій і внутрішньоквартальних проїздів у межах, визначених п.2 зазначеного розділу - керівників ЖЕД, ЖЕО, ЖБК, ОСББ та інших форм власності.
7.18.2. На ділянках, санітарних зонах підприємств, прилеглих територій до установ, організацій – керівників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів або інших посадових осіб.
7.18.3. Території домобудівель, що належать громадянам на праві приватної власності, і прилеглих до них ділянок, тротуарів – власників будинків.
7.18.4. На вулицях, площах і тротуарах, закріплених за службами міської ради – департамент житлово-комунального господарства у межах наданої компетенції та згідно з чинним законодавством.
7.18.5. На території парків, скверів, бульварів, газонів й інших зелених зон, пляжів і прилеглих до них територій – комунальні й інші підприємства й організації, за якими закріплені дані об’єкти.
7.18.6. На території міських цвинтарів – підприємства, що експлуатують й обслуговують ці об’єкти.
7.18.7. На території залізничних колій, мостів, укосів, насипів, переїздів, переходів через шляхи, що знаходяться в межах міста – організації, у віданні яких вони знаходяться.
7.18.8. На водоймах, а також територіях прибережних смуг і водоохоронних зон – підприємства, організації, відомства, у віданні яких вони знаходяться.
7.18.9. На територіях, неосвоєних під забудовою, будівель, що звільнилися після зносу – адміністрації районів.
7.18.10. На територіях, відведених під забудову – власників або орендарів цієї земельної ділянки.
7.18.11. На територіях, що прилягають до павільйонів, кіосків, торговельних точок відповідно до паспорта установки тимчасового об’єкта обслуговування – керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності.
7.18.12. На територіях паркувань, автостоянок, гаражів, зупинкових кишень – балансоутримувачів, власників зазначених об’єктів, організації, що експлуатують дані об’єкти.
7.18.13. На територіях в’їздів і виїздів АЗС, заправних комплексів і прилеглих територій, під’їздів до них – власників або суб’єктів, які експлуатують зазначені об’єкти.
7.18.14. На територіях, прилеглих до окремо розташованих об’єктів реклами – власників рекламоносіїв.
7.18.15. На території установки таксофонів – власників таксофонів.
7.18.16. На територіях розташування фонтанів – їх балансоутримувачів.
7.18.17. На зупинках міського транспорту, крім кінцевих, та на тих, де наявні зупиночні комплекси з об’єктами підприємницької діяльності – балансоутримувачів зупинок.
На кінцевих зупинках (місця відстою маршруток, відпочинку водіїв) – перевізників, які згідно з договором на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Миколаєві зобов’язані утримувати у належному санітарному стані кінцеву зупинку, її освітлення та наявність стаціонарного або біотуалету для водіїв.
7.18.18. На територіях, прилеглих до трансформаторних підстанцій, розподільних підстанцій (пунктів), котелень, теплових пунктів, центральних теплових пунктів і головних розподільчих підстанцій - підприємства, що експлуатують дані об’єкти.
7.18.19. На територіях санітарно-захисних зон магістральних (надземних) водоводів – власники.
7.18.20. На територіях, розташованих у санітарній зоні підприємств, відповідальність несуть керівники цих підприємств.
7.19. Прибирання й очищення канав, труб, дренажів, призначених для відводу поверхневих і ґрунтових вод з вулиць і доріг, очищення колекторів дощової і зливової каналізації, дощоприймачів здійснюється підприємством, у якого знаходяться на балансі зазначені об’єкти; у подвір’ях житлових будинків – ЖЕД, ЖЕО, ДЕЗ, ЖБК, ОСББ та підприємства інших форм власності; на території підприємств і організацій – самими підприємствами, організаціями, власниками; очищення і утримання скидного каналу від ВІОС здійснює МКП “Миколаївводоканал”.
7.20. Відповідальність за стан зливової каналізації, оглядових і дощоприймальних колодязів, своєчасний ремонт і наявність прийомних ґрат, люків і водостоків (за винятком відомчих) покладається на комунальне підприємство, що експлуатує зазначені об’єкти.
Очищування від відходів зі зливової каналізації, оглядових і дощоприймальних колодязів здійснюється підприємствами, що експлуатують ці спорудження, по мірі необхідності, з негайним їхнім вивезенням відповідно до укладених договорів зі спеціалізованими підприємствами по їхньому захороненню.
Відповідальність за технічний, санітарний стан підземних переходів покладається на балансоутримувача об’єктів.
7.21. Фарбування і побілку опор ліній зовнішнього освітлення здійснює підприємство, на балансі якого вони знаходяться .
7.22. Управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Миколаївської міської ради координує діяльність органів самоврядування, підприємств, установ і організацій міста незалежно від форми власності і підпорядкованості по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, що виникають на території міста.
8. ПРИБИРАННЯ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ У ЗИМОВИЙ ПЕРІОД
8.1. Зимове прибирання проїзної частини доріг, вулиць і проїздів здійснюється відповідно до вимог дійсних Правил.
8.2. Прибирання і вивіз снігу з доріг, тротуарів, відокремленої трамвайної полотнини проводиться силами підприємств, відповідальних за очищення від снігу або за якими закріплена дана територія.
8.3. Період зимового прибирання встановлюється з 15 листопада по 15 квітня. У випадку різкої зміни погодних умов, терміни початку і закінчення зимового прибирання можуть корегуватися департаментом житлово-комунального господарства.
8.4. Підготовка снігоприбиральної техніки до роботи в зимовий період здійснюється балансоутримувачами техніки в термін до 1 листопада поточного року. До цього часу адміністраціями районів повинні бути завершені роботи по підготовці місць для приймання снігу (снігозвалища).
Території розміщення звалищ снігу в обов’язковому порядку повинні бути погоджені з департаментом житлово-комунального господарства і Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області.
Організації, що відповідають за прибирання міських територій, у термін до 1 листопада повинні забезпечити завезення, заготівлю і складування необхідної кількості протиожеледних матеріалів.
8.5. При прибиранні доріг і пішохідних доріжок у парках, скверах, бульварах й інших зелених зонах допускається тимчасове складування снігу, що не містить хімічних реагентів, на заздалегідь підготовлені для цих цілей майданчики, за умови схоронності зелених насаджень і забезпечення відтоку талих вод.
8.6. Малі архітектурні форми, а також простір перед ними і по обидва боки підходи до них повинні бути очищені від снігу і ожеледі.
8.7. Технологія і режими провадження робіт на проїзній частині вулиць, тротуарів і дворових територій повинні забезпечувати безперешкодний рух транспорту і пішоходів незалежно від погодних умов.
8.8. Обробка проїзної частини міських доріг, усередині дворових асфальтових покрить, зупинок пасажирського транспорту протиожеледними матеріалами повинна починатися відразу з початком снігопаду.
8.9. У випадку одержання від метеорологічної служби міста завчасного попередження про загрозу виникнення масової ожеледі, обробка проїзної частини підйомів, спусків доріг, естакад, мостових споруджень здійснюється до початку випадання опадів.
8.10. Усі машини, що знаходяться в цілодобовому чергуванні по боротьбі з ожеледицею та сніговими заносами, починають свою роботу за вказівкою відповідального чергового підприємства, із записом маршруту до дорожнього листа і журналу посипань.
8.11. Забороняється:
- переміщати на проїзну частину магістралей, вулиць сніг, зібраний з пішохідних доріжок внутріквартальних проїздів, дворових територій, територій підприємств, організацій, будівельних майданчиків, тимчасових об’єктів обслуговування населення;
- застосовувати технічну сіль в якості протиожеледного реагенту на тротуарах, посадкових майданчиках зупинок міського пасажирського транспорту, у парках, скверах, дворах і в інших пішохідних і зелених зонах;
- перекидати і збирати забруднений і засолений сніг, а також відкол льоду на газони, квітники й інші зелені насадження.
8.12. До першочергових операцій зимового прибирання вулиць і магістралей відносяться:
- згрібання і підмітання снігу;
- обробка проїзної частини доріг протиожеледними матеріалами;
- формування сніжного валу для наступного вивозу.
До операцій другої черги відносяться:
- видалення снігу (вивіз);
- сколювання льоду і видалення сніжно-крижаних утворень.
8.13. Механізоване очищення проїзної частини повинно починатися при висоті пухкого снігу на дорожній полотнині 2,5-3 см, що відповідає 5 см свіжого неущільненого снігу.
8.14. У першу чергу очищаються й обробляються найбільш небезпечні і основні ділянки для руху транспорту – круті спуски і підйоми, мости, естакади, перехрестя вулиць, зупинки громадського транспорту тощо. Перелік ділянок і вулиць, що потребують першочергової обробки протиожеледними матеріалами, визначається департаментом житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради і узгоджується з органами державної автомобільної інспекції (ДАІ).
8.15. Вивіз снігу здійснюється в першу чергу від зупинок міського і пасажирського транспорту, пішохідних переходів, мостів, шляхопроводів, місць масового відвідування. Остаточне вивезення снігу здійснюється по закінченні першочергового вивозу.
8.16. Вивіз снігу з вулиць повинен здійснюватися на спеціальні майданчики, підготовлені і погоджені заздалегідь. Місця тимчасового складування снігу після сніготанення повинні бути очищені й упорядковані.
8.17. При утворенні льоду на дорогах і тротуарах у зимовий період у результаті течії відповідальність за очищення від льоду несуть підприємства, установи, організації, на балансі яких знаходяться комунікаційні мережі.
8.18. Тротуари, дворові території і проїзди повинні бути очищені від снігу і ожеледі до асфальту. При виникненні ожеледі здійснюється обробка піском або граншлаком фракції до 5 мм.
8.19. Сніг, зібраний із дворових територій і внутрішньоквартальних проїздів, дозволяється складувати на території дворів у місцях, неперешкоджаючих вільному проїздові транспорту і рухові пішоходів. Не допускається ушкодження зелених насаджень при складуванні снігу. Складування снігу на внутрібудинкових територіях повинно передбачати відведення талих вод.
9. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБІТ ПОВОДЖЕННЯ З ТВЕРДИМИ
ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ, ВЕЛИКОГАБАРИТНИМ
СМІТТЯМ, БУДІВЕЛЬНИМИ ВІДХОДАМИ ТОЩО
(Організація робіт поводження з відходами)
9.1. Організація робіт поводження з відходами на території міста здійснюється відповідно до схем згідно з додатками (схеми № № 1, 2, 3).
9.2. Функції по укладенню договорів на послуги з вивезення побутових відходів з усіма суб’єктами господарювання покладаються на виконавця послуг з вивезення побутових відходів (далі – виконавця послуг), визначеного відповідно до чинного законодавства.
9.2.1. До послуг належать наступні операції поводження з побутовими відходами:
· Збирання – діяльність, пов’язана з вилученням, накопиченням і розміщенням відходів у спеціально відведених місцях.
Передбачає наступні види робіт:
- прийняття участі в розробці та виконанні планів організації робіт у сфері поводження з відходами;
- укладання договорів на надання послуг з вивезення побутових відходів з власниками (виробниками) відходів;
- роз’яснення законодавства про відходи серед населення;
- надання своєчасної та достовірної інформації про тарифи на надання послуг, умови оплати, графіки вивезення відходів;
- визначення обсягів ТПВ відповідно до існуючих норм та правил;
- ведення первинного, поточного обліку кількості, типу і складу відходів, що утворюються збираються, зберігаються, перевозяться, обробляються, утилізуються, захоронюються. Подання звітності у встановленому порядку:
- визначення необхідної кількості контейнерів, сумарний об’єм контейнерів для зберігання побутових відходів повинен перевищувати фактичний об’єм їх утворення на 25 відсотків;
- визначення місця збирання (місце розташування контейнерних майданчиків);
- забезпечення повного збирання ТПВ;
- здійснення контролю за станом місць чи об’єктів розміщення відходів.
· Зберігання відходів – тимчасове розміщення відходів у спеціально відведених місцях (до їх утилізації чи видалення).
Передбачає наступні види робіт:
- встановлення необхідної кількості технічно справних контейнерів на контейнерних майданчиках;
- здійснення контролю та забезпечення належного санітарно-технічного стану контейнерів відповідно до вимог чинного законодавства;
- утримання контейнерних майданчиків, забезпечення належного санітарно-технічного стану відповідно до вимог чинного законодавства;
- забезпечення належного зберігання, недопущення псування, визначення періодичності вивезення ТПВ відповідно до санітарних норм;
- недопущення зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях.
· Перевезення відходів – транспортування відходів від місць їх утворення або зберігання до місць чи об’єктів оброблення, утилізації чи видалення.
Передбачає наступні види робіт:
- визначення перевізника на певній території на конкурсних засадах та укладання з ним договорів;
- розроблення графіків вивезення ТПВ та їх надання перевізникам для подальшого виконання, контроль за виконанням робіт відповідно до графіків;
- збирання та перевезення відходів спеціальними автотранспортними засобами;
- перевезення відходів тільки в спеціально відведені місця чи на об’єкти поводження з побутовими відходами;
· Захоронення побутових відходів – остаточне розміщення відходів при їх видаленні у спеціально відведених місцях чи на об’єктах таким чином, щоб довгостроковий шкідливий вплив відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини не перевищував установлених нормативів.
Захоронення побутових відходів проводиться тільки на спеціально обладнаному для цього полігоні.
9.3. Договір з надання послуг з перевезення побутових відходів між виконавцем послуг та підприємством – перевізником укладається відповідно до вимог чинного на момент укладення договору законодавства.
9.4. Суб’єкти господарювання, які є власниками вбудованих або прибудованих приміщень чи здійснюють господарчу діяльність у вбудованих або прибудованих приміщеннях житлових будинків та в окремих будівлях, укладають договори на збирання та вивезення ТПВ з виконавцем послуг (схема № 1).
9.5. Суб’єкт господарювання, на якого покладено обов’язок утримання міського полігона побутових відходів, зобов’язаний надавати суб’єктам господарювання – виробникам відходів талони на поховання (захоронення) із обов’язковим зазначенням на них назви цього підприємства.
9.6. Суб’єкти господарювання, які мають власні контейнери та відокремлену територію, укладають договори на збирання та вивезення ТПВ з виконавцем послуг або з підприємством – перевізником, що має договір з виконавцем послуг на території, де знаходиться суб’єкт господарювання (схема № 2).
9.7. Суб’єкти господарювання, що мають власні контейнери, власний спецтранспорт для вивезення відходів та відокремлену територію, укладають договори на захоронення (поховання) відходів з підприємством, на яке покладено обов’язок утримання міського полігона (схема № 3).
9.8. На території міста впроваджено дві схеми збирання та вивезення відходів: контейнерний збір та ручне завантаження. ТПВ збирається в контейнери, які встановлюються на спеціально обладнаних майданчиках згідно з санітарними нормами і правилами. При ручному завантаженні обирається оптимальна зручна схема для кожного району міста.
9.9. Схема розміщення контейнерних майданчиків розробляється виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, узагальнюється адміністраціями районів, погоджується органами санепіднагляду та затверджується адміністрацією району.
9.10. Контейнери і майданчики під ними повинні не рідше одного разу на 10 днів, крім зимового періоду, промиватися й оброблятися дезінфікуючими засобами.
9.11. Майданчики для контейнерів при наявності містобудівної можливості повинні бути віддалені від житлових будинків, дитячих установ, спортивних майданчиків, місць відпочинку населення на відстані не менш як 20 метрів і не більше як 100 метрів від житлових будинків. Розміри майданчиків повинні бути розраховані на встановлення необхідної кількості контейнерів, виходячи з норм накопичення ТПВ. При виникненні спірних питань щодо розміщення контейнерів рішення приймається комісійно за участю фахівців адміністрації району, виконавця послуг.
На території садибної забудови відстань від контейнерних майданчиків до меж присадибних ділянок зі сторони вулиць повинна складати не менш як 5 м.
9.12. Забороняється встановлювати контейнери на газонах і в прохідних арках будинків. Контейнери, що знаходяться на проїзній частині, повинні бути обладнані світловідображуючими елементами з метою забезпечення безпеки дорожнього руху і мати безпечний підхід.
9.13. Контейнери повинні бути в справному стані, пофарбовані і мати маркування з указівкою реквізитів власника
9.14. Періодичність вивезення відходів у контейнерах в холодний період року (при середньодобовій температурі – 5 оС і нижче) повинна бути не більше ніж 3 доби, в теплий період року (при середньодобовій температурі більше ніж + 5 оС) – не більше ніж одна доба.
9.15. Відповідальність за утримання контейнерів та контейнерних майданчиків покладається на виконавця послуг, балансоутримувача.
9.16. На період проведення масових громадських та святкових заходів організатори зобов’язані додатково виставляти контейнери для збору ТПВ та мобільні санітарно-технічні прилади (вбиральні) за погодженням з міжрайонним управлінням Держсанепідемслужби відповідного району міста.
Після проведення заходу організатори зобов’язані привести територію до належного санітарного стану.
9.17. Суб’єкти господарювання мають право на відокремленій (огородженій) земельній ділянці, відведеній даному суб’єкту згідно з діючим законодавством і відповідно до санітарних норм, розміщення окремого контейнерного майданчика для збору власних ТПВ та включення його до схеми розміщення згідно з п. 9.9 даних Правил.
9.18. Відходи, які виникають в результаті проведення будівельних робіт на відведених в установленому порядку земельних ділянках, збираються в межах даної земельної ділянки та вивозяться забудовником власними силами в установленому порядку.
9.19. У випадках проведення будівельно-ремонтних робіт без благоустрою земельної ділянки, складування та вивіз ТПВ здійснюється згідно з п. 2.6 даних Правил.
9.20. Опале листя в період рясного листопаду вивозиться на територію тимчасового звалища опалого листя, визначеного рішенням виконкому міської ради.
9.21. Вивіз рідких нечистот від житлових організацій, домовласників, підприємств соціально-культурного призначення, інших підприємств здійснюється спеціалізованими підприємствами за їх заявою.
9.22. Інформація виконавця послуг, житлово-експлуатаційних організацій, інших підприємств, організацій і установ щодо обсягів зібраних та вивезених відходів надається виконавцем послуг до департаменту житлово-комунального господарства та інформативно до адміністрацій районів.
Інформація узагальнюється департаментом житлово-комунального господарства.
9.23. Розміщення відходів фізичними та юридичними особами в місцях, не зазначених в даних Правилах, забороняється.
9.24. Функції із проведення робіт по захороненню (похованню) побутових відходів, вивезених з території міста, здійснюються підприємством, на яке покладено обов’язок утримання міського полігона.
9.25. Суб’єкти господарювання, які здійснюють перевезення побутових відходів на міський полігон повинні не рідше одного разу на 10 днів, крім зимового періоду, здійснювати миття та дезінфекцію транспорту, що використовується для перевезення побутових відходів.
10. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ, БУДІВЕЛЬНИХ,
ДОРОЖНІХ РОБІТ І РОБІТ З БЛАГОУСТРОЮ НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА
10.1. Будівельні роботи з нового будівництва, перебудови або капітального ремонту підземних інженерних мереж, доріг, тротуарів, зливової каналізації, трамвайних колій, підземних будівель, з благоустрою територій, встановлення тимчасових об’єктів обслуговування населення, рекламних та інших стендів можуть здійснюватися тільки після отримання повного пакета документів.
10.2. Для одержання дозволу на порушення об’єктів благоустрою, незалежно від місця розташування підземних комунікацій на території міста, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності зобов’язані надати: повний пакет документів; графік виконання земельних робіт; гарантійний лист на відновлення дорожнього, тротуарного, газонного покриття; оформлене інспекцією з благоустрою Миколаївської міської ради та узгоджене в ДАІ розпорядження про закриття вулиці чи звуження її проїзної частини. У разі проведення земельних робіт на зеленій зоні, необхідно надати дозвіл на знесення зелених насаджень.
10.3. Дозвіл установленого зразка оформляється при проведенні на території міста робіт, пов’язаних з розкопуванням або тимчасовим руйнуванням існуючого благоустрою при виконанні:
- розкопування ґрунту під будь-які види робіт та його планування;
- дорожніх робіт (крім поточного);
- встановленні паль, шпунтів, буравленні свердловин;
- встановленні малих архітектурних форм та тимчасових споруд;
- встановленні тимчасових або постійних огорож, парканів;
- розритті дорожнього, тротуарного, газонного покриття;
- установці рекламоносіїв;
- інше.
Процедура отримання дозволу та його форма визначена Порядком видачі дозволу на порушення об’єктів благоустрою у м. Миколаєві.
10.4. При проведенні робіт за аварійних обставин, до отримання письмового дозволу на виконання земельних робіт:
- проінформувати інспекцію з благоустрою Миколаївської міської ради та службу оперативного реагування Миколаївської міської ради про необхідність проведення робіт;
- викликати на місце аварії організації та служби міста, що мають підземні інженерні комунікацій для визначення місця їх проходження (організації, підприємства, що мають інженерні мережі в місці аварії, при отриманні телефонограми повинні негайно вислати на місце аварії свого представника для визначення місця розташування своїх мереж і простежити дотримання встановленого порядку виконання робіт, що забезпечують збереження мереж);
- до виконання робіт огородити місце проведення робіт; встановити тимчасові дорожні знаки, що інформують про стан проїжджої частини, узгодивши зі службою автомобільних доріг; в темний час доби – місце освітити ліхтарями з червоним світлом по кутах огородження;
- по закінченні робіт протягом 3 діб виконати первинний комплекс робіт з благоустрою території (зарити, вирівняти траншею, засипати щебенем тощо), прибрати огорожу; пред’явити місце проведення робіт комісії у складі балансоутримувача доріг, тротуарів, зелених зон, адміністрації району за місцем розташування об’єкта, інспекції благоустрою Миколаївської міської ради;
- протягом 3 діб після встановлення факту аварії надати до державного адміністратора відділу дозвільних процедур Миколаївської міської ради письмову заяву на виконання робіт, схему провадження робіт узгоджену з інженерними службами міста, графік виконання земельних робіт, гарантійний лист на відновлення дорожнього, тротуарного, газонного покриття відповідно до технологічних норм та отримати письмовий дозвіл на проведення робіт.
10.5. При проведенні розкопування в місцях, пов’язаних з рухом транспорту і пішоходів, повинна дотримуватися черговість робіт, що забезпечує безпеку руху транспорту і пішоходів:
- при проведенні земельних робіт повинно бути виставлено огородження зони робіт із указівкою на щитах терміну проведення робіт та інформації про організацію – виконавця робіт. Виконавцем робіт повинно бути встановлено надійний настил (місток) для безпечного руху пішоходів через траншею. У темний час доби обов’язкова наявність освітлення місця з червоним світлом по кутах огородження.
- по закінченні робіт, після прибирання всіх залишків матеріалів і ґрунту та проведення робіт із благоустрою цієї ділянки, що забезпечать її експлуатацію; об’єкт здається представникам: балансоутримувача доріг чи тротуарів, адміністрації району, на території якого проводилися роботи, про що робиться запис на бланку дозволу на порушення об’єктів благоустрою; якщо и неможливості протягом 3 діб виконати роботи з повного відновлення покриття дороги відповідно до технологічних норм, надається гарантійний лист та графік виконання робіт; замовник робіт надає гарантійний лист на усунення недоліків протягом 3 років. Після повного відновлення дорожнього покриття дозвіл закривається в інспекції з благоустрою Миколаївської міської ради.
При проведенні земельних робіт забороняється:
- засипати землею (або будівельними матеріалами) газони, кущі, дерева, люки комунікаційних колодязів, проїзну частину дороги
- відкачувати воду з колодязів, котлованів, траншей безпосередньо на тротуари або проїжджу частину вулиці.
10.6. Контроль за відновленням об’єктів благоустрою покладається на інспекцію з благоустрою Миколаївської міської ради та адміністрацію району за місцем розташування об’єкта.
10.7. За порушення термінів проведення земельних робіт, благоустрою території, зазначених у виданому дозволі, настає адміністративна відповідальність згідно з Кодексом України “Про адміністративні правопорушення”.
10.8. Роботи, що проводяться без дозволу і виявлені представниками адміністрацій районів, працівниками житлово-експлуатаційних підприємств і організацій, на території яких виникає порушення, повинні бути негайно припинені, а на порушників складено протокол про адміністративне правопорушення.
10.9. Протоколи про адміністративні правопорушення складають представники адміністрацій районів, працівники житлово-експлуатаційних підприємств і організацій, на території яких скоєне порушення, інспекції з благоустрою Миколаївської міської ради.
10.10. Відповідальність за відновлення дорожнього покриття, тротуарів, газонів несуть підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, які виконували ці роботи та надали гарантійні листи на усунення недоліків протягом трьох років.
10.11. При проведенні капітального ремонту існуючих доріг та тротуарів обов’язково передбачити ремонт люкового і зливового господарства; інформатором з наявності таких об’єктів виступає замовник робіт.
10.12. Повну відповідальність за дорожнє утримання люків, інженерних комунікацій несуть керівники підприємств, організацій, служб і відомств, на балансі яких вони знаходяться.
10.13. Забудовники зобов’язані:
- огородити будівельні майданчики;
- до початку робіт з підготовки ділянки будівництва та прилеглої до неї території на межі ділянки будівництва в місці, доступному для огляду, встановити стенд завдовжки не менш як 1,5 м і завширшки не менш як 1 м, на якому розміщується інформація про зареєстровану декларацію (реєстраційний номер, дата видачі, найменування інспекції, яка зареєструвала декларацію і здійснює контроль за будівництвом об’єкта), виданий дозвіл (реєстраційний номер, дата видачі, найменування інспекції, яка видала дозвіл і здійснює контроль за будівництвом об’єкта), відомості про найменування об’єкта, зображення об’єкта та його основні техніко-економічні показники, замовника, проектувальника, підрядників, осіб, відповідальних за здійснення авторського і технічного нагляду, відповідальних за виконання робіт;
- не допускати відведення поверхневих стічних вод із території будівельних майданчиків безпосередньо на рельєф, тобто без здійснення інженерних заходів, що попереджають виникнення осередків техногенної ерозії ґрунтів;
- здійснювати заходи щодо необхідного очищення і знешкодження стічних вод, що утворюються на будівельному майданчику, передбачені проектно-технологічною документацією;
- здійснювати заходи по очищенню коліс машин, які виїжджають з будівельного майданчика на проїжджу частину вулиці від бруду; встановити для цих цілей решітки на виїзді та забезпечити миття коліс;
- будівельні відходи і вторинну сировину вивозити до місць їх складування або об’єктів поводження з відходами, погоджених з департаментом житлово-комунального господарства.
10.14. Виконання будівельних робіт дозволяється після проведення підготовчих робіт із забезпечення максимального збереження існуючого інженерного обладнання, споруд, покриття доріг та тротуарів, зелених насаджень на підставі затвердженої в установленому порядку проектно-кошторисної документації.
10.15. Забороняється складування будівельних матеріалів та ґрунту, а також вигрузка та погрузка їх на проїжджих частинах за межами будівельного майданчика.
Ґрунт, будівельні матеріали та конструкції допускається складувати у межах відведеної території або в місцях, передбачених проектом виконання робіт. Складування громіздких, великомірних конструкцій та деталей за межами будівельних майданчиків має виконуватися в місцях, передбачених проектом виконання робіт.
10.16. Відновлений благоустрій територій приймається від будівельних (ремонтних) організацій за актом представниками відповідних служб експлуатації та контролю за благоустроєм.
10.17. Організації, що виконують роботи із прокладання, реконструкції інженерних комунікацій і підземних споруд, несуть відповідальність за якість засипання траншей піском, влаштування основи проїзних частин, тротуарів, відновлення зелених зон і у випадку виникнення їх просідання протягом року зобов’язані ліквідувати брак за першою вимогою балансоутримувачів.
10.18. Огорожі та їх конструкції повинні бути пофарбовані фарбами, стійкими до несприятливих погодних умов, а при повторному використанні – відремонтовані та пофарбовані заново.
10.19. З метою забезпечення безпеки пішоходів у місцях близького розміщення об’єктів, на яких виконуються роботи з будівництва, реконструкції, капітального ремонту тощо, з боку пішохідної зони над огорожею встановлюються захисні козирки, а на тротуарі – настил для пішоходів, облаштований перилами зі сторони, де рухаються автотранспортні засоби.
10.20. Введення в дію об’єктів, завершених будівництвом і неприйнятих в експлуатацію, забороняється.
11. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРАВИЛ
11.1. Перевірка виконання вимог, передбачених даними Правилами, складання протоколів про здійснення правопорушень, накладення і стягнення штрафів, розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачених чинним законодавством, здійснюються органами (посадовими особами), уповноваженими чинним законодавством.
11.2. Штрафні санкції за адміністративні правопорушення стягуються в розмірі, передбаченому Кодексом України “Про адміністративні правопорушення”.
11.3. Оскарження й опротестування постанови в справі про адміністративні правопорушення здійснюється у встановленому порядку.
11.4. Перевірка санітарного стану прилеглих та закріплених за підприємствами, організаціями, установами, власниками будівель та споруд торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення, власниками або користувачами присадибних ділянок територій проводиться відповідними службами адміністрацій районів, посадовими особами інспекції з благоустрою Миколаївської міської ради.
11.5. За результатами перевірки складається акт установленої форми, у якому вказують виявлені недоліки, визначається термін для їхнього усунення.
11.6. Акт підписується членами комісії, посадовою особою підприємства, організації, власником, орендарем.
11.7. У випадку відмовлення від підписання акта в ньому робиться відповідна відмітка. У разі неусунення зафіксованих порушень у передбачений термін наступає відповідальність, передбачена чинним законодавством.
11.8. У випадку виявлення порушень посадові особи адміністрації району, інспекції з благоустрою Миколаївської міської ради складають на правопорушника протокол про адміністративне правопорушення та направляють його на розгляд до адміністративної комісії при адміністрації району.
11.9. Утримання закріпленої території за підприємствами, організаціями, установами, власниками будівель та споруд торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення, власниками або користувачами присадибних ділянок вважається неналежним за умови складання комісією протягом календарного року двох і більш актів про допущені порушення, що не оскаржені і не скасовані у встановленому порядку.
12. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ
12.1. При виявленні порушення норм, передбачених даними Правилами, та складанні відповідних протоколів винні особи у встановленому діючим законодавством порядку притягаються до відповідальності, передбаченої Кодексом України “Про адміністративні правопорушення”, Законом України “Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності”. Якщо у діях виявлені ознаки злочину, питання вирішується відповідно до вимог Кримінального кодексу України. Розмір цивільно-правової відповідальності за збитки, нанесені об’єктам благоустрою, встановлюється відповідно до норм, встановлених Цивільним кодексом України, законами України, постановами Кабінету Міністрів України та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють взаємовідносини у сфері благоустрою населених пунктів.
12.2. Відповідно до ст. 42 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” порушенням цих Правил вважається:
12.2.1. Вчинення дій, що завдають шкоди об’єктам благоустрою міста, санітарному стану, навколишньому природному середовищу та громадському порядку:
- засмічення, забруднення приміщень та місць загального користування сміттям, недопалками, недогризками, лушпинням, папером тощо;
- пошкодження об’єктів благоустрою.
12.2.2. Виконання без письмового дозволу інспекції з благоустрою Миколаївської міської ради:
- розриття ґрунту для всіх видів робіт;
- дорожніх робіт;
- розміщення тимчасових і постійних огорож та парканів, крім огородження квітників і дерев у межах прибудинкових територій;
- розташування будівельних лісів при ремонті фасадів будівель (споруд);
- розміщення рекламних конструкцій.
12.2.3. Порушення встановлених стандартів, норм і правил під час будівництва, реконструкції та експлуатації об’єктів чи споруд, засмічення території за межами огорож цих об’єктів і споруд ґрунтом і сміттям тощо, утворених при виконанні відповідних робіт:
- виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт понад нормативні терміни, вказані у дозволі;
- відсутність освітлення розкопаного місця;
- відсутність огорожі розкопаного місця, небезпечної зони, перехідного містка при прокладанні підземних інженерних комунікацій, згідно з проектом виконання робіт;
- неякісне відновлення благоустрою об’єкта після виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт;
- перепланування та переобладнання квартир, виконане без дозвільних документів.
12.2.4. Самовільне виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт.
12.2.5. Виконання робіт з благоустрою міста без затверджених проектів на виконання земельних робіт та відповідного дозволу, виданого інспекцією з благоустрою Миколаївської міської ради.
12.2.6. Несвоєчасне вивезення будівельного сміття з будівельних майданчиків.
12.2.7. Завантаження контейнерів для побутового сміття будівельним сміттям, металобрухтом.
12.2.8. Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації та використання відходів:
- відсутність у суб’єктів благоустрою договору на вивіз ТПВ і ВГС зі спеціалізованими організаціями;
- відсутність контейнера для сміття у місцях, в яких цими Правилами передбачено його наявність;
- відсутність твердого покриття на контейнерних майданчиках для сміття.
12.2.9. Створення смітників, самовільне скидання побутового сміття, побутових відходів, будівельного сміття, відходів виробництва у невідведених для цього місцях. Складування на вулицях, площах, зелених зонах, прибудинкових територіях тари, конструкцій, виробів, ґрунту, будівельних матеріалів тощо без відповідного дозволу.
12.2.10. Несвоєчасне вивезення побутового сміття із контейнерних майданчиків.
12.2.11. Спалювання на території міста листя, гілок, відходів виробництва, а також спалювання сміття в контейнерах, урнах та на контейнерних майданчиках, у дворах.
12.2.12. Транспортування сміття, паперу, сипучих матеріалів тощо відкритим способом або таким, що призводить до їх розтрушування чи розкидання.
12.2.13. Забруднення доріг й інших міських територій внаслідок виносу бруду за колесами автомобілів.
12.2.14. Незадовільне утримання (незадовільний санітарно-технічний стан, несвоєчасне прибирання та очищення) громадських туалетів.
12.2.15. Знесення зелених насаджень без спеціального на те дозволу.
12.2.16. 3ахаращення будь-якими матеріалами, влаштування звалищ сміття, вибірка піску, глини, випасання худоби на зелених зонах, розпалювання вогнища, засадження городів у невідведених для цього місцях, забивання в дерева цвяхів, кріплення до них електрощитів, ламання дерев, кущів, зривання та ламання квітів; установлення торгових точок без дозволу виконкому міської ради.
12.2.17. Забруднення водоймищ, гідротехнічних споруд, фонтанів.
12.2.18. Наїзд на будь-якому автотранспорті на тротуари (крім випадків, передбачених Правилами дорожнього руху), пішохідні доріжки, зелені зони, декоративні огорожі та паркування на них.
12.2.19. Миття, заправка, ремонт транспортних засобів на проїжджій частині вулиць, тротуарах, у житлових мікрорайонах та необладнаних для цього місцях.
12.2.20. Паркування автотранспортного засобу у межах парків, скверів, самовільне паркування у межах зони паркування.
12.2.21. Самовільне встановлення літніх майданчиків, відгороджень, постійної і тимчасової огорожі, риштування, палаток, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами (несвоєчасна їхня перереєстрація), місць торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків тощо у невідведених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу.
12.2.22. Розміщення дорожніх знаків без погодження із Державтоінспекцією, власником доріг.
12.2.23. Розміщення об’яв, афіш, листівок, плакатів тощо у невідведених для цього місцях. Відповідальність за порушення цієї заборони несе організація, власник чи особа, яка здійснює розповсюдження об’яв, афіш, листівок, плакатів тощо.
12.2.24. Утримання собак і котів із порушенням існуючих норм та правил утримання собак і котів у містах і населених пунктах. Утримання на балконах і лоджіях тварин, птахів і бджіл.
12.2.25. Викидання сміття з вікон (у т.ч. автотранспортних засобів), балконів, витрушування на сходинковій площадці чи з балконів килимів та килимових доріжок.
12.2.26. Проведення робіт, пов’язаних з переобладнанням, реконструкцією основних конструктивних елементів будівель, інженерних комунікацій і мереж, у т.ч. систем інформаційних комунікацій та обладнання, без узгодження з організаціями й підприємствами, у веденні яких знаходиться житловий фонд, інженерні комунікації та мережі.
12.2.27. Самовільний ремонт або підключення до інженерних мереж будь-якого призначення (підземних і наземних).
12.2.28. Розміщення зливових ям на територіях, прилеглих до приватних домоволодінь.
12.2.29. Незадовільне утримання прибудинкових територій, територій підприємств і організацій, несвоєчасне прибирання прилеглої та закріпленої в установленому законом порядку території.
12.2.30. Несвоєчасне прибирання снігу і льоду із тротуарів, пішохідних доріжок, доріг, місць паркування автомобілів, покрівель, прибудинкових територій, територій підприємств і організацій, у тому числі прилеглих до них територій; несвоєчасне посипання їх піском, скидання снігу на проїжджу частину вулиць.
12.2.31. Посипання тротуарів хімічними речовинами.
12.2.32. Відсутність урн для сміття на об’єктах, де їх обов’язкова наявність передбачена цими Правилами.
12.2.33. Відсутність на підземних комунікаціях кришок люків колодязів і теплових камер.
12.2.34. Витоки води, фекалій на впорядковані території.
12.2.35. Незадовільне забезпечення технічної справності:
а) доріг, вулиць, площ, тротуарів, пішохідних переходів, мостів, шляхопроводів, підземних переходів, пішохідних доріжок;
б) колодязів водопровідних, каналізаційних, зв’язку і їм подібних, дощоприймачів, дренажів, колекторів дощової каналізації, теплових камер.
12.2.36. Незадовільне утримання (незадовільний зовнішній вигляд та технічна справність, невідповідність їх затвердженим паспортам, проектам, вимогам):
а) постійних і тимчасових огорож, парканів, газонних огорож, ліхтарів вуличного освітлення, будинкових ліхтарів, стовпів, урн та контейнерів для сміття;
б) кіосків, літніх торговельних майданчиків, стаціонарних палаток, трансформаторних будок, телефонних і електричних шаф, навісів та павільйонів зупинок транспорту;
в) спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, вивісок і вітрин, пам’ятників, скульптур.
12.2.37. Відсутність та незадовільне утримання покажчиків будинків, споруд та інших об’єктів, розташованих на міській території.
12.2.38. Незадовільний технічний стан фасадів, балконів та інших елементів.
12.2.39. Перевищення максимальних рівнів шуму, встановлених СанПІН № 3077-84, при використанні працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, гучномовних установок, музичних інструментів, засобів індивідуальної трудової діяльності, а також інших джерел шуму.
12.2.40. Використання гучномовної апаратури на відкритих та закритих концертних та танцювальних майданчиках, у закладах громадського харчування (ресторанах, барах, кафе тощо), гральних будинках, закладах культури без вжиття заходів щодо забезпечення нормативних рівнів шумів, встановлених СанПІН № 3077-84 після 22:00 години.
12.2.41. Скид у міські комунальні мережі каналізації (господарсько-побутову та зливову) рідких відходів або стічних вод з асенізаційних машин у невідведених для цього місцях.
12.2.42. Несвоєчасне видалення карантинних рослин.
12.2.43. Паркування транспортних засобів вздовж бордюрів під час ожеледиці, снігових заметів, що перешкоджає обробленню доріг.
12.2.44. У разі неодноразового (два і більше разів на рік) порушення суб’єктом господарювання даних Правил профільні постійні комісії міської ради мають право запросити на своє засідання керівників відповідних підприємств, установ або організацій для отримання необхідних роз’яснень. За результатами розгляду представники постійних профільних комісій міської ради можуть звертатись до відповідних органів державного нагляду з питання обмеження або зупинення діяльності суб’єктів господарювання, які неодноразово порушують Правила.
13. ОСНОВНІ ТЕРМІНИ
У даних Правилах наведені нижче терміни і поняття вживаються в такому значенні:
балансоутримувач – спеціально уповноважені місцевими органами влади підприємства, установи, організації, які відповідають за утримання та збереження закріпленого за ними майна та об’єктів благоустрою;
благоустрій міста – комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюється на території міста з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля;
будівельні відходи – відходи, що утворюються при веденні капітального будівництва, капітального ремонту і реконструкції будинків і приміщень, переобладнанні житлових приміщень у нежитлові, ремонті доріг, тротуарів, відповідальність за вивіз для поховання яких несе організація, що виконує вищеперераховані роботи;
бункери-накопичувачі – бункери-накопичувачі (ССК-10, Кубо 17) –сміттєзбірний комплекс і комплекс прибирання побутових відходів з обсягом 10 м 3 і 17 м 3;
відходи – будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення;
власники земельних ділянок – це юридичні та фізичні особи, які мають документ на право власності на ділянку;
виробник відходів – фізична або юридична особа, діяльність якої призводить до утворення відходів;
великогабаритне сміття (ВГС) – відходи (непридатна побутова техніка, меблі), вироблені мешканцями міста, підприємствами, установами, організаціями в місцях проживання, праці, обслуговування, лікування, навчання, завантаження і перевезення яких вимагає додаткових механізмів, машин тощо;
видалення відходів – здійснення операцій з відходами, що не призводять до їхньої утилізації;
виробничі відходи – будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються в процесі виробничої діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення і від яких їхній власник повинен позбутися шляхом утилізації або видалення;
відновлювальна (балансова) вартість об’єкта благоустрою – вартісна оцінка конкретних зелених насаджень, тротуарного покриття, малих архітектурних форм, елементів освітлення тощо, включаючи роботи по їх відновленню;
власна територія – частина міської території, що має площу, межі, місце розташування, правовий статус й інші характеристики, відображені в державному земельному кадастрі, що знаходиться у власності, надана в користування або в оренду юридичним і фізичним особам – суб’єктам підприємницької діяльності;
вулиця (дорога) – частина території, призначена для руху транспортних засобів та пішоходів, з усіма розташованими на ній спорудами (мостами, шляхопроводами, естакадами, надземними та підземними пішохідними переходами) та засобами організації дорожнього руху і обмежена по ширині зовнішнім краєм тротуарів або краєм смуги відводу. Цей термін включає також спеціально збудовані тимчасові дороги, окрім самостійно накатаних доріг (колій);
державний нагляд – діяльність спеціально уповноважених на це державних органів щодо виявлення та запобігання порушенню вимог законодавства та забезпечення інтересів суспільства під час поводження з об’єктом контролю, що здійснюється періодично, з метою забезпечення дотримання особами фітосанітарних заходів у процесі виробництва, зберігання, транспортування, реалізації, у тому числі експорту, імпорту об’єктів регулювання;
захоронення відходів – остаточне розміщення відходів при їх видаленні у спеціально відведених місцях чи на об’єктах таким чином, щоб довгостроковий шкідливий вплив відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини не перевищував установлених нормативів;
захист зелених насаджень – система правових, організаційних та екологічних заходів, які спрямовані на утворення, збереження та відтворення зелених насаджень, озеленених територій та зелених масивів;
зелена зона – територія, зайнята зеленими насадженнями або призначена для озеленення;
зелені насадження – дерева, чагарникова, квіткова та трав’яна рослинність штучного та природного походження на визначеній території;
знищення зелених насаджень – ушкодження зелених насаджень до ступеня припинення росту;
карантинна зона – територія, на якій запроваджено карантинний режим;
карантинний організм – вид шкідливого організму, який у разі занесення або обмеженого поширення на території України може завдати значної шкоди рослинам і рослинним продуктам;
карантин рослин – система заходів, спрямованих на запобігання занесенню та/або поширенню регульованих шкідливих організмів, або забезпечення контролю за ними (локалізації);
карантинний режим – особливий правовий режим, що передбачає систему фітосанітарних заходів, які здійснюються у карантинній зоні з метою локалізації та ліквідації карантинних організмів;
компенсаційне озеленення – відтворення зелених насаджень замість знищених або ушкоджених;
контейнер для зберігання побутових відходів (контейнер) – металева або пластикова ємність, призначена для збирання та зберігання побутових відходів, виготовлена згідно з вимогами державних стандартів;
критерій оцінки стану прибирання і санітарного утримання території – показники (середній відсоток порушень), на підставі яких здійснюється оцінка стану прибирання і санітарного утримання території району;
мала архітектурна форма – це елемент декоративного чи іншого оснащення об’єкта благоустрою. До малих архітектурних форм належать: альтанки, навіси, паркові арки (аркади) і колони (колонади), вуличні вази, вазони і амфори, декоративна та ігрова скульптура, вуличні меблі (лавки, лави, столи), сходи, балюстради, паркові містки, огорожі, ворота, ґрати, інформаційні стенди, дошки, вивіски, інші елементи благоустрою, визначені законодавством;
муніципальні відходи – тверді побутові відходи (ТПВ), великогабаритне сміття (ВГС), будівельне сміття, змети з доріг і всередині дворових територій, листя, обріз сухостійних дерев, гілок дерев і чагарників, скошені бур’яни і трави, відповідальність за вивіз з метою захоронення яких несе міська рада;
навал сміття – скупчення ТПВ і ВГС, що виникло в результаті самовільного скидання, яке по обсягу не перевищує 1-2 м 3, на контейнерному майданчику або на будь-якій іншій території;
насадження загального користування – парки, дитячі парки, сади мікрорайонів, сквери, бульвари, лісопарки, заміські парки, сади житлових районів, набережні, які мають вільний доступ населення для відпочинку;
несанкціоноване (стихійне) звалище сміття – самовільне (несанкціоноване) скидання (розміщення) або складування ТПВ, ВГС, відходів виробництва і будівництва, іншого сміття, утвореного в процесі діяльності юридичних або фізичних осіб на площі понад 50 м 2 і обсягом понад 30 м 3;
об’єкт благоустрою – територія загального користування, парки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва, сквери, квітники, газони, спортивні, дитячі майданчики, пам’ятки культурної та історичної спадщини, майдани, площі, бульвари, вулиці, дороги, провулки, тротуари, шляхопроводи, мости, система вуличного освітлення, кладовища, прибудинкові території, території будівель та споруд інженерного захисту, теориторія підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору;
об’єкт благоустрою зеленого господарства – об’єкт благоустрою, на території якого розташовані зелені насадження;
об’єкт озеленення – озеленена територія, яка організована за принципом ландшафтної архітектури, що включає в себе відповідно до функціонального призначення всі необхідні елементи благоустрою (парк, сад, лісопарк, захисна смуга, житловий мікрорайон, територія школи, лікарні, промислового підприємства тощо);
об’єкти регулювання - будь-яка рослина, продукт рослинного походження;
озеленення – здійснення заходів щодо садіння дерев, кущів, влаштування газонів і квітників на місцях, призначених для їхнього постійного росту, з метою організації сприятливих умов для праці, побуту і відпочинку населення, поліпшення мікроклімату, санітарно-гігієнічного або ландшафтного оформлення території. Складовими озеленення можуть виступати насадження дерев і кущів, облаштування газонів, квітників, садових доріжок, здійснення природоохоронних заходів тощо. У такий спосіб озеленення є складовою загального благоустрою території;
операції поводження з відходами – збирання, зберігання, перевезення, сортування, оброблення (перероблення), утилізація, видалення, знешкодження і захоронення відходів;
осередковий навал – скупчення муніципальних відходів, що виникло в результаті самовільного скидання, обсягом до 30 м 3 на території площею до 50 м 2;
побутові відходи – відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, крім відходів, пов’язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення;
послуги з вивезення побутових відходів – збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення побутових відходів, що здійснюються у населеному пункті згідно з правилами благоустрою, затвердженими органом місцевого самоврядування;
перевезення відходів – транспортування відходів від місць їх утворення або зберігання до місць чи об’єктів оброблення, утилізації чи видалення;
підрядна організація – підприємство, що виконує на конкурсній основі спеціальні види робіт і в необхідних випадках має ліцензію на право здійснення визначених видів робіт;
підтоплення – підйом ґрунтових вод, викликаний підвищенням рівня води в ріках, водоймищах, затоплення дороги, переходів, тунелів тощо від атмосферних опадів, сніготанення, неякісного укладення асфальту, скидання або витоку води з інженерних систем і комунікацій, несправності дренажної системи або порушення правил поверхневого водовідведення, яке перешкоджає рухові пішоходів, автотранспорту, міського пасажирського транспорту. Підтопленою вважається територія площею більше 2 м 2 і глибиною більш 3 см;
прилегла територія – територія, що безпосередньо примикає до меж будинку, у тому числі індивідуальної забудови, спорудження, огородження будівельного майданчика, автогаражного кооперативу, АЗС, об’єктів торгівлі, реклами й інших об’єктів по всьому периметру до проїзної частини, включаючи тротуари, зелену зону, паркувальний карман, а також 0,5 м частини дороги від бордюру, крім магістральних вулиць;
рідкі відходи – побутові відходи, що утворюються у будинку за відсутності централізованого водопостачання та каналізації і зберігаються у вигрібних ямах;
санітарне очищення території – комплекс заходів щодо очищення міських територій від муніципальних відходів, снігу, випадкового сміття і утилізації побутових відходів, великогабаритного сміття, дезінфекція контейнерів та контейнерних майданчиків;
спеціально відведені місця або об’єкти – місця або об’єкти (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, спорудження, ділянки надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноважених органів на видалення відходів або здійснення інших операцій з відходами;
суб’єкт, що хазяює – підприємства, організації, установи, їхні структурні підрозділи, незалежно від форм власності і відомчої підпорядкованості, а також приватні підприємці, що здійснюють підприємницьку й іншу господарську діяльність на території міста;
тверді відходи – залишки речовин, матеріалів, предметів, виробів, товарів, продукції, що не можуть у подальшому використовуватися за призначенням;
тимчасові об’єкти обслуговування населення – кіоски, павільйони, кіоски громадського харчування, відкриті літні майданчики, намети, ларки, шатри, ларі, столики, лотки, торговельні автомати, стоянки автотранспорту й інші споруди поверховістю не вище двох поверхів, розміщені на термін до п’яти років;
утилізація відходів – використання відходів як вторинних матеріальних або енергетичних ресурсів;
утримання зелених насаджень – дотримання режиму їх використання з проведенням агротехнічних заходів, що сприяють нормальному ростові;
утримання доріг – комплекс робіт з підтримки транспортно-експлуатаційного стану доріг, дорожніх споруд, смуг відводу, елементів облаштованості доріг, організації і безпеки руху, що відповідають вимогам законів України;
ушкодження зелених насаджень – заподіяння шкоди кореневій системі, кроні, стовбурові, гілкам дерев і кущів, яке не веде до припинення росту;
ушкодження об’єкта озеленення – заподіяння шкоди рослинності й елементам благоустрою об’єкта озеленення;
фітосанітарні заходи – будь-які заходи, включаючи усі відповідні закони, нормативно-правові акти, фітосанітарні правила, вимоги та процедури, що є обов’язковими для виконання органами державної влади та особами.
_______________________________________________________
Додаток 1
до Правил
Перелік органів,
яким надається право складати протоколи, що підтверджують факти порушень
Правил благоустрою, санітарного утримання територій,
забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві
№
п/п | Розділи і пункти Правил | Адміністрації районів
Миколаївської міської ради | Інспекція з благоустрою
Миколаївської міської ради | Органи Держсанепідемслужби
в Миколаївській області | Управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради | Відділ торгівлі Миколаївської
міської ради | Управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій
Миколаївської міської ради | Управління ММУ УМВС України
в Миколаївській області,
члени громадських формувань з охорони громадського порядку | Підприємства всіх форм власності,
які обслуговують житловий фонд |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
1 | Засмічення, забруднення приміщення та місця загального користування сміттям, недопалками, недогризками, лушпинням, папером тощо | * | * | * |
| * | * | * | * |
2 | Пошкодження об’єктів благоустрою | * | * |
|
|
|
| * | * |
3 | Виконання без письмового дозволу:
- розриття ґрунту для усіх видів робіт;
- дорожніх робіт;
- розміщення тимчасових і постійних огорож та парканів, крім огородження квітників і дерев у межах прибудинкових територій;
- розташування будівельних лісів під час ремонту фасадів будівель (споруд);
- розміщення рекламних конструкцій;
- інші | * | * |
| * |
|
|
| * |
4 | Виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт понад нормативні терміни, вказані у дозволі.
Самовільне виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт.
Виконання робіт з благоустрою міста без затверджених проектів на виконання земляних робіт та відповідного дозволу | * | * |
| * |
|
|
| * |
5 | Відсутність освітлення розкопаного місця; відсутність огорожі розкопаного місця, небезпечної зони, перехідного містка при прокладанні підземних інженерних комунікацій, згідно з проектом виконання робіт | * | * |
| * |
|
| * |
|
6 | Неякісне відновлення благоустрою об’єкта після виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт | * | * |
| * |
|
|
| * |
7 | Несвоєчасне вивезення будівельного сміття з будівельних майданчиків | * | * | * |
|
|
|
|
|
8 | Завантаження контейнерів для побутового сміття будівельним сміттям, металобрухтом | * | * | * |
|
|
|
| * |
9 | Відсутність у виробників відходів договору на вивіз ТПВ і ВГС зі спеціалізованими організаціями | * | * | * |
|
|
|
| * |
10 | Відмова виробників відходів від укладання договору на санітарне утримання прилеглої території | * | * |
|
|
|
|
| * |
11 | Відсутність контейнера для сміття у місцях, в яких цими Правилами передбачено його наявність.
Відсутність твердого покриття на контейнерних майданчиках для сміття | * | * | * |
|
|
|
| * |
12 | Несвоєчасне вивезення побутового сміття із контейнерних майданчиків | * | * | * |
|
|
|
|
|
13 | Створення смітників, самовільне скидання побутового сміття, побутових відходів, будівельного сміття, відходів виробництва у невідведених для цього місцях. Складування на вулицях, площах, зелених зонах, прибудинкових територіях тари, конструкцій, виробів, ґрунту, будівельних матеріалів тощо без відповідного дозволу | * | * | * |
|
|
| * | * |
14 | Спалювання на території міста листя, гілок, відходів виробництва, а також спалювання сміття в контейнерах, урнах та на контей-нерних майданчиках, у дворах | * | * | * |
|
|
|
|
|
15 | Транспортування сміття, паперу, сипучих матеріалів тощо відкритим способом або таким, що призводить до їх розтрушування чи розкидання | * | * |
|
|
| * | * |
|
16 | Забруднення доріг та інших міських територій внаслідок виносу бруду за колесами автомобілів | * | * |
| * |
| * | * |
|
17 | Незадовільне утримання (незадовільний санітарно-технічний стан, несвоєчасне прибирання та очищення) громадських та дворових туалетів | * | * | * |
|
|
|
|
|
18 | Знищення зелених насаджень без спеціального дозволу | * | * |
|
|
|
| * |
|
19 | 3ахаращення зеленої зони будь-якими матеріалами, влаштування звалищ сміття, вибірка піску, глини, випасання худоби на зелених зонах, розпалювання вогнища, засадження городів у невідведених для цього місцях, забивання в дерева цвяхів, кріплення до них електрощитів, ламання дерев, кущів, зривання квітів; установлення на зелених зонах торгових точок без дозволу виконкому міської ради | * | * | * |
| * |
|
|
|
20 | Забруднення водоймищ, гідротехнічних споруд, фонтанів |
| * | * |
|
|
|
|
|
21 | Наїзд на будь-якому автотранспорті на тротуари (крім випадків, передбачених Правилами дорожнього руху), пішохідні доріжки, зелені зони, декоративні огорожі та паркування на них | * | * |
|
|
| * | * |
|
22 | Миття, заправка, ремонт транспортних засобів на проїжджій частині вулиць, тротуарах, у житлових мікрорайонах та у необладнаних для цього місцях | * | * | * |
|
|
| * | * |
23 | Самовільне паркування автотранспортних засобів
у межах парків, скверів |
| * |
|
|
| * | * |
|
24 | Самовільне встановлення літніх майданчиків, постійних і тимчасових огорож, риштування, палаток, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами (несвоєчасна їхня перереєстрація), місць торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків тощо у невідведених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу | * | * | * |
| * |
| * |
|
25 | Розвішування дорожніх знаків без погодження із Державтоінспекцією, власником доріг |
|
|
|
|
|
| * |
|
26 | Розміщення об’яв, афіш, листівок, плакатів тощо у невідведених для цього місцях. Відповідальність за порушення цієї заборони несе організація, власник чи особа, яка здійснює розповсюдження об’яв, афіш, листівок, плакатів тощо | * | * |
| * |
|
|
|
|
27 | Утримання собак і котів з порушенням існуючих норм та правил утримання собак і котів у містах і населених пунктах. Утримання на балконах і лоджіях тварин, птахів і бджіл | * | * | * |
|
|
|
| * |
28 | Викидання сміття з вікон (у т. ч. автотранспортних засобів), балконів, витрушування на сходинковій площадці чи з балконів килимів та килимових доріжок |
| * | * |
|
|
| * | * |
29 | Проведення робіт, пов’язаних з переобладнанням, реконструкцією основних конструктивних елементів будівель, інженерних комунікацій і мереж, у т.ч. систем інформаційних комунікацій та обладнання, без узгодження з організаціями й підприємствами, у веденні яких знаходиться житловий фонд, інженерні комунікації та мережі | * | * |
| * |
|
|
| * |
30 | Самовільний ремонт або підключення до інженерних мереж будь-якого призначення (підземних і наземних) |
| * |
| * |
|
|
| * |
31 | Розміщення зливових ям на територіях, прилеглих до приватних домоволодінь | * | * | * |
|
|
|
|
|
32 | Незадовільне утримання прибудин-кових територій, територій підприємств і організацій, несвоєчасне прибирання прилеглої та закріпленої в установленому законом порядку території | * | * | * |
| * | * | * |
|
33 | Несвоєчасне прибирання снігу і льоду із тротуарів, пішохідних доріжок, доріг, місць паркування автомобілів, покрівель, прибудинкових територій, територій підприємств і організацій та прилеглих до них територій; несвоєчасне посипання їх піском, скидання снігу на проїжджу частину вулиць | * | * |
|
| * | * | * |
|
34 | Посипання тротуарів хімічними речовинами |
| * | * |
|
|
| * |
|
35 | Відсутність урн для сміття на об’єктах, де їх обов’язкова наявність передбачена цими Правилами | * | * | * |
| * |
|
|
|
36 | Відсутність на підземних комунікаціях кришок люків колодязів і теплових камер | * | * |
|
|
|
| * |
|
37 | Витоки води, фекалій на впорядковані території. | * | * | * |
|
|
| * |
|
38 | Незадовільне забезпечення технічної справності:
- доріг, вулиць, площ, тротуарів, пішохідних переходів, мостів, шляхопроводів, підземних переходів, пішохідних доріжок;
- водопровідних, каналізаційних, зв’язку і їм подібних колодязів, дощоприймачів, дренажів, колекторів дощової каналізації, теплових камер | * | * |
| * |
|
|
|
|
39 | Незадовільне утримання постійних і тимчасових огорож, парканів, газонних огорож, ліхтарів вуличного освітлення, домових ліхтарів, стовпів, урн та контейнерів для сміття | * | * |
|
|
|
| * |
|
40 | Незадовільне утримання кіосків, літніх торговельних майданчиків, стаціонарних палаток, трансформаторних будок, телефонних і електричних шаф, навісів та павільйонів на зупинках транспорту | * | * |
|
|
| * | * |
|
41 | Незадовільне утримання конструкцій зовнішньої реклами, вивісок і вітрин, пам’ятників, скульптур | * | * |
| * |
|
|
|
|
42 | Відсутність та незадовільне утримання покажчиків будинків, споруд та інших об’єктів, розташованих на міській території | * | * |
| * |
|
|
|
|
43 | Незадовільний зовнішній стан фасадів, балконів та інших елементів | * | * |
| * |
|
|
| * |
44 | Перевищення максимальних рівнів шуму, встановлених СанПІН №3077-84, при використанні працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, гучномовних установок, музичних інструментів, засобів індивідуальної трудової діяльності, а також інших джерел шуму |
|
| * |
| * |
| * |
|
45 | Використання гучномовної апаратури на відкритих та закритих концертних та танцювальних майданчиках, у закладах громадського харчування (ресторанах, барах, кафе тощо), ігорних будинках, закладах культури без вжиття заходів щодо забезпечення нормативних рівнів шумів, встановлених СанПІН № 3077-84 після 22:00 години | * | * | * |
| * |
| * |
|
46 | Несвоєчасне видалення карантинних рослин | * | * |
|
|
|
|
|
|
Додаток 2
до Правил
ДОГОВІР
на утримання прилеглої території
місто Миколаїв “___” __________ 20__року
Адміністрація _____________________ району Миколаївської міської ради, в
особі ______________________________________________, яка діє на підставі
Положення про адміністрацію (далі – Управитель), та
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
в особі ___________________________________________________________,
який (а) діє на підставі ______________________________________________
(далі – Виконавець), керуючись Законом України “Про благоустрій населених пунктів”, уклали цей договір про таке:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1. Управитель доручає, а Виконавець безпосередньо або шляхом залучення на договірних засадах фізичних та юридичних осіб забезпечує належне утримання прилеглої до об’єкта благоустрою території.
1.2. Об’єкт благоустрою розташований за адресою: ________________
__________________________________________________________________
1.3. Прилеглою територією за цим договором вважається територія, визначена планом-схемою, яка є невід’ємною частиною договору.
1.4. Фінансування робіт з утримання прилеглої території проводиться за рахунок Виконавця.
1.5. Утримання прилеглої території включає в себе:
- ручне або за допомогою технічних засобів прибирання від сміття та бур’яну визначеної у план-схемі території;
- утримання у належному стані під’їзних шляхів;
- забезпечення належного утримання прилеглої території в осінньо-зимовий та весінній періоди з метою попередження травматизму, а саме: очищення від снігу та льоду проїздів, тротуарів, пішохідних доріжок, сходинок входу в будинки і споруди, посипання їх піском тощо.
1.6. За погодженням з Управителем проводиться:
- влаштування, ремонт та очищення відкритих водостоків та власної зливової каналізації до місця підключення до мережі міста;
- влаштування, ремонт, щоденне санітарне прибирання та очищення зелених зон і насаджень та їх технологічне обслуговування;
- влаштування, ремонт та обслуговування турнікетів, малих архітектурних форм;
- садіння та утримання зелених насаджень, знесення аварійних та сухостійних дерев.
2. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ СТОРІН
2.1. Управитель має право:
2.1.1. Вимагати від Виконавця дотримання умов цього договору.
2.1.2. Проводити перевірку стану утримання прилеглої території. У разі виявлення порушень, складати протокол про адміністративне правопорушення з наступним поданням на розгляд адміністративної комісії при адміністрації району Миколаївської міської ради.
2.1.3. У разі спричинення шкоди об’єкту благоустрою, складати відповідний акт та подавати матеріали до суду для відшкодування завданих збитків.
2.2. Виконавець має право:
2.2.1. Звертатися до Управителя з пропозиціями про перегляд плану-схеми.
2.2.2. Вносити свої пропозиції з питань утримання та благоустрою прилеглої території.
2.3. Виконавець зобов’язаний:
2.3.1. Утримувати прилеглу територію.
2.3.2. Дотримуватися нормативно-правових актів та умов цього договору при виконанні своїх обов’язків.
2.3.3. У 30-денний термін повідомити Управителя щодо змін, які стосуються порядку користування об’єкта договору або впливають на його правовий статус, інші зміни.
2.4. У випадку необхідності зміни розміру прилеглої території, зацікавлена сторона подає свої пропозиції іншій стороні в письмовій формі, які підлягають розгляду протягом 30 робочих днів. Зміна розміру прилеглої території оформлюється шляхом складання нового плану-схеми та затверджується додатковою угодою, підписаною уповноваженими представниками сторін.
3. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
(наслідки невиконання умов договору)
3.1. У разі порушення Виконавцем умов цього договору він несе відповідальність, передбачену статтею 152 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення” у порядку, встановленому в цьому Кодексі.
3.2. Виконавець відшкодовує матеріальні збитки, завдані невиконанням обов’язків, передбачених пунктом 2.4 цього Договору, згідно із законодавством.
3.3. Управитель і Виконавець за порушення умов цього Договору несуть відповідальність у встановленому законодавством порядку.
4. ПЕРЕЛІК ФОРС-МАЖОРНИХ ОБСТАВИН
4.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання обов’язків за цим Договором, якщо це невиконання є наслідком обставин непереборної сили, що виникла після укладення цього Договору внаслідок обставин надзвичайного характеру, які сторони не могли передбачити або попередити.
4.2. При виникненні обставин, зазначених у пункті 4.1, і неможливості виконання умов Договору, кожна Сторона повинна в семиденний термін з дня виникнення цих обставин, повідомити про них у письмовій формі іншу Сторону. Повідомлення повинно містити дані про характер обставин, а також офіційні документи, що підтверджують наявність цих обставин і, по можливості, дають оцінку їх впливу на виконання стороною своїх обов’язків за цим Договором.
4.3. Якщо Сторона не направила чи несвоєчасно направила повідомлення, передбачене у пункті 4.2, то вона не звільняється від виконання обов’язків за цим Договором.
4.4. У випадках виникнення обставин, передбачених у пункті 4.1, термін виконання Стороною обов’язків за цим Договором переноситься відповідно до часу, протягом якого діють ці обставини та їх наслідки.
5. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ, УМОВИ ПРОВАДЖЕННЯ ТА ПРИПИНЕННЯ
ДІЇ ДОГОВОРУ, ДАТА УКЛАДЕННЯ ДОГОВОРУ
5.1. Виконавець на договірній основі з Управителем утримує прилеглу територію за винятком, коли Управитель і Виконавець є однією й тією самою особою.
5.2. Спори щодо змісту конкретного Договору та спори, що виникають між Сторонами під час його виконання, вирішуються за згодою Сторін або в установленому законодавством порядку.
5.3. Зміни та доповнення до Договору дійсні, якщо вони викладені в письмовій формі та підписані сторонами або уповноваженими представниками Сторін.
5.4. Договір діє протягом одного року.
5.5. Якщо за місяць до закінчення терміну дії Договору жодна зі сторін не висловила наміру внести до нього зміни або доповнення, він продовжується на наступний рік.
5.6. Цей Договір оформлено в двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких зберігається в Управителя, а другий – у Виконавця.
5.7. Договір вступає в силу з моменту його підписання.
6. РЕКВІЗИТИ СТОРІН
_________________________ |
| _________________________ |
ДОДАТОК
до договору №
ПЛАН – СХЕМА
прилеглої території за адресою: __________________________________
Спеціаліст відділу санітарної
інспекції адміністрації району міста _____________________
Виконавець договору _____________________
Додаток 3
до Правил
Додаток 4
до Правил