Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА_МІСЬКА_РАДА


РІШЕННЯ

№ 15/4 від 2012-03-01

Про затвердження Програми зайнятості населення м. Миколаєва на 2012-2013 роки(ВН. ЗМІН. №23/12 ВІД 20.12.12) (ВТР. ЧИН. №33/5 ВІД 17.10.13)


ВН. ЗМІН.

ВТР. ЧИН.
З метою сприяння зайнятості населення шляхом підвищення ефективності використання діючих та створення робочих місць, відповідно до статті 14 Закону України “Про зайнятість населення”, керуючись пунктом 22 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
 
ВИРІШИЛА:
 
1. Затвердити Програму зайнятості населення м. Миколаєва на 2012-2013 роки (далі – Програма, додається).
2. Керівникам виконавчих органів Миколаївської міської ради забезпечити виконання заходів, передбачених Програмою.
3. Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (Бондаренку) надавати міській раді інформацію про хід виконання Програми щороку, до 1 лютого.
4. Програму зайнятості населення м. Миколаєва на 2010-2011 роки, затверджену рішенням міської ради від 22.04.10 № 45/6, визнати такою, що втратила чинність.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань праці та соціального захисту населення (Бекала), заступника міського голови Сапожнікову М.О.


Міський головаВ.Д. Чайка



Затверджено
рішенням міської ради
від 1 березня 2012
№ 15/4




ПРОГРАМА
ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ М. МИКОЛАЄВА
НА 2012-2013 РОКИ



Головні концептуальні положення
 
Програму зайнятості населення міста Миколаєва на 2012-2013 роки (далі – Програма) розроблено відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, наказу Міністерства соціальної політики України від 05.10.11 № 383 “Про розроблення та узгодження проектів територіальних (регіональних) програм зайнятості населення на 2012-2013 роки” та розпорядження міського голови від 14 листопада 2011 року “Про підготовку проекту міської Програми зайнятості населення на 2012-2013 роки”.
Програма спрямована на реалізацію державної політики у сфері зайнятості населення.
 
Проблемні питання,
які передбачено вирішити за рахунок реалізації даної Програми:
 
- дисбаланс попиту на робочу силу і її пропозиції;
- збереження існуючих, створення нових та легалізація вже існуючих робочих місць;
- соціальний захист працюючого населення;
- розширення сфери докладання праці та зниження рівня безробіття;
- наповнення міського бюджету;
- незайнятість неконкурентоспроможних категорій населення та працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями.
 
Метою Програми є координація зусиль та ефективна співпраця органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, державної служби зайнятості, об’єднань роботодавців і профспілок з метою вжиття конкретних заходів для регулювання ринку праці, забезпечення зайнятості населення та соціального захисту від безробіття; проведення регіональної політики сприяння повній, продуктивній і вільно обраній зайнятості громадян міста, як це передбачено ратифікованою Україною Конвенцією МОП № 122 “Про політику в галузі зайнятості”.
 
Основними завданнями Програми є:
- визначення основних напрямів проведення політики зайнятості і шляхів їх реалізації;
- формування конкурентних переваг національного ринку праці;
- координація зусиль виконавчих органів ради, інших установ та організацій, пов’язаних з розробленням та виконанням заходів регулювання ринку праці та забезпечення продуктивної зайнятості;
- посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості та детінізація відносин у трудовій сфері;
- зниження рівня безробіття та зменшення його тривалості;
- оцінка стану ринку праці та прогнозних показників щодо трудового потенціалу, обсягів зайнятості, створення робочих місць і рівня безробіття населення;
- здійснення моніторингу створення робочих місць у місті Миколаєві та інформаційне забезпечення Миколаївської міської ради щодо реалізації завдань і заходів Програми.
 
Шляхи та способи розв’язання проблеми:
- сприяння забезпеченню економіки м. Миколаєва кваліфікованими кадрами;
- розширення сфери застосування праці, сприяння зайнятості населення;
- використання робочої сили, регулювання соціально-трудових відносин;
- сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці;
- підвищення професійної якості працівників;
- регулювання трудових міграцій громадян України;
- надання соціальних послуг незайнятим громадянам та профілактика настання безробіття.
 
Відповідно до оцінки тенденцій соціально-економічного розвитку міста Миколаєва та наявних проблем, у процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни та доповнення до Програми затверджуються Миколаївською міською радою за пропозиціями виконавчих органів міської ради.
 
І. Основні підсумки виконання Програми зайнятості населення
м. Миколаєва на 2010-2011 роки
 
Аналіз економічного і соціального розвитку м. Миколаєва свідчить, що внаслідок покращання зовнішньоекономічної кон’юнктури, пожвавлення ситуації на внутрішньому ринку, активізації діяльності суб’єктів господарювання міста, а також реалізації міською владою заходів щодо стабілізації економічної ситуації у місті у 2011 році спостерігаються тенденції до поступового відновлення позитивної динаміки економічного зростання, збільшення обсягів виробництва, фінансового оздоровлення економіки міста.
Протягом 2011 року валовий регіональний продукт становив 10416,4 млн.грн., що на 11% більше ніж 2010 року. Валовий регіональний продукт 2010 року склав 9386,6 млн.грн. Наявний дохід у розрахунку на одну особу протягом 2011 року збільшився на 18% порівняно з 2010 роком, та становить 2670,5 грн.
За січень-вересень 2011 року підприємствами міста реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 7815,7 млн.грн., або 55,1% від загальнообласного обсягу реалізації.
Номінальна заробітна плата одного штатного працівника 2011 року (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та зайнятих у фізичних осіб – підприємців) становить 2470 грн., що у 2,5 раза перевищує рівень мінімальної заробітної плати. При цьому порівняно з відповідним періодом 2010 року розмір середньої заробітної плати збільшився на 11,4%.
За січень-вересень 2011 року підприємствами і організаціями в економіку обласного центру за рахунок усіх джерел фінансування спрямовано 1127,3 млн.грн. капітальних інвестицій.
У м. Миколаєві за моніторинговими даними протягом 2011 року створено 14654 робочих місця, з них юридичними особами (на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності та організаційно-правових форм господарювання) – 6495 р.м., що становить 44,3% до загальної кількості створених робочих місць. У порівнянні з відповідним періодом 2010 року кількість створених робочих місць збільшилася на 16,3% (12598 р.м.).
З метою недопущення випадків використання найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин з роботодавцем та детінізації заробітної плати в місті продовжували діяти міська та районні комісії з питань легалізації зайнятості населення, якими обстежено у 2011 році 518 суб’єктів господарювання.
У результаті усунення виявлених порушень легалізовано заробітної плати за 2011 рік на загальну суму 357,1 тис.грн.
Відповідно до повноважень органами місцевого самоврядування забезпечувався контроль за дотриманням чинного законодавства при зміні режиму роботи, наданні неоплачуваних відпусток та вивільненні працівників, загалом проведено за два роки 177 перевірок підприємств, установ та організацій. Роботодавці міста, які допускали порушення трудового законодавства протягом року, заслуховувалися на засіданнях тристоронньої ради соціально-економічного партнерства, міського Координаційного комітету сприяння зайнятості.
На кінець 2011 року такі підприємства, як: ТДВ “Оріон-Авто”, ПАТ “Суднобудівний завод “Лиман”, ДП “Миколаївський річковий порт АСК “Укррічфлот”, ПАТ “Миколаївгаз”, ПАТ “Чорноморський суднобудівний завод”, ДП “Дельта-Лоцман”, ДП “Миколаївавтотранссервіс”, ПАТ “Завод Екватор” працювали в режимі неповної зайнятості.
Протягом 2011 року в режимі часткового простою перебували підприємства: ДП “Суднобудівний завод ім. 61 комунара”, ПАТ “Чорноморський суднобудівний завод”. З 01.07.11 на ДП “Суднобудівний завод ім. 61 комунара” режим простою відсутній. На кінець 2011 року на ПАТ “Чорноморський суднобудівний завод” в режимі простою залишилося 3 працівники.
Тенденції до покращання ситуації, що проявились на підприємствах міста останнім часом, дають підстави позитивно оцінювати можливості розвитку економіки.
Складною залишається ситуація із виплатою заробітної плати працівникам підприємств, установ і організацій міста. За оперативними даними, станом на 01.01.12 заборгованість на 24 економічно активних підприємствах та підприємствах активних банкрутах складає 44745,4 тис.грн., що на 4386,1 тис.грн. більше ніж було на початку 2011 року.
Скористалися різними послугами служб зайнятості міста протягом 2011 року 14,5 тис. незайнятих трудовою діяльністю громадян. Всього протягом 2011 року до центрів зайнятості міста за сприянням у працевлаштуванні звернулося 11,3 тис. осіб. Протягом цього періоду працевлаштовані 6,4 тис. незайнятих громадян. Чисельність безробітних громадян, які проходили професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації у 2011 році становило 1,46 тис. осіб. Інформаційно-консультаційні та профорієнтаційні послуги через служби зайнятості надано 27,7 тис. особам.
За 2011 рік база даних обласної служби зайнятості налічувала по м. Миколаєву 11085 наявних вакансій, що надійшли від 2187 роботодавців. Кількість наявних вакансій збільшилась проти показника за 2010 рік на 387 одиниць, а чисельність роботодавців, які повідомили про наявність вакансій – на 464.
Співвідношення між пропозицією та попитом на вільні та новостворені робочі місця за станом на 01.01.12, порівняно з показником за відповідний період минулого року, зменшилося та становить 4 особи.
За станом на 01.01.12 потреба підприємств, установ та організацій м. Миколаєва в працівниках становила 750 осіб, що на 198 осіб більше ніж на 01.01.11 (552).
Протягом 2011 року навчалися або підвищували фаховий рівень завдяки організаційній та фінансовій підтримці служби зайнятості 1463 безробітних осіб, що на 4 особи менше ніж у 2010 році (1467 осіб).
Протягом 2011 року чисельність незайнятих громадян, залучених до участі в оплачуваних громадських роботах, становила 1,34 тис. осіб, на оплату праці яких за станом на 01.01.12 витрачено 499,6 тис. грн., у тому числі 403,8 тис. грн. за рахунок коштів Фонду ЗДССВБ, за рахунок коштів роботодавців – 95,8 тис. грн. За кошти міського бюджету оплачувані громадські роботи не проводилися.
З метою підвищення якості надання соціальних послуг, оперативного працевлаштування в центрах зайнятості запроваджуються нові форми роботи: у секторах самостійного пошуку вакансій, профінформаційному та інформаційно-ресурсному центрах створені інформаційні куточки, куточки з питань гендерної рівності; для забезпечення самостійного підбору вільних робочих місць кожному, хто звернувся до центру зайнятості, у секторі самостійного пошуку вакансій встановлені “тач-скрині”, де інформація про вакантні посади оновлюється щоденно; впроваджено інтерактивні телефонні мережі; в інформаційно-ресурсних центрах створені комп’ютерні робочі місця, де мають можливість працювати як безробітні, так і роботодавці; в інформаційно-ресурсних центрах створені бібліотечки з правових знань; організовується проведення професійного відбору на замовлення роботодавців.
З метою адаптації та соціальної інтеграції інвалідів у суспільство, забезпечення різних можливостей та реалізації їх конституційних прав, у т.ч. на професійну орієнтацію, навчання та зайнятість в місті діє міська Комплексна програма “Соціальний захист” та міська Програма вирішення проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями.
 
II. Основні тенденції соціально-економічного розвитку
міста Миколаєва та розвитку ринку праці у 2012-2013 роках
 
У 2012-2013 роках зусилля соціальних партнерів у реалізації державної політики зайнятості буде спрямовано на збереження ефективно функціонуючих і створення робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці, професійну підготовку спеціалістів та кваліфікованих робітників відповідно до потреб економіки та ринку праці, посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості, детінізацію трудових відносин.
Виходячи з аналізу економічного та соціального стану розвитку міста Миколаєва 2010-2011 років, на підставі прогнозних розрахунків обсягів промислового виробництва провідних промислових підприємств міста, прогнозних індексів валового регіонального продукту та інвестиції в основний капітал, у 2012 році передбачається збільшення наявного  доходу у розрахунку на одну особу на 16%, у 2013 році – на 11,5%.
У 2012 році триватиме зростання ринку праці за рахунок вивільнення працівників звільнених через скорочення чисельності або за власним бажанням.
Прогнозується зростання виробництва у галузях промисловості, зокрема суднобудівній, харчовій та легкій промисловості.
Стабілізація роботи підприємств будівельної галузі буде сприяти завантаженню підприємств галузі будівельних матеріалів і добувної промисловості.
Основними напрямами роботи інвестиційно-будівельного комплексу є проведення роботи відповідно до інвестиційних проектів, що надійшли від зацікавлених організацій усіх форм власності. Запропоновані проекти стосуються життєво важливих сфер життєдіяльності міста і спрямовані на покращання умов життя городян (модернізація систем водопостачання та водовідведення у м. Миколаєві, будівництво сміттєпереробного комплексу, будівництво мостового переходу через р. Південний Буг у м. Миколаєві та ін.), відновлення підприємств харчової та легкої промисловості (переоснащення швацького виробництва на базі ПрАТ “Миколаївіндодяг”, модернізація виробництва для випуску взуття на підприємстві ТОВ ВТФ МВФ “Ніко-Плюс”, поновлення виробничої діяльності АТВТ Фірми “Аура”, заходи з енергозбереження (будівництво вітрової електростанції в мкр. Кульбакине, виробництво вертикальних вітроустановок, твердопаливних котлів, альтернативного виду палива та ін.).
Досягнення прогнозних показників економіки міста забезпечить розширення сфери застосування праці у 2012-2013 роках.
Крім того, важливим важелем до покращання ситуації на ринку праці міста буде створення у 2012 та 2013 роках по 9800 нових робочих місць.
Розширення сфери застосування праці за рахунок створення нових робочих місць буде базуватись на наданні населенню державної підтримки для організації підприємницької діяльності, перетворенні самостійної зайнятості населення у високоефективний малий та середній бізнес; на використанні потенціалу вакансій та вільних робочих місць.
Місцевою владою буде посилено роботу, направлену на легалізацію зайнятості населення.
У роботі служби зайнятості м. Миколаєва у 2012-2013 роках і надалі пріоритетним напрямом залишається проведення активних програм зайнятості населення. Цьому сприятиме удосконалення та розширення форм і методів роботи з безробітними громадянами і роботодавцями, а також розвиток трудового потенціалу шляхом удосконалення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації населення відповідно до потреб ринку праці, впровадження сучасних технологій навчання.
Передбачено забезпечити режим найбільшого сприяння працевлаштуванню на вільні та новостворені робочі місця безробітних громадян з числа молоді.
Інформаційно-консультаційні та профорієнтаційні послуги через служби зайнятості міста проводитимуться відповідно до пріоритетних напрямів діяльності: підвищення ефективності та якості надання профорієнтаційних послуг, триватимуть роботи з соціально вразливими верствами населення, надання якісних послуг інвалідам з метою прискорення їх професійної інтеграції в суспільство.
Забезпечуватиметься проведення робочих зустрічей, нарад, семінарів з роботодавцями з питань профілактики настання страхових випадків, зокрема фінансування витрат на професійну перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників, щодо яких є загроза вивільнення у зв’язку з реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, організації, установи, тимчасовим припиненням виробництва за умови збереження за працівниками місця роботи.
Особлива увага приділятиметься сприянню зайнятості громадян, які не здатні на рівні конкурувати на ринку праці: жінок, молоді, довготривалих та родинних безробітних, осіб з обмеженими фізичними можливостями за рахунок посилення індивідуальної та адресної роботи з цільовими групами громадян, роботодавцями та соціальними партнерами.
Все це дозволить влаштувати на роботу за допомогою служби зайнятості у 2012 та 2013 роках по 6770 осіб.
Планується залучити до процесу трудової діяльності через професійну підготовку і перепідготовку по 1505 осіб щороку. Навчання безробітних буде організовано за затребуваними на ринку праці міста професіями, у тому числі за конкретними замовленнями роботодавців та шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях за індивідуальними планами.
З метою посилення мотивації до працевлаштування безробітних будуть організовані оплачувані громадські роботи, до яких прогнозується залучити у 2012-2013 роках по 1633 особи. Особливої уваги набудуть соціально орієнтовані громадські роботи по інформуванню населення щодо порядку отримання житлових субсидій, технічна обробка та кур’єрська доставка матеріалів; проведення робіт з благоустрою та озеленення міста; ремонтні роботи та благоустрій на об’єктах соціальної сфери; допомога в організації робіт в бібліотечних та архівних закладах міста тощо.
 
ІІI. Основні показники соціально-економічного розвитку
м. Миколаєва

Найменування

 

показника

2010 рік

 

(звітні дані)

2011 рік

2012 рік (прог-нозні дані)

2013 рік (прог-нозні дані)

перше півріччя

у цілому за рік

перше півріччя(звітні дані)

у цілому за рік (очіку-вані дані)

1

2

3

4

5

6

7

1. Валовий регіональний продукт, млн.грн.

х

9386,6

х

10416,4

11655,9

13101,2

2. Інвестиції в основний капітал на одну особу, грн.

-

3589,8

-

3609,9

3663,1

3749,5

3. Індекси інвестицій в основний капітал, у % до попереднього періоду

69,9

80,8

96,8

100,1

101

101,9

4. Прямі іноземні інвестиції на одну особу, дол. США

166,6

185,7

337,4

186,9

190,7

195

5. Кількість малих підприємств на 10 тис. осіб наявного населення, одиниць

х

98

х

99

100

101

6. Чисельність наявного населення (у середньому за період), тис. осіб

х

500

х

497,6

495,3

493,1

7. Наявний дохід у розрахунку на одну особу, грн.

2157,56

2263,17

2469,92

2670,5

3097,8

3454,1


ІV. Показники професійної підготовки та використання робочої сили

Найменування

 

показника

2010 рік

 

(звітні дані)

2011 рік

2012 рік (прог-нозні дані)

2013 рік (прог-нозні дані)

перше півріччя

у цілому за рік

перше півріччя (звітні дані)

у цілому за рік (очіку-вані дані)

1

2

3

4

5

6

7

1. Кількість навчальних закладів, одиниць – усього

х

27

х

26

26

26

у тому числі:

 

 

 

 

 

 

- вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації

х

5

х

5

5

5

- вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації

х

9

х

8

8

8

- професійно-технічних навчальних закладів

х

13

х

13

13

13

2. Кількість випускників навчальних закладів, тис. осіб – усього

х

13,3

х

13,3

13,3

13,3

у тому числі:

 

 

 

 

 

 

- випускників вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації

х

7,6

х

10,2

10,2

10,2

- випускників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації

х

2

х

1,6

1,6

1,6

- випускників професійно-технічних навчальних закладів

х

3,7

х

3,7

3,7

3,7

3. Середньооблікова кількість штатних працівників (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та у фізичних осіб – підприємців), тис. осіб

130,5

130,6

128

128

128

128

4. Кількість працівників, які знаходяться у вимушених неоплачуваних відпустках з ініціативи роботодавців, тис. осіб

2,2

2,1

0,6

0,6

0,6

0,6

 

1

2

3

4

5

6

7

у % до середньооблікової кількості штатних працівників

1,7

1,6

0,5

0,5

0,5

0,5

5. Кількість працівників, які працюють у режимі неповного робочого дня (тижня), тис. осіб

15,9

17,9

11,4

11,4

11,4

11,4

у % до середньооблікової кількості штатних працівників

12,2

13,7

8,9

8,9

8,9

8,9

6. Кількість працівників, які підвищили свою кваліфікацію, тис. осіб

х

9,5

х

9,5

9,5

9,5

у % до середньооблікової кількості штатних працівників

х

7,1

х

7,1

7,1

7,1

7. Кількість працівників, які пройшли професійну підготовку та перепідготовку, тис. осіб

х

2,8

х

2,8

2,8

2,8

у % до середньооблікової кількості штатних працівників

х

2,1

х

2,1

2,1

2,1

8. Кількість найманих працівників на малих підприємствах, тис. осіб

х

31,3

х

31,3

31,3

31,3

9. Середньомісячна заробітна плата найманих працівників малих підприємств, грн.

х

1096,37

х

1124,7

1201,4

1328,0


V. Розширення сфери застосування праці шляхом
створення робочих місць

Найменування показника

2010 рік

 

(звітні дані)

2011 рік

2012 рік (прог-нозні дані)

2013 рік (прог-нозні дані)

перше півріччя

у цілому за рік

перше півріччя (звітні дані)

у цілому за рік (очіку-вані дані)

1

2

3

4

5

6

7

Розширення сфери застосування праці шляхом створення робочих місць

 

у цілому в регіоні

1. Створено робочих місць, осіб – усього

7044

12598

7358

14654

8580

8580

з них:

 

- юридичними особами (на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності та організаційно-правових форм господарювання):

2894

5381

2918

6495

3664

3664

осіб

 

у % до загальної кількості створених робочих місць

48

42,7

39,7

44,3

42,7

42,7

- фізичними особами – підприємцями та іншими фізичними особами – платниками податку з доходів фізичних осіб (включаючи робочі місця для найманих працівників):

3136

7217

4440

8159

4916

4916

осіб

 

у % до загальної кількості створених робочих місць

52

57,3

60,3

55,7

57,3

57,3

2. Створено робочих місць за видами економічної діяльності, осіб *, всього:

7044

12598

7358

14654

8580

8580

обробна промисловість

556

1044

1153

2478

1489

1489

будівництво

115

256

128

413

201

201

транспорт і зв’язок

163

320

396

835

438

438

 

1

2

3

4

5

6

7

3. Створено робочих місць у розрізі адміністративно-територіальних одиниць, осіб:

7044

12598

7358

14654

8580

8580

Ленінський район

2102

3959

2065

4946

2471

2471

Заводський район

1410

2820

1811

3270

2083

2083

Центральний район

2330

3726

2024

4067

2474

2474

Корабельний район

1202

2093

1458

2371

1552

1552


________
*Види економічної діяльності наводяться відповідно до Методики моніторингу створення робочих місць, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2006 року № 512.
 
VІ. Надання соціальних послуг державною службою зайнятості
(тис. осіб)

Найменування показника

2010 рік

 

(звітні дані)

2011 рік

2012 рік (прог-нозні дані)

2013 рік (прог-нозні дані)

перше півріччя

у цілому за рік

перше півріччя (звітні дані)

у цілому за рік (очіку-вані дані)

1

2

3

4

5

6

7

1. Чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості  протягом звітного періоду

8,301

14,087

9,095

14,495

14,75

14,75

з рядка 1:

 

 

 

 

 

 

1.1. На початок періоду

3,037

3,037

3,193

3,193

3,313

3,313

1.2. Протягом періоду

5,264

11,05

5,902

11,302

11,437

11,55

2. Чисельність незайнятих громадян, працевлаштованих протягом періоду

3,183

6,206

3,088

6,366

6,77

6,77

3. Чисельність безробітних громадян, які проходитимуть професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації

0,792

1,467

0,846

1,45

1,505

1,505

4. Чисельність незайнятих громадян, залучених до участі в оплачуваних громадських роботах

0,248

0,464

0,327

1,34

1,633

1,633

 

1

2

3

4

5

6

7

5. Чисельність незайнятих і зайнятих громадян, яким надано інформаційно-консультаційні та профорієнтаційні послуги

10,490

22,783

20,259

27,660

23,210

23,210

6. Чисельність незайнятих громадян, які перебуватимуть на обліку станом на кінець періоду

2,664

3,193

3,424

3,313

3,200

3,200


VІІ. Показники сприяння зайнятості інвалідів
(осіб)

Найменування

 

показника

2010 рік

 

(звітні дані)

2011 рік

 

(очікувані дані)

2012 рік

 

(прогнозні дані)

2013 рік

 

(прогнозні дані)

1

2

3

4

5

1. Чисельність працюючих інвалідів*

4578

4550

4530

4520

2. Кількість створених робочих місць за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів

24

20

15

15

3. Чисельність інвалідів, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості

48

48

53

53

4. Чисельність інвалідів, які проходили професійне навчання – усього

34

25

27

27

4.1. За рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів

3

3

3

3

4.2. За направленням державної служби зайнятості

31

22

24

24

 

1

2

3

4

5

5. Кількість наданих підприємствам, установам, організаціям, у тому числі підприємствам, організаціям громадських організацій інвалідів, фізичним особам, які використовують найману працю, дотацій за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів на створення спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів, зареєстрованих у державній службі зайнятості як безробітні

-

-

-

-


________
*Визначається на основі звітних даних за формою № 10-ПІ (річна), затвердженою наказом Мінпраці від 10 лютого 2007 року № 42 за погодженням з Держкомстатом та Держкомпідприємництвом (зареєстрований у Мін’юсті 13 лютого 2007 року за № 117/13384).
 
VIII. Координація та контроль за виконанням Програми
 
Безпосередній контроль за виконанням заходів Програми здійснює департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.
Виконавці, визначені у Програмі, щокварталу, до 10 числа місяця, що настає за звітним інформують департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради про стан виконання заходів Програми.
Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради щороку, до 01 лютого, надає узагальнену інформацію профільній постійній комісії міської ради та заступнику міського голови Сапожніковій М.О.
 
Додатки до Програми:
 
1. Паспорт міської Програми зайнятості населення на 2012-2013 роки.
2. Заходи щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення на  2012-2013 роки.

Додаток 1
до Програми




ПАСПОРТ
Програми зайнятості населення м. Миколаєва
на 2012-2013 роки



Програму затверджено рішенням Миколаївської міської ради від __________
№ _________
 
Ініціатор: департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.
 
Розробник Програми: департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.
 
Співрозробники:
1. Миколаївський обласний центр зайнятості.
2. Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради.
3. Управління економіки та інвестицій Миколаївської міської ради.
 
Відповідальний виконавець: департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.
 
Співвиконавці:
1. Виконавчий комітет Миколаївської міської ради.
2. Адміністрації районів Миколаївської міської ради.
3. Миколаївський обласний центр зайнятості.
4. Миколаївська обласна організація роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини”.
5. Управління освіти Миколаївської міської ради.
6. Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради.
7. Районні центри зайнятості населення м. Миколаєва.
8. Управління економіки та інвестицій Миколаївської міської ради.
9. Державна податкова адміністрація у Миколаївській області.
10. Територіальна державна інспекція праці в Миколаївській області.
11. Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.
12. Пенсійний фонд України у Миколаївській області та інші соціальні фонди.
13. Обласна рада профспілок.
14. Обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів.
15. Відділ сфери послуг Миколаївської міської ради.
16. Відділ дозвільних процедур Миколаївської міської ради.
17. Відділ підприємництва та регуляторної політики Миколаївської міської ради.
18. Управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради.
19. Підприємства, установи, організації.
 
Термін виконання: 2012-2013 роки.
 
Фінансування заходів Програми не потребує коштів з місцевого бюджету.

Додаток 2
до Програми



Заходи щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення
на 2012-2013 роки

Найменування заходу

Виконавці

 

(виконавчі органи Миколаївської міської ради,

 

установи, організації,

 

сторони соціального діалогу)

Термін

 

виконання

1

2

3

Сприяння забезпеченню економіки м. Миколаєва кваліфікованими кадрами

1. Забезпечити взаємодію навчальних закладів та роботодавців щодо створення шкільних факультативних груп, запровадження програм по ознайомленню з актуальними професіям на ринку праці та підготовки спеціалістів на замовлення роботодавців

Управління освіти Миколаївської міської ради,

 

Миколаївська обласна організація роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини” (за узгодженням)

2012-2013 роки

2. Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу з метою формування в суспільстві позитивного іміджу робітничих професій та підвищення соціального статусу робітника, формування активної життєвої позиції у молоді:

 

- здійснювати публікації у ЗМІ;

 

- брати участь у радіо- та телепрограмах

Управління освіти Миколаївської міської ради,

 

департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

 

управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради,

 

районні центри зайнятості населення,

 

Миколаївська обласна організація роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини” (за узгодженням)

2012-2013 роки

3. Постійно проводити моніторинг потреби м. Миколаєва у трудових ресурсах з метою визначення потреби економіки у кваліфікованих кадрах та регулювання обсягів і напрямів підготовки у навчальних закладах міста

Районні центри зайнятості населення (за узгодженням),

 

управління освіти Миколаївської міської ради

2012-2013 роки

 

Розширення сфери застосування праці, сприяння зайнятості населення

4. Шляхом збереження та розвитку робочих місць, забезпечити розширення сфери застосування праці та поліпшення структури зайнятості шляхом створення та легалізації вже існуючих робочих місць:

 

- 8580 робочих місць у 2012 році;

 

- 8580 робочих місць у 2013 році

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

 

управління економіки та інвестицій Миколаївської міської ради, адміністрації районів Миколаївської міської ради,

 

районні центри зайнятості населення (за узгодженням),

 

державна податкова адміністрація у Миколаївській області (за узгодженням),

 

Територіальна державна інспекція праці в Миколаївській області (за узгодженням)

2012-2013 роки

5. Створювати умови для розширення мережі підприємств малого та середнього бізнесу, сприяти активізації підприємницької діяльності. Надавати допомогу безробітним громадянам та підприємцям-початківцям в освоєнні основ ринкової економіки та підприємництва, розробці бізнес-планів, реєстрації їх як суб’єктів підприємницької діяльності та інформувати їх про порядок укладання трудових договорів з найманими працівниками

Адміністрації районів Миколаївської міської ради,

 

районні центри зайнятості населення (за узгодженням),

 

Миколаївська обласна організація роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини” (за узгодженням),

 

відділ сфери послуг Миколаївської міської ради,

 

відділ дозвільних процедур Миколаївської міської ради,

 

відділ підприємництва та регуляторної політики Миколаївської міської ради,

 

Державна податкова адміністрація у Миколаївській області (за узгодженням)

2012-2013 роки

6. Забезпечити проведення інформаційної роботи з роботодавцями щодо підвищення рівня зайнятості населення шляхом укомплектування вільних робочих місць, створення робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці у сфері інноваційної та високотехнологічного виробництва, у сфері послуг та туризму, у т.ч. шляхом працевлаштування безробітних на дотаційні робочі місця

Управління економіки та інвестицій Миколаївської міської ради,

 

департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради,

 

відділ сфери послуг Миколаївської міської ради,

 

відділ дозвільних процедур Миколаївської міської ради,

 

відділ підприємництва та регуляторної політики Миколаївської міської ради,

 

управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради,

 

департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

 

адміністрації районів Миколаївської міської ради,

 

районні центри зайнятості населення (за узгодженням)

2012-2013 роки

7. Вживати заходи щодо залучення інвестицій на підприємства машино- та суднобудування, легкої, харчової та добувної промисловості, виготовлення  будівельних конструкцій та матеріалів з метою розширення сфери використання праці незайнятих громадян, передбачивши пріоритетність створення нових високотехнологічних та модернізацію вже існуючих робочих місць

Управління економіки та інвестицій Миколаївської міської ради,

 

керівники провідних промислових підприємств міста (за узгодженням)

2012-2013 роки

Використання робочої сили, регулювання соціально-трудових відносин

8. Забезпечити проведення заходів з легалізації зайнятості в рамках районних та міських комісій. Сприяти надходженню до міського бюджету коштів за  рахунок створення  робочих місць та легалізації діючих

ДПА в Миколаївській області (за узгодженням),

 

Територіальна державна інспекція праці в Миколаївській області (за узгодженням),

 

адміністрації районів Миколаївської міської ради,

 

відділ сфери послуг Миколаївської міської ради,

 

відділ дозвільних процедур Миколаївської міської ради,

 

відділ підприємництва та регуляторної політики Миколаївської міської ради,

 

управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради,

 

департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

 

районні центри зайнятості населення (за узгодженням),

 

Пенсійний фонд України у Миколаївській області (за узгодженням) та інші соціальні фонди

2012-2013 роки

9. Проводити вивчення, надавати консультативну допомогу та аналіз виконання пунктів укладених колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності у частині забезпечення продуктивної зайнятості населення

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

2012-2013 роки

10. Забезпечити формування рівних можливостей у сфері праці, що сприятиме усуненню дискримінації та нерівності між чоловіками та жінками, іншими неконкурентноспроможними категоріями на ринку праці

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

 

районні центри зайнятості населення (за узгодженням),

 

Миколаївська обласна організація роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини” (за узгодженням),

 

обласна рада профспілок (за узгодженням)

2012-2013 роки

11. Для надання правової допомоги та оперативного вирішення проблемних питань громадян у сфері зайнятості та трудових відносин забезпечити функціонування “гарячої” телефонної лінії для звернення громадян

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

 

районні центри зайнятості населення (за узгодженням)

2012-2013 роки

Підвищення професійної якості працівників

12. Професійний кваліфікований склад робочої сили формувати  відповідно до потреб та ситуації на ринку праці завдяки:

 

- професійному навчанню, підвищенню кваліфікації персоналу на виробництві відповідно до вимог сучасного виробництва;

 

- продуктивній діяльності базових центрів підготовки та підвищення кваліфікації кадрів, а саме:

 

- Центру підготовки персоналу державного підприємства “Науково-виробничий комплекс газотурбобудування “Зоря”-“Машпроект”;

 

- ПАТ ”Чорноморський суднобудівний завод”;

 

- навчального центру державного підприємства “Суднобудівний завод ім. 61 комунара”;

 

- Південної академії підвищення кваліфікації кадрів Міністерства промислової політики України;

 

- ПАТ “Миколаївський суднобудівний завод “Океан”

Районні центри зайнятості населення (за узгодженням),

 

департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

 

підприємства, установи та організації (за узгодженням)

2012-2013 роки

13. Систематично вивчати стан використання робочої сили, професійного навчання та підвищення кваліфікації кадрів на підприємствах, в установах та організаціях міста різних форм власності. Надавати консультативну допомогу підприємствам щодо професійного розвитку персоналу відповідно до чинного законодавства, зокрема Концепції державної системи професійної орієнтації населення, Положення про професійне навчання кадрів на виробництві та інших нормативних документів

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

2012-2013 роки

14. Організовувати роботу щодо професійної орієнтації молоді як однієї з найбільш вразливих категорій населення з метою формування професійних намірів учнів та вибору майбутньої професії

Управління освіти Миколаївської міської ради,

 

управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради,

 

районні центри зайнятості населення (за узгодженням)

2012-2013 роки

15. З метою набуття практичного досвіду організовувати на підприємствах, установах організаціях міста проходження стажування молоді з числа студентів та випускників навчальних закладів, у тому числі зареєстрованих у службі зайнятості

Районні центри зайнятості населення (за узгодженням),

 

управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради,

 

управління освіти Миколаївської міської ради,

 

Миколаївська обласна організація роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини” (за узгодженням)

2012-2013 роки

 

Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту

 

і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці

16. Забезпечити бронювання робочих місць на діючих підприємствах та здійснювати працевлаштування на заброньовані робочі місця осіб, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, зокрема різних категорій молоді та осіб звільнених з місць позбавлення волі; продовжувати співпрацю із заінтересованими службами, з метою прискорення працевлаштування цих категорій громадян

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

 

підприємства, установи та організації міста (за узгодженням),

 

районні центри зайнятості (за узгодженням)

2012-2013 роки

17. Сприяти працевлаштуванню громадян, які нездатні на рівних конкурувати на ринку праці, шляхом надання дотацій роботодавцям, в тому числі молоді на перше робоче місце відповідно до Закону України “Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем з наданням дотації роботодавцю”

Районні центри зайнятості (за узгодженням),

 

підприємства, установи та організації міста (за узгодженням)

2012-2013 роки

18. З метою формування позитивної мотивації до праці, зміни ставлення до можливості оволодіння новою професією забезпечити надання повного обсягу профорієнтаційних послуг особам, які звертаються за послугами до центрів зайнятості, шляхом проведення індивідуальних та групових консультацій

Районні центри зайнятості (за узгодженням),

 

управління у справах сім’ї та молоді Миколаївської міської ради,

 

управління освіти Миколаївської міської ради,

 

департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

2012-2013 роки

19. Забезпечити надання профорієнтаційних послуг особам з обмеженими фізичними можливостями з метою прискорення їх адаптації до умов ринку праці та професійної інтеграції у суспільство.

 

Організовувати підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації інвалідів за професіями відповідно до потреб ринку та рекомендації МСЕК з метою забезпечення їх трудової реабілітації, сприяння у працевлаштуванні та підвищення їх конкурентоспроможності.

 

Забезпечити ефективне співробітництво між центрами зайнятості, департаментом праці та соціального захисту населення, представниками профспілок щодо взаємодії з питань професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

 

обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (за узгодженням),

 

підприємства, установи та організації (за узгодженням),

 

районні центри зайнятості (за узгодженням)

2012-2013 роки

Регулювання трудових міграцій громадян України

20. Проводити інформування населення щодо попередження наслідків нелегальної трудової міграції

Миколаївський обласний центр зайнятості,

 

районні центри зайнятості (за узгодженням),

 

департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

 

управління у справах сім’ї та молоді Миколаївської міської ради,

 

управління освіти Миколаївської міської ради

2012-2013 роки

21. Забезпечувати розгляд заяв роботодавців щодо видачі, продовження дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства. Здійснювати контрольні заходи стосовно роботодавців, які використовують працю іноземних громадян та осіб без громадянства щодо додержання ними чинного законодавства про зайнятість, у тому числі і при використанні праці іноземців

Миколаївський обласний центр зайнятості

2012-2013 роки

Надання соціальних послуг незайнятим громадянам

 

та профілактика настання безробіття

22. Проводити роботу щодо підвищення якості та ефективності надання соціальних послуг зареєстрованим безробітним шляхом працевлаштування, професійного навчання, залучення до участі в оплачуваних громадських роботах

Районні центри зайнятості (за узгодженням).

2012-2013 роки

23. Забезпечити в межах фінансових можливостей Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття:

 

- працевлаштування безробітних, зареєстрованих у державній службі зайнятості, шляхом надання дотації роботодавцям відповідно до чинного законодавства;

 

- створення умов для самостійної зайнятості населення з числа зареєстрованих безробітних шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності

Районні центри зайнятості (за узгодженням).

2012-2013 роки

24. Здійснювати систематичну актуалізацію та поповнення банку вакансій, проведення заходів з безробітними для ефективного забезпечення роботодавців необхідними кадрами

Районні центри зайнятості (за узгодженням)

2012-2013 роки

25. Забезпечити проведення профорієнтаційної та інформаційно-консультаційної роботи з випускниками загальноосвітніх, вищих та професійно-технічних навчальних закладів стосовно ситуації на ринку праці, діючих механізмів сприяння їх працевлаштуванню

Районні центри зайнятості (за узгодженням)

2012-2013 роки

26. Забезпечити підвищення конкурентоспроможності безробітних, які зареєстровані в службі зайнятості, шляхом організації їх професійного навчання з урахуванням потреб ринку праці, зокрема за індивідуальним замовленням роботодавців та із стажуванням на підприємствах і в організаціях

Районні центри зайнятості (за узгодженням),

 

управління освіти Миколаївської міської ради,

 

департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

 

підприємства, установи та організації міста (за узгодженням)

2012-2013 роки

27. Забезпечити розширення видів оплачуваних громадських робіт з урахуванням професійного складу безробітних та соціально-економічних потреб міста; активізувати співпрацю з місцевими органами виконавчої влади та роботодавцями щодо збільшення видатків на організацію та проведення громадських робіт за рахунок коштів місцевих бюджетів, підприємств.

 

Сприяти працевлаштуванню на постійну роботу безробітних після участі в оплачуваних громадських роботах на підприємства, в організації та установи, в тому числі в соціальній сфері

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

 

районні центри зайнятості (за узгодженням),

 

підприємства, установи та організації міста (за узгодженням)

Щороку

28. Забезпечити ефективне використання форм та механізмів співпраці з роботодавцями, а також безробітними для прискорення повернення їх до продуктивної зайнятості, зокрема через проведення спільних семінарів, круглих столів, конференцій тощо.

 

Активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу з метою підвищення інформованості громадськості про права громадян у сфері зайнятості, можливості служби зайнятості щодо надання соціальних послуг

Районні центри зайнятості (за узгодженням),

 

підприємства, установи та організації міста (за узгодженням),

 

департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

2012-2013 роки

29. Проводити профілактичні заходи для вивільнюваних працівників з метою їх адаптації до умов ринку праці та запобігання безробіттю

Районні центри зайнятості (за узгодженням)

2012-2013 роки


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: