Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ

 

17 березня  2020                                                                                      № 56/110

Про запобігання поширенню на території міста

Миколаєва гострої респіраторної хвороби

COVID-19

 

З метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19, відповідно до Указу Президента України від 13 березня 2020 року № 87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 р. № 215), рішення Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації від 11.03.2020, керуючись статтею 5 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», статтею 25, пунктом 45 частини 1 статті 26, частиною 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада:

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Впровадити заходи із забезпечення до 3 квітня 2020 року на території міста Миколаєва режиму карантину.

Заборонити:

2.1. Відвідування закладів освіти її здобувачами до 3 квітня 2020 року.

2.2. До 3 квітня 2020 року проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

2.3. До 3 квітня 2020 року роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, торговельних комплексів, автосалонів, груп тимчасових споруд, бізнес центрів, з кількістю більше п’яти зареєстрованих суб’єктів господарювання, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, кормами для тварин, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, діяльності автомийок, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень, за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

2.4. Проведення будівельних, ремонтних та робіт з реконструкції, крім тих, що проводяться на відокремлених територіях, земельних ділянках, будівлях та спорудах.

2.5. З 12 год. 00 хв. 18 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року:

2.5.1.  Перевезення понад 10 пасажирів одночасно в одному транспортному засобі у міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспорті, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах у звичайному режимі руху.

2.5.2 Перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі.

 

3. Забезпечити:

3.1. Управлінню освіти Миколаївської міської ради організацію виконання та контроль за дотриманням на території міста Миколаєва заборони, визначеної п. 2.1 вказаного рішення.

3.2. Управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, управлінню у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради, департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради, адміністраціям районів міста Миколаєва виконання та контроль за дотриманням на території міста Миколаєва заборони, визначеної п.п. 2.2, 2.3, 2.4 вказаного рішення.

3.3. Управлінню транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради, комунальному підприємству Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс», комунальному підприємству Миколаївської міської ради «Миколаївпастранс» виконання та контроль за дотриманням на території міста Миколаєва заборони, визначеної п. 2.5 вказаного рішення.

3.4. Управлінню охорони здоров’я Миколаївської міської ради, комунальним підприємствам, установам, організаціям в сфері охорони здоров’я:

3.4.1. Подання щодня Міністерству охорони здоров’я інформації про здійснення заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, для її узагальнення та інформування Кабінету Міністрів України.

3.4.2. Готовність лікувально-профілактичних закладів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та створення резервів медичного обладнання, лікарських засобів, виробів медичного призначення, зокрема засобів індивідуального захисту, а також дезінфекційних засобів.

3.4.3. Невідкладний перегляд та оптимізацію планів перепрофілювання ліжок у закладах охорони здоров'я, збільшення чисельності медичного персоналу і ресурсів на випадок масового захворювання на COVID-19.

3.4.4. Активізацію інформаційно-роз'яснювальної роботи стосовно заходів із запобігання захворюванню на COVID-19, недопущення його поширення.

3.4.5. Постійне оновлення стандартів надання медичної допомоги згідно з отриманими новими даними щодо терапії COVID-19.

3.5. Департаменту фінансів Миколаївської міської ради неухильне додержання фінансово-бюджетної дисципліни, а також своєчасного виконання платіжних доручень під час закупівлі товарів, робіт та послуг, пов'язаних з протидією COVID-19.

3.6. Міському комунальному підприємству «Миколаїводоканал» посилення контролю за системами водопостачання і водовідведення в місті Миколаєві.

 

4. Рекомендувати виконавчим органам Миколаївської міської ради, комунальним підприємствам, установам та організаціям:

4.1. Забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості - також роботи в режимі реального часу через Інтернет.

4.2. Запровадити щоденний режим профілактичного спостереження за персоналом з метою забезпечення самоізоляції працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань; передбачити режим регулярного провітрювання службових приміщень та здійснення дезінфекційних заходів.

4.3. Затвердити порядок тимчасової самоізоляції осіб, які мають підозру на захворювання на COVID-19.

 

5. Підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, розташованих на території міста Миколаєва:

5.1. Забезпечити проведення дезінфекційних заходів у місцях скупчення людей (автомобільні, залізничні вокзали, аеропорти, ринки, супермаркети, заклади роздрібної торгівлі продуктами харчування, приміщення загального користування у багатоквартирних будинках тощо).

5.2. Рекомендувати запровадити щоденний режим профілактичного спостереження за персоналом з метою забезпечення самоізоляції працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань; максимально перевести здійснювану персоналом роботу на віддалений доступ із застосуванням електронних комунікацій і технологій; передбачити режим регулярного провітрювання службових приміщень та здійснення дезінфекційних заходів.

 

6. Рекомендувати членам територіальної громади м. Миколаєва вжити заходів щодо самоізоляції.

7. Скасувати до закінчення карантину проведення службового та особистого прийомів громадян Миколаївським міським головою, секретарем міської ради, першим заступником міського голови, заступниками міського голови, керуючим справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради, а також у виконавчих органах Миколаївської міської ради та підвідомчих ним комунальних установах, підприємствах та організаціях.

 

8. Попередити керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, а також інших суб'єктів підприємницької діяльності про персональну відповідальність за невиконання цього рішення згідно з чинним законодавством України.

 

9. Головному управлінню Національної поліції України в Миколаївській області, Управлінню патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України разом з виконавчими органами Миколаївської міської ради забезпечити виконання вказаних в цьому рішенні заходів.

 

10. Доручити департаменту міського голови Миколаївської міської ради розмістити рішення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та опублікувати в засобах масової інформації.

 

11. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань прав людини, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики (Малікіна), першого заступника міського голови Криленка В.І.

 

Міський голова                                                                                   О. СЄНКЕВИЧ

Опубліковано: 18 березня 2020р.


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: