МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
19 грудня 2018 № 1280
Про схвалення прогнозу
бюджету міста Миколаєва на
2020-2021 роки
Відповідно до Бюджетного кодексу України, розглянувши індикативні прогнозні показники міського бюджету за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування, керуючись підпунктом 1 пункту «а» статті 28, пунктом 1 частини другої статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради
ВИРІШИВ:
1. Схвалити прогноз міського бюджету міста Миколаєва на 2020-2021 роки з додатками 1-4.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови Криленка В.І.
Міський голова О.Ф.Сєнкевич
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
СХВАЛЕНО
рішення виконкому міської ради
від ____________
№_____________
ПРОГНОЗ
бюджету міста Миколаєва
на 2020 – 2021 роки
1. Загальна частина
Прогноз міського бюджету міста Миколаєва на 2020 - 2021 роки (далі – Прогноз) розроблено на основі положень Бюджетного кодексу України та Податкового кодексу України, Основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2019–2021 роки, схвалених постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 546 (за сценарієм 1), з урахуванням проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2019–2021 роки, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 № 315-р, а також на основі місцевих програм, динаміки розвитку галузей міського господарства та бюджетних запитів головних розпорядників коштів міського бюджету.
Мета прогнозу – запровадження середньострокового бюджетного планування та сталого розвитку міста, визначення пріоритетів використання бюджетних коштів для забезпечення підвищення передбачуваності і послідовності бюджетної політики.
Пріоритетом державної бюджетної політики на середньострокову перспективу в частині регулювання міжбюджетних відносин є удосконалення інструментів бюджетного планування, зміцнення фінансової спроможності місцевих бюджетів, підвищення ефективності та результативності використання бюджетних ресурсів. З метою підвищення передбачуваності і послідовності бюджетної політики, у тому числі на місцевому рівні, проектом Основних напрямів бюджетної політики на 2019–2021 роки передбачено запровадження середньострокового бюджетного планування. Перехід до планування місцевих бюджетів на середньостроковий період буде здійснюватися після внесення відповідних змін до бюджетного законодавства, а також затвердження та доведення до місцевих органів влади методичних рекомендацій щодо складання місцевих бюджетів на середньострокову перспективу, узгоджених з методологією середньострокового планування державного бюджету. Відповідно до Плану заходів з реалізації Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017–2020 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 415-р, розроблення методичних рекомендацій щодо складення місцевих бюджетів на середньострокову перспективу, узгоджених з методологією середньострокового планування державного бюджету, планується у І кварталі 2019 року.
2. Індикативні прогнозні показники міського бюджету
У розрахунку прогнозу видатків враховані такі прогнозні показники:
- індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) 107,4 %;
- розмір мінімальної заробітної плати 1 січня – 4173 грн. (ріст до попереднього року – 12,1 %);
- розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 1 січня – 1921 грн. (ріст до попереднього року – 9,0 %);
- розмір прожиткового мінімуму:
(грн.)
Категорія осіб | 2020 рік | 2021 рік | ||||
з 1 січня | з 1 липня | з 1 грудня | з 1 січня | з 1 липня | з 1 грудня | |
На одну особу | 2027 | 2106 | 2181 | 2181 | 2257 | 2334 |
Для дітей віком до 6 років | 1779 | 1848 | 1914 | 1914 | 1981 | 2048 |
Для дітей віком від 6 до 18 років | 2218 | 2305 | 2 387 | 2387 | 2471 | 2554 |
Для працездатних осіб | 2102 | 2184 | 2262 | 2262 | 2341 | 2420 |
Для осіб, які втратили працездатність | 1638 | 1702 | 1762 | 1762 | 1824 | 1885 |
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, розраховані виходячи з індексу зростання ціни на природний газ та індексу цін виробників із застосуванням коефіцієнтів збільшення:
Назва | 2020 рік | 2021 рік |
Оплата теплопостачання | 1,082 | 1,059 |
Оплата водопостачання та водовідведення | 1,082 | 1,059 |
Оплата електроенергії | 1,1 | 1,1 |
Оплата природного газу | 1,062 | 1,029 |
Оплата інших енергоносіїв | 1,082 | 1,059 |
Оскільки термін дії міських програм окремих галузей розвитку закінчується у 2018 році, для прогнозування застосовані показники динаміки витрат за попередні роки.
Індикативні прогнозні показники міського бюджету на 2020-2021 роки (при затвердженні міського бюджету) наведені в додатках 1-4 до рішення.
3. Пріоритетні завдання, перелік заходів, які необхідно здійснити, та результати, яких планується досягти в рамках Прогнозу
3.1. Наповнення міського бюджету
Прогноз доходів міського бюджету враховує поступові позитивні зрушення у розвитку основних бюджетоутворюючих галузей міста, у першу чергу промисловості, прогнозні індекси споживчих цін; підвищення розміру мінімальної заробітної плати та доходів населення, а також тенденції надходжень окремих податків за останні роки тощо.
Головним пріоритетом бюджетної політики в частині доходів є забезпечення надходжень до міського бюджету з урахуванням позитивної динаміки у порівнянні з попередніми роками та недопущення негативних тенденцій у наповненні бюджету.
Основними заходами, які необхідно здійснити для досягнення поставлених цілей, мають бути:
- активізація роботи виконавчих органів Миколаївської міської ради (відповідно до наданих повноважень), фіскальних та інших контролюючих органів із залучення коштів до міського бюджету;
- пошук додаткових шляхів наповнення місцевого бюджету, зокрема шляхом ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати у господарському комплексі, руйнування існуючих схем мінімізації сплати податків, забезпечення беззбиткової діяльності підприємств та створення рівних умов для усіх суб’єктів господарювання;
- забезпечення ефективного і раціонального підходу до використання земельних ресурсів та комунального майна як засобу збільшення надходжень до бюджету міста;
- організація своєчасного затвердження та перегляду ставок місцевих податків і зборів згідно з чинним законодавством.
Основними результатами, яких планується досягти, є забезпечення зростання дохідної частини місцевого бюджету за рахунок активізації підприємницького потенціалу, зниження частки тіньової економіки.
3.2. Використання бюджетних коштів в основних сферах діяльності
Відповідно до державної політики та місцевих програм по основних сферах діяльності, бюджетні кошти прогнозується направити на виконання пріоритетних завдань та заходів, серед яких:
у сфері освіти – поліпшення якості дошкільної, загальної, середньої та позашкільної освіти, створення умов для рівного доступу до якісної освіти усіх верств населення, збереження і розвиток мережі навчальних закладів відповідно до потреб населення;
у сфері охорони здоров’я - поліпшення здоров’я населення шляхом створення умов для забезпечення доступної кваліфікованої медичної допомоги, профілактики та раннього виявлення захворювань;
у сфері соціального захисту – забезпечення державної політики у сфері соціального захисту окремих категорій громадян, забезпечення державних гарантій, формування комплексної системи соціального захисту громадян, які потребують соціальної підтримки, створення умов для забезпечення підтримки найуразливіших верств населення, удосконалення системи надання соціальних послуг, підвищення їх ефективності, посилення адресності, створення умов для максимально раціонального та економного використання коштів міського бюджету, спрямованих на сферу соціальної допомоги, залучення додаткових ресурсів;
у сфері культури – забезпечення умов для розвитку культури та мистецтва, збереження та охорона історичного середовища міста, що сприятиме гармонійному розвитку мешканців міста;
у сфері фізичної культури і спорту – популяризація здорового способу життя, залучення громадян до систематичних занять фізичною культурою і спортом, збереження та розвиток матеріально-технічної бази;
у галузі державного управління – створення належних умов для реалізації територіальною громадою, депутатами міської ради та органами місцевого самоврядування прав і повноважень, визначених чинним законодавством України,підвищення інформаційної відкритості органів місцевого самоврядування в місті Миколаєві;
у житлово-комунальному господарстві - підвищення зацікавленості жителів міста в належному утриманні житлового фонду, продовження створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та залучення населення до утримання житлового фонду, збільшення обсягів проведення ремонту об’єктів благоустрою та житлового фонду міста, підвищення ефективності використання енергоносіїв та інших ресурсів, підвищення енергоефективності будинків, створення стимулів та умов для економного витрачання енергоресурсів, впровадження енергозберігаючих заходів у житлових будинках шляхом здешевлення кредитів, отриманих населенням, ОСББ. Продовження впровадження енергозберігаючих заходів у житловому фонді міста шляхом термомодернізації будинків.
Основним завданням усіх учасників бюджетного процесу на середньостроковий період є здійснення заходів загальнодержавного та місцевого значення з проведення дієвих реформ в усіх сферах діяльності з максимально можливим економічним ефектом при мінімальних затратах та підвищення ефективності використання бюджетних коштів в умовах жорсткої економії, проведення роботи з оптимізації мережі галузей бюджетної сфери, впровадження ефективних заходів з енергозбереження, спрямування капітальних вкладень на підвищення комфортності умов проживання, збільшення обсягу платних послуг, що надаються бюджетними установами.
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- забезпечення своєчасної та повної виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги;
- зменшення рівня споживання енергоносіїв;
- збільшення обсягу фінансування соціальних програм, видатків капітального характеру;
- надання жителям міста якісних послуг.
3.3. Фінансування бюджету
На стадії планування та в ході внесення змін до міського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України в міському бюджеті можуть виникати:
дефіцит за загальним фондом у разі використання вільного залишку бюджетних коштів;
профіцит за загальним фондом у разі спрямування до бюджету розвитку коштів із загального фонду бюджету;
дефіцит за спеціальним фондом у разі залучення до бюджету розвитку коштів із запозичень, коштів із загального фонду бюджету, а також у разі використання залишків коштів спеціального фонду міського бюджету, крім власних надходжень бюджетних установ.
У випадку виникнення тимчасових касових розривів буде використовуватись можливість отримання позик на їхнє покриття для фінансування захищених видатків загального фонду.
3.4. Кредитування бюджету
Пріоритетним напрямом кредитування міського бюджету є створення умов для реалізації конституційного права громадян України на житло, і зокрема молоді, шляхом надання їм пільгових довготермінових кредитів та часткової компенсації відсоткової ставки кредитів комерційних банків у рамках виконання Програми забезпечення молодих сімей та одиноких молодих громадян м. Миколаєва житлом.
4. Міжбюджетні відносини
У 2020-2021 роках прогнозується отримання таких субвенцій:
- з державного бюджету – субвенції на виконання державних програм соціального захисту, освітня субвенція, субвенція на соціально-економічний розвиток;
- з обласного бюджету – субвенції на виконання регіональних програм соціального захисту;
- з міського бюджету прогнозується передача до державного бюджету реверсної дотації.
______________________________________
|
| Додаток 1 | ||
|
| до рішення виконкому міської ради |
| |
|
| від _____________ | ||
|
| № _____________ | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Індикативні прогнозні показники доходів міського бюджету |
| |||
| ||||
|
|
|
|
|
Код | Найменування коду бюджетноїкласифікації | Обсяг, грн. |
| |
2020 рік (прогноз) | 2021 рік (прогноз) |
| ||
| Загальний фонд - всього | 4 698 834 425 | 5 120 705 667 |
|
| у тому числі: |
|
|
|
| Доходи без урахування міжбюджетних трансфертів – разом, у тому числі: | 2 888 858 200 | 3 203 828 400 |
|
11010000 | Податок та збір на доходи фізичних осіб | 2 028 920 800 | 2 314 800 000 |
|
11020200 | Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності | 1 345 000 | 1 412 400 |
|
14040000 | Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів | 143 200 000 | 150 360 000 |
|
18000000 | Місцеві податки | 661 362 400 | 681 326 000 |
|
21010300 | Частина чистого прибутку(доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до відповідного місцевого бюджету |
|
|
|
21081100 | Адміністративні штрафи та інші санкції | 2 510 000 | 2 640 000 |
|
22012500 | Плата за надання інших адміністративних послуг | 35 920 000 | 38 150 000 |
|
22080400 | Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності | 10 000 000 | 9 500 000 |
|
22090000 | Державне мито | 600 000 | 640 000 |
|
24060300 | Інші надходження | 5 000 000 | 5 000 000 |
|
| Міжбюджетні трансферти – разом, у тому числі: | 1 809 976 225 | 1 916 877 267 |
|
41020100 | Базова дотація |
|
|
|
41033900 | Освітня субвенція з державного бюджету | 540 599 225 | 581 684 767 |
|
41034200 | Медична субвенція здержавного бюджету | 0 | 0 |
|
| Субвенції на виконання програм соціального захисту | 1 269 377 000 | 1 335 192 500 |
|
| Спеціальний фонд – всього | 86 927 001 | 98 948 242 |
|
| у тому числі: |
|
|
|
19010000 | Екологічний податок | 1 000 000 | 1 060 000 |
|
24062100 | Грошові стягнення за шкоду, заподіяну | 850 000 | 900 000 |
|
25000000 | Власні надходження бюджетних установ | 61 927 001 | 69 358 242 |
|
| Бюджет розвитку – разом, утому числі: | 23 000 000 | 27 500 000 |
|
24170000 | Надходження коштів пайовоїучасті у розвитку інфраструктури населеного пункту | 10 000 000 | 10 000 000 |
|
31030000 | Кошти від відчуження майна, що перебуває в комунальній власності | 7 000 000 | 8 500 000 |
|
33010000 | Кошти від продажу землі | 6 000 000 | 9 000 000 |
|
| Інші надходження спеціального фонду | 150 000 | 130 000 |
|
| Міжбюджетні трансферти – разом |
|
|
|
| РАЗОМ доходів | 4 785 761 426 | 5 219 653 909 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Перший заступник міського голови |
| В.І. Криленко |
| |
|
|
|
|
|
| Додаток 2 | |
|
| до рішення виконкому міськоїради | |
|
| від _______________ | |
|
| №________________ | |
|
|
|
|
|
|
|
|
Індикативні прогнозні показники міського бюджету на 2020-2021 роки за видатками та кредитуванням | |||
Код за (ТПКВКМБ / ТКВКБМС) | Назва коду за ТПКВКМБ | Обсяг, грн. | |
2020 рік (прогноз) | 2021 рік (прогноз) | ||
| Загальний фонд разом, у т.ч.: | 4 140 911 136 | 4 463 771 804 |
| 1. Видатки: | 4 097 621 136 | 4 415 481 804 |
0100 | Державне управління | 272 036 000 | 283 296 100 |
1000 | Освіта | 1 475 421 753 | 1 600 570 385 |
2000 | Охорона здоров’я | 50 810 478 | 55 891 526 |
3000 | Соціальний захист та соціальне забезпечення | 1 493 902 876 | 1 614 194 356 |
4000 | Культура i мистецтво | 115 294 564 | 124 881 601 |
5000 | Фiзична культура i спорт | 140 518 513 | 151 364 095 |
6000 | Житлово-комунальне господарство | 309 094 200 | 333 949 560 |
7100 | Сільське і лісове господарство, рибне господарство та мисливство | 2 430 000 | 2 430 000 |
7300 | Будівництво та регіональний розвиток | 16 840 000 | 17 632 000 |
7400 | Транспорт та транспортна інфраструктура, дорожнє господарство | 65 567 265 | 69 195 629 |
7600 | Інші програми та заходи, пов'язані з економічною діяльністю | 17 365 144 | 17 568 752 |
8100 | Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру | 11 561 530 | 12 140 048 |
8200 | Громадський порядок та безпека | 3 187 482 | 3 346 854 |
8700 | Резервний фонд | 15 000 000 | 15 000 000 |
9110 | Реверсна дотація | 108 591 331 | 114 020 898 |
| 2. Довгострокові кредити громадянам на будівництво / реконструкцію/ придбання житла та їх повернення | 43 290 000 | 48 290 000 |
| Спеціальний фонд разом, ут. ч.: | 644 850 290 | 755 882 105 |
| 1. Видатки: | 644 700 290 | 755 752 105 |
| Бюджету розвитку | 580 923 289 | 684 433 863 |
| За рахунок власних надходжень бюджетних установ | 61 927 001 | 69 358 242 |
8300 | Охорона навколишнього природного середовища | 1 850 000 | 1 960 000 |
| 2. Довгострокові кредити громадянам на будівництво / реконструкцію/ придбання житла та їх повернення | 150 000 | 130 000 |
| Всього (видатки та кредитування) | 4 785 761 426 | 5 219 653 909 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Перший заступник міського голови |
| В.І. Криленко | |
|
|
|
|
Додаток 3 |
|
| ||||||
| до рішеннявиконкому міськоїради |
|
| ||||||
| від_______________ |
|
| ||||||
| №________________ |
|
| ||||||
Індикативні прогнозні показники місцевого боргу та гарантованого територіальною громадою містаборгу на 2020-2021 роки |
|
| |||||||
|
|
|
|
| |||||
| Обсяг, грн. |
|
| ||||||
2020 рік (прогноз) | 2021 рік(прогноз) |
|
| ||||||
1 | 2 | 3 |
|
| |||||
Місцевий борг - разом | 0 | 0 |
|
| |||||
Внутрішній борг | 0 | 0 |
|
| |||||
1. Заборгованість перед юридичними особами | 0 | 0 |
|
| |||||
|
|
|
|
| |||||
2. Заборгованість перед банківськими установами | 0 | 0 |
|
| |||||
|
|
|
|
| |||||
|
|
|
|
| |||||
Зовнішній борг | 0 | 0 |
|
| |||||
1. Заборгованість за позиками, наданими міжнародними фінансовими організаціями |
|
|
|
| |||||
Гарантований територіальною громадою міста борг - разом | 354 800 000 | 359 300 000 |
|
| |||||
Внутрішній борг | 0 | 0 |
|
| |||||
1. Заборгованість перед юридичними особами | 0 | 0 |
|
| |||||
|
|
|
|
| |||||
2. Заборгованість передбанківськими установами | 0 | 0 |
|
| |||||
|
|
|
|
| |||||
Зовнішній борг | 354 800 000 | 359 300 000 |
|
| |||||
1. Заборгованість за позиками, наданими міжнародними фінансовими організаціями | 354 800 000 | 359 300 000 |
|
| |||||
Перший заступник міського голови |
| В.І. Криленко |
|
| |||||
|
|
|
| ||||||
|
|
| |||||||
|
|
|
|
| |||||
|
| Додаток 4 |
|
| |||||
|
| до рішення виконкому міської ради |
| ||||||
|
| від _____________ |
|
| |||||
|
| № _____________ |
| ||||||
|
|
|
|
| |||||
Індикативні прогнозні показники міського бюджету на 2020-2021 роки за фінансуванням |
| ||||||||
|
|
|
|
| |||||
Код | Найменуваннякоду бюджетноїкласифікації | Обсяг, грн. |
| ||||||
2020 рік (прогноз) | 2021 рік (прогноз) |
| |||||||
1 | 2 | 3 | 4 |
| |||||
| Загальне фінансування - всього, у тому числі: | 0 | 0 |
| |||||
| Загальний фонд – всього | -557 923 289 | -656 933 863 |
| |||||
| у тому числі: |
|
|
| |||||
600000 | Фінансування за активними операціями | -557 923 289 | -656 933 863 |
| |||||
602000 | Зміни обсягів бюджетних коштів | -557 923 289 | -656 933 863 |
| |||||
602400 | Кошти, що передаються із загального фонду бюджету добюджету розвитку(спеціального фонду) | -557 923 289 | -656 933 863 |
| |||||
| Спеціальнийфонд – всього | 557 923 289 | 656 933 863 |
| |||||
| у тому числі: |
|
|
| |||||
400000 | Фінансування за борговими зобов'язаннями | 0 | 0 |
| |||||
401000 | Запозичення | 0 | 0 |
| |||||
401200 | Зовнішні запозичення | 0 | 0 |
| |||||
401201 | Довгострокові зобов'язання |
|
|
| |||||
402000 | Погашення | 0 | 0 |
| |||||
402200 | Зовнішні зобов'язання | 0 | 0 |
| |||||
402201 | Довгострокові зобов'язання |
|
|
| |||||
600000 | Фінансування за активними операціями | 557 923 289 | 656 933 863 |
| |||||
602000 | Зміни обсягів бюджетних коштів | 557 923 289 | 656 933 863 |
| |||||
602400 | Кошти, що передаються із загального фонду бюджету добюджету розвитку(спеціального фонду) | 557 923 289 | 656 933 863 |
| |||||
|
|
|
|
| |||||
Перший заступник міського голови |
| В.І. Криленко |
| ||||||
Опубліковано: 21 грудня 2018р.