Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ

 

11 березня 2021                                                                                    № 4/3

Про Звернення депутатів Миколаївської міської ради

VIIІ скликання до Верховної Ради України, народних

депутатів України (обраних від Миколаївської області),

Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів

України щодо посилення відповідальності за

порушення законодавства у сфері охорони

навколишнього природного середовища

 

З метою забезпечення прав громадян на безпечне для їх життя і здоров’я навколишнє природне середовище, відповідно до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», керуючись ст. 25, ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Звернутися до Верховної Ради України, народних депутатів України (обраних від Миколаївської області), Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища (текст Звернення додається).

2. Управлінню апарату Миколаївської міської ради (Пушкар) направити Звернення до Верховної Ради України, народних депутатів України (обраних від Миколаївської області), Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

3. Департаменту міського голови Миколаївської міської ради (Литвиновій) опублікувати рішення в засобах масової інформації.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань екології, природокористування, просторового розвитку, містобудування, архітектури і будівництва, регулювання земельних відносин (Нестеренко), заступника міського голови Андрієнка Ю.Г.

 

Міський голова                                                                                    О. СЄНКЕВИЧ

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Миколаївської міської ради VIIІ скликання

до Верховної Ради України, народних депутатів України (обраних від Миколаївської області), Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища

 

Відповідно до статті 5 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» державній охороні і регулюванню використання на території України підлягають: навколишнє природне середовище як сукупність природних і природно-соціальних умов та процесів, природні ресурси, як залучені в господарський обіг, так і невикористовуванні в економіці в даний період (земля, надра, води, атмосферне повітря, ліс та інша рослинність, тваринний світ), ландшафти та інші природні комплекси.

На території Миколаївської області, як і на усій території держави, існує проблема щодо порушення законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, зокрема, порушення вимог щодо поводження з відходами, а також псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель.

Мова йде про побутові каналізаційні стоки чи інші відходи, які збирають суб’єкти господарювання у приватних домоволодіннях, підприємствах, організаціях та скидають на земельні ділянки на території або за межами міста.

В результаті проведення інструментально-лабораторного контролю наслідками таких скидів є забруднення земельних ділянок амонієм, нітратами, сульфатами, фосфором, хлоридами та іншими речовинами.

Згідно з Методикою визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, затвердженою наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 27.10.1997 № 171 (зі змінами), сума нанесеної державі шкоди в результаті такого забруднення земельних ресурсів може складати приблизно 30-50 гривень.

Крім того, Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність у сфері порушення законодавства у сфері охорони природного середовища.

Так, статтею 52 КУпАП передбачено накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за псування сільськогосподарських та інших земель, забруднення їх хімічними і радіоактивними речовинами, нафтою та нафтопродуктами, неочищеними стічними водами, виробничими та іншими відходами.

Статтею 82 КУпАП накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення.

Звісно, що такі штрафи не є суттєвим заходом впливу на порушників природоохоронного законодавства та не забезпечують ефективного захисту природного середовища від порушень.

Виходячи з вищевикладеного, беручи до уваги реалії сьогодення очевидним є те, що суспільні відносини в галузі охорони природного середовища потребують належного врегулювання.

Таким чином, виникає потреба внесення змін до законодавчих актів, які встановлюють відповідальність за порушення природоохоронного законодавства, а також за заподіяння шкоди забруднення земельних, водних ресурсів тощо.

Ми, депутати Миколаївської міської ради VІІІ скликання, враховуючи надважливість зазначеного питання, з метою забезпечення прав громадян на безпечне для їх життя і здоров’я навколишнє природне середовище, звертаємося до:

1. Верховної Ради України з пропозицією внести на розгляд та прийняти законопроєкти щодо посилення відповідальності за порушення природоохоронного законодавства, зокрема:

- збільшити розміри штрафів за порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення, встановлених статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- збільшити розміри штрафів за псування сільськогосподарських та інших земель, забруднення їх хімічними і радіоактивними речовинами, нафтою та нафтопродуктами, неочищеними стічними водами, виробничими та іншими відходами, встановлених статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- законодавчо передбачити можливість тимчасового затримання транспортних засобів, за допомогою яких здійснюються правопорушення (перевезення відходів);

- інші заходи адміністративного характеру до порушників природоохоронного законодавства.

2. Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України щодо внесення змін до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 27.10.1997 № 171, стосовно визначення розміру нанесеної державі шкоди, зумовленої порушенням природоохоронного законодавства, з урахуванням реальних збитків.

 

Депутати

Миколаївської міської ради VIIІ скликання

 

Опубліковано: 15 березня 2021р


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: