Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

 

19 грудня 2018                                                                                            № 1280

Про схвалення прогнозу

бюджету міста Миколаєва на

2020-2021 роки

 

                  Відповідно до Бюджетного кодексу України, розглянувши індикативні прогнозні показники міського бюджету за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування, керуючись підпунктом 1 пункту «а» статті 28, пунктом 1 частини другої статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

               1. Схвалити прогноз міського бюджету міста Миколаєва на 2020-2021 роки з додатками 1-4.

        

               2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови  Криленка В.І.

 

Міський голова                                                                                         О.Ф.Сєнкевич

 

МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ

 

 

                                                                                                     СХВАЛЕНО

рішення  виконкому      міської ради

від ____________  

№_____________  

 

ПРОГНОЗ

бюджету міста Миколаєва

на 2020 – 2021 роки

 

1.     Загальна частина

 

Прогноз міського бюджету міста Миколаєва на 2020 - 2021 роки (далі – Прогноз) розроблено на основі положень Бюджетного кодексу України та Податкового кодексу України, Основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2019–2021 роки, схвалених  постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 546 (за сценарієм 1), з урахуванням проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2019–2021 роки, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 № 315-р, а також на основі місцевих програм, динаміки розвитку галузей міського господарства та бюджетних запитів головних розпорядників коштів міського бюджету.

Мета прогнозу – запровадження середньострокового бюджетного планування та сталого розвитку міста, визначення пріоритетів використання бюджетних коштів для забезпечення підвищення передбачуваності і послідовності бюджетної політики.

Пріоритетом державної бюджетної політики на середньострокову перспективу в частині регулювання міжбюджетних відносин є удосконалення інструментів бюджетного планування, зміцнення фінансової спроможності місцевих бюджетів, підвищення ефективності та результативності використання бюджетних ресурсів. З метою підвищення передбачуваності і послідовності бюджетної політики, у тому числі на місцевому рівні, проектом Основних напрямів бюджетної політики на 2019–2021 роки передбачено запровадження середньострокового бюджетного планування. Перехід до планування місцевих бюджетів на середньостроковий період буде здійснюватися після внесення відповідних змін до бюджетного законодавства, а також затвердження та доведення до місцевих органів влади методичних рекомендацій щодо складання місцевих бюджетів на середньострокову перспективу, узгоджених з методологією середньострокового планування державного бюджету. Відповідно до Плану заходів з реалізації Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017–2020 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 415-р, розроблення методичних рекомендацій щодо складення місцевих бюджетів на середньострокову перспективу, узгоджених з методологією середньострокового планування державного бюджету, планується у І кварталі 2019 року.

 

 

 

2. Індикативні прогнозні показники міського бюджету

 

           У розрахунку прогнозу видатків враховані такі прогнозні показники:

-   індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) 107,4 %;

-   розмір мінімальної заробітної плати 1 січня – 4173 грн. (ріст до попереднього  року – 12,1 %);

-   розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 1 січня – 1921 грн. (ріст до попереднього року – 9,0 %);

 

    - розмір прожиткового мінімуму:

(грн.)

Категорія осіб

2020 рік

2021 рік

з 1 січня

з 1 липня

з 1 грудня

з 1 січня

з 1 липня

з 1 грудня

На одну особу

2027

2106

2181

2181

2257

2334

Для дітей віком до 6 років

1779

1848

1914

1914

1981

2048

Для дітей віком від 6 до 18 років

2218

2305

2 387

2387

2471

2554

Для працездатних осіб

2102

2184

2262

2262

2341

2420

Для осіб, які втратили працездатність

1638

1702

1762

1762

1824

1885

 

           Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв,  розраховані  виходячи з індексу зростання ціни на природний газ та індексу цін виробників із застосуванням коефіцієнтів збільшення:

 

Назва

2020 рік

2021 рік

Оплата теплопостачання

1,082

1,059

Оплата водопостачання та водовідведення

1,082

1,059

Оплата електроенергії

1,1

1,1

Оплата природного газу

1,062

1,029

Оплата інших енергоносіїв

1,082

1,059

 

 

Оскільки термін дії міських програм окремих галузей розвитку закінчується у 2018 році, для прогнозування застосовані показники динаміки витрат за попередні роки.

 

Індикативні прогнозні показники міського бюджету на 2020-2021 роки (при затвердженні міського бюджету) наведені в додатках 1-4 до рішення.

 

                                                                                 

3Пріоритетні завдання, перелік заходів, які необхідно здійснити, та результати, яких планується досягти в рамках Прогнозу

 

3.1. Наповнення міського бюджету

Прогноз доходів міського бюджету враховує поступові позитивні зрушення у розвитку основних бюджетоутворюючих галузей міста, у першу чергу промисловості, прогнозні індекси споживчих цін; підвищення розміру мінімальної заробітної плати та доходів населення, а також тенденції надходжень окремих податків за останні роки тощо.

Головним пріоритетом бюджетної політики в частині доходів є забезпечення надходжень до міського бюджету з урахуванням позитивної динаміки у порівнянні з попередніми роками та недопущення негативних тенденцій у наповненні  бюджету.

        Основними заходами, які необхідно здійснити для досягнення  поставлених цілей, мають бути:

-                  активізація роботи виконавчих органів Миколаївської міської ради (відповідно до наданих повноважень), фіскальних та інших контролюючих органів із залучення коштів до міського бюджету;

-      пошук додаткових шляхів наповнення місцевого бюджету, зокрема шляхом ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати у господарському комплексі, руйнування існуючих схем мінімізації сплати податків, забезпечення беззбиткової діяльності підприємств та створення рівних умов для усіх суб’єктів господарювання;

-                  забезпечення ефективного і раціонального підходу до використання земельних ресурсів та комунального майна як засобу збільшення надходжень до бюджету міста;

-                  організація своєчасного затвердження та перегляду ставок місцевих податків і зборів згідно з чинним законодавством.

Основними результатами, яких планується досягти, є забезпечення зростання дохідної частини місцевого бюджету за рахунок активізації підприємницького потенціалу, зниження частки тіньової економіки.

 

 

3.2. Використання бюджетних коштів в основних сферах діяльності

 

Відповідно до державної політики та місцевих програм по основних сферах діяльності, бюджетні кошти прогнозується направити на виконання пріоритетних завдань та заходів, серед яких:

у сфері освіти –  поліпшення якості дошкільної, загальної, середньої та позашкільної освіти, створення умов для рівного доступу до якісної освіти усіх верств населення, збереження і розвиток мережі навчальних закладів відповідно до потреб населення;

у сфері охорони здоров’я -  поліпшення здоров’я населення шляхом створення умов для забезпечення доступної кваліфікованої медичної допомоги, профілактики та раннього виявлення захворювань;

у сфері соціального захисту –  забезпечення державної політики у сфері соціального захисту окремих категорій громадян, забезпечення державних гарантій, формування комплексної системи соціального захисту громадян, які потребують соціальної підтримки, створення умов для забезпечення підтримки найуразливіших верств населення, удосконалення системи надання соціальних послуг, підвищення їх ефективності, посилення адресності, створення умов для максимально раціонального та економного використання коштів міського бюджету, спрямованих на сферу соціальної допомоги, залучення додаткових ресурсів;

у сфері культури –  забезпечення умов для розвитку культури та мистецтва, збереження та охорона історичного середовища міста, що сприятиме гармонійному розвитку мешканців міста;

у сфері фізичної культури і спорту – популяризація здорового способу життя, залучення громадян до систематичних занять фізичною культурою і спортом, збереження та розвиток матеріально-технічної бази;

у галузі державного управління – створення належних умов для реалізації територіальною громадою, депутатами міської ради та органами місцевого самоврядування прав і повноважень, визначених чинним законодавством України,підвищення інформаційної відкритості органів місцевого самоврядування в місті Миколаєві;

 

у житлово-комунальному господарстві - підвищення зацікавленості жителів міста в належному утриманні житлового фонду, продовження створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та залучення населення до утримання житлового фонду, збільшення обсягів проведення ремонту об’єктів благоустрою та житлового фонду міста, підвищення ефективності використання енергоносіїв та інших ресурсів, підвищення енергоефективності будинків, створення стимулів та умов для економного витрачання енергоресурсів, впровадження енергозберігаючих заходів у житлових будинках шляхом здешевлення кредитів, отриманих населенням, ОСББ. Продовження впровадження енергозберігаючих заходів у житловому фонді міста шляхом термомодернізації будинків.

 

Основним завданням усіх учасників бюджетного процесу на середньостроковий період є здійснення заходів загальнодержавного та місцевого значення з проведення дієвих реформ в усіх сферах діяльності з максимально можливим економічним ефектом при мінімальних затратах та підвищення ефективності використання бюджетних коштів в умовах жорсткої економії, проведення роботи з оптимізації мережі галузей бюджетної сфери, впровадження ефективних заходів з енергозбереження, спрямування капітальних вкладень на підвищення комфортності умов проживання, збільшення обсягу платних послуг, що надаються бюджетними установами.

Основними результатами, яких планується досягти, є:

-       забезпечення своєчасної та повної виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги;

       - зменшення рівня споживання енергоносіїв;

     - збільшення обсягу фінансування соціальних програм, видатків капітального характеру;

- надання жителям міста якісних послуг.

 

 

3.3. Фінансування бюджету

 

На стадії планування та в ході внесення змін до міського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України в міському бюджеті можуть виникати:

дефіцит за загальним фондом у разі використання вільного залишку бюджетних коштів;

профіцит за загальним фондом у разі спрямування до бюджету розвитку коштів із загального фонду бюджету;

дефіцит за спеціальним фондом у разі залучення до бюджету розвитку коштів із запозичень, коштів із загального фонду бюджету, а також у разі використання залишків коштів спеціального фонду міського бюджету, крім власних надходжень бюджетних установ.

У випадку виникнення тимчасових касових розривів буде використовуватись можливість отримання позик  на їхнє покриття для фінансування захищених видатків загального фонду.

3.4. Кредитування бюджету

 

Пріоритетним напрямом кредитування міського бюджету є  створення умов для реалізації конституційного права громадян України на житло, і зокрема молоді, шляхом надання їм пільгових довготермінових кредитів та часткової компенсації відсоткової ставки кредитів комерційних банків у рамках виконання Програми забезпечення молодих сімей та одиноких молодих громадян                            м. Миколаєва житлом.

 

 

4. Міжбюджетні відносини

 

У 2020-2021 роках прогнозується отримання таких субвенцій:

-       з державного бюджету – субвенції на виконання державних програм соціального захисту, освітня субвенція, субвенція на соціально-економічний розвиток;

-            з обласного бюджету – субвенції на виконання регіональних програм соціального захисту;

-            з міського бюджету прогнозується передача до державного бюджету реверсної дотації.

______________________________________

 

 

 

 

 

Додаток 1

 

 

до рішення виконкому міської ради

 

 

 

від _____________

 

 

№ _____________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Індикативні прогнозні показники доходів міського бюджету
на 2020 та 2021 роки

 

 

 

 

 

 

 

Код

Найменування коду бюджетноїкласифікації

Обсяг, грн.

 

2020 рік               (прогноз)

2021 рік                      (прогноз)

 

 

Загальний фонд - всього

4 698 834 425

5 120 705 667

 

 

у тому числі:

 

 

 

 

Доходи без урахування міжбюджетних трансфертів – разом, у тому числі:

2 888 858 200

3 203 828 400

 

11010000

Податок та збір на доходи фізичних осіб

2 028 920 800

2 314 800 000

 

11020200

Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності

1 345 000

1 412 400

 

14040000

Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів

143 200 000

150 360 000

 

18000000

Місцеві податки

661 362 400

681 326 000

 

21010300

Частина чистого прибутку(доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до відповідного місцевого бюджету

 

 

 

21081100

Адміністративні штрафи та інші санкції

2 510 000

2 640 000

 

22012500

Плата за надання інших адміністративних послуг

35 920 000

38 150 000

 

22080400

Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим  майном, що перебуває в комунальній власності

10 000 000

9 500 000

 

22090000

Державне мито

600 000

640 000

 

24060300

Інші надходження

5 000 000

5 000 000

 

 

Міжбюджетні трансферти – разом, у тому числі:

1 809 976 225

1 916 877 267

 

41020100

Базова дотація

 

 

 

41033900

Освітня субвенція з державного бюджету
місцевим бюджетам

540 599 225

581 684 767

 

41034200

Медична субвенція здержавного бюджету
місцевим бюджетам

0

0

 

 

Субвенції на виконання програм соціального захисту

1 269 377 000

1 335 192 500

 

 

Спеціальний фонд – всього

86 927 001

98 948 242

 

 

у тому числі:

 

 

 

19010000

Екологічний податок

1 000 000

1 060 000

 

24062100

Грошові стягнення за шкоду, заподіяну
порушенням законодавства про охорону
навколишнього природного середовища
внаслідок господарської та іншої діяльності

850 000

900 000

 

25000000

Власні надходження бюджетних установ

61 927 001

69 358 242

 

 

Бюджет розвитку – разом, утому числі:

23 000 000

27 500 000

 

24170000

Надходження коштів пайовоїучасті у розвитку інфраструктури населеного пункту

10 000 000

10 000 000

 

31030000

Кошти від відчуження майна, що перебуває в комунальній власності

7 000 000

8 500 000

 

33010000

Кошти від продажу землі

6 000 000

9 000 000

 

 

Інші надходження спеціального фонду

150 000

130 000

 

 

Міжбюджетні трансферти – разом

 

 

 

 

РАЗОМ доходів

4 785 761 426

5 219 653 909

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перший заступник міського голови

 

В.І. Криленко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

 

 

до рішення виконкому міськоїради

 

 

від   _______________                

 

 

№________________

 

 

 

 

 

 

 

 

Індикативні прогнозні показники міського бюджету на 2020-2021 роки за видатками та кредитуванням

Код за (ТПКВКМБ / ТКВКБМС)

Назва коду за ТПКВКМБ

Обсяг, грн.

2020 рік               (прогноз)

2021 рік                      (прогноз)

 

Загальний фонд разом, у т.ч.:

4 140 911 136

4 463 771 804

 

1. Видатки:

4 097 621 136

4 415 481 804

0100

Державне управління

272 036 000

283 296 100

1000

Освіта

1 475 421 753

1 600 570 385

2000

Охорона здоров’я

50 810 478

55 891 526

3000

Соціальний захист та соціальне забезпечення

1 493 902 876

1 614 194 356

4000

Культура i мистецтво

115 294 564

124 881 601

5000

Фiзична культура i спорт

140 518 513

151 364 095

6000

Житлово-комунальне господарство

309 094 200

333 949 560

7100

Сільське і лісове господарство, рибне господарство та мисливство

2 430 000

2 430 000

7300

Будівництво та регіональний розвиток

16 840 000

17 632 000

7400

Транспорт та транспортна інфраструктура, дорожнє господарство

65 567 265

69 195 629

7600

Інші програми та заходи, пов'язані з економічною діяльністю

17 365 144

17 568 752

8100

Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

11 561 530

12 140 048

8200

Громадський порядок та безпека

3 187 482

3 346 854

8700

Резервний фонд

15 000 000

15 000 000

9110

Реверсна дотація

108 591 331

114 020 898

 

2. Довгострокові кредити громадянам на будівництво / реконструкцію/ придбання житла та їх повернення

43 290 000

48 290 000

 

Спеціальний фонд разом, ут. ч.:

644 850 290

755 882 105

 

1. Видатки:

644 700 290

755 752 105

 

Бюджету розвитку

580 923 289

684 433 863

 

За рахунок власних надходжень бюджетних установ

61 927 001

69 358 242

8300

Охорона навколишнього природного середовища

1 850 000

1 960 000

 

2. Довгострокові кредити громадянам на будівництво / реконструкцію/ придбання житла та їх повернення

150 000

130 000

 

Всього (видатки та кредитування)

4 785 761 426

5 219 653 909

 

 

 

 

 

 

 

 

Перший заступник міського голови

 

В.І. Криленко

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

 

 

 

до рішеннявиконкому міськоїради

 

 

 

від_______________

 

 

 

№________________

 

 

Індикативні прогнозні показники місцевого боргу та гарантованого територіальною громадою містаборгу на 2020-2021 роки

 

 

 

 

 

 

 

 

Обсяг, грн.

 

 

2020 рік (прогноз)

2021 рік(прогноз)

 

 

1

2

3

 

 

Місцевий борг - разом

0

0

 

 

Внутрішній борг

0

0

 

 

1. Заборгованість перед юридичними особами

0

0

 

 

 

 

 

 

 

2. Заборгованість перед банківськими установами

0

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зовнішній борг

0

0

 

 

1. Заборгованість за позиками, наданими міжнародними фінансовими організаціями

 

 

 

 

Гарантований територіальною громадою міста  борг - разом

354 800 000

359 300 000

 

 

Внутрішній борг

0

0

 

 

1. Заборгованість перед юридичними особами

0

0

 

 

 

 

 

 

 

2. Заборгованість передбанківськими установами

0

0

 

 

 

 

 

 

 

Зовнішній борг

354 800 000

359 300 000

 

 

1. Заборгованість за позиками, наданими міжнародними фінансовими організаціями

354 800 000

359 300 000

 

 

Перший заступник міського голови

 

В.І. Криленко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 4

 

 

 

 

до рішення виконкому міської ради

 

 

 

від _____________

 

 

 

 

№ _____________

 

 

 

 

 

 

Індикативні прогнозні показники міського бюджету на 2020-2021 роки за фінансуванням

 

 

 

 

 

 

Код

Найменуваннякоду бюджетноїкласифікації

Обсяг, грн.

 

2020 рік (прогноз)

2021 рік (прогноз)

 

1

2

3

4

 

 

Загальне фінансування - всього, у тому числі:

0

0

 

 

Загальний фонд – всього

-557 923 289

-656 933 863

 

 

у тому числі:

 

 

 

600000

Фінансування за активними операціями

-557 923 289

-656 933 863

 

602000

Зміни обсягів бюджетних коштів

-557 923 289

-656 933 863

 

602400 

Кошти, що передаються із загального фонду бюджету добюджету розвитку(спеціального фонду) 

-557 923 289

-656 933 863

 

 

Спеціальнийфонд – всього

557 923 289

656 933 863

 

 

у тому числі:

 

 

 

400000

Фінансування за борговими зобов'язаннями

0

0

 

401000

Запозичення

0

0

 

401200

Зовнішні запозичення

0

0

 

401201

Довгострокові зобов'язання

 

 

 

402000

Погашення

0

0

 

402200

Зовнішні зобов'язання

0

0

 

402201

Довгострокові зобов'язання

 

 

 

600000

Фінансування за активними операціями

557 923 289

656 933 863

 

602000

Зміни обсягів бюджетних коштів

557 923 289

656 933 863

 

602400 

Кошти, що передаються із загального фонду бюджету добюджету розвитку(спеціального фонду) 

557 923 289

656 933 863

 

 

 

 

 

 

Перший заступник міського голови

 

В.І. Криленко

 

          

Опубліковано: 21 грудня 2018р.


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: