Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

 

13 грудня 2019                                                                                        № 1323

Про внесення змін до рішення виконавчого комітету

Миколаївської міської ради від 27.02.2015 № 147

«Про заходи щодо наповнення міського бюджету

та економного використання бюджетних коштів»

 

З метою забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016     № 710 "Про ефективне використання державних коштів" із змінами, розпорядження голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 14.02.2015 № 39-р «Про заходи щодо наповнення місцевих бюджетів Миколаївської області та економного використання бюджетних коштів» (зі змінами, внесеними розпорядженням голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 28.03.2018 № 95-р), ефективного управління бюджетними коштами, керуючись підпунктом 1 пункту «а» статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

1.   Внести зміни до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 27.02.2015 № 147 «Про заходи щодо наповнення міського бюджету та економного використання бюджетних коштів».

 

1.1.  Заходи щодо наповнення міського бюджету міста Миколаєва та економного використання бюджетних коштів (далі - заходи) викласти в новій редакції (додаються).

 

1.2.  Підпункт 1.1 пункту 1 рішення викласти в такій редакції:

«1.1. Розробити та затвердити заходи щодо посилення фінансово-бюджетної дисципліни, дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів; забезпечити економію установам освіти, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету (не менше як      1 відсоток обсягу видатків), та медичним закладам, які фінансуються за рахунок медичної субвенцій з державного бюджету (не менше як 1 відсоток обсягу видатків, крім цільових видатків, запланованих на придбання медикаментів та виробів медичного призначення, харчування).

Затверджені з урахуванням даного рішення заходи надати департаменту фінансів Миколаївської міської ради до 25.12.2019, при внесенні змін до затверджених заходів (за наявності підстави) – надавати їх у місячний термін після затвердження».

 

2.   Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови, заступників міського голови, керуючого справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради згідно з розподілом обов’язків.

 

 

Міський голова                                                                                                                О. СЄНКЕВИЧ

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення виконкому міської ради

від  13 грудня 2019

№ 1323

 

З А Х О Д И

щодо наповнення бюджету міста Миколаєва та економного використання бюджетних коштів

 

№ п/п

Зміст заходу

Відповідальні виконавці

Строк виконання

1

2

3

4

1.

Забезпечення фінансової спроможності бюджету:

  

1)

встановлення щоденного моніторингу надходжень податків і зборів до бюджету міста, аналіз факторів, що впливають на виконання річних планів дохідної частини бюджету міста, затверджених міською радою, та помісячного розпису доходів;

Департамент фінансів

Миколаївської міської ради

Щомісяця до 5 числа наступного місяця за звітним

2)

забезпечення фінансової самостійності бюджету міста шляхом здійснення заходів відповідно до вимог діючого законодавства для збільшення надходжень податків і зборів та посилення роботи щодо:

 

погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств, насамперед економічно активних, із одночасним перерахуванням податку на доходи фізичних осіб;

 

забезпечення контролю за своєчасним оформленням права власності на земельні ділянки та права оренди земельних ділянок, проведення аукціонів з продажу вільних від забудови земельних ділянок або прав на них;

 

продовження роботи по виявленню фактів самовільного зайняття земельних ділянок та використання землі без правовстановлюючих документів, проведення претензійно-позовної роботи;

 

врегулювання земельних відносин при оформленні земельних ділянок для встановлення споруд некапітального типу (МАФ) шляхом встановлення земельного сервітуту на земельні ділянки комунальної власності міста;

 

здійснення заходів спільно з органами доходів та зборів у відповідності до вимог діючого податкового та земельного законодавства щодо припинення права користування земельними ділянками землекористувачів, які систематично не сплачують плату за землю за земельні ділянки, на яких відсутні об’єкти нерухомості та стягнення коштів, в тому числі в судовому порядку, за земельні ділянки землекористувачів, що мають на цих ділянках об’єкти нерухомості;

 

забезпечення постійного контролю за своєчасністю здійснення платежів рекламорозповсюджувачами за тимчасове користування місцями розміщення зовнішньої реклами відповідно до укладених договорів. У випадках систематичної несплати платежів застосовувати право щодо анулювання дозволів на розміщення зовнішньої реклами та розірвання договорів;

 

проведення інвентаризації об’єктів зовнішньої реклами на предмет законності їх розміщення на землях комунальної власності;

 

 

забезпечення повноти укладання договорів та сплати пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Миколаєва, у тому числі шляхом систематичного проведення моніторингу даних Реєстру дозвільних документів в архітектурно-будівельній сфері на предмет виявлення суб’єктів, що ухиляються від сплати пайової участі;

 

забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю сплати платежів за оренду (суборенду) майна комунальної власності. Посилення претензійної роботи до боржників;

 

забезпечення контролю за повнотою виконання судових рішень щодо компенсацій втрат  бюджету міста;

 

 

 

 

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

 

Управління земельних ресурсів Миколаївської міської ради

 

 

Управління земельних ресурсів Миколаївської міської ради

Юридичний департамент Миколаївської міської ради

 

Управління земельних ресурсів Миколаївської міської ради

 

 

Управління земельних ресурсів Миколаївської міської ради

 

 

 

 

 

Департамент архітектури та містобудування Миколаївської міської ради

 

 

 

Департамент архітектури та містобудування Миколаївської міської ради

 

Департамент архітектури та містобудування Миколаївської міської ради

 

 

 

Управління комунального майна Миколаївської міської ради

 

 

Юридичний департамент Миколаївської міської ради Департамент фінансів Миколаївської міської ради

Протягом року

3)

вивчення з урахуванням економічних обґрунтувань питання доцільності надання органами місцевого самоврядування пільг зі сплати податків і зборів;

Департамент фінансів

Миколаївської міської ради

Протягом року

4)

організація ефективної роботи щодо погашення наявної та недопущення утворення нової податкової заборгованості до бюджету міста;

Департамент економічного розвитку Миколаївської міської ради

Протягом року

5)

передбачення в обов’язковому порядку при укладенні договорів нарахування пені за порушення строків та повноти сплати договірних зобов’язань суб’єктами господарювання;

Виконавчі органи

Миколаївської міської ради

(згідно з повноваженнями)

Протягом року

6)

розміщення на конкурсних засадах тимчасово вільних коштів бюджету міста на депозитах (за наявності відповідного пункту в рішенні про бюджет міста Миколаєва)

Департамент фінансів

Миколаївської міської ради

Протягом року

2.

Поліпшення ефективності управління видатками бюджету міста Миколаєва

 

 

1)

утримання від планування непершочергових видатків, пов’язаних із придбанням мобільних телефонів, здійсненням витрат на оплату послуг мобільного зв’язку;

Головні розпорядники бюджетних коштів

Протягом року

2)

забезпечення використання освітньої та медичної субвенцій в обсягах, передбачених для бюджету міста Миколаєва в Законі про Державний бюджет України на відповідний рік, та за рахунок невикористаних залишків субвенцій, які утворилися на кінець бюджетного періоду, з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 "Про ефективне використання державних коштів" із змінами;

 

при розподілі невикористаних залишків освітньої субвенції, які утворилися на кінець бюджетного періоду, у першочерговому порядку враховувати потребу в коштах на виплату заробітної плати педагогічним працівникам;

Управління освіти Миколаївської міської ради, управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради

 

 

 

Управління освіти Миколаївської міської ради

Протягом року

3)

упорядкування штатної чисельності працівників бюджетних установ, що фінансуються з  бюджету міста, в межах затверджених асигнувань на оплату праці, не допускати збільшення такої чисельності по галузі, крім випадків, пов’язаних з утворенням (реорганізацією) цих установ, збільшенням кількості одержувачів відповідних послуг для задоволення суспільних потреб або за доцільності введення штатних посад замість надання послуг сторонніми виконавцями;

Головні розпорядники бюджетних коштів

Протягом року

4)

співпраця з відповідними галузевими структурами Миколаївської облдержадміністрації з питання підготовки пропозицій галузевим міністерствам (соціальної політики,  освіти і науки,  охорони здоров’я, культури, молоді та спорту) щодо внесення змін до нормативних актів у частині приведення галузевих нормативів, які застосовуються під час здійснення видатків на утримання соціально-культурних установ, у відповідність з вимогами Закону України від 24.12.2015 № 911-VIII;

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, управління освіти Миколаївської міської ради, управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради, управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, управління у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради

До 01 квітня

щороку

5)

утримання від внесення пропозицій щодо створення нових бюджетних установ, перепрофілювання та реорганізації існуючих бюджетних установ, які призводять до збільшення бюджетних видатків на їх утримання (крім випадків, пов’язаних зі збільшенням відповідних послуг для задоволення суспільних потреб);

Головні розпорядники бюджетних коштів

Протягом року

6)

проведення оптимізації ліжкового фонду в закладах охорони здоров’я міста відповідно до обсягів медичних послуг, що надаються населенню;

Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради

Протягом року

7)

утримання від ініціювання питань про надання закладам (установам) статусу академічних;

Головні розпорядники бюджетних коштів

Протягом року

8)

проведення оптимізації мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл та їх кадрового складу (штатної чисельності, у першу чергу тих, що підпорядковані громадським організаціям) із збереженням чисельності учнівського і тренерського складу та матеріально-технічної бази;

Управління у справах фізкультури і спорту Миколаївської міської ради

Протягом року

9)

планування і здійснення видатків, пов`язаних із стимулюванням працівників будь-якої бюджетної установи, одержувача бюджетних коштів, за умови забезпечення у повному обсязі коштами для проведення обов`язкових виплат із заробітної плати працівникам, інших соціальних виплат, у тому числі стипендій, видатків на проведення розрахунків за комунальні послуги та енергоносії, інших поточних видатків, без яких унеможливлюється функціонування і виконання основних функцій бюджетних установ, закладів;

Головні розпорядники бюджетних коштів

Протягом року

10)

здійснення заповнення вакантних посад за умови забезпечення у повному обсязі у межах затвердженого фонду оплати праці усіх обов’язкових виплат із заробітної плати працівникам бюджетних установ;

Головні розпорядники бюджетних коштів

Протягом року

11)

затвердження плану заходів з енергозбереження, встановлення обґрунтованих лімітів із забезпеченням зменшення споживання у фізичних обсягах комунальних послуг та енергоносіїв; забезпечення контролю за укладанням договорів за кожним видом енергоносіїв, що споживаються бюджетними установами, одержувачами бюджетних коштів, у межах встановлених головним розпорядником коштів обґрунтованих лімітів споживання з урахуванням економії коштів;

 

проведення енергоаудиту бюджетних установ;

Головні розпорядники бюджетних коштів

 

 

 

 

 

Департамент енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради

До 01 квітня щороку

 

 

 

 

 

 

Протягом року

12)

недопущення необґрунтованого збільшення витрат на проведення з’їздів, симпозіумів, конгресів, святкових заходів, забезпечення мінімізації витрат на службові відрядження за кордон за рахунок коштів загального фонду бюджету міста;

забезпечення проведення зазначених заходів за рахунок внесків їх учасників, спонсорів, коштів спеціального фонду кошторису бюджетних установ, які беруть у них участь, та інших джерел, не заборонених чинним законодавством;

Головні розпорядники бюджетних коштів

Протягом року

13)

здійснення управління бюджетними коштами в межах встановлених бюджетних повноважень, забезпечення дотримання суворої фінансово-бюджетної дисципліни, недопущення за рахунок коштів бюджету міста простроченої кредиторської заборгованості за захищеними статтями видатків, посилення роз’яснювальної роботи з розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів та запобігання порушенням, що призводять до втрат фінансових ресурсів та майна;

Головні розпорядники бюджетних коштів

Протягом року

14)

збільшення власних надходжень бюджетних установ у частині плати за послуги (оренда майна, господарська або виробнича діяльність тощо) та спрямування їх у першу чергу на видатки, які не забезпечені асигнуваннями загального фонду бюджету міста;

Головні розпорядники бюджетних коштів

Протягом року

15)

підвищення якості та ефективності видатків бюджету розвитку шляхом спрямування коштів на реалізацію пріоритетних інвестиційних проєктів та програм, насамперед, на продовження та завершення розпочатих у попередні роки об’єктів та на здійснення невідкладних капітальних видатків;

Головні розпорядники бюджетних коштів

Протягом року

16)

проведення роботи щодо забезпечення виконання з врахуванням нормативно-правових актів пункту 6 Прикінцевих положень Закону України від 24.12.2015 № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»:

 

Головні розпорядники бюджетних коштів, до сфери управління яких належать бюджетні установи / заклади відповідної галузі

Протягом року (на період до виконання норм законодавства)

 

1)   встановлення керівниками комунальних закладів та установ переліку платних послуг, що надаються ними, із зазначенням способу та порядку надання кожної з послуг, розрахунку їх вартості відповідно до економічно обґрунтованих витрат, пов'язаних із їх наданням;

  
 

2)   розширення джерел фінансування закладів культури шляхом стимулювання позабюджетного фінансування культури (налагодження зв'язків між закладами культури та бізнесом (фандрейзинг);

  
 

3)   переведення окремих типів закладів на самоокупність;

  
 

4)   для задоволення потреб населення у високоякісних послугах участь у розробленні пропозицій для затвердження регіональних планів створення освітніх та культурних округів, об'єднання навчальних закладів, закладів культури, інших бюджетних установ (із збереженням фінансової самостійності) для раціональної концентрації та ефективного використання матеріальних, фінансових, кадрових ресурсів регіону, забезпечивши при цьому:

  
 

продовження роботи з оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів, інших галузей бюджетної сфери, підвищення наповнюваності класів, груп;

  
 

модернізацію мережі закладів професійно-технічної та вищої освіти I - II рівнів акредитації з урахуванням необхідності їх укрупнення та здійснення підготовки фахівців і робітничих кадрів відповідно до потреб регіону та ринку праці, використання потенціалу таких навчальних закладів для здійснення підготовки та перепідготовки незайнятого населення;

  
 

побудову нової моделі надання послуг бібліотеками, розширення переліку послуг з організації дозвілля населення з використанням новітніх технологій; створення на базі бібліотек комунальної власності центрів обслуговування громадян, основним завданням яких є задоволення потреб громадян у публічній інформації, забезпечення їх доступу до державних та регіональних електронних інформаційних ресурсів, надання консультативних послуг з питань електронного оформлення звернень до органів державної влади та місцевого самоврядування;

  
 

5)   концентрація вивільнених та залучених коштів на поліпшення матеріально-технічного забезпечення бюджетних установ;

  

17)

застосування електронних закупівель у системі «Prozorro» відповідно до Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» замовниками, на яких поширюється дія даного Закону

Головні розпорядники бюджетних коштів

Постійно

 

 

Опубліковано: 23 грудня 2019р.     

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: